"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Cena Dash w styczniu to około 30$. Czy z końcem marca 2024 Dash zrobi 2x i przebije 60$?

Czas głosowania minął wtorek, 27 lutego 2024, 14:20

Nie ma szans i będzie bujał się w przedziale 20$-40$
5
63%
Tak, są duże szanse na 2x i przebicie 60$!
3
38%
 
Liczba głosów: 8
Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 10:41

Zdecydowanie jedena z gorszych (u mnie) stóp zwrotu po czarnym łabędziu. Na wykresie DASH/USDT w skali 1W nadal wygląda "obiecująco" , tak samo obiecująco jak Evolution przekładany kilka lat z kwartału na kwartał.
Na parze dash/btc widać jak mocno Dash jest do tyłu w stosunku do trzonu rynku krypto.
Rynek nie zaakceptował zmiany wartości po wielkim wybiciu ze stycznia 2020, zostało ono całkowicie zniesione a gdy rynki (nie tylko krypto) przebiły wartości z lutego 2020 ten projekt kisi się niechciany.
Byłem fanem projektu od chwili jego powstania bo bez wątpienia w tych latach był innowacyjny i miał potencjał na wysoką lokatę w TOP 10, ruchy cenowe na dash w latach 2015-2018 nagrodziły fanów. Niestety w Dash nie stworzyło się coś w rodzaju popularności wynikającej z "rynkowego efektu sieciowego" a technologia w tej branży idzie do przodu i wyłaniają się inne doskonalsze rozwiązania. Stare wysoko skapitalizowane projekty są jeszcze silniejsze w każdym aspekcie w stosunku do tego co było w latach 2015-18 (bitcoin i ETH) i nie widać parcia użytkowników na coś innego, zresztą to już inne czasy niż to co widzieliśmy do ok 2015, dziś projekty już nie mają szans przebić się oddolnie , bez wsparcia opiekunów którzy produkują $, zresztą deweloperzy największych krypto "niezależnych" BTC i ETH też orbitują wokół producentów dolarów co najmniej od czasów forka bitcoina.
Ja handluję na Bitfinex, na tej giełdzie dash to margines, jak shitcoin z obrotami 300x niższymi niż Bitcoin , niepłynny walor z cegłówkami masternode zrzucanymi lub kupowanymi po 1000szt. Mała płynność pomaga grupom p&d gdy kojn jest tylko na nielicznych giełdach, ten jest na wszystkich giełdach więc nie wywinduje go byle kto.
Dash nigdy , przenigdy nie będzie czymś w rodzaju "waluty", być może ekipa tworząca ten projekt już to rozumie i szuka zastosowań oraz będzie to lansować jako platformę do różnych zadań nie tylko do płatności, ale istnieje ETH ;) i tutaj każdy musi sobie sam przeanalizować czy ten cofający się w kapitalizacji rynkowej projekt będzie zdobywał użytkowników innych niż starzy fani "early adopter", rynek pokazuje póki co, że nie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 11:02

koparki pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 10:41ale istnieje ETH
Pisałem jakiś czas temu, że bridge do ETH byłby czymś co ruszyłoby kursem.
To po pierwsze.
Po drugie IMHO powinni zrobić coś w rodzaju wETH czy wBTC czyli wDASH zarządzane jak w chwili obecnej robią to MN.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 11:03

maky pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 11:02Po drugie IMHO powinni zrobić coś w rodzaju wETH czy wBTC czyli wDASH zarządzane jak w chwili obecnej robią to MN.

mógłbyś to rozwinąć ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 11:20

koparki pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 11:03mógłbyś to rozwinąć ?
Na ETH masz wrapped BTC czyli możesz handlować BTC, wrzucać na Uniswapa etc. BTC jest wymienny w dwie strony z wBTC. To rozwiązanie umożliwia ci inwestowanie BTC w świecie DeFi ETH. Oczywiście to jest rozwiązanie scentralizowane a więc podatne na fuck upy ale w DASH zarządzanie można by rozproszyć tak jak jest rozproszone po masternodach.

Dodano po 6 minutach 42 sekundach:
Zamiast z kimś konkurować czasem warto się przyłączyć.
Szybka wymiana ETH <-> DASH dałaby możliwość płacenia DASH z niską prowizją a jednocześnie zarabianie na DeFi.

Dodano po 5 minutach 47 sekundach:
Dodałem posta na forum DASH. Niewykluczone, że nie po raz pierwszy wrzucam tam ten temat. Pomysł ma sto lat. ;)

https://www.dash.org/forum/threads/wrap ... dge.50514/
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: miso20 » sobota, 1 sierpnia 2020, 12:36

@koparki 100% zwrotu to tak mało? Uważam, że to bardzo dużo. W bliźniaczym wątku o zcashu pisałeś pozytywnie. Są teraz wyceniane podobnie, jest tyle samo wydobytych monet i identyczna jest ich docelowa baza monetarna. Zec spadł na 20$, a dash na 40$ - teraz poziomy się wyrównały. Zec dał dużo lepszą stopę zwrotu, ale wciąż mówimy o setkach procent :D.

Weźmy pod uwagę też bardzo dużą dewaluację Zeca. Wg mnie to może być czarny koń nadchodzącej hossy, bo niedawno był tam halving, a wykres został bardzo mocno spłaszczony i wg mnie większość bazy monetarnej jest skupiona w silnych rękach.

Na dashu inaczej kształtuje się przede wszystkim podaż i to jest wg mnie kluczem do zrozumienia zachowania dasha. Podaż zmniejsza się bardzo niewiele co roku - nie ma takich tąpnieć jak na zcashu, btc czy ltc. To wg mnie sprawia, że dash jest nieco opóźniony w stosunku do innych walut, gdyż dystrybucja jest bardziej regularna i przez to jest mniej podatny na wahania. Paradoksalnie większe wahania wywołują zrzuty MN niż halvingi, których nie ma. Dash lepiej ochronił twój kapitał przy czarnym łabędziu niż zec, ale dał mniejszy zysk przy wzroście. To coś jak bitcoin vs alty, czyli pewniej i stabilniej vs ryzykowniej, ale więcej.

A zwróćmy tez uwagę na to, że DASH jest dwa lata starszy od Zeca. Tymczasem ten już go prześcignął jak chodzi o bazę monetarną.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Nick_z_blendem » sobota, 1 sierpnia 2020, 12:41

Mnie dziwi to, że od jakiegoś czasu @Kot ucichł tutaj co mnie trochę martwi.

W teorii jak rozumiem nadal wszystko aktualne, że do końca roku będzie platforma z loginami itd? Nie przesuwają tego na kolejny rok jak to jest w zwyczaju :D?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 12:50

Nick_z_blendem pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 12:41@Kot ucichł tutaj co mnie trochę martwi.
Spekulacja go nie interesuje o czym mówił wielokrotnie. Mówił też, że daje sobie spokój z forum (tak mi się coś przypomina).
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: Nick_z_blendem » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:00

maky pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 12:50Spekulacja go nie interesuje o czym mówił wielokrotnie. Mówił też, że daje sobie spokój z forum (tak mi się coś przypomina).

Wiadomo, jego wybór. Do tego nie jest to jakieś ruchliwe forum.
Jednak takie wycofanie się osoby z projektu do udzielania się tutaj jest według mnie czymś negatywnym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:04

Nick_z_blendem pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 13:00Jednak takie wycofanie się osoby z projektu do udzielania się tutaj jest według mnie czymś negatywnym.
To nasza bańka. Są inne bańki, w których się udziela.
Ja długo pisałem, że DASH nie może być procesorem płatności dopóki jest taki zmienny.
Mamy stabilność. Znowu niedobrze. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:13

maky pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 13:04Mamy stabilność. Znowu niedobrze
jaka stabilność? przecież to jest zmienne "z zaskoczenia" jak byle śmieć z binance targany akcjami pump&dump, im szybciej twórcy zapomną o idei "waluty" w dashu tym lepiej. Kojny trzeba potraktować jak pakiet akcji platformy DASH i to musi stać się czymś więcej niż platformą do przesyłania Dashy inaczej projekt zniknie w tłumie bardziej innowacyjnych lub bardziej wszechstronnych blockchainów.

@Nick_z_blendem Kot w wątku spekulacyjnym byłby nieobiektywny, jest w ekipie twórców projektu, łatwo o zarzut naganiania i pretensje gdyby przyczynił się tym do straty.
W wątku ogólnym DASH jest jakaś aktywność opiekuna projektu (i w IOTA też jest taka aktywność) w przeciwieństwie do innych altów. Zainteresowanie zawężyło się do Bitcoin i DeFi , żaden animator forumowy tego nie zmieni.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:21

koparki pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 13:13to jest zmienne jak byle śmieć z binance targany akcjami pump&dump
Screenshot_2020-08-01 Dash (DASH) price, marketcap, chart, and info CoinGecko.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:55

dash chyba dzisiaj zrobi breakout target jakieś 106usd

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:59

@masonbtc oby (jest nawet potencjał do 120$), kolejne szczyty są wyżej niż dołki i jest bardzo do tyłu za czołówką , choć wisi nad nim nieuniknione, czyli spadki na wallstreet niebawem co jest potencjalnie równe zawałowi na rynku krypto. W mediach rozkręca się ponownie histeria związana z plandemią , a bankierzy mają ponoć (wg independenttrader) wyjątkowo duże pozycje long na dolarze.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: splawik21 » sobota, 1 sierpnia 2020, 17:26

No i weź tu nie docenia tech Dasha.

viewtopic.php?f=103&t=16480&start=4180#p653079


Reszta to spekula a devsi nadal dziobia jak mroweczki.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 17:44

Spoiler:
@splawik21 teraz sie wyjaśniło dlaczego moc Ethash była skupowana powyżej ceny rynkowej.
Dodano po 10 minutach 36 sekundach:
włożyłem ręce do ognia - czyli łykam parę dash/btc na dźwigni, ze stopem . Zobaczymy , niedoszacowanie na tej parze jest już skrajne m.zd i dash/btc wisi na wsparciu. To samo robię z parą DASH/ETH, bez dźwigni.

Ryzyko : nagroda ustawię na 10% : 30% i niech sie dzieje ;)
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 17:55

jak tak patrze to dołek do btc wygląda podobnie jak z grudnia 2019 też była korekta do połówki i potem odlot więc okolice 87 rsi na 4h to może być dobry moment na zrzut dash/btc

ja tylko podpowiem że lsk ma bardzo podobny wykres w parze do usd a halving nadchodzi

tutaj jednak możemy poczekać bo ten wystrzał z początku roku miał około miesiąc po dashu
Ostatnio zmieniony sobota, 1 sierpnia 2020, 18:24 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 18:05

no i konie wystartowały ;)
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 19:01

Obrazek

a tutaj mr.Dash leci na nowe ath

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: miso20 » sobota, 1 sierpnia 2020, 19:29

@masonbtc śmiała teza, nie ma co

Tylko ta ukośna linia cos mało punktów podparcia ma :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Postautor: maky » sobota, 1 sierpnia 2020, 22:08

masonbtc pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 19:01a tutaj mr.Dash leci na nowe ath
Nie nakręcajcie się tak panowie.
Od porannej depresji do wieczornej euforii. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 5 gości