Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:50

blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:35Tak by Ty śledzisz gdzie delegaci przesyłają liski na swoje poukrywane konta :D
Przecież to jest blockchain, tu jest wszystko czarne na białym. Możesz zobaczyć wszystkie transakcję, możesz ustawić w portfelu śledzenie danych adresów i ich transakcji, masz whale alerty, masz inne narzędzia które pomagają Ci śledzić . Jestem tu już tak długo, że nie jedno wyklikałem, wysledzilem itd., wiem który delegat ma najwięcej itd.
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:35No zaraz tak, jak już wszyscy się nachapali to teraz dopuszczą tych co chcą coś zrobić dla liska, pisałem to wyżej....
Dpos to taka polityka i dużo na wpływ wszystkiego ma natura ludzka . Pojawia się dużo tak zwanych duchów delegatów którzy udają że coś robią albo kłamią że coś zrobili , ale to wszystko wychodzi w krótkim czasie . Także tak chętnie nie oddają miejsca . Widać w każdym razie coraz większe zaangażowanie i coraz więcej osób .
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:35Co mają liski z ICO do wydobytych przez delegatów? Weź się ogarnij
A to, że blok Genesis wykuł pierwszy blok i pierwsze 100mln lisków, które poszły jako ICO, tak powstała sieć i rozpoczęła swoje działanie. Kolejne bloki wykuwali delegaci .

https://explorer.lisk.io/address/6566229458323231555L

Proszę tu konto Genesis.
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:35Odchodzi odchodzi ale nadal jest. Kilka osób wyleciało a piszesz tutaj jakby to już jakaś rewolucja była..
Kilka osób wyleciało w tamtym roku. W tym roku kolejne. Grupy nie ma nawet oficjalnie, nie ma przymusu głosowania na wszystkich byłych członków by dostawać nagrody itd, nie ma żadnego wpływu na decentralizację sieci .

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:43Z liskiem tak jest że nie można nic złego na jego temat napisać bo zaraz jesteś atakowany. Bojówka liska :lol:
Oj tam :lol:
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:43Co za problem ustalić termin sprzedaży a później pod to zrobić konferencje i rebranding?
To czemu teraz nie sprzedaje? Bo czeka znów na górkę xD
Powiedz mi jeszcze że bańkę na bitcoinie też zaplanował :mrgreen: Może czeka na górkę, a może nie ma ciśnienia na sprzedaż. A może czeka na rozwinięcie projektu by te środki reinwestować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55

Pogromca pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:46A to, że blok Genesis wykuł pierwszy blok i pierwsze 100mln lisków, które poszły jako ICO, tak powstała sieć i rozpoczęła swoje działanie. Kolejne bloki wykuwali delegaci .

https://explorer.lisk.io/address/6566229458323231555L


No tak sam kupowałem ICO, ale to nie ma nic do wydobytych 41mln o których pisałem. Jedynie można porównać jak duża ilość została wydobyta do tego co wyszło z ICO. O Co Ci chodzi to nie wiem...
Pogromca pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:46Kilka osób wyleciało w tamtym roku. W tym roku kolejne. Grupy nie ma nawet oficjalnie, nie ma przymusu głosowania na wszystkich byłych członków by dostawać nagrody itd, nie ma żadnego wpływu na decentralizację sieci .


Kilka osób na rok, no fajnie. Grupy nie ma ale oni sobie forguja i nadal klepia liski tyle że teraz nie wypłącają pewnie głosującym xD
Pogromca pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:46Przecież to jest blockchain, tu jest wszystko czarne na białym. Możesz zobaczyć wszystkie transakcję, możesz ustawić w portfelu śledzenie danych adresów i ich transakcji, masz whale alerty, masz inne narzędzia które pomagają Ci śledzić . Jestem tu już tak długo, że nie jedno wyklikałem, wysledzilem itd., wiem który delegat ma najwięcej itd.


No pewnie że idzie.Śledzisz 101 delegatów? :lol: :D

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
Pogromca pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:50Powiedz mi jeszcze że bańkę na bitcoinie też zaplanował Może czeka na górkę, a może nie ma ciśnienia na sprzedaż. A może czeka na rozwinięcie projektu by te środki reinwestować.


Sam dałeś dane które przeczą temu co napisałeś chwile wcześniej. Teraz piszesz już co innego odwracając kota ogonem o bańce bitcoina. Ty sobie zawsze domówisz na swoją stronę by chronić kordka. No typowa sekta. Dlatego dalsza dyskusja nie ma tu sensu, nie chce mi się odpierać Twoich ataków bo z jednego mojego postu prujesz się tutaj już na cała stronę a rozmowa jest podobna do rozmowy z babcią z PISu. Myślałem że jesteś trochę rozsądniejszy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 13 sierpnia 2020, 22:50

Kurde każdy niech sobie inwestuje jak chce :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pablo12 » piątek, 14 sierpnia 2020, 10:11

@masonbtc Ty tak na poważnie? To nie ma szans na żadne spełnienie aktualnie. Bardziej stawiałbym że pójdzie pompa jak na Waves. Coś około 100% od aktualnej ceny. Nie widzę paliwa żeby aż tak daleko zajechał lsk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 14 sierpnia 2020, 11:09

Pierwszy target wbity całkowicie :D

Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 8 sierpnia 2020, 15:50
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 12:40

anagamidev pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 11:09Pierwszy target wbity całkowicie
następna szczęśliwa liczba to 8.88zł :D ? tam wg mnie można się spodziewać oporu jeśli trend jest lichy. Na wykresie 12h widać ze 4 cofki historyczne w okolicach tej ceny.

Dodano po 13 minutach 31 sekundach:
"konkurencyjny" tron +20% i konkurencyjny algorand +30% , lisk na tym tle słabiej , algorand wydaje się jakąś silną konkurencją za którą stoi duży kapitał i zaplecze fachowców, ma lepszy rodzaj POS , swoim blaskiem zmiażdży liska ? tu jest parę zdań na temat:
Spoiler:
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » piątek, 14 sierpnia 2020, 12:42

Najbardziej rozpierda...mnie te osoby,które tu wchodzą i liczą na dokładną wycene ile zarobią na tym jak zainwestują w Liska albo czy odzyskają pieniądze. Ludzie,którzy zwątpili zostawili ten świat i teraz widząc pare procent nagle jakoś magicznie SĄ :) 15 tyś jest Lisk Polska grupa na Facebooku i wszyscy tu wchodzą i czekają na potwierdzenie hossy i liczą na odpowiedz. A ja mówie w Dupie,HOSSY NIE BYŁO I NIE BĘDZIE. !! W ogole to powinno być tak,że tylo osoby zarejestrowane mogą przeglądać te forum i które mają chociaż ze 20 wpisów i pare plusów. Bo tak to przecież my wszyscy od siebie bierzeme pieniądze,żebyś ty mógł zarobić to ten obok musi stracić.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 14 sierpnia 2020, 15:54

blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55No tak sam kupowałem ICO, ale to nie ma nic do wydobytych 41mln o których pisałem. Jedynie można porównać jak duża ilość została wydobyta do tego co wyszło z ICO. O Co Ci chodzi to nie wiem...
Kupowałeś ICO i nie czytałeś whitepaper? :D Przecież od początku było jasne jak rozkłada się inflacja w projekcie, jaka wynosi nagroda za blok i co ile blok wpada. Byłeś tu od początku ICO i dopiero teraz to zrozumiałeś/zauważyłeś ? :D
What is the annual Lisk inflation rate?
The initial distribution during the ICO was 100,000,000 LSK. Since the network went live May 24th, 101 delegates are securing the Lisk network and receiving forging rewards for their service.

With every new block created, 5 new LSK will be added to the supply. Every 3,000,000 blocks (~1 year) this reward is reduced by 1 LSK, ending at 1 LSK per block where it stays like that forever. The forging rewards are equally distributed among all 101 delegates.

On top of this, delegates receive transaction fees according to the transactions that were made in the specific block they forged. By implementing this mechanism, Lisk creates an incentive to run a delegate and secure the network, an essential part of our consensus algorithm.
i na polski
Jaka jest roczna stopa inflacji Lisk?
Początkowa dystrybucja podczas ICO wynosiła 100 000 000 LSK. Odkąd sieć została uruchomiona 24 maja, 101 delegatów zabezpiecza sieć Lisk i otrzymuje nagrody za ich usługi.

Z każdym utworzonym nowym blokiem do puli zostanie dodanych 5 nowych LSK. Co 3.000.000 bloków (~ 1 rok) ta nagroda jest zmniejszana o 1 LSK, kończąc na 1 LSK za blok, gdzie pozostaje taka na zawsze. Nagrody za wykuwanie są równo rozdzielane między wszystkich 101 delegatów.

Ponadto delegaci otrzymują opłaty transakcyjne zgodnie z transakcjami dokonanymi w określonym przez siebie bloku. Wdrażając ten mechanizm, Lisk stwarza zachętę do uruchomienia delegata i zabezpieczenia sieci, co jest istotną częścią naszego algorytmu konsensusu.
Ja teraz też nie wiem o co Ci chodzi. Czyli, co sieć miała działać od 4.5 roku na genesisowych węzłach wykuwając puste bloki i utrzymywać scentralizowaną sieć? XD Boże widzisz i nie grzmisz.
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55Kilka osób na rok, no fajnie. Grupy nie ma ale oni sobie forguja i nadal klepia liski tyle że teraz nie wypłącają pewnie głosującym xD
Grupy nie ma, wypadło ostatnio 9 osób ze 101, kolejne 11-12 jest w drodze na out. Nowy DPOS wywali pewnie jeszcze drugie tyle. Grupy nie ma, więc jej byli członkowie nie mają już obowiązku dzielenia składki na grupę, działają indywidualnie, wypłacają indywidualnie nagrody oraz indywidualnie, bądź w małych grupach tworzą nowe inicjatywy i projekty dla Lisk nie zasłaniając się kartelem.
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55No pewnie że idzie.Śledzisz 101 delegatów?
Myślisz, że tylko ja ?
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55Sam dałeś dane które przeczą temu co napisałeś chwile wcześniej. Teraz piszesz już co innego odwracając kota ogonem o bańce bitcoina. Ty sobie zawsze domówisz na swoją stronę by chronić kordka. No typowa sekta.
Przepraszam, jakie dałem dane, które przeczą temu co napisałem? Możesz pokazać przykład, zacytować? Bo jest to wyłącznie Twoja insynuacja i kłamstwo jak wiele poprzednich postów.

Napisałeś:
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:43Co za problem ustalić termin sprzedaży a później pod to zrobić konferencje i rebranding?
To czemu teraz nie sprzedaje? Bo czeka znów na górkę xD
Tylko, że jest to sprzeczne z faktami, bo :

- Max ogłosił strategie likwidacji 1.07.2017 [1]
- Konferencja odbyła się 22.11.2017, gdzie został ogłoszony rebranding na 20 luty 2018 [2]
- Bitcoin zalicza ATH 16.12.2017 [3]
- Lisk zalicza ATH 07.01.2018 [4] w czasie, kiedy większość altów robi swoje dotychczasowe ATH
- Max sprzedaje 110 tysięcy lsk dnia 10.01.2018, czyli krótko po ATH [5], co czyni zgodnie z wcześniejszym JAWNYM planem likwidacji (którego notabene skrupulatnie się nie trzyma, bo według pierwotnego planu powinien mieć na dzień dzisiejszy 2.6mln lsk, a ma 3.2mln) [1]
- Rebranding jest półtora miesiąca później , 20 lutego 2018

[1] https://medium.com/@MaxKordek/liquidati ... f055d75049
[2] https://lisk.io/events/lisk-berlin-meetup-2017-finale
[3] https://athcoinindex.com/coin/bitcoin
[4] https://athcoinindex.com/coin/lisk
[5] https://explorer.lisk.io/tx/3856291224836500757

Nie ukrywam, że rebranding był wydarzeniem marketingowym, ale sugerowanie, że ustalił konferencję i rebranding by pod to sprzedać, kiedy tak naprawdę sprzedał świeżo po ATH to lekka przeginka i mijanie się z faktami. Inteligentni ludzie rozumieją sarkazm, dlatego zapytałem, czy może to Max Kordek sprawił, że mieliśmy hossę w grudniu na BTC i altcoinach ? :D No jak to, PRZECIEŻ ZAPLANOWAŁ POD TO SPRZEDAŻ :lol: To jest Twoja logika. Także nie chronię tutaj Kordka, a prawdę i fakty.
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 20:55 Dlatego dalsza dyskusja nie ma tu sensu, nie chce mi się odpierać Twoich ataków bo z jednego mojego postu prujesz się tutaj już na cała stronę a rozmowa jest podobna do rozmowy z babcią z PISu. Myślałem że jesteś trochę rozsądniejszy.
To ja powinienem stwierdzić, że dalsza rozmowa nie ma sensu. Obraziłeś się na Maxa, bo sprzedał na ATH, a Ty oddałeś praktycznie na ATL. Co zresztą doskonale widać po Twoich emocjonalnych wpisach jak ten niżej:
blink pisze: czwartek, 13 sierpnia 2020, 19:14kordkowych lisków, które też zrzucił **** na górce przed konferencjom
No to jeszcze raz, nie przed konferencją, bo ta była w listopadzie i nie tuż przed rebrandingiem (na którym poszła pompka, ale do rebrandu jeszcze zdążył lisk spaść), tylko sprzedał TRZY DNI po ATH, kiedy dosłownie wszystko rosło i mieliśmy hiperboliczną banię. Dziękuję za uwagę i proszę następnym razem nie łżeć jak politycy pisu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 15:54Kupowałeś ICO i nie czytałeś whitepaper? Przecież od początku było jasne jak rozkłada się inflacja w projekcie, jaka wynosi nagroda za blok i co ile blok wpada. Byłeś tu od początku ICO i dopiero teraz to zrozumiałeś/zauważyłeś ?

Że kupiłem to nie oznacza że zgadzam się z whitepaperem.

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 15:54Ja teraz też nie wiem o co Ci chodzi. Czyli, co sieć miała działać od 4.5 roku na genesisowych węzłach wykuwając puste bloki i utrzymywać scentralizowaną sieć? XD Boże widzisz i nie grzmisz.

Nie będę się odnosił do tego bo nie wiem już o co CI chodzi. Odlatujesz serio.

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 15:54 Grupy nie ma, więc jej byli członkowie nie mają już obowiązku dzielenia składki na grupę, działają indywidualnie,

Grupy nie ma ale gangsterzy zostali :lol:

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 15:54Obraziłeś się na Maxa, bo sprzedał na ATH, a Ty oddałeś praktycznie na ATL. Co zresztą doskonale widać po Twoich emocjonalnych wpisach jak ten niżej:


Nie obraziłem się, tylko wytykam błędy projektu, a że Ty wychodzisz z założenia "Kordek ufam Tobie" to nie widzisz niczego tylko super hiper prodżekt Lisk xD Nie oddałem na ATL tylko wymieniłem na lepszy projekt - Waves po kursie 1:1

Obrazek

Obrazek

Zobacz teraz gdzie jest Waves a gdzie Lisk :D Nie pisz takich głupot bo nerwowy to możesz być najwyżej Ty że trzymasz nadal tego shita. Ja podjąłem przemyślaną decyzję i mam na tym jednym ruchu ponad 2 razy więcej niż bym miał trzymając liska (nie licząc innych tradeów).

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 14 sierpnia 2020, 16:57

blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Że kupiłem to nie oznacza że zgadzam się z whitepaperem.
Acha :lol: Tego nawet nie opłaca się komentować :D
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Nie będę się odnosił do tego bo nie wiem już o co CI chodzi. Odlatujesz serio.
O blockchain. Myślałem, że bardziej oblatany jesteś w temacie, ale widzę ciemność ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Grupy nie ma ale gangsterzy zostali
Nie mierz wszystkich jedną miarą. Ta grupa i tak powstała oddolnie i jest tam sporo normalnych osób.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Nie obraziłem się, tylko wytykam błędy projektu
Jak trzymałeś to broniłeś projekt, a jak sprzedałeś, zacząłeś wytykać jakieś błędy i nagle wymyślać różne cuda,. Chorągiewki uuustawia wiatr ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42a że Ty wychodzisz z założenia "Kordek ufam Tobie" to nie widzisz niczego tylko super hiper prodżekt Lisk xD
Widzę wszystko, ale interesuję się głównie Liskiem ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Nie oddałem na ATL tylko wymieniłem na lepszy projekt - Waves po kursie 1:1
Gratulację ;) Cieszę się Twoim szczęściem. Tylko, żebyś sprzedał w odpowiednim momencie, żeby potem nie było zawodu wobec Waves w przyszłości ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Zobacz teraz gdzie jest Waves a gdzie Lisk
Mógłbym wrzucić wykresy z lutego tego roku, kiedy sytuacja była odwrotna. Obserwuję cenę obydwóch projektów i często się wymijają. Normalna kolej rzeczy ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:42Nie pisz takich głupot bo nerwowy to możesz być najwyżej Ty że trzymasz nadal tego shita.
Tylko, że za tydzień będzie dokładnie trzy miesiące odkąd sprzedałem wszystkie liski. Łyso ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:57O blockchain. Myślałem, że bardziej oblatany jesteś w temacie, ale widzę ciemność

Nic nie warta treść, piszesz jakieś bezsensowne rzeczy których nie idzie zrozumieć a później kolejny do tego wysryw że się na czymś nie znam :lol: :lol:

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:57Jak trzymałeś to broniłeś projekt, a jak sprzedałeś, zacząłeś wytykać jakieś błędy i nagle wymyślać różne cuda,. Chorągiewki uuustawia wiatr

Po prostu nie srałem do własnego gniazda.

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 16:57Tylko, że za tydzień będzie dokładnie trzy miesiące odkąd sprzedałem wszystkie liski. Łyso ?


To pogratulować decyzji, jednak chyba średnio trafionej. Jak to mówili zawsze na kanale liska, sprzedajemy w dołku kupujemy na górce.

Z technicznych aspektów zszedłeś na personalną potyczkę, bo takie są fundamenty liska że szkoda o nich pisać. Lepiej dowalić się do mnie by zejść z tematu i nie rozgrzebywać gówna :D

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 14 sierpnia 2020, 17:35

blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18Nic nie warta treść, piszesz jakieś bezsensowne rzeczy których nie idzie zrozumieć a później kolejny do tego wysryw że się na czymś nie znam
To, że nie rozumiesz, nie oznacza, że treść jest bezsensowna. Przyczepiłeś się tego, że delegaci od 4.5 roku wydobywają liski, nawet podajesz ich sumę, sugerując, że nadal to trzymają i zaraz zrzucą, więc pytam Ciebie, jak według Ciebie to powinno wyglądać? Sieć po stworzeniu miała być do dnia dzisiejszego utrzymywana przez genesis-nodes i wydobywać puste bloki, tak żeby total supply było niezmiennie 100mln wydobyte w pierwszym bloku , jednocześnie będąc wtedy siecią scentralizowaną, bo genesis należałyby do jednej osoby/grupy? Zadałem proste, TECHNICZNE pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć, bo Twoje kompetencje kończą się jedynie na sprawdzeniu total supply i fudowaniu.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18Po prostu nie srałem do własnego gniazda.
Czyli gdzie zawieje tam poniesie ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18To pogratulować decyzji, jednak chyba średnio trafionej.
Trzymałbym dalej, gdyby nie wiele zewnętrznych niezwiązanych z krypto czynników. Teraz czekam, żeby powoli kupić, mogę nawet za wyższą cenę niż sprzedawałem i wiele mi to nie zmieni, bo wkład odzyskałem ;)
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18Z technicznych aspektów zszedłeś na personalną potyczkę, bo takie są fundamenty liska że szkoda o nich pisać.
Piszę o technicznych aspektach, linkuję techniczną wiedzę i fakty, to Ty sobie urządziłeś tutaj festiwal fudu i bzdur.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:18Lepiej dowalić się do mnie by zejść z tematu i nie rozgrzebywać gówna
Ale ja się Ciebie człowieku nie czepiam. Prostuję bzdury, które piszesz. Sprzątam gówno, które roznosisz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:35To, że nie rozumiesz, nie oznacza, że treść jest bezsensowna. Przyczepiłeś się tego, że delegaci od 4.5 roku wydobywają liski, nawet podajesz ich sumę, sugerując, że nadal to trzymają i zaraz zrzucą, więc pytam Ciebie, jak według Ciebie to powinno wyglądać? Sieć po stworzeniu miała być do dnia dzisiejszego utrzymywana przez genesis-nodes i wydobywać puste bloki, tak żeby total supply było niezmiennie 100mln wydobyte w pierwszym bloku , jednocześnie będąc wtedy siecią scentralizowaną, bo genesis należałyby do jednej osoby/grupy? Zadałem proste, TECHNICZNE pytania, na które nie potrafisz odpowiedzieć, bo Twoje kompetencje kończą się jedynie na sprawdzeniu total supply i fudowaniu.


Każdy może założyć noda i wydobywać (nod zarabia według ilości coinów na koncie i głosów od innych osób). Po co tworzyć kastę 101 osób - pisałem to już 10 postów temu. Tak jest zrobione w Waves, albo tworzysz swojego noda albo dołączasz swoje głosy do istniejącego otrzymując 90-100% urobku a nie przeważnie 5-25% jak w lisku (50-100% - jakieś 1/10 delegatów). Dlaczego tak jest? Bo nie ma kasty 101 na multikontach jak w Lisku i każdy może założyć noda, nie jestes uzależniony od delegata i ochłapów jakie rzuci. Lisk jednak nie potrafił tego zrobić przez prawie 5 lat albo nie chciał i jak wydobycie spadnie do 1 liska to "władze" przejmie ktoś inny i odtrąbią sukces. A to co wydobyli obecni delegaci przez 4-5 lat nowi nie wykopią przez kolejne 20lat :lol: :lol:

Na początku w waves zarabiało się tylko z transakcji i ludzie stawiali swoje nody i tak bo sympatyzowali z projektem. Teraz jest wydobyte 2,5mln a nie 41mln jak w lisku - przy takiej samej ilości coinów na początku (100mln). Jak się ma 2,5% do 41% więcej niż przy starcie?

Spoiler:
Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:35Ale ja się Ciebie człowieku nie czepiam. Prostuję bzdury, które piszesz. Sprzątam gówno, które roznosisz.


To chyba masz jakąś dwubiegunowość. Jeśli te wysrywy personalne to jest prostowanie bzdur to brak słów :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34

@blink przydałaby Ci się maść :D I masz inny wątek do roztrząsania fundementów, trzymajamy się tematu tego wątku :D

Ostatnio zmieniony piątek, 14 sierpnia 2020, 18:41 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34

blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52Każdy może założyć noda i wydobywać. Po co tworzyć kastę 101 osób - pisałem to już 10 postów temu. Tak jest zrobione w Waves, albo tworzysz swojego noda albo dołączasz swoje głosy do istniejącego otrzymując 90-100% urobku a nie przeważnie 5-25% jak w lisku (50-100% - jakieś 1/10 delegatów).
Jakby każdy mógł założyć noda i wydobywać, to nie byłby to DPOS, a POS, po pierwsze. Po drugie co z bezpieczeństwem, decentralizacją i stabilnością młodej sieci, która mogłaby być przejęta atakiem 51% ?
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52Dlaczego tak jest? Bo nie ma kasty 101 na multikontach jak w Lisku i każdy może założyć noda, nie jestes uzależniony od delegata i ochłapów jakie rzuci.
Tutaj też nie jesteś uzależniony od delegatów, a nagrody od nich są dobrowolne i nie są ustanowione w konsensusie. Możesz głosować, a nie musisz. Masz wybór, masz wpływ.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52Lisk jednak nie potrafił tego zrobić przez prawie 5 lat albo nie chciał
DPOS 2.0 jest gotowy od kilku miesięcy.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52ł i jak wydobycie spadnie do 1 liska to "władze" przejmie ktoś inny i odtrąbią sukces. A to co wydobyli obecni delegaci przez 4-5 lat nowi nie wykopią przez kolejne 20lat
Kto przejmie władzę,o czym Ty mówisz ? :roll: I czekaj czekaj, bo raz przyczepiasz się, że tyle wyforgowali, a teraz masz problem, że przez 20 lat tyle nie wyforgują co przez pierwsze 4-5, sugerując, że to źle. Przecież chyba dobrze że tylu nie wykują i pozytywnie to wpłynie na popyt/podaż, prawdaż?
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52Na początku w waves zarabiało się tylko z transakcji i ludzie stawiali swoje nody i tak bo sympatyzowali z projektem. Teraz jest wydobyte 2mln a nie 41mln jak w lisku.
I co to zmienia ? Że lisk będzie wyżej w CMC, bo będzie miał większą kapitalizację od Waves przy tej samej cenie ;) Płaczesz nad tymi 41 milionami, podczas gdy zmieniły one przez ten czas po 10 razy właściciela. Uważaj, żeby Ci zaraz 102mln waves nie zrzucili :lol:
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 17:52To chyba masz jakąś dwubiegunowość. Jeśli te wysrywy personalne to jest prostowanie bzdur to brak słów
Zwróciłem uwagę na drugą stronę medalu i zmianę Twojego podejścia po sprzedaży. To nie jest wysryw tylko stwierdzenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46

anagamidev pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34@blink przydałaby Ci się maść I masz inny wątek do roztrząsania fundementów, trzymajamy się tematu tego wątku


Mi jest nie potrzebna, raczej posiadaczom lisków :D :lol: :lol:

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34Jakby każdy mógł założyć noda i wydobywać, to nie byłby to DPOS, a POS, po pierwsze. Po drugie co z bezpieczeństwem, decentralizacją i stabilnością sieci, która mogłaby być przejęta atakiem 51% ?


I co z tego że to jest DPOS a to POS? Stawienie noda nic nie znaczy musiałbyś mieć 51mln waves za sobą. Obecnie największy ma niecałe 5mln.

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34Tutaj też nie jesteś uzależniony od delegatów, a nagrody od nich są dobrowolne i nie są ustanowione w konsensusie. Możesz głosować, a nie musisz. Masz wybór, masz wpływ.


Jesteś uzależniony jeśli chcesz zarabiać - nie zakrzywiaj rzeczywistości.

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34DPOS 2.0 jest gotowy od kilku miesięcy.


Gotowy a nie działa... no lol

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34Kto przejmie władzę,o czym Ty mówisz ? I czekaj czekaj, bo raz przyczepiasz się, że tyle wyforgowali, a teraz masz problem, że przez 20 lat tyle nie wyforgują co przez pierwsze 4-5, sugerując, że to źle. Przecież chyba dobrze że tylu nie wykują i pozytywnie to wpłynie na popyt/podaż, prawdaż?


Dobrze że nie będą już tyle wydobywać, ale co z tego jak już tyle wydobyli i zmienią teraz rozgrywkę po tym jak wydobycie spadanie 5 na 1? 5 lat za późno Kumasz?


Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:34I co to zmienia ? Że lisk będzie wyżej w CMC, bo będzie miał większą kapitalizację od Waves przy tej samej cenie Płaczesz nad tymi 41 milionami, podczas gdy zmieniły one przez ten czas po 10 razy właściciela. Uważaj, żeby Ci zaraz 102mln waves nie zrzucili


No tak to najlepiej wyjebać 100mld lisków i będziecie 1 w CMC hahahaha no beka. Jesteś godnym reprezentantem liska :D
Spoiler:
spadam stąd i będę jutro wtedy odpowiem Ci na kolejne twoje zakrzywianie rzeczywistości

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 14 sierpnia 2020, 19:21

blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46I co z tego że to jest DPOS a to POS? Stawienie noda nic nie znaczy musiałbyś mieć 51mln waves za sobą. Obecnie największy ma niecałe 5mln.
Napisałem co z tego, że to pos a to dpos ;) trzy razy nie muszę się powtarzać.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46Jesteś uzależniony jeśli chcesz zarabiać - nie zakrzywiaj rzeczywistości.
Głosowanie na delegatów nie służy zarabianiu na nagrodach. Nagrody są elementem ubocznym, dodatkowym i nie wpisanym w konsensus i założenia Lisk. To tylko dobra wola delegatów.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46Gotowy a nie działa... no lol
https://github.com/LiskHQ/lisk-sdk/projects/76

Możesz przetestować nowy dpos na swoim blokchain. Nie ma ku temu przeszkód. Nie jest jeszcze
wprowadzony do mainnet, a dlaczego, pisałem o tym tysiąc razy i nie ma w tej żadnej tajemnicy. Ale już jest gotowy, możesz go doświadczyć budując coś w oparciu o SDK 4.0.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46Dobrze że nie będą już tyle wydobywać, ale co z tego jak już tyle wydobyli i zmienią teraz rozgrywkę po tym jak wydobycie spadanie 5 na 1? 5 lat za późno Kumasz?
Wydobycie spada z 2 na 1, rozumiesz ? Powiedz mi i co z tego, że tyle wydobyli skoro rynek dawno to wciągnął nosem i pięć razy przemielił?
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46No tak to najlepiej wyjebać 100mld lisków i będziecie 1 w CMC hahahaha no beka. Jesteś godnym reprezentantem liska :D
Chyba aż tak głupi nie jesteś i umiesz obliczyć kapitalizację. Jeśli przy obecnej cenie byłoby 100mld to pewnie pozycja bitcoina byłaby zagrożona. Ale tyle nie bedzie, podaż jest stała, okreslona, znana od 5 lat.
blink pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 18:46spadam stąd i będę jutro wtedy odpowiem Ci na kolejne twoje zakrzywianie rzeczywistości
Nie musisz wracać bo mi i tak szkoda czasu na rozmawianie z chorągiewkami.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » piątek, 14 sierpnia 2020, 19:47

Pogromca pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 19:21Nie musisz wracać bo mi i tak szkoda czasu na rozmawianie z chorągiewkami.
Musi wracać , bo to cenny użytkownik , ze stażem na forum, z wiedzą i zainteresowaniami innymi niż niemota która nie potrafi nic poza napisaniem posta "ooo cena poszła w górę - kiedy lambo ?" , albo "zapytanie do użytkowników - do ilu wzrośnie cena?". Doceń proszę wartościowych użytkowników i różnij się z nimi z klasą.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » piątek, 14 sierpnia 2020, 20:02

pablo12 pisze: piątek, 14 sierpnia 2020, 10:11Ty tak na poważnie? To nie ma szans na żadne spełnienie aktualnie
ja już zarobiłem 8-)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » piątek, 14 sierpnia 2020, 22:59

Hehe nie ma sensu się kłócić co będzie to będzie. Ja wyszedłem z liska na początku roku i to był najmądrzejszy ruch jaki zrobiłem :D, no prawie najmądrzejszy bo wyszedłem przed pompeczką :P. Już nawet tego projektu nie obserwuje, zobaczymy w niedalekiej przyszłości co z niego będzie, pewnie na pompę spekulacyjna się załapie jak to u Liska bywa

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości