Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 16 lipca 2020, 16:38

etVz pisze: wtorek, 14 lipca 2020, 21:20 PS. oczywiscie nie warto zamykac pozycje na 9,36, bo dosc ladnie to wyglada mamy do wywalenia lokalny opor na 9,28 i LT na 9307, RZ zbiegajaca sie z LT spadkowa - tylko zielony dzban zbieralby profit, przy takim tworzacym sie impulsie, zbiegajacym sie z bycza swieca, w przypadku wybicia w/w oporkow SL na 9307 i ogien.
"Zielony dzban" nie musiał nawet czekać na 9.3. Jak dla mnie słabizna w temacie i dalszy kierunek na południe.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » czwartek, 16 lipca 2020, 17:11

@rav3n_pl Tak kiedyś robiłem na starym silniku, teraz na nowym nie ma potrzeby, chyba, że chcecie....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 16 lipca 2020, 17:34

Bitmar pisze: czwartek, 16 lipca 2020, 17:11 Tak kiedyś robiłem na starym silniku, teraz na nowym nie ma potrzeby, chyba, że chcecie....

Jesteśmy po halvingu, nowy rozdział w historii Bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 16 lipca 2020, 17:44

akos pisze: czwartek, 16 lipca 2020, 02:13A ile zarobiłeś z tych 100%? Powiedz może lepiej na czym zarobić przez następne 15 dni, bo przeczytać wykres w lewo i wybrać coś na czym można było zarobić dużo % to potrafi każdy

Obrazek 45% i napisałem kiedy wchodzę i kiedy wychodzę, ale w miejscu gdzie gadamy sobie o wszystkim bez spinania i tych debilnych punkcików. Dlatego nie chce mi się nawet gadać o spółkach i btc. Bo szkoda mojego czasu. Wspomnisz o czymś innym niż gówno monetki potrzebne do niczego i z automatu minusy (oczywiście jest Zcash i kilka innych wartościowych projektów z przyszłością)
Spoiler:
Obrazek
. Dlatego mało osób się udziela ,bo to nie jest rozmowa o spekulacji dla spekulantów a wieczne mielenie 11 letniego beta projektu, który nie poszedł a i spekulacyjnie dogorewa. Nie chce mi się klawiatury męczyć nawet na polemiki z d.y

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
rav3n_pl pisze: czwartek, 16 lipca 2020, 16:36@Bitmar A może, ku radości bazy danych, zamknąć wątek założyć nowy?
2600 stron xD
Bitmar pisze: czwartek, 16 lipca 2020, 17:11Tak kiedyś robiłem na starym silniku, teraz na nowym nie ma potrzeby, chyba, że chcecie....

W nowym wątku nie będę się już udzielać. Dlatego przekonajcie Bitmara że chcecie nowy wątek ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 16 lipca 2020, 18:11

Obrazek

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: paveel90 » czwartek, 16 lipca 2020, 18:57

socjolog2008 pisze: czwartek, 16 lipca 2020, 17:44 W nowym wątku nie będę się już udzielać. Dlatego przekonajcie Bitmara że chcecie nowy wątek ;)
Trzymam za słowo

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6397
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » czwartek, 16 lipca 2020, 21:06

Ogłoszenie parafialne "tfurczoś" użytkownika "ojojoj" odesłana w niebyt + ban ( okazyjny ot również poleciał).

Upraszam o kulturę wypowiedzi. Wykwity buractwa będą "orane" na bieżąco.

Pozdro.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 17 lipca 2020, 07:46

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bemx2k » piątek, 17 lipca 2020, 07:57

Ci co liczą na spadki poniżej 8k $ i obkupienie się po taniości niech się uzbroją w cierpliwość , widać "wielorybom" wystarczy bujanie kursem w przedziale 8,5k - 9,5k
BTC>ETH

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 17 lipca 2020, 08:04

historia pokazuje że to jest 50/50 lepiej poczekać na wyjście z formacji

już mi się tego nie chce szukać i wrzucać ale to co narysowaliśmy w ostatnich latach jest podobne do 2012 i 2013 roku w obu przypadkach bardzo podobne wykresy z tym że w 2013 jeszcze mieliśmy z podobnego miejsca zjazd i potem pionowy wzrost

na razie weekly rsi promuje byczki

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 17 lipca 2020, 14:38

Pamiętam dokładnie nastroje jesienią 2018, przed wodospadem 6k->3.1k.
Wyglądało to podobnie (chodzi mi o nastroje, nie wykres), tzn. sporo myślało, że dno uklepane, akumulacja zaliczona i w sumie po 75% spadku może iść tylko w górę z tego miejsca.

Obecnie jesteśmy po ogromnym odbiciu, po halvingu, i w sumie nastroje tudemoon. Alty rajcują, DeFi to przyszłość finansów, hasribbons "buy".

Ciężki moment. Jak oddalam wykres, to nie widzę akumulacji, wykres wygląda zupełnie inaczej jak w 2014-2016. Obecnie jesteśmy dosyć mocno oddaleni od dołków na 3-4k i spędziliśmy tam bardzo mało czasu.
W dodatku obecnie latamy jak na smyczy SP500.
Widzę 2 scenariusze:
1) Faktyczna akumulacja to był tym razem zakres 3-14k, ze średnią 7-8k i następna bańka będzie epicka
2) Kurs spadnie i będzie się kisił kilka lat w zakresie 2-6k, z naciskiem na 3-4k. Ta opcja by pasowała pod mega kryzys na giełdach, który ma szansę się urodzić w najbliższym roku.

Za opcją 1 przemawia, inflacja, rosnąca cena złota, gold 2.0 itd.
Za opcją 2 przemawia, że mało kto w krypto wierzy, że to możliwe (łącznie ze mną), bo "każdy by brał kredyt na dom i kupował BTC, gdyby tak się stało".
Tak samo gdyby kurs poszedł obecnie pionowo w górę. Sporo osób stoi obok rynku, bo sprzedali za wcześnie po dołku, licząc, że będzie odreagowanie na którym się obkupią, odreagowania nie było i mamy sytuację jaką mamy.

No i mamy impas. Ja jednak postoję z boku, bardziej się skłaniam do wizji Joe007, cały czas rozważam czy by 25% kapitału nie wrzucić w BTC, ale jednak za wysoko dla mnie, mimo spełnienia się sygnałów na które czekałem. U mnie przeważyła korelacja z giełdami. Tam mamy bańkę jak w 2000r w środku recesji gospodarczej i moim zdaniem w ciągu roku może dwóch będzie bam i krypto mocno oberwie.

Jak by się nie stało, po czasie, każdy patrząc na wykres w lewo powie, przecież to było takie proste kupić w tym miejscu.
WZROST: Nastąpiła kapitulacja na potężnym wolumenie, kurs urósł prawie 180%, następnie się konsolidował przed wybiciem dalej.
SPADEK: No przecież było LH na Weekly, a więc trend spadkowy od 20k ciągle w grze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » piątek, 17 lipca 2020, 14:57

@jondoexxx
Zapomniałeś o kilku czynnikach, które przemawiają za wybiciem w górę:
- Cykliczność bitcoina, póki co wykres zachowuje się analogicznie po halvingu jak we wcześniejszych razach
- Większość sygnałów technicznych przemawia za wzrostem, na czele z BUY na hash ribbons
- Skoro alty rosną, to znaczy, że ktoś je kupuje. Są chętni na inwestycje w krypto, i często było tak, że bitcoin gonił alt season i vice versa.

Ja jestem nastawiony na bull run, choć z zakupami czekam na korektę do 8600. Jeśli jej nie będzie, to kupię po wybiciu, a póki co poluję na alty. Pewnie wiele osób tak robi. Jak skończą się pompy na altach to pewnie sporo pieniędzy trafi na BTC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 17 lipca 2020, 15:19

Bemx2k pisze: piątek, 17 lipca 2020, 07:57 Ci co liczą na spadki poniżej 8k $ i obkupienie się po taniości niech się uzbroją w cierpliwość , widać "wielorybom" wystarczy bujanie kursem w przedziale 8,5k - 9,5k
Skąd wyciągasz konkluzję, że mitycznym wielorybom wystarczy na bujaniu kursu pomiędzy tymi poziomami, a nie jest to forma np. dystrybucji?
Bitcoin ma to do siebie, że po większych wzrostach lubi konsolidacje w postaci kilku miesięcy, a póżniej spring/korekta o połowę krótsza gdzie właśnie dochodzimy do bardzo atrakcyjnych pułapów cenowych o których mało kto myślał.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » piątek, 17 lipca 2020, 15:31


jondoexxx pisze:Jak by się nie stało, po czasie, każdy patrząc na wykres w lewo powie, przecież to było takie proste kupić w tym miejscu.
Tiaa... Muszę zacząć bardziej ufać sobie...
Tak z d* sobie kiedyś kreski postawiłem (+/- tak jak wskazuje kursor, czyli w okolicach 26.06... może tylko ciemno zieloną, ogolno-wzrostową dużo dawniej) i aż mnie coś ściska jak widzę że kurs się tak dokładnie między nimi odbija.

Ofc, nic na tym nie zarobiłem... Ale też nie straciłem... Ot, bo po prostu na tyle niepewności jest, że wolałem nie wchodzić, mimo, że wcześniej już zauważyłem, że te kreski wyjątkowo proroczo mi siadły.

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/202007 ... bd4a4e.jpg[/IMG]




Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 17 lipca 2020, 18:20

"Cykl prezydencki na kryptowalutach?" :D
https://wojciechbialek.pl/2020/07/cykl- ... utach.html
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 17 lipca 2020, 20:01

Słuchałem radia w samochodzie i mówili o ataku hakerskim na konta polityków, milionerów, który był na dniach.
Krypto, Bitcoina przedstawili w złym świetle. Wyłudzanie pieniędzy, oszustwa itd. Ogólnie uważać na kryptowaluty i Bitcoina. No to ładnie Nas przedstawili, nie ma co :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 17 lipca 2020, 21:04

@shinya56 Tak jakbym moją babcie słyszał. W ramach tego reportaża z TVN 24 ostrzegła mnie, bym uważał na jakiegoś tam kojna w internecie, bo to oszustwo jak amber gold, ludzie powpłacali ciężkie pieniądze bo myśleli, że to pewne i stracili wszystko. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: riDERQs » piątek, 17 lipca 2020, 23:15

Jest taka teoria - Nie ważne jak mówią byle by nazwiska nie przekrecali. Zwróćcie uwagę ile potencjalnie nowego rynku może napłynac do krypto.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 17 lipca 2020, 23:49

jondoexxx pisze: piątek, 17 lipca 2020, 14:38Obecnie jesteśmy po ogromnym odbiciu, po halvingu, i w sumie nastroje tudemoon. Alty rajcują, DeFi to przyszłość finansów, hasribbons "buy".
To ciekawe, bo jeszcze tydzień temu większość tutaj pisała, że nastroje wszędzie na necie są grobowe od Twittera po jutuba :D

Dodano po 21 minutach 21 sekundach:
shinya56 pisze: piątek, 17 lipca 2020, 20:01 Słuchałem radia w samochodzie i mówili o ataku hakerskim na konta polityków, milionerów, który był na dniach.
Krypto, Bitcoina przedstawili w złym świetle. Wyłudzanie pieniędzy, oszustwa itd. Ogólnie uważać na kryptowaluty i Bitcoina. No to ładnie Nas przedstawili, nie ma co :lol:
To bardzo dobrze - widać w jakiej fazie rynku jesteśmy. Jak Onet będzie pisać codziennie o kursie bitcoina to trzeba się zwijać

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » sobota, 18 lipca 2020, 00:51

@miso20 guzik prawda. Jak media mainstreamowe przedstawiają bitcoina w sposób "oo ile to można zarobić, ja piernicze ale cena wzrosła. Pan Jan z Grudziądza kupił Mercedesa" to wtedy trzeba się zwijać. Jak mówią bo mówią to nic nie znaczy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, anagamidev i 25 gości