"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2323
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » niedziela, 5 lipca 2020, 10:54

Over 2,500 Austrian Merchants Can Now Accept Cryptocurrency Payments

"This week the Austrian payment processor Salamantex announced that 2,500 merchants in the country will be able to support three different crypto assets via the system. The three supported assets include ethereum (ETH) dash (DASH) and bitcoin (BTC)."
https://news.bitcoin.com/over-2500-aust ... -payments/
"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1066
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » niedziela, 5 lipca 2020, 17:39

Ho, ho, ho. Wielka trójka? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 733
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 16 lipca 2020, 13:42

Amanda rozmawia z Ryanem Taylor, Dash Core Group CEO na temat propozycji, ktora ma na celu zmienic nagrode w bloku miedzy gornikami I masternodami.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 17 lipca 2020, 18:01

Zabookujcie sobie czwartek 23ciego lipca.
Podsumowanie działalności Dash Core Group dla Q2 2020

https://www.dash.org/forum/threads/dash ... 020.50444/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 24 lipca 2020, 07:56

Dash Core Group Q2 2020 Summary Call

"Głupi motłoch rzymski mnie kocha bo mu rozdaję łupy i pieniądze, ale nie wie że przyjdzie taki czas kiedy nie tylko mu je odbiorę, ale zabiorę mu największy skarb - wolność!" /Gajusz Juliusz Cezar/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:24

Update do v16 już tuż tuż oraz platforma na testecie przed końcem roku.
https://cointelegraph.com/news/dash-cor ... y-yearend/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » czwartek, 30 lipca 2020, 16:30

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1551
Reputacja postu: 
3

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » niedziela, 2 sierpnia 2020, 07:54

W dniach 21-22 Września zapraszam na moje wypociny o Dash i krypto w ramach, tym razem wirtualnego, European Blockchain Convention.
https://eblockchainconvention.com/virtual/

Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » sobota, 8 sierpnia 2020, 19:40

na Bitfinex transfer DASH jest w trybie InstantSend, transfer kryptowaluty w 2020r powinien być niemal natychmiastowy, max 1minuta z mikro-fee lub bez fee , z perspektywą skalowalności tx/sek przynajmniej do parametrów PayPal jesli ma to konkurować z bankierskimi rozwiązaniami. Sprawuje się to znakomicie ;) nie mam zielonego pojęcia dlaczego ludzie poszli za ślimaczkiem.
Na reszcie dużych giełd też InstantSend ? ktos próbował ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
10

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: splawik21 » piątek, 14 sierpnia 2020, 10:01

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 14 sierpnia 2020, 11:09

@splawik21 Super hiper artykuł!

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 11:23

ale w wywiadzie pokutuje mentalny nawyk Kot-a, że nie cena jest ważna tylko wszystko inne. No rzesz, i mówi to osoba z ekipy deweloperów pieniądza elektronicznego. Cena jest ważna , pozycja w CMC jest ważna , świat zna wiele genialnych rozwiązań które z powodu braku krzykliwości komercyjnej nigdy nie wyszły poza grono hobbystów.
Jesli tworzycie pieniądze to one muszą mieć jak największą wartość, wypowiadanie się w mediach że to mniej ważne i że skupiacie sie na wszystkim innym tylko nie na tym to strzał w stopę.
Druga sprawa bardziej przykra również dla mnie to rozczarowanie rozjazdem idei wolnościowej, że nadawanie czemuś wartości pieniężnej stoi w sprzeczności z taką ideą. Ja się rozczarowałem kompromisami , regulacjami , bankierskimi instrumentami pochodnymi które weszły na rynki krypto, centralizacją giełd wymiany krypto i dominantem Binance, centralizacją pooli miningowych i centralizacją wszystkiego co można mieć za pieniądze drukowane, rozczarowałem się że rejestrują się już tylko osoby które myslą niemal wyłącznie o tzw "LAMBO" - wiem bo zatwierdzam wpisy nowozarejestrowanych. Rozczarowała mnie lekcja ekonomii że kto jest drukarzem USD i USDT ten przejmuje aktywa po koszcie zerowym i je kontroluje na rynkach, że np. na małej garstce adresów jest zdeponowane 95% bitcoina (nie tyko dotyczy krypto) itd itd.
Rozczarowujące jest to że deweloperzy bitcoina, ikony wolności finansowej orbitują wokół bankierów a ten kto tak nie robi jest skazany na 30 pozycję w CMC.
poza tym wywiad fajny , poruszający prywatne oblicze Kot-a ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » piątek, 14 sierpnia 2020, 11:36

@koparki
Dzięki ale chyba niedokładnie przeczytałeś artykuł.
Nie stawiałem tez o ważności czy nieważności ceny lecz o osobistym rozczarowaniu koncentracją na spekulacji i regulacjach, które zdominowały obecnie narrację medialną i użytkową wokół krypto. To duża różnica.

PS. Sam fakt, że Cointelegraph zaczął pisać pozytywne treści o Dash, bez własnych "dodatków" jest duża zmianą z mojego punktu widzenia.
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 11:44

był tam fragment o skupianiu sie na czymś innym niż na cenie w kontekście celów projektu, ale dzięki za sprostowanie.
W sumie każda praca twórcza to skupienie aby ja dobrze wykonać, tylko że jak to pogodzić skoro w sumie produkujecie pieniądze mające wartość finansową i konkurujecie w wyścigu o popularność z projektami które maja już tzw "efekt sieciowy".

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » wtorek, 8 września 2020, 13:16

Ostatnio w jakimś innym wątku dotyczącym wymiany krypto na fiat ktos wyraził obawę o kolorowanie i scoringowanie kryptowalut, dash podlega scoringowi a nawet oficjalnie ekipa dash chwali się zgodnością z AML i możliwościa scoringu. To jest główny obecnie problem kryptowalut.
Jeśli chodzi o złoto to wyrwany złoty ząb więźnia z Oświęcimia, przetopiony i zlany z innym złotem w sztabkę może być potem składnikiem pozłacanego widelca którym Papierz jada obiad na Watykanie. Sorry za przerysowane porównanie ale wiadomo o co chodzi i jak niepewne są losy kryptowalut niezależnych gdy dolary i juany będą za jakiś czas wyłącznie cyfrowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » wtorek, 8 września 2020, 13:22

koparki pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:16oficjalnie ekipa dash chwali się zgodnością z AML i możliwościa scoringu.
Tonący chwyta się brzytwy.
Dlatego trzeba walczyć i uświadamiać, że CoinJoin to niezbywalne ekonomiczne prawo człowieka a nie jakieś tam brudne czy kolorowe sprawy. Niestety YT_PL_głowy_gadające wmawiają pobratymcom, że miksując łamią prawo. Absurdy wyrastają z błędów... ale kto dziś dba o to jak się rzeczy mają...?
Utracimy najpierw gotówkę, potem CoinJoin, a na końcu obudzimy się w więzieniach bez krat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: __kot__ » wtorek, 8 września 2020, 13:30

koparki pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:16oficjalnie ekipa dash chwali się zgodnością z AML i możliwościa scoringu

Nie istnieje coś takiego w świecie krypto jak zgodność z AML a możliwość scoringu posiada KAŻDA kryptowaluta (włączając Monero, ZCash itd). No przynajmniej ja nie jestem świadom żadnych prac nad "zgodnością z AML" - a już z całą pewnością w Dash, od kiedy tam jestem, nie powstało ani jedno wymaganie czy linia kodu mająca na celu uzyskanie jakichkolwiek zgodności z procedurami AML.
To, co ekipa Dash ;) wypisuje wszem i wobec to fakt, że nasz blockchain nie różni się niczym od blockchaina Bitcoin. I tyle - nic więcej.

A prywatność uważaliśmy i uważamy za podstawowe prawo człowieka dlatego coinjoin pozostaje w portfelu (i jest stale ulepszany). Zabawne jest jedynie to, że jest tak wiele krzyku o prywatności i miksowaniu w Dash a faktycznie to niemal nikt z tego nie korzysta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 września 2020, 13:37 przez __kot__, łącznie zmieniany 1 raz.
Dash Core Group
dash.org

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: mecenas » wtorek, 8 września 2020, 13:37

__kot__ pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:30niemal nikt z tego nie korzysta
Bo ludzie się zwyczajnie boją ewentualnych blokad miksowanych środków na giełdach i w procesorach płatniczych. Poza tym niewielu jest na tym świecie odważnych i niewielu świadomych swoich praw.

__kot__ pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:30coinjoin pozostaje w portfelu (i jest stale ulepszany)
Szczerze życzyłbym sobie następnej generacji CoinJoin, którą zaimplementowano w Electron Cash (Bitcoin Cash):
https://news.bitcoin.com/privacy-enhanc ... -analysis/

https://cashfusion.org/

__kot__ pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:30nasz blockchain nie różni się niczym od blockchaina Bitcoin.
Tak, ale świat jeszcze nie przeprosił się z tą informacją.
Zanim info dotrze do mas nie będzie nas. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 września 2020, 13:42 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: __kot__ » wtorek, 8 września 2020, 13:41

To po co zestrachanym ludziom krypto i prywatność?
Ci, którzy lubią stać w szeregu i czuć się bezpiecznie niech szukają sobie bezpiecznych przystani - krypto nie jest właściwym miejscem dla nich.
Dash Core Group
dash.org

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » wtorek, 8 września 2020, 14:02

__kot__ pisze: wtorek, 8 września 2020, 13:30Zabawne jest jedynie to, że jest tak wiele krzyku o prywatności i miksowaniu w Dash a faktycznie to niemal nikt z tego nie korzysta.
Obecnie jak ktoś chce zgubić ślad w blockchainie to na 100% nie użyje kojna "kompatybilnego ze scoringiem". Popyt Dash jest wyłącznie spekulacyjny , kto o zdrowych zmysłach zaryzykuje blokadę konta giełdowego do weryfikacji za to że kombinował z mikserem. A ci co są zweryfikowani mają w nosie gubienie tożsamości, tak jak ty masz w nosie swoja prywatność o ile używasz Androida z infrastrukturą Googla.

Wróć do „Dash”