Dziennik początkującego minera

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 06:16

Podsumowanie maja
urobek:
BTC:0,01603
ETC=0
ETH=0
zużycie prądu=~721,7kwh. Koszt prądu ~ 80,8$
wartość wykopanych coinów na dzisiaj: =153$
Teoretyczny zysk na dzisiaj=72,2$

aktualne ceny:
BTC=9542$
ETH=238,2$
ETC=7,06$
dalej nicehash-ethash, aktualna prognoza to 0,000558

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dziennik początkującego minera

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 10:03

Dlaczego kopiesz ethash zamiast w bezpośrednio krypto na tym algo?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 10:27

1. bo aktualnie wolę bitki na tę chwilę niż ETC czy ETH
2. bo aktualnie na tym jest większy zarobek niż na ETH, a ETC już coś mam, więcej nie potrzebuję, nie mam zaufania do tego coina

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dziennik początkującego minera

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 11:49

Swego czasu pamietam ze nicehash dosc sporo przycinal.. duzo bardziej oplacalo sie kopac eth i od razu sprzedawac (a teraz nie trzeba nawet czekac na wypłatę z poola bo można shortowac na gieldach ;))
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 12:01

Nie narzekam na nicehash...tak, teraz po spadku diff na etc, też chwilowo bardziej opłaca się ETC, ale wolę od razu bitka mieć niż ETC. Natomiast na chwilę obecną ETH mocno odstaje od nicehash/BTC. W przypadku 1 riga nie jest to może aż tak widoczne....;)

Jeszcze jest inna kwestia - nicehash wymaga raczej riga ze stabilnymi nastawami - przełączanie się pomiędzy coinami, poolami - czasami z tym może być problem. Kopiąc coina unika się tutaj pewnych problemów. Ja akurat mam wszystko bardzo dobrze zestrojone...

Jeszcze jedno - nie sprzedaję od razu, tylko podchodzę to tego spekulacyjnie. Jak wykopię ETH/ETC/BTC to mogę poczekać, czasami długo, aż cena będzie mnie satysfakcjonowała. Prowadzę na bieżąco statystyki kosztowe, wiem jakie mam progi opłacalności...na bieżąco monitoruję też ilości zużywanego prądu...tak jest dużo lepiej, niż sprzedawać od razu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dziennik początkującego minera

Postautor: powered » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 21:16

@adiqq Używasz minera od NiceHash czy innego? Czy porównywałeś wydajność minera NiceHash z innym minerem?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » wtorek, 2 czerwca 2020, 05:42

Tak, używałem zarówno NHOS, minera windowsowego - ale najbardziej mi leży mimo wszystko HiveOS - i to jego używam.
Wydajności drobiazgowo nie porównywałem, Mh/s były porównywalne z tego co pamiętam - dla mnie najważniejsza jest stabilnośc, a tutaj Hive rządzi dla mnie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 2 lipca 2020, 11:21

Podsumowanie czerwca
urobek:
BTC:0,01722
ETC=0
ETH=0
zużycie prądu=~698,4 kwh. Koszt prądu ~ 78,22$
wartość wykopanych coinów na dzisiaj: =158,9$
Teoretyczny zysk na dzisiaj=80,7$

aktualne ceny:
BTC=9229$
ETH=230,2$
ETC=5,76$
ZIL=0,017$
dalej nicehash-ethash, aktualna prognoza to 0,000594
Dodałem w pozycji ZIL - kopanie w dualu ETH+ZIL daje bardzo podobne wyniki sumaryczne niż Nicehash-Ethash, na chwile obecną minimalnie lepiej wychodzi Nicehash. Głównie dzięki pikom cenowych w momencie gdy otwiera się okno na ZIL....

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 9 lipca 2020, 07:11

adiqq pisze: piątek, 1 maja 2020, 07:14(zwiększyłem cenę prądu do 0,112$)
będę musiał to wszystko przeliczyć jeszcze raz. Wczoraj dostałem w końcu fakturę i jednak w tym roku do konca sierpnia mam cenę bez zmian (minimalnie podrożała dystrybucja) - więc te początkowe ustalenia kosztów pozostają w mocy do końca sierpnia. Potem będą nowe ceny, ale jakoś nie drastycznie wyższe (jak na mój gust)
Dzięki zwyżkom kursów ETC/ETH, aktualna prognoza to 0,000587

aktualne ceny:
BTC=9388$
ETH=245,1$
ETC=6,48$
ZIL=0,0201$

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » czwartek, 23 lipca 2020, 14:41

adiqq pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 07:11Dzięki zwyżkom kursów ETC/ETH, aktualna prognoza to 0,000587

aktualne ceny:
BTC=9388$
ETH=245,1$
ETC=6,34$
ZIL=0,0201$
dzieje się - aktualna prognoza to 0,000761
aktualne ceny:
BTC=9505$
ETH=265,03$
ETC=6,34$
ZIL=0,0193$

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 1 sierpnia 2020, 06:52

Podsumowanie lipca
urobek:
BTC:0,02148
ETC=0
ETH=0
zużycie prądu=~721,7kwh. Koszt prądu ~ 80,8$
wartość wykopanych coinów na dzisiaj: =244,44$
Teoretyczny zysk na dzisiaj=163,6$

zmieniam na ETH - aktualna prognoza to 0,0271

aktualne ceny:
BTC=11380$
ETH=351,8$
ETC=7,62$

Dodano po 9 minutach 24 sekundach:
aktualne ceny prądu mam do końca sierpnia, więc na początku września zrobię podsumowanie całego dotychczasowego okresu i jednocześnie prognozę na następne miesiące (z nowym cennikiem)...już teraz wiem, że będzie ona optymistyczna :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » sobota, 8 sierpnia 2020, 20:52

mała aktualizacja - prognoza - ETH 0,0268
Tak jakoś mi się wydaje, że nieprędko będzie coś innego niż ETH...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: maky » niedziela, 9 sierpnia 2020, 08:40

adiqq pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 06:52zużycie prądu=~721,7kwh. Koszt prądu ~ 80,8$
wartość wykopanych coinów na dzisiaj: =244,44$
Teoretyczny zysk na dzisiaj=163,6$
Uwzględniasz jakoś amortyzację sprzętu i konieczność zakupu lepszego za x czasu?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » niedziela, 9 sierpnia 2020, 08:52

nie - bo mam P106 z 6gb na których można kopać aż do 2024 jeśli dobrze spojrzałem na dagsize (a to tylko ethash)...sprzę kupiłem bardzo okazyjnie (pisałem o tym chyba wcześniej) - nie mam zamiaru go sprzedawać. Chyba że w okolicach bańki (jeśli będzie) ktoś bardzie chciał je kupić w dobrej cenie - to rozważę taką opcję.
Prowadzę taki mały arkusz, gdzie porównuję GPU - biorę pod uwagę pobór, moc (mh/s dla ethash), efektywność energetyczną i cenę urządzenia. P106 są chyba tutaj jeszcze przez jakiś czas nie do doścignięcia - mimo rosnącej ceny P106 i spadającej ceny 1660 super ;) Całkiem nieźle w tym moim zestawieniu wypadają Rx 570/580 8gb, ale nie stosuję ich, bo w większych ilościach minusy przeważają plusy (temperatura!) Natomiast RX 5700 ze względu na wysoką cenę także jeszcze będą musiałby poczekać ;)
Aha, sprzęt serwisuję we własnym zakresie, mam tych kart więcej, więc nawet gdyby coś padło definitywnie, to można przebudować lekko rigi...zamówić wiatraczki z chin to też nie problem ;) Sprzęt pracuje w dobrych warunkach, więc jestem pewien, że posłuży mi jeszcze długo....

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: koparki » niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:43

@maky pewnie że nie uwzględnia, sprzęt się zdewaluował o ok 2/3 przez ostatnie 30 mies, jeśli wtedy ktoś kupił nowy.
Co z tego, że nie sprzeda swoich dewaluujących sie rynkowo i efektywnością energetyczną GPU, porównujemy tu do sytuacji w której zamiast tych kart kupiłbyś kojny, które nie mają w/w czynnika dewaluacji.

@adiqq Poklepujesz sam siebie po ramieniu rozpisując się o cudownej rentowności, podpowiem że obserwuję ten rynek od 2011 i widziałem sporo momentów gdzie mining był nierentowny i tyle samo co zużycie prądu kosztowałyby Cie kojny w kantorze, te momenty zawsze były przejściowe dlatego traktowałem je już za którymś razem jako mało ryzykowne dla inwestycji jesli ktoś tylko miał w rękach gotówkę w takim okresie. Wystarczyła cierpliwość i zakup kojnów w odpowiednim momencie zamiast zakupu sprzętu podczas FOMO, różnie z tym bywało, trzeba policzyć ale stawiam że co najmniej wyszłoby na jedno , nawet jak nieco mniej to atutem jest że bez dodatkowej pracy i całego tego bajzlu.
Ale oczywiście są okresy FOMO i wtedy cierpliwość pryska i zostajesz z szumem wiatraków ciesząc sie z ułamka ETH dziennie, przy inwestycji liczonej w 30tysi i w górę a nawet 3x tyle gdy wchodził ktos w mining na przełomie 2017/18.
Natomiast przy 300tys-350tys zł (lub 1mln gdy ktoś kupował sprzęt na przełomie 2017/18) i małej strzeżonej hali z profesjonalną instalacja elektryczną kapie 1eth dziennie (mogę się pomylić w szacunkach +/- 30%),
co lepsze? hala z 60-70 koparkami i pracownikami czy zakup eth za 300tys gdy ten był po ok 80-100-150 $ ? Dla bankierów z DCG specjalistów od rachowania, którzy na bessie zapewniali popyt na urobek, lepsze było to drugie ;)
(edytowane)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:22

Tak, nie ukrywam, że jak kupowałem ten sprzęt, to mało wiedziałem na ten temat. Różnica taka - zawsze to podkreslam, że jak kupowałem pierwsze GPU, to brak wiedzy to raz, a dwa, że nie miałem takich środków. GPU kupowałem praktycznie pojedynczo. Dopiero po kilku miesiąch miałem spory zastrzyk gotówki i kupiłem okazyjnie koparki. To był początek maja zeszłego roku, każdy może sobie sprawdzić jakie były wtedy ceny. Zapominasz tez, że w tym samym maju założyłem pierwszą instalację PV (która i tak była wczesniej planowana) a później założyłem kolejną - instalacje dzięki odrobinie szczęscia i sprytu wyszły mnie około połowę ceny rynkowej. I last but not least - ja to po prostu lubię... :lol:

Jest jeszcze jedna kwestia - gdybym kupił coiny na giełdzie w tym maju - to możliwe jest, że byłbym na tym stratny - zła inwestycja w złe coiny na górce, potem sprzedaż w dołku...takich historii jest mnóstwo. Ja dzięki temu, że inwestowałem (w olbrzymiej większości) coiny wykopane - mialem duży margines bezpieczeństwa przy moich inwestycjach. I znowu dzięki odrobinie szczęscia - w odpowiednim momencie sprzedałem na lokalnych górkach większość tego co miałem(ze sporym zyskiem) - więc wszystko to co mam teraz, to jest zysk. A przynajmniej ta część sprzętu, którą kupiłem w zeszłym roku. Nowy sprzęt który kupiłem później - to inna sprawa - ale to było wszystko za wcześniejsze zyski - to chyba ma nawet swoją nazwę - reinwestycja zysków, prawda?

@koparki - nie wiesz ile w to zainwestowałem, nie wiesz jaki mam dzienny urobek i bilans $, więc odpuść...chyba niejednokrotnie tutaj udowodniłem, że co jak co, ale liczyc potrafię całkiem dobrze....O tym w co inwestuję, też od jakiegoś czasu piszę....

A jeszcze co do dewaluacji sprzętu, przez ostatnie 30m...nie wiem jak to wyglądało 30m temu, ale jak kupowałem w tym maju'19, to P106 na szt były do kupienia po 350zł. Było ich mnóstwo. Zestawy oczywiście wychodziły taniej.
Teraz, po 15 miesięcznej "dewaluacji" te same P106 chodzą po 400-450zł i schodzą na pniu...kilka dni temu miałem sytuację, że poprosiłem na allegro lokalnie sprzedawcę, żeby udostępnił "kup teraz" dla 2szt. P106 - w dobrej cenie. Odpisał mi, że udostępnił, ale ja nie zdążyłem kupić...ktoś mnie ubiegł....muszę pisać coś więcej? :D
koparki pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:43 Przy 300tys-350tys zł i małej strzeżonej hali z profesjonalną instalacja elektryczną kapie 1eth dziennie (mogę się pomylić w szacunkach +/- 30%),
Tutaj też raczej nie masz racji..znam osobiście przypadek za 200tys. , reszta jak wyżej z dziennym urobkiem około 0,7 ETH. Oczywiście - sprzęt kupiony okazyjnie....a jeszcze nie cały sprzęt pracuje i jest miejsce pod potencjalną rozbudowę...jak temperatury spadną, to do tego 1 ETH duzo nie będzie brakować ;)
I jeszcze tak całkiem na marginesie - u siebie też mam profesjonalnie wykonaną instalację elektryczną.... :lol:

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
koparki pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 09:43hala z 60-70 koparkami i pracownikami
jeszcze to...widzisz, pracownik jest jeden na miejscu który i tak tam by był...a jak podejdziesz dobrze do tematu, to sprzęt może tygodniami pracować bezawaryjnie.....koparek nie musi być aż tyle, zależy jaki się ma sprzęt i ochotę na budowanie dużych rigów...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: maky » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:32

adiqq pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:22Odpisał mi, że udostępnił, ale ja nie zdążyłem kupić...ktoś mnie ubiegł....muszę pisać coś więcej?
No hossa panie, hossa. Jak u fryzjera usłyszę, że krypto trza kupować i e defi inwestować to Wam dam cynk. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:35

własnie sprawdziłem - kilka rigów ma "miner uptime" 56-57 dni (to chyba spełnia kryteria)...tak, to są te skrajnie korzystne przykłady...ale da się to zrobić...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: koparki » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:39

mój wpis był przeciwwagą dla miningu przez różowe okulary. Trzeba Ci się posiłkować PV i nie lada sprytem aby wyłowić perełki i okazje na rynku sprzętu którego potem nie traktujesz jako coś co się dewaluuje, trzeba spełnić bardzo dużo warunków aby to było rentowne. Dlatego mówię że DCG dobrze potrafią liczyć i kupowali kojny od minerów wtedy gdy Ci sprzedawali na skraju rentowności wydobycia, DCG zasymulował sytuacje że mają wirtualnie wielką kopalnię w celu wydobycia kojnów po najniższej cenie nie mając kopalni :lol:
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dziennik początkującego minera

Postautor: adiqq » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:48

koparki pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:39mój wpis był przeciwwagą dla miningu przez różowe okulary.
co do tego - to pełna zgoda. Dodam jeszcze od siebie - że na razie nie inwestuje więcej w moc obliczeniową, a następna inwestycja będzie w kolejne PV - to się bardziej opłaca, niż dalsze zwiększanie mocy, tym bardziej, że ceny prądu podażają na północ....jak zwykle mam to przeliczone w odpowiednim arkusiku ;)
Nawet gdy ceny krypto poszybują i taniej będzie dołożyć rigów, to ja i tam wolę inwestować w PV, bo patrzę na to w perspektywie długofalowej. A w perspektywie długofalowej, to PV+Mining (w odpowiednich proporcjach) to układ idealny....
koparki pisze: niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:39Dlatego mówię że DCG dobrze potrafią liczyć i kupowali kojny od minerów wtedy gdy Ci sprzedawali na skraju rentowności wydobycia, DCG zasymulował sytuacje że mają wielką kopalnie nie mając jej
Co do tego to że pełna zgoda.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości