Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 31 lipca 2020, 22:36

Ogłoszenie parafialne ;)
Aktywność multikont, byłego usera "Vetz" - odesłana w niebyt. (przy okazji posprzątałem co nieco).
Pozdro. Udanego weekendu..
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » piątek, 31 lipca 2020, 23:43

Ech Vetz... :D

Ale... Podobno nie ma oporu na 11430, a jednak jakoś nie może się przez to właśnie miejsce trwale przebić.

No nic - zbliża się weekend, do tego lada minuty koniec miesiąca (no dobra - u nas - w hamaryce jeszcze kilka godzin). Jestem nieziemsko ciekaw czy zamknie się nad czy pod kreską, bo już czwarte podejście dzisiaj, właśnie leci.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 01:50

Obrazek
dom btc

dwie ostatnie(czarne) kreski 1:1

Obrazek
total alts cap

i tu niebieska 1:1

z tego mi wychodziz że teraz pełna moc w btc i potem jeszcze będzie czas dla altów już przed ostatecznym odlotem btc pewnie na 90+ dominacji

zapomniałem dodać że to nie musi oznaczać że teraz nie zobaczymy korekty na btc :D jest jednak ciekawa sprawa bo zamknęliśmy się nad miesięczną chmurą ichi 11338 bitstamp

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 1 sierpnia 2020, 07:45

@masonbtc
Stawiasz na to, że dominacja Bitcoina będzie na poziomie 90 ? Przy takiej dominacji to będzie pogrom na altach.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 1 sierpnia 2020, 08:32

masonbtc pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 01:50pewnie na 90+ dominacji
tutaj już cię bardzo mocno fantazja poniosła...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 1 sierpnia 2020, 09:11

adiqq pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 08:32tutaj już cię bardzo mocno fantazja poniosła...

70-80 jest do zrobienia. W tej bessie brakuje krwawienia rynku, tak, żeby projekty śmiecie trafiły na czarną listę. Jest kilka projektów co sobą coś prezentują. Reszta to ...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 1 sierpnia 2020, 09:36

jest bardzo istotna różnica pomiędzy 70-80 a 90...prawda??

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
osobiście, to ja nawet w te 70 nie wierzę...

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: klorel » sobota, 1 sierpnia 2020, 09:43

najwyższa dominacja była chyba około 70. Nie wydaje mi się, by było coś ponad 65. Bo większość ludzi jest załadowanych i czeka :)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » sobota, 1 sierpnia 2020, 10:00

klorel pisze:najwyższa dominacja była chyba około 70. Nie wydaje mi się, by było coś ponad 65. Bo większość ludzi jest załadowanych i czeka :)
2010 - dominacja 100% Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 1 sierpnia 2020, 10:04

klorel pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 09:43 Bo większość ludzi jest załadowanych i czeka

To nie jest argument. Rynek tak nie działa.
adiqq pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 09:36jest bardzo istotna różnica pomiędzy 70-80 a 90...prawda??

Kwestia czy rynek zamierza oczyścić się z projektów co nic nie wnoszą. Tak jak po bańce internetowej. Kilka korporacji powstało. Reszta upadła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 1 sierpnia 2020, 11:20





RSI na 1d mocno przegrzane, +200% :D Warto zauważyć, że przez 99% czasu cena była niższa niż dzisiaj, BTC to świetne store of value, czy dzisiaj ktoś ma problem sprzedać kilkadziesiąt BTC? bo ja nie mam :D Płynność jest :D
Spoiler:
Osobiście ja bym uważał, bo idzie już pionowo, więc zgodnie z moją metodologią dokupować w tym momencie nie mogę :D Ale znając życie pewnie jeszcze będzie rosło, dlatego wg. mnie lepiej akumulować po dużych spadkach i uśredniać sprzedając część na takich mocno przegrzanych wskaźnikach :D Oczekując kolejnej jakiejś paniki :D Kolejne +100% od tych cen wypada dopiero na 23400$, więc spekulacyjnie lepiej zainwestować w takiego LTC czy jakiegoś innego dobrego alt'a jeśli ktoś gra bez dźwigni i liczą się procenty potencjalnego ruchu :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 1 sierpnia 2020, 12:45

anagamidev pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 11:20RSI na 1d mocno przegrzane, +200%
RSI to bardzo trudny wskaźnik do wykorzystania w predykcji ceny. Używam go tylko w dużych skalach. OK w D1 jest około 85 i wisi tu już chwilę, to jest sporo, nawet bardzo dużo. Ale w D3 RSI jest w okolicach "jedynie" 77, co zostawia jeszcze spory margines dla wzrostów. Popatrz na wykres D3 w latach 2016 - 17. Właściwie od początku trendu wzrostowego i budowania bańki, RSI w D3 dochodziło do 89-90 w lokalnych maksimach.

Do czego zmierzam: możemy mieć dzis lub jutro korektę i nawet szybki retest górnego ograniczenia trójkącika, z którego wyszliśmy (okolice 11K - 11K3 finex), to schłodzi RSI D1, a potem znów up. Jako przykład takiego zachowania podałbym kwiecień 2019 obserwowany w D1. Zerknij na RSI w tamtym okresie.

Ale w tej chwili nie podjemuję się predykcji na najbliższe tygodnie w jakim tempie będziemy szli w górę i kiedy/jakie korekty po kilkaset dolców nas czekają. Przebiliśmy linię po szczytach od ATH w log. Euforia na rynkach miesza się ze strachem. Brak retestu wzmiankowanej linii po wyjściu nad nią kilka dni temu uważam za bardzo bycze, ale nie cieszyłbym się teraz ze zbyt szybkiego rajdu w górę. Podejście pod $13600 (czyli szczyt sprzed roku) w sierpniu zadowoliłoby mnie w zupełności.

Obstawiając szanse: takie same widzę zarówno dla szybkiego rajdu do >13K w kilka dni, jak i do powtórzenia scenariusza z kwietnia 2019 - wolniejszych, miarowych wzrostów.

Pozostaję optymistą, nie sprzedaję bitów kupionych w połowie marca. Zacznę się poważnie niepokoić gdyby kurs spadł <10K3.

Dodano po 18 minutach 21 sekundach:
shinya56 pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 09:1170-80 jest do zrobienia. W tej bessie brakuje krwawienia rynku, tak, żeby projekty śmiecie trafiły na czarną listę. Jest kilka projektów co sobą coś prezentują. Reszta to ...


Rynek altów wielokrotnie udowodnił, że to czy dany coin cokolwiek sobą prezentuje, czy np. jest powiązany z jakimś realnym, fizycznym biznesem itd. ma znaczenie trzeciorzędne. Ba! Wg niektórych ważniesza jest... nazwa projektu :) IMHO dla altów liczy się głównie spekulacja, bujanie, obroty i wynikająca z nich obecność na giełdach lub delistowanie.

Pamiętajcie, że zazwyczaj scenariusz w czasie trendu wzrostowego jest podobny: BTC rośnie --> dominacja BTC rośnie, więc ceny altów wyrażone względem BTC spadają, bo ludzie przeskakują z altów na BTC, nie zważając na to jak tanio i z jakim planem je kupili. W pewnym momencie gdy BTC mocno wzrośnie, rynek "przypomina sobie" o altach uznając, że "BTC jest drogie, ale JakisCoin jest tani, a w czasie poprzedniej bański wzrósł przecież x40!" i alty zaczynają nadganiać BTC a nawet wyprzedzać we wzrostach. Dominacja BTC spada, ale mimo tego, on w tym czasie już nie traci, bo na tym etapie wchodzi już dump money, a nowi, słabo zorientowani w krypto wchodzą chętniej w BTC, uznając to (i słusznie) za bezpieczniejsze.
I tak jakoś się to kręci...

Jeśli będziemy mieć bańkę, to obstawiałbym szczyt dominacji BTC w okolicach 80%. Ale to trochę wróżenie z fusów :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:12

ekonokomik pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 12:45RSI to bardzo trudny wskaźnik do wykorzystania w predykcji ceny.

Chodzi o to, żeby umieć wykorzystać wskaźniki. Mamy wskaźniki trendu i oscylatory ( dla trendu horyzontalnego ). RSI to wskaźnik trendu.
Pierwsza sprawa to ustalenie trendu. Wtedy możemy opierać się na wskaźnikach i je odpowiednio dobierać.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 13:35

shinya56 pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 07:45 @masonbtc
Stawiasz na to, że dominacja Bitcoina będzie na poziomie 90 ? Przy takiej dominacji to będzie pogrom na altach.
myślę że jest to możliwe ja w ogóle raczej patrzę na to w ten sposób że alty służą do pomnażania btc wystarczy popatrzeć na wykresy

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 1 sierpnia 2020, 14:45

@masonbtc Bardzo mała szansa wg mnie, by nie powiedzieć, że to nie jest możliwe. Ogólny trend na rynku jest taki, że powstaje coraz więcej alternatywnych projektów i rynek jest coraz bardziej rozwadnany. Wiadomo, że większość z tego to gówno, ale co każdy cykl zostają też takie projekty, które zasysają coraz więcej kapitalizacji rynku.

Wg mnie trend na najbliższe lata jest taki, że bitcoin bedzie tracić swoja pozycję i dominację na rzecz innych projektów. Nie znaczy to jednak, że Bitcoin straci tron króla krypto. Tendencja siedmioletnia jest jednak jasna i co najwyzej bym się pokusił o jakieś 70-80%, ale to raczej gdy pęknie bańka. W trakcie ludzie będa wskakiwać do altów własnie po to by mnożyć btc.

Dominacja Bitcoina sukcesywnie maleje i to jest jasne patrząc na wykres oraz logiczne - zakłdając ciągły rozwój technologii (nowe i lepsze wypiera starsze)
2020-08-01 14.40.18 coinmarketcap.com 9a561eca4e3d.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 1 sierpnia 2020, 15:43

na pięciominutówce zrobiła się głowa z ramionami z niekorzystnym finałem, teraz cofka do linii szyi i potem jak zawsze ;)
To jest mała formacja ale wyszła po wzroście, jaka formacja taka ewentualna skala spadku czyli moze być do ok 11200 niwelując ostatnia falę wzrostową. Oczywiście tak jak ze wszystkim w AT , "może ale nie musi"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » sobota, 1 sierpnia 2020, 20:14

Jeżeli 11,8k nie zostanie przebite, wtedy rzeczywiście scenariusz fibo byłby bardzo prawdopodobny.
Coś mi się wydaje jednak, że będą trzymać okolice tego oporu, czekając aż do otwarcia SP500 w poniedziałek.
Jeżeli SP500 otworzy się byczo za 2 dni, być może będzie to najważniejszy moment od samego ATH, a jeżeli będą silne spadki,
to być może będziemy robić tą falę e.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 20:53

Obrazek

ale kanał

nie wiem czy ktoś takie coś wrzucał

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 1 sierpnia 2020, 21:14

@masonbtc A na czym zawiesiłeś linie ograniczające ten kanał oprócz widocznych pojedynczych punktów?

Zresztą nieważne, nie kupuję tego, bo łączyłby dwie firgury, dwa rozłączne i fundamentalnie różniące się okresy na wykresie. IMHO to co teraz mamy, zaczęło się 21 lipca i można odciąć się w analizie od wcześniejszej części wykresu, szczególnie, że poprzednie dwa kwartały były "skażone" czarnym łabędziem.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 sierpnia 2020, 21:21

ekonokomik pisze: sobota, 1 sierpnia 2020, 21:14A na czym zawiesiłeś linie ograniczające ten kanał oprócz widocznych pojedynczych punktów?
na całym tym zjeździe po przebiciu kilkuletniej linni trendu w skali log

czyli od jakieś 7700 do dna

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, Bing [Bot], Google [Bot], Zmarzniety0 i 21 gości