Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 12:54

@ekonokomik zyjemy w takich czasach, że takie wieści są dobre dla giełd bo oznaczają większy dodruk. Paradoksalnie, możemy więc rosnąć
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 13:03

@ekonokomik Było to już poruszane tutaj gdzieś na forum. Ktoś też wspominał, ze USA inaczej liczą PKB. Tam działa to tak, że jeżeli obecne tempo rozwoju sie utrzyma to zamkną rok z wynikiem -32% PKB w stosunku do roku poprzedniego. Nie oznacza to, że ten kwartał faktycznie jest 32% gorszy od poprzedniego. Przy czym należałoby poszperać czy to faktycznie tak jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 13:15

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 13:21

@ergorg czyli znowu miałem rację :D #bullmarket
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 197
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dukaj » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:18

koparki pisze: niedziela, 2 sierpnia 2020, 06:50 "cyfrowe złoto"
A co mają wahania spekulacyjne bardzo krótko - krótko i średnioterminowe do bycia lub niebycia store of value? ;) NIC. SOV to kwestia długoterminowa i jak na razie, na dekadę wyceny BTC, zachowuje on wartość i to nie tylko w przypadku początkowej ceny, ale względem znacznej większości cen które były. Obecnie jest to jak czytałem ostatnio 93% czasu (analiza wejść BTC na adresy zakładająca, ze zostały kupione przed wysłaniem).

Ale policzmy sami, nie po adresach, ale samych świeczkach - dla uproszczenia po świecach miesięcznych, z Bitstampa. Policzę dla dwóch wartości - obecnej ceny oraz ceny, uwaga o ponad 55% niższej czyli 5000$, ponieważ być może mamy lokalny impuls/odbicie/cokolwiek, co ładnie przesuwa wynik takich obliczeń na korzystną stronę dla zdania, które tutaj uzasadniam. Mało tego, policzę również dla ceny 1000%, niższej od obecnej o 91%!

Do czego będziemy się odnosić (jakiej jednostki czasu)? Można i do powstania BTC i do początku spekulacji (kantor NLP), odniosę się do tego pierwszego, bo BTC był już wtedy możliwy do nabycia poprzez kopanie, którego koszt oscylował wokół 0. Wycena NLP formalnie ważna, również wskazywała na wartości bliskie 0.

Dla spojrzenia wykres alltime z dodanym manualnie okresem pre giełdowym:
Spoiler:
Obrazek
Zliczam po wartości C świec (close, cena zamknięcia 1m) a dla uproszczenia, ułatwienia zaokrąglam obecną cenę w dół, do 11k (mamy 11.15k teraz). Nie ma takie zaokrąglenie wpływu na wynik.

Czas ogólny od powstania: 11 lat 7 miesięcy = 139 miesięcy.

Czas w którym cena była >= 11000$ = 3ms. % czasu ogólnego =97.8%

Dla 10k też policzę bo to wartość psychologiczna: 6ms =95.7%

Dla 5k: 29ms =79.1%

I dla 1k: 43ms =70%

Widać ładnie dla jak ogromnego % cen zachowujemy wartość i ją zwiększamy w stosunku do ceny nawet ponad 50% niższej niż obecna. Dla ceny aż o 91% niższej od obecnej (1000$) mamy również wysoka wartość, aż 70% czasu.

BTC w swojej historii, która trwa niewiele ponad dekadę, jest store of value. Pojecie SOV oznacza zachowanie ceny w długim okresie i nie ma nic do wahań krótko i średnioterminowych oraz do płynności, zmienności itd. Store of value jest raczej nazwą idei trendu ogólnego aktywa a jaki on jest dla BTC, jak ktoś dalej nie wie, niech poogląda wykres alltime ze spojlera kilka akapitów wyżej.
Spoiler:
Identycznie postrzega SOV raczej znany nam wszystkim Andreas Andropoulos:
Tak, SOV może ożesztyskyrwprzyjebutnąć i o -50% w 1 dzień, just like that i nie ma to nic do tego czy coś jest SOV, bo konstytuanta SOV jest długi i ogólny trend. Ponieważ BTC jest zdecydowanym enfant terrible świata walut oraz świata tradycyjnej giełdy i ekonomii, to jest dzikusem z afektywnością dwubiegunową i ma ostre fazy, ale trend ogólny pozostaje równie ostry jednoznacznie w stronę zachowywania i zwiększania swojej wartości.

____________

Moja krótka analiza obecnej sytuacji z BTC:

1) nocne weeekendowe walnięcie zanegowało impuls

-to nie znaczy, że już musi i będzie spadać mocno, ale że obecny impuls się skończył i jeśli ma iść dalej w górę, prawdopodobna jest dłuższa i złożona korekta (względem tych krótkich jakie mieliśmy ostatnio);

2) na forum mieliśmy euforię a u niektórych odtrąbienie bańki i hossy - nie były tak do końca bezpodstawne (choć jak zawsze przejaskrawione) ponieważ wyszliśmy z długiej konsolidacji na dużej względem dołka wysokości i przebiliśmy w większości rysowań trójkąt symetryczny budowany od 2017 roku; to jest poważny znak i sygnał, ale nie gwarantuje pewności, ponieważ wyjście jest jeszcze póki co nieduże, zwłaszcza jak się spojrzy na big picture - pułapka, okrutna dla bykombraterskich oddziałów mobilizacyjnych bitcoinowej galaktyki jest wciąż możliwa; powrót do trójkąta oraz impuls do dolnej bandy byłby traumatyczny dla nie biorących pod uwagę niczego prócz wzrostu;

w tym miejscu pragnąwszy zwrócić uwagę na identyczną formalnie pułapkę w formie ekstremum, nadmiernej fluktuacji pozafigurowej, załączam wykres z zaznaczonym analogicznym fragmentem z wektorem przeciwnym - spójrzcie na to co teraz zrobiliśmy obecnym wyskokiem; jakże podobnie by wyglądało do zaznaczonego fragmentu i jak bardzo by umocniło stelaż ogromnego trójkąta który ujmuje cenę BTC od końca 2017!:

Obrazek

Ps. Ps. na wykresie; nie twierdzę, że tak będzie, ale dobrze mieć to na uwadze, bo to może łatwo pomotać prosty plan, którego wielu z nas chce, że to to teraz, to już to TO, że OOO. ;)

3) technicznie prawdopodobnie typowa byłaby korekta do okolic 10-10.5k (wiem, że szeroki zakres ale na średniej skali jest sporo możliwych wsparć, a nie chcę się rozdrabniać na grę typu 15m daytrading, tylko spojrzeć nieco szerzej); 10k to wartość również mocno psychologiczna na BTC, ale zejście pod nie przekreśli całkiem tego ruchu wg mnie - za to zejście pod 9k dla mnie zdecydowanie udowodniłoby, że to pułapka. W przypadku wyjścia w górę mamy kilka targetów z dawnych high (jeśli ktoś lubi takie targety) w zakresie 12k z groszami do 13.8k. Tak naprawdę to TO, odtrąbiałbym dopiero do przejściu tego zakresu, bo powyżej już chyba tylko ATH byłoby granicą.

4) wątki poboczne, których nie rozwijam, ale można pobadać wykresy (zapraszam do dyskusji, fajnie jakby ktoś temu zaprzeczył z dowodami lub udowodnił):

-złoto; a może BTC pociągnęło teraz wzrastające ostatnio złoto, jako aktywo klasy "alternatywne"? Wtedy chyba ciężej, by był to nowy generyczny impuls (?).

-ETH; tu już prościej i nietrudno było zauważyć, że ETH nieraz wyprzedzało ruch na BTC; by ostatecznie przyjąć taką genezę ruchu, należy zbadać dokładnie początki ruchów na obu walutach, wyjście z konsolidacji BTC i strzały ETH.

____________
koparki pisze: niedziela, 2 sierpnia 2020, 06:50no to poucinało niektórym łapki na dźwigniach znienacka w niedzielę rano
Jeśli grałeś (lub ktoś o zgrozo grał to), do czego naganiałeś (lub reklamowałeś jeśli słowo naganianie gryzie) tego dnia na pionowych wzrostach na Dash, Zec i Xmr, to wypadałoby pisać nie w 3 osobie ale w 1 osobie. Stanowczo za mało w publicznym spekulowaniu piszemy nie w pierwszej osobie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:49

@Dukaj, ja bym obstawiał teorię @ekonokomika, która mówi, że po każdym mocniejszym zrzucie (1k$ w 5 min i podobne) kurs prędzej czy później po konsolidacji wraca do ceny sprzed zrzutu:



Czy skończymy na DT czy może jeszcze zahaczymy o 12 500$ - nie wiem.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:52

Dukaj pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:18pragnąwszy zwrócić uwagę na identyczną formalnie pułapkę w formie ekstremum, nadmiernej fluktuacji pozafigurowej
Czyli jak nie wzrośnie za dużo to spadnie?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:54

Po zrobieniu HH nic bardziej oczekiwanego i pożądanego niż test ostatnich szczytów na btc i eth nie mogło się przytrafić..

Myślę, że eth zmierza do 470/80 (duży kanał) co powinno pociągnąć btc w okolice upragnionego 13.8.

Wpadliśmy co prawda na powrót do kanału na 1D, ale wątpię żeby był on drugi raz tak samo mocno respektowany.

Kontrakty zamknięte i otwarte wysoko, lipiec zamknięty bardzo wysoko, pierwszy raz od prawie roku powyżej 10k.

Bałbym się jedynie sytuacji na giełdach, która do listopada powinna być jeszcze stabilna i prowzrostowa, daje to ok. 3 miesiące na konkretne wzrosty na krypto.

Obrazek

eth

Obrazek

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 197
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dukaj » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 15:06

amneziahaze pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 14:52Czyli jak nie wzrośnie za dużo to spadnie?


Tak, jeśli to impuls, będzie musiał rosnąć. To oczywiste, ale ja nie piszę postów typu, że spadnie/wzrośnie bo tego kompletnie nie wiem i raczej nikt nie wie oprócz animatora z największą siłą wśród wielu animatorów (czyli z najw. synergią środków i umiejętności ruszania rynkiem).

Bardziej bym chciał zwrócić uwagę w dyskusji na:
-nadal to możliwość pułapki analogicznie patrząc z perspektywy trójkąta na wyjście pod niego crashem - to oznaczałoby jak silna figurą jest ten kształt od 2017,
-złoto i/lub ETH mogło ciągnąć BTC, niekoniecznie był to początek generycznego czy jak to nazwać ruchu.

Nie uważam, że to na pewno pułapka, ale biorę to pod uwagę, a jeśli nie to trzeba jechać ostro to co rynek da i tyle.

@ergorg Możliwe. Taki boczniak niestety by utrudniłby sytuację, ale chyba ewentualny wzrost byłby o stabilniejszej podstawie niż flaga za flagą za flagą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:24

Niby dziś miało się załamywać na tradycyjnych giełdach, a coś tego nie widać. Złoto ciśnie do góry. W BTC hashrate na ath. Zejście na 10500 dosłownie chwilowe i zaraz +700. Jasne, ze przy 12k pojawi się teraz mocny opór, ale na pewno nie tak mocny jak 3 miechy bujania się pod 10k. Wiele istotnych barier zostało rozwalonych.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Epawel88 » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:32

Witam,wie ktos jak włączyć alerty o likwidacji na bitmexie?Chodzi mi o te chmury które sie pojawiają na świecy jak idzie likwidacja.Pomarańczowe na spadki i zielona na wzrosty.Dawno nie byłem na tej giełdzie i zapomniałem i nie mogę tego znaleźc a potrzebuje tej wiedzy do mojej strategi,żeby widzieć jak dużo zostało kontraktów zlikwidowane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:33

@Epawel88, polecam stronę:

https://aggr.trade/

Tam masz info o likwidacjach na bieżąco.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 21:44 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Epawel88 » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:41

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:24 Niby dziś miało się załamywać na tradycyjnych giełdach, a coś tego nie widać. Złoto ciśnie do góry. W BTC hashrate na ath. Zejście na 10500 dosłownie chwilowe i zaraz +700. Jasne, ze przy 12k pojawi się teraz mocny opór, ale na pewno nie tak mocny jak 3 miechy bujania się pod 10k. Wiele istotnych barier zostało rozwalonych.
Poczekaj jeszcze trochę i zobaczysz co będzie,już straszą tym ala wirusem,propaganda ruszyła gdy europa znowu sie zamknie,wszystko poleci i to konkretnie.W Belgi już jest godzina policyjna,poczekać troche i będzie się działo.Moim zdaniem BTC jeszcze pójdzie w dół w najbliższych tygodniach.Gdy wszystko zacznie padać po kolei,ludzie zaczną sprzedawac swoje BTC żeby poplacić rachunki a w tym momencie instytucje będa skupować i zrobią nowe ATH ludzie zaczną kupowac na górce i znów kapitał przejdzie od bidoków do bogaczy,oni ciągle to robią na wszystkich rynkach.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
ergorg pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:33 @Epawel88, polecam stronę:

https://aggr.trade/

Tam masz info o likwidacjach na bierząco.
Dzięki skorzystam...na Bitmexie nie handluje bo ta giełda to porażka jest he he

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 18:43

@Epawel88 Ludzie tacy zwykli - nie mają BTC - nie stać ich. A o ETH mało kto słyszał. Sprzątaczki się wyprzedały w 2018 rokui zwiały. Popatrz na wykres giełdy w Caracas - tak wygląda efekt drukarni.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 18:49

zomos2 pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 18:43@Epawel88 Ludzie tacy zwykli - nie mają BTC - nie stać ich. A o ETH mało kto słyszał.
Coś w tym jest...moje najbliższe grono znajomych z pracy to potwierdza, ale 1 ma trochę drobnych w btc...kupował btc i płacił tym za nielegalną kablówkę ;)
ale...dzisiaj miałem małą pogadankę na temat blockchain (zostałem do tego zmuszony ;)) i faktycznie, dla nich krypto=bitcoin. Są mocno zainteresowani zainwestowaniem w bitcoina, ale boją się, dla nich to egzotyka.
To wynika przede wszystkim z niewiedzy, oni nic nie wiedza na ten temat...nie bez powodu napisałem, że pogadanka była o blockchain...

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 20:01

@adiqq Dlatego jeśli ma być bańka to znowu odjeżdża pociąg dla takich ludzi i będą kupować jak w tv będą bredzić o kolejnym rekordzie i ile to nie urośnie

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 20:02

Obrazek

może teraz coś podobnego

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 4 sierpnia 2020, 07:22

Epawel88 pisze: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:41Gdy wszystko zacznie padać po kolei,ludzie zaczną sprzedawac swoje BTC żeby poplacić rachunk

I tornistry dzieciom kupić - wrzesień się zbliża
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 4 sierpnia 2020, 08:02

xxx pisze: wtorek, 4 sierpnia 2020, 07:22Gdy wszystko zacznie padać po kolei,ludzie zaczną sprzedawać swoje BTC żeby poplacić rachunk
"ludzie" mają może ok 5% wszystkich bitcoinów reszta, czyli 95% jest skoncentrowana w 3.5% adresów. Przejrzyj strukturę ilości adresów bogatych i ilość z "udziałów w sieci BTC" symbolizowanych "tokenem bitcoin" na tych nielicznych adresach.

i te proporcje rosną z roku na rok w stronę koncentracji tokenów BTC w nielicznych rękach, przeglądałem też proporcje z poprzednich lat. Także jedne łapki sprzedają aby zapłacić rachunki, kupić dom lub samochód a inne łapki przejmują i koncentrują z dużym prawdopodobieństwem w celu kontrolowania rynkowej sytuacji tej "niezależnej" sieci rozproszonej.

Dodano po 9 minutach 32 sekundach:
jak patrze na wykres w skali 3D to wyglada mi że kilka trzydniowych świec (5-7 świec) będzie tańczyło w przedziale 10700 - 11500, ostatecznie to wallstreet ostatnio kieruje bitcoinem jesli dojdzie tam do dużych gwałtownych ruchów.... a bitcoin altami ;)
---

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Epawel88 » wtorek, 4 sierpnia 2020, 08:10

Bogaci tez maja rachunki i to z milion razy wiecej niz taki kowalski,co ma 2-3 BTC do spekulacji

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
Szkoly beda zamkniete,zobaczysz ewentualnie tablety,szkoda ze mnie nie uczono przez tableta...ale bym ch...rzucał w nauczyciela ha ha

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Fugitive, Google [Bot] i 34 gości