Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 sierpnia 2020, 09:10

Jahu pisze: środa, 26 sierpnia 2020, 03:04 Może nie to, że korekta jest niezrozumiała, bo nawet tu pasuje dobrze (skoro wszyscy chcieli już jutro, już za moment shortować 13k), ale dla mnie jest jakoś bardzo rozczarowująca i przygnębiająca. Fear & Greed Index pokazuje Extreme Greed 76, a ja odczuwam ekstremalny strach i wykluczam wzrosty na najbliższe tygodnie. Normalnie bym wszystko sprzedał, bo przebiliśmy poziomy, których przebić nie powinniśmy i nie widzę żadnego wsparcia aż do 10600 i retest 10k wydaje mi się nieunikniony. Ale wiem, że nie sprzedam bo jednak istnieje szansa, że powtarzamy schemat wymęczającej konsolidacji no i jednak powinniśmy iść w górę (szybciej lub wolniej). Zgadzam się, w otoczeniu inflacji i wyjścia z mega trójkąta te wzrosty są po prostu śmieszne, a nie żadne Extreme Greed.
Fear and Greed index dalej na poziomie 76. Albo wymga aktualizacji albo przestał działać. Dla mnie aktualna sytuacja jest neutralna (dalej mieści się w ramach korekty, ale na szybkie wzrosty nie ma co liczyć) z lekkim wskazaniem na bearish (zbyt duże i zbyt częste odrzuty)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 26 sierpnia 2020, 11:06

Obrazek

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » środa, 26 sierpnia 2020, 19:58

Zapraszamy na najnowszą "Analizę Rynków" na kanale Krypto Raport.


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 27 sierpnia 2020, 10:36

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się dlaczego akurat na obecnym poziomie mamy taką nieoczekiwaną po wyjściu z kilkumiesięcznej konsolidacji zadyszkę to polecam kilka kresek w skali 1M :roll:

Walczymy o zamknięcie miesiąca ponad 0,5 fibo całego ruchu spadkowego, zostało kilka dni w trakcie których możemy sunąć bokiem w zakresie 11.2-11.5. Jeśli miesiąc uda się zamknąć nad to mamy kolejną byczą jaskółkę (fajne zwierze do mitologii) do kompletu.

Tym samym przedłużająca się konsolidacja może znajdować uzasadnienie dla mocniejszych ruchów w kolejnych miesiącach. Jeśli scenariusz byczy miałby się zrealizować i z początkiem września przyszłoby z impetem wybijać 12 k to 16-17 powinno być szybką formalnością.

Oczywiście należy brać pod uwagę scenariusz dystrybucyjny na obecnych poziomach i kolejną ściemę mm do jakich chyba już nas przyzwyczaili ;) U mnie stopy poustawiane od 11.1 w dół.

Obrazek

Do powyższego scenariusza w miarę pasuje realizacja fraktala z poprzedniego, większego trójkąta.

Póki co nadal idzie identycznie. Przetestowaliśmy od dołu poprzednią lt, osiągnięte fiasko powinno doprowadzić do przetestowania nowo powstałej dolnej lt (11.2), której już nie powinniśmy jednak przebijać, a jedynie sunąć wzdłuż niej kilka dni/tydzień+. Osobiście mam nadzieję, że ta część się już nie zrealizuje i pójdziemy up szybciej ;)

Obrazek

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:14

Fidelity prognozuje Bitcoina po milion dolarów. Chyba czas sprzedawać :shock:. Aczkolwiek nie podają deadline`u ;P
Spoiler:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:35

@miso20 Sell być może na short, ale informacja o utworzeniu tego funduszu wpisuje się w cały ciąg działań naprawdę grubych ryb wspierających bitcoina.


Poza tym ze wspomnień Hala Finneya pochodzi to stwierdzenie Satoshiego, gdy na uwagę Finneya, że jeśli bitcoin osiągnie poziom tylko internetowej formy płatnośc, to 1 btc będzie musiał kosztować mln $.
Satohi odpowiedział "wiem".
Na początku 2009 r to było.

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
Więc może warto zaufać geniuszowi

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:36

Oczywiście - hodl. To o sprzedawaniu to pół żartem, pół serio :D

Początkujący
Posty: 343
Rejestracja: 31 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: oneman » czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:12

zdzicho2000 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:35jeśli bitcoin osiągnie poziom tylko internetowej formy płatnośc, to 1 btc będzie musiał kosztować mln $.
Niestety ale Bitcoin nie nadaje się jako internetowa forma płatności, więc do miliona jeszcze długa droga

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:20

miso20 pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 12:14 Fidelity prognozuje Bitcoina po milion dolarów. Chyba czas sprzedawać :shock:. Aczkolwiek nie podają deadline`u ;P
Spoiler:
Ale do 2029 r. - czytałem te ich raporty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:17

Pompa! :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:21

Burek bitcoin niezmiennie na smyczy złota papierowego: https://stooq.pl/q/?s=gc.f&c=1d&t=l&a=lg&b=0
Wiadomo co jest podrzędnym aktywem a co nadrzędnym ;) oraz ważne jest to co powie producent dolarów z FED.
---

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:29

@koparki no nie bądź już taki złośliwy. Porównujesz dwa najlepsze pieniądze w historii, z czego jeden ma 10 000 lat, a drugi 11. Odezwij sie za jakieś 50 to zobaczymy jak to się rozwinie ;P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:31

@koparki, ekhmmmm.... zamieniasz się w socjo ze swoim uprzedzeniem. Każdy post musi nawiązywać do słabości BTC, a w tym przypadku akurat dolar się mocno osłabił mając wpływ na wszystko...







Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:35

nie mówię o słabości ale o zależności tej początkowo niezależnej oddolnej waluty, nic dziwnego skoro na 3.5% adresów skoncentrowano 95% całej bazy monetarnej btc
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:44

@koparki, ale wytłumacz mi jak BTC miał teraz nie wybić na parze do dolara, kiedy indeks dolara mocno zanurkował?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 17:26

@koparki to chyba normalne, że coś co było jakimś śmieciem (opisuje z pkt widzenia tradycyjnych inwestorów) wymyślonym przez grupkę nieznanych geekow było niezależne. Nikt tego nie brał na poważnie.

Teraz krypto jest na tyle duże, że dostrzegają je duzi gracze. Jest jednak na tyle małe, że można łatwo bujać rynkiem. A w chwilach gdy nic się nie dzieje to ta garstka graczy kopiuje ruchy z innych bardziej uznawanych rynków.

Sytuacja się zmieni, gdy do rynku krypto przepłynie dużo więcej majątku. Czyli stanie się to za 5,10,15,30 albo sto lat. Wątpliwe by wtedy był to dalej podrzędny rynek chociażby przez swoją wielkość

A co do bazy monetarnej, to wg mnie większe znaczenie ma to, że duży procent z tych 95% jest poza rynkiem. Gdyby wszystkie bitcoiny krążyły po giełdach (nie licząc zgubionyc) to byłoby dużo ciężej manipulować ceną.

Nie masz pewności, że ta korelacja wynika właśnie nie ze smyczy, ale z faktu iż inwestorzy traktują btc jak store of value tak jak złoto. Drobna zmiana, a jakże w innym świetle stawia btc

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 17:54

@miso20 mam w nosie spekulacyjne kwestie , ostatecznie na wszystkim można zarabiać spekulacyjnie, również na bankierskich instrumentach, na rozdmuchanych bańkach (patrz Tesla itp). Miałem na myśli czynnik ideowy, dla którego w ogóle zainteresowałem się krypto. Szybka lekcja ekonomii dot. Twojego "store of value" kto drukuje ten kupuje i koncentruje oraz kontroluje.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:26

ergorg pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 15:31@koparki, ekhmmmm.... zamieniasz się w socjo ze swoim uprzedzeniem. Każdy post musi nawiązywać do słabości BTC, a w tym przypadku akurat dolar się mocno osłabił mając wpływ na wszystko...

No ja sobie wypraszam. Czasami chwalę BTC i dostrzegam jego mocne strony. Widzę adopcję w Timbuktu w kiosku z gazetami i kebabem, widzę kolejki Wenezuelczyków płacących dash i btc i Afrykańczyków spekulujących na swoich Nokia 3310 na Finexie pod namiotami. Ja to wszystko dostrzegam i poważam. I nie robię sobie jaj. Bitcoin to przyszłość (dla wybrańców z rozbudowaną wyobraźnią w 5D ale przyszłość :mrgreen: ) i do tego masakrycznie zdecentralizowana :!: To wizja Satoshiego wolna ,latająca w przestworzach bez ograniczeń..jak Pingwin
koparki pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 17:54ostatecznie na wszystkim można zarabiać spekulacyjnie, również na bankierskich instrumentach

Otóż to ,żeby czasami Tesle i podobne nie zabrały wam spekulantów z tego rynku ,bo ta szczytna i na prawdę przyciągająca wizja ,przynajmniej mnie w 2015 miała zupełnie inny cel ,niż kolejny walor spekulacyjny ,mianowicie przypominam UWAGA p2p electronic cash system SZOK :shock:
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:41 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:29

Wracając do głównego tematu wątku: patrząc na skalę 3D można oczekiwać konsolidacji podobnej do tej która trwała od czerwca do połowy sierpnia jesli miałoby to sie wybić i kontynuować hossę,
lub zaczynamy wariant podobny do tego z końcówki lutego , gdzie zostaje zniesiony cały wzrost , moim zdaniem zniesienie wzrostu przynajmniej do wsparcia na 10k jest 2x bardziej prawdopodobny niż konsolidacja oscylująca wokół 11500. Zastanawiam się nad zredukowaniem 1/3 longów.
---

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:34

Że BTC nie ma własnego kursu, tylko jak ten pies lata za innymi aktywami. Teraz pora na złoto. Co będzie później? Kukurydza?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 18 gości