EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » piątek, 28 sierpnia 2020, 23:37

@sud
Jak wchodze BEZ Scattera na strone dashboard effect ai z samym ledgerem bo pisze ze niby sie da ... to dashboard widzi moje efx, mam okienko do wpisania ile chce stakowac, wpisuje prawie all, klikam zielony button STAKE i mam errora w małej czerwonej rameczce:
"billed CPU time (205 us) is greater than the maximum billable CPU time for the transaction (13 us).

Ten EOS to jest mega ścierwo nienawidze tego śmiecia jak tylko skoncze z efx sprzedam wszystkie eosy i nigdy do niego nie wróce mam nadzieje !!!
Nawet seedy nie działają ze starego walleta w nowym wallecie tym samym to jakaś mega kupa śmierdząca pełna much i glizd !!!

A na telegramie EOSa jest niby 19 000 osób a na cały dzień raptem kilkadziesiąt postów , to jest kanał duchów nie wiem jakim cudem ten coin jest tak wysoko w marketcapie wogole z niedziałającymi walletami i wlaściwie w nim nic mi nie działa od zawze to nawet nie jest intuicyjna obługa tam są z tego co zrozumiałem konta na ktore jak coś wpłacisz to ktoś inny może sobie wypłacić kto to wogole wymyślił takie brednie.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » sobota, 29 sierpnia 2020, 12:02

@Rumcajs
Ten error znaczy że masz za mało CPU. Podaj swoją nazwę konta na priv to Ci na REXie pożyczę trochę CPU. A seed phrase w EOSie to w ogóle chyba nie działają, też nie ogarnąłem po co one są w ogóle, ale jak chcesz w innej apce użyć swojego portfela to wystarczy private key importować.

BTW Chris potwierdził że robią bridge na ETH i będą tokeny EFX erc20.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » sobota, 29 sierpnia 2020, 12:24

@sud

bo bez używania Scattera czy innego walleta nie da się z poziomu ledger live zrobić żadnego stakowania do cpu i net ?
odezwe się na priv.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » środa, 2 września 2020, 13:29

@sud

Mam może głupie pytanie ale czy do tego stakowania EFX to ja musze mieć włączony komputer jak w POS ??
Czy to stakuje jak jestem offline też ?
Bo pokazuje mi że mam ustakowane tylko 1,5 NFXa :(

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » środa, 2 września 2020, 14:07

@Rumcajs
Nie trzeba mieć kompa włączonego, to nie PoS. Na początku leci to powoli z uwagi na ten system stake AGE - codziennie będzie Ci się generować coraz więcej aż osiągniesz max po 200 dniach (wartość AGE odświeża się dopiero jak zrobisz claim'a). Na dashboardzie masz kalkulator gdzie możesz sobie to wyliczyć uwzględniając właśnie ile dni już stakujesz.

Przed chwilą $EFX zrobił nowe ATH na Bidesku $0.14.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » środa, 2 września 2020, 14:52

@sud

Age sie odswierza po zrobieniu claima ale czy trzeba to robić często żeby mieć wysoki-aktualny czy efx "widzi" cały czas age moich coinów i to nie ma znaczenia czy będę często odbierał ustakowane nfx'y ? bo to pewnie transakcja a miałem problemy o ten brak cpu i net do transakcji stakowania, pewnie by mi znow zaraz brakło.
Anyway jak mam dopiero 1,5 nfx po kilku dniach to do konca miesiąca nie zdąże zestakować tych 10k NFX które podobno mają być potrzebne do uczestniczenia w dao i pobieranie zysków z fee. Da się to nfx kupić na jakiejś giełdzie w ogole i po ile to chodzi i czy jest sens to kupowac teraz czy lepiej jak sie zakończy stakowanie i ludzie to zaczną wystawiac na giełdzie ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » środa, 2 września 2020, 17:09

@Rumcajs
Nie trzeba claima robić, to tylko wizualnie zmienia AGE, ale on w tle się i tak liczy. Tak claim zabiera CPU bo to też transakcja. Możesz nie zdążyć uzbierać fakt, ale ile Ci wpadnie to Twoje. Na razie można NFX kupić tylko przez handel OTC czyli bezpośrednio od kogoś (jest escrow) na kanale telegramowym. Jakbyś chciał jakoś to ogarnąć to daj znać, mogę to jakoś zorganizować, bo o ile pamiętam to nie używasz telegrama.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » środa, 2 września 2020, 17:48

Pytałem bo myślałem ze może już tym gdzieś tradują, nie pali sie zobacze jak się ułoży po zakończeniu stakowań może będzie wtedy jakiś listing bo gdzieś musi sie dać tym tradować skoro ma być wazny ten NFX.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » czwartek, 3 września 2020, 09:35

@Rumcajs
No będzie na giełdzie jak skończy się generowanie NFX i wystartuje DAO.

Dzisiaj dobre newsy, listing na Kucoin w parze BTC i partnerstwo z IvanOnTech Academy.


sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » wtorek, 15 września 2020, 18:32

Fajny news z dzisiaj, VIDT to solidny projekt z realnym biznesem.




Jeszcze najnowszy wywiad z Chrisem


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » wtorek, 1 grudnia 2020, 16:00

@sud

znów mi ten śmieć Eos nie działa a od kwietnia do dziś nie ma nowszego walleta.
Klikan Claim przy stakowaniu tego NFX'a na dashboardzie Effect AI i wywala mi na czerwono errora: "missing claim.cymbol (type=symbol)"
ale niby stakuje nadal tego NFX'a chyba bo jakieś promile nfx mi dochodzą, ale przez te pare miesięcy ustakowałem tylko ponad 800 NFX.
Co sie dzieje z tym EFX da sie to sprzedać gdzieś i gdzie na jakimś newsie o ile mi sie uda podłączyć tam ledgera zeby ten syf działal , kiedy będzie jakis news czy coś nienawidze eosa i rzeczy na nim bo nigdy mi nic nie działa i jeszcze jakieś cps i ram trzeba mieć co za powalony coin

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » piątek, 18 grudnia 2020, 18:05

Rumcajs pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 16:00@sud

znów mi ten śmieć Eos nie działa a od kwietnia do dziś nie ma nowszego walleta.
Klikan Claim przy stakowaniu tego NFX'a na dashboardzie Effect AI i wywala mi na czerwono errora: "missing claim.cymbol (type=symbol)"
ale niby stakuje nadal tego NFX'a chyba bo jakieś promile nfx mi dochodzą, ale przez te pare miesięcy ustakowałem tylko ponad 800 NFX.
Co sie dzieje z tym EFX da sie to sprzedać gdzieś i gdzie na jakimś newsie o ile mi sie uda podłączyć tam ledgera zeby ten syf działal , kiedy będzie jakis news czy coś nienawidze eosa i rzeczy na nim bo nigdy mi nic nie działa i jeszcze jakieś cps i ram trzeba mieć co za powalony coin


Też nie lubię EOSa ale jeszcze bardziej nie lubię płacić $6 za jedną gównianą transakcję na Ethereum :P Możesz spróbować zrobić claim przez bloks.io (tam się logujesz z odpalonym scatterem w tle) - sprawdź tą instrukcję.

Ogólnie jest nowy dashboard z wbudowanym DAO i generowanie NFX się skończyło i więcej już żaden token nie powstanie. EFX jest na Bidesk, Kucoin i na EOSowym DEXie. NFX jeszcze nigdzie nie jest listowany, może jutro coś więcej będzie wiadomo bo jest duży event w siedzibie Effecta w Amsterdamie i ma być masę newsów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » sobota, 19 grudnia 2020, 14:02

@sud

doszedłem w tej instrukcji do ostatniego etapu.
I nie moge iśc dalej. Wpisałem nazwę konta eosa
ALE pod spodem jest jeszcze pole do wpisania którego nie ma na tej instrukcji, opis jest taki:
"symbol" i na szaro pisze "Enter SYMBOL (e.g. EOS)"
wpisywałem w to pole NFX bo chce claimować NFX'a ale nie działa pojawił się na czerwono malutki napis obok "Error: Invalid symbol"
wpisałem więc EOS i też invalid symbol.

Co zrobić ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » niedziela, 20 grudnia 2020, 15:45

Rumcajs pisze: sobota, 19 grudnia 2020, 14:02ALE pod spodem jest jeszcze pole do wpisania którego nie ma na tej instrukcji, opis jest taki:
"symbol" i na szaro pisze "Enter SYMBOL (e.g. EOS)"
a spróbuj wpisać: 4,EFX

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » niedziela, 27 grudnia 2020, 17:11

@sud

zadziałało dzięki.
Pojawiło mi się połowa tego NFX co mi pokazało niby że go mam.
Ale nie pojawiło mi się z powrotem to EFX co stakowało, pisało w innym miejscu coś że około 15 dni może potrwać aż to EFX wróci ? Tak to działa czy musz ecoś innego zrobić żeby pobrać to EFX bo w sumie to ja chyba zorbiłem tylko claim NFX teraz a jak to stakowanie wyłączyć żebym odzyskał to EFX ? Ten nowy dashboard nie widzi już mojego ledgera bo po klikaniu na scatter to mam jakies errory tam. Co teraz zrobić żeby wyłączyć stakowanie EFX ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » czwartek, 31 grudnia 2020, 15:30

@Rumcajs
Połowa pewnie dlatego, że generowanie NFX skończyło się już jakiś czas temu ale dashboard ciągle pokazywał że je dostajesz (to był bug). Żeby odebrać EFX to najpierw musisz zrobić unstake a po 15 dniach będziesz musiał zrobić jeszcze refund. Masz najnowszy Scatter? Mnie normalnie działa ale ze starszą wersją ciągle. Sprawdź czy Ci się uda tak jak z claimem, przez blocksy - https://sites.google.com/view/effectaihelp/unstake-efx . A jak nie to chyba będziesz musiał zainstalować ten portfel Anchor i tam spiąć Ledgera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » czwartek, 31 grudnia 2020, 17:51

@sud

Mam ustawiony suwak na te 25 darmowych transakcji ale jak klikam Unstake to mam errora że mam niewystarczającą ilość RAM'u ja pier***le
Niewiem skąd wziąśc ten ram przeciez ten dashboard miał robić darmowe transakcje, jak moge ustakować ten Ram ? Bo wymienić eosa na ten ram sie nie da ?

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: sud » sobota, 2 stycznia 2021, 11:15

@Rumcajs

Jezu EOS to faktycznie tragedia jest... RAM jedynie możesz kupić, nie da się stakować - https://docs.bloks.io/wallet/buy-sell-ram

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » sobota, 2 stycznia 2021, 13:00

Jak się da kupić łatwo to połowa sukcesu, mam pare eosów na tym wallecie więc kupie tego rama. Zobacze czy sie uda, dzieki za instrukcje, najwazniejsze to wiedzieć co zrobić i jak :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EFFECT.AI - zdecentralizowana sieć dla AI na blockchainie EOS

Postautor: Rumcajs » środa, 6 stycznia 2021, 17:22

@sud

Kupiłem ten RAM wg instrukcji.

Wróciłem do momentu z instrukcji żeby zrobić Unstake i wpisuje tak jak wcześniej 4,EFX - i tym razem nie działa - mam innego errora: symbol must be A-Z and max 7 letters.
więc próbowałem testowo coś zrobić i wpisałem XXXEFX gdzie X to liczba moich tokenów. Wtedy dostałem errora kolejnego i innego: assertion failure with message: symbol precision mismatch :(
jezus maria powiesic sie idzie z tym eosem.

DOBRA WYSZŁO. Wpisałem tym razem XXXX.0000 EFX i zadziałało (czyli tak jak od poczatku powinno zadziałać bo na tle pola na szaro właśnie taki format był podany żeby wpisac). Zostawiam dla potomności jakby ktoś z tym się bujał kiedyś.

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
Gdzie najprościej z Ledgera to sprzedać, rozumiem że tylko na EOSa sie da to wymienić z ledgera czy są inne opcje ?
I nie sprzedam tego dziś poczekam na jkikolwiek wzrost, ale powiedz może co w tym EFX słychać jest jakiś dobry moment na który warto czekać bo powinny być wzrosty czy coś ? bo nie sledze tego EFX'a wogole nic o nim nie wiem nawet chce to wywalic i kupić cokolwiek pewnie erc-20 jakiś a wallet eosa skasować.

Wróć do „NEO”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość