Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 25 sierpnia 2020, 17:20

@adi1193 Póki SPX nie walnie LL nie sugerowałbym się teraz tak mocno SPX'em jak kiedyś, bo mimo, że SPX walnął dzisiaj rekord, to bitek nie zważywszy na to, wali zdrową korektę, która się jak najbardziej należy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 25 sierpnia 2020, 17:25

W skali wykresu 1d nic się jeszcze nie dzieje, zwłaszcza gdyby korpus świecy zamknął się na 11500(binance) a wszystko poniżej byłoby knotem ale poprawka spadku i bliźniacza świeca jutro lub trzy takie świece pod rząd to już byłyby niefajne
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 25 sierpnia 2020, 17:26

coś nie chce spadać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 25 sierpnia 2020, 17:27

socjolog2008 pisze: niedziela, 23 sierpnia 2020, 21:14ja osobiście z pozycji long na btc wychodzę

@adi1193 SPX czeka na przemowę Powella i to może w końcu lekko zastopuję tą ich paranoję trzech ATH dzień w dzien od przebicia poziomów marcowych a Bitek powinien w takim właśnie momencie pokazać swoją siłę i jaja, a nie być wieczną przylepą i popierdółką. Założyłem sobie 2 longi pod to na btc(łamiąć zasadę gry weekendowej ale mam bitki uśredniające S na primexbt to spróbuję), a shortuje (uśredniam SPX,Dax, Uk100 popaprańców którzy chociażby pod nerwy co powie Powell powinni standardowo lekko zjechać)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 25 sierpnia 2020, 17:37

@socjolog2008 nie wiem jak oni beda chcieli te 2% inflacji osiagnac bez ruszania stop procentowych przy tak „kiszacej” sie gospodarce ale cokolwiek on powie w czwartek to bedzie duzy ruch na polnoc lub poludnie.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:02

Obrazek
boom

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:06

RSI 4h znowu się ładnie schłodziło :D #btfd
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:10

wielki bull market nadchodzi

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: V___ » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:18

u mnie brakuje kilkunastu $ do tego bull marketu, pisalem o tym SZ, wynikajace z mierzen itd w poprzednim poscie, powinno zaliczyc ten klaster, wtedy uwierze w bull run, jesli bedziemy mieli w tym miejscu formacje swiecowa


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:52

V___ pisze: wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:18powinno zaliczyc ten klaster, wtedy uwierze w bull run, jesli bedziemy mieli w tym miejscu formacje swiecowa
Jaką niby formacje świecową, skoro dokładnie wczoraj zakończone zostało odbicie trwające niespełna 2 dni? Moim zdaniem z tej dzisiejszej świecy może się zrobić kolejne 3-5 dni na czerwono, a wtedy 10500, niewykluczone nawet dalej okolice 9300usd. Dajesz tu jakieś wątpliwe gwarancje, zakładając wycinek zrzutu -10% ruchu, że "pójdzie do góry, a jak nie to pójdzie jednak na dół" - nie mając żadnej pewności czy nie poleci niżej zgodnie z aktualnym trendem, bo jeżeli miałoby odbić to by nagle nie wróciło do spadków z wczoraj na dzisiaj. Żebyś dobrze mnie zrozumiał, to też wolałbym odbicie, ale żaden wskaźnik w tej chwili(może poza moving average) raczej Ci teraz tego nie określi jednoznacznie. Jak nie kumasz o co mi chodzi to przejrzyj sobie mój przedostatni post w tym temacie - bodajże dwie strony wcześniej. Ponadto ewentualna korekta tygodniowa może potrwać nawet w sumie do 2-3 tygodni.
socjolog2008 pisze: wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:59ale jak tak czasami zaglądam do tego wątku to 85% podejścia w ten sposób daje zarobić WAM.
No ja aktualnie lecę na stracie właśnie przez chciwość i wczorajsze odbicie - zdecydowanie moim zdaniem za krótkie. Ale stratę nie tak mocno odczuwalną, bo redukowałem pozycje, i wchodzę stopniowo z trendem, a póki co lezie piramidą akurat w dół z tego co widzę, a nie to co sobie tam myślę. ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 sierpnia 2020, 20:03 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 25 sierpnia 2020, 20:10

amneziahaze pisze: wtorek, 25 sierpnia 2020, 19:52 ale żaden wskaźnik w tej chwili

To gófno zawsze rośnie :D argument faktycznie żaden ale jak tak czasami zaglądam do tego wątku to 85% podejścia w ten sposób daje zarobić WAM. Bo ja longi grywam tak rzadko i bez większej wiary że najstarsi górale teraz o tym plotkują ,możliwe że mi mojego SL na 11150 zetnie . W sumie nie posiadając kryptowalut pojawi się opcja do namysłu na zakup taniej, ale z drugiej strony jak już mam coś tam to wolę za frika z lewara trochę tego mieć, najlepiej żeby nic nie kupować. Potrzebuję więcej do utrzymania S na sp500 więc niech to ustrojstwo rośnie :lol: i urośnie psia jego mać

Dodano po 10 minutach 27 sekundach:
Dziękuję za uwagę. Popatrzę znowu w weekend co tu się podzieje. Po SL
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 25 sierpnia 2020, 20:17

mesrotten pisze: niedziela, 23 sierpnia 2020, 10:15
Jest jeszcze fraktal z wcześniejszego trójkąta, póki co idzie jak po sznurku. Jedynie.. dwie takie same figury pod rząd na btc? :?
Obrazek

Looks shity choć nadal zachowuje się podejrzanie identycznie - wolne zjazdy na słabych obrotach pod ostatnią lokalną lt. Tak samo jak i wcześniej tym razem przebiliśmy poprzedni dołek nie zjeżdżając jednak (jeszcze) poniżej poprzedniego HL. Dopiero przebicie 11.120 powinno odebrać nadzieję bykom.

Obrazek

na 1D szansa na coś takiego :?

Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 25 sierpnia 2020, 22:39

Obrazek
Obrazek

panikujesz czy kupujesz?

100x gains comming soon my friend

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 25 sierpnia 2020, 23:47

Teoretycznie teraz powinno ładnie odbić, ale jak na złocie coś dalej zleci to rożnie być. Najgorszy wariant obstawiam na przedział 10400-10800.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » wtorek, 25 sierpnia 2020, 23:54

Odbiliśmy od 7-letniej logarytmicznej linii trendu wzrostowego, której jestem fanem. ekonokomik widziałem też ją czasami pokazuje na swoich wykresach. Tak myślałem wczoraj, że będziemy się do niej zbliżać, ale nie sądziłem, że to będzie już dzisiaj. No w każdym razie mam nadzieję, że nie zejdziemy pod nią, bo to może źle się skończyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 25 sierpnia 2020, 23:55

Dla mnie korekta z aktualnych poziomów jest totalnie niezrozumiała. Z czego my mamy robić korektę? Zobaczcie jak wygląda wykres BTC od 30 kwietnia z wyłączeniem JEDNEJ świeczki dziennej (27 lipca):
Obrazek
Prawda jest taka, że od kilku miesięcy mamy jedną wielką konsolidację i jestem zdziwiony, że już na tak niskich poziomach jak 12,5k (co to jest 25-30% up po kilkumiesięcznej konsolidacji na Bitcoinie? Przecież to śmiech na sali) po tak długiej i męczącej konsolidacje zaczęliśmy większą zamułę. Widziałem gdzieś nawet możliwą przyczynę akurat tej ceny (ale akurat nie mogę znaleźć w tej chwili) - ktoś stworzył wykres BTC uwzględniający inflację i okazało się, że nasze niegdysiejsze 10,5 jest równoznaczne z poziomem 12,5k na dzień dzisiejszy. Jeśli rynek pod to zagrał to zrobił nam double top, więc może stąd ta zadyszka.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » środa, 26 sierpnia 2020, 03:04

Może nie to, że korekta jest niezrozumiała, bo nawet tu pasuje dobrze (skoro wszyscy chcieli już jutro, już za moment shortować 13k), ale dla mnie jest jakoś bardzo rozczarowująca i przygnębiająca. Fear & Greed Index pokazuje Extreme Greed 76, a ja odczuwam ekstremalny strach i wykluczam wzrosty na najbliższe tygodnie. Normalnie bym wszystko sprzedał, bo przebiliśmy poziomy, których przebić nie powinniśmy i nie widzę żadnego wsparcia aż do 10600 i retest 10k wydaje mi się nieunikniony. Ale wiem, że nie sprzedam bo jednak istnieje szansa, że powtarzamy schemat wymęczającej konsolidacji no i jednak powinniśmy iść w górę (szybciej lub wolniej). Zgadzam się, w otoczeniu inflacji i wyjścia z mega trójkąta te wzrosty są po prostu śmieszne, a nie żadne Extreme Greed.

Obrazek

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sierpnia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Apogeum_Indolencji » środa, 26 sierpnia 2020, 06:18

@amneziahaze
V_t_ pisze: sobota, 22 sierpnia 2020, 19:33 Tym razem SL na 11554 z L otworzonego na poziomie 11488, dlatego, ze nieco ponizej mamy zanegowanie impulsu lokalnego i szanse na potencjalne spadki, ktore wg mierzen i struktury swiec od szczytu moga siegnac SZ wynikajacego z zasiegu korygujacego maksymalnego od momentu wybicia glownej LT spadkowej i zalamania kolejnego lokalnego impulsu - tylko i wylacznie jesli padnie 11,5



dzisiejsza 1D bedzie miala wiekszy wplyw na to, jak uksztaltuje sie nam 1W w przypadku odbicia od 11,5 i obrysowaniu 1D powyzej 11,63 jutro powinnismy testowac czerwona pozioma na 11,88

wg ma na 1h moze sie utworzyc konsolidacja, wybicie 11,63 pozwoli na ladny ruch w gore jesli bedzie to wspolgralo z wybicie RSI powyzej 49 na 4h

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
spodziewalbym sie dosc szybkiej odpowiedzi
Tutaj dorzucone krechy z wisdomu


na 1h mamy potwierdzony dolek, jednak brak formacji swiecowej na interalach 4h/1h sugeruje, ze jesli z tego miejsca impuls zostanie zanegowany i zniesie nas od 11,5 11,6 w dol to bedziemy walic w dolne ograniczenie SZ

Wy macie zawsze tendencje do albo mega byczych poziomow albo mega niedzwiedzich, a tym czasem nic wielkiego sie nie stalo ponadto w okolicach 10,4-10,5 mamy wsparcie, ktore bylo dla nas dlugoterminowym oporem, wiec predzej z tego miejsca zobaczymy finalnie albo z poziomu 11,0 atak na 13,4 nizeli spadek ponizej 10,0. Wystapienie formacji swiecowej na tak niskim RSI byloby mega bycze, takie formacje swiecowe amnezia
Ostatnio zmieniony środa, 26 sierpnia 2020, 08:31 przez Apogeum_Indolencji, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » środa, 26 sierpnia 2020, 06:19


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 26 sierpnia 2020, 08:39

To nie przypadek, że kurs jest tutaj gdzie jest. Poniżej dwa wykresy, interwał 1W oraz 5m. Kurs znajduje się pomiędzy logarytmiczną linią trendu wzrostowego, dokładnie nad nią, oraz tuż pod 50% zniesieniem między ATH a dołkiem z grudnia 2018. Moim zdaniem wyjście którąś ze stron, nieważne, czy górą, czy dołem może być spektakularne.




Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości