Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » poniedziałek, 29 czerwca 2020, 06:26

tak, już to na fb gdzieś wczyczytałem...ale ten % czasami bardzo duży, widziałem BR nawet w okolicy 2,8-2,9 w piku.....okolice 2,3-2,4 to teraz norma...czyli 15-20% więcej stało się faktem. To bardzo duża premia dla górników...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » piątek, 3 lipca 2020, 15:52

jak ktoś nie przegląda wątku z newsami to warto aby wiedział , że:
Według analizy Adama Cochrana, adiunkta w Conestoga College w Kanadzie, firmy z listy Fortune 500 aktywnie zajmują się Ethereum. Dodatkowo, patrząc na 10 000 najlepszych portfeli ETH (według wielkości salda), skomentował:

„Portfele powiązane z głównymi graczami, takimi jak JPMorgan Chase, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon i Walmart [gromadzą ETH]”.

źródło: bithub.pl
---

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 6 maja 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: mymama_buying_btc » wtorek, 7 lipca 2020, 23:54

koparki pisze: piątek, 3 lipca 2020, 15:52ak ktoś nie przegląda wątku z newsami to warto aby wiedział , że:
Według analizy Adama Cochrana, adiunkta w Conestoga College w Kanadzie, firmy z listy Fortune 500 aktywnie zajmują się Ethereum. Dodatkowo, patrząc na 10 000 najlepszych portfeli ETH (według wielkości salda), skomentował:

„Portfele powiązane z głównymi graczami, takimi jak JPMorgan Chase, Reddit, IBM, Microsoft, Amazon i Walmart [gromadzą ETH]”.

źródło: bithub.pl



Bithub od jakiegoś czasu ma tak niską jakość swoich artykułów, że nie warto tracić czasu na czytanie tych przetranslatowanych tekstów, które pochodzą z nie lepszych zagranicznych gniotów.
Ale by nie odbiegać od tematu to wiadomo nie od dziś, że większość dużych graczy rynkowych inwestuje w krypto - głównie w BTC, ETH i XRP. To wcale nic nie znaczy, bo nie zapomnijmy, że przed nami druga fala dużych spadków na rynkach (bo są mega przegrzane) oraz Plustoken, ktory cały czas nie upłynnił tych skradzionych ETH na rynku.
Dwie potężne torpedy vs wytrawni gracze rynkowi. Może być bardzo ciekawie :)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » sobota, 11 lipca 2020, 23:55

jak ktoś kisi lub kopie eth powinien zerknąć i pilonwać pary dash/eth na wykresie w skali 1W ! możliwe że będziesz mógł sobie dorobić , przejechać się pociągiem DASH i zrzucić powrotnie do ETH powiększając stan posiadania szybko o ok 30% , nie wiem czy tak będzie , trzeba obserwować wykres który być może się zaokrągla do zmiany trendu ...ale uwaga, bo tam było brzydkie przebicie poprzedniego dołka zarówno wiosennego jak i tego starszego z końcówki roku 2019 nieznacznie.
To samo na parze ETC/ETH choć nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego ten śmieć ETC jeszcze istnieje skoro jest kalką która żeruje na pracy zespołu ETH a sama sieć ma mikroskopijną moc miningową(4% mocy ETH), raczej nie korzystałem na wzrostach jego wartości ale może inni, którzy mają w nosie fundamenty skorzystają ;)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » niedziela, 12 lipca 2020, 07:37

koparki pisze: sobota, 11 lipca 2020, 23:55ak ktoś kisi lub kopie eth powinien zerknąć i pilonwać pary dash/eth na wykresie w skali 1W ! możliwe że będziesz mógł sobie dorobić , przejechać się pociągiem DASH i zrzucić powrotnie do ETH powiększając stan posiadania szybko o ok 30% , nie wiem czy tak będzie , trzeba obserwować wykres który być może się zaokrągla do zmiany trendu ...ale uwaga, bo tam było brzydkie przebicie poprzedniego dołka zarówno wiosennego jak i tego starszego z końcówki roku 2019 nieznacznie.
Nie rozumiem dlaczego ten post trafił akurat do tego wątku...i co ma tutaj wspólnego fakt kopania eth?
Bardziej już ten wpis pasówał do wątku w którym był oryginalnie lub wątku o DASH - bo wykres wygląda tak, ze faktycznie niedługo może w koncu odbije...mimo, że jestem do DASH mocno zniechęcony (tym jego ciągłym spadaniem!) - to się mocno zastanawiam....i chyba się zdecyduję zagrać pod te odbicie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » niedziela, 12 lipca 2020, 08:06

Spoiler:
adiqq pisze: niedziela, 12 lipca 2020, 07:37mimo, że jestem do DASH mocno zniechęcony (tym jego ciągłym spadaniem!) - to się mocno zastanawiam....i chyba się zdecyduję zagrać pod te odbicie
Stoją jakieś fundamenty za tym ewentualnym wzrostem?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » niedziela, 12 lipca 2020, 08:14

NIe, to pod techniczne odbicie...tak jak chłopaki grają pod PND w wątku altcoinowym....a tutaj wykres mi się podoba....
powiem tak, im dlużej obserwuję to wszystko tym bardziej dochodzę do wniosku, że te fundamenty mają coraz mniejsze znaczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » niedziela, 12 lipca 2020, 08:18

adiqq pisze: niedziela, 12 lipca 2020, 08:14im dlużej obserwuję to wszystko tym bardziej dochodzę do wniosku, że te fundamenty mają coraz mniejsze znaczenie.
Myślę, ale mogę się mylić, że weszliśmy w erę stabilizacji na krypto w odniesieniu do dużych graczy (ETH, BTC). Nie ma komu kupować to się bagholduje w nadziei na przyszłe wzrosty i ogranicza ilość transakcji aby zmniejszyć koszty. To wpływa na stagnację na rynku. Pomijam tu nowe coiny, czy shitcoiny gdzie odchodzi mikrospekuła lub po prostu są nowe a wszystko co nowe daje nadzieję na wzrost (najczęściej złudną).
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » niedziela, 12 lipca 2020, 08:57

maky pisze: niedziela, 12 lipca 2020, 08:18Pomijam tu nowe coiny, czy shitcoiny gdzie odchodzi mikrospekuła lub po prostu są nowe a wszystko co nowe daje nadzieję na wzrost (najczęściej złudną).
Co do tego, to nie jestem do końca przekonany. Impuls związany z DeFi może być tym tym paliwem które jest niezędne do kolejnej bańki. Wszystko co związane z DeFi idzie mocno w górę - Compound to świeży coin i jest na 30m w CMC. Aktywa z tym związane idą mocno do góry - np. LEND, NEXO...innych na szybko nie sprawdzałem....To są konkretne funkcjonalności, które przekładają się na wyniki finansowe...po cichu liczę, że także ETH tutaj przy okazji trochę zyska (że jednak pójdzie do góry, a nie będzie to jedynie stabilizacja na tym poziomie), skoro to wszystko jest na jego ekosystemie, a jednocześnie mam nadzieję, że zdążą zmienić na POW, zanim się to wszystko całkiem zapcha, bo tak jakby opłaty transakcyjne coraz większe ostatnimi czasy....

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » poniedziałek, 13 lipca 2020, 10:00

Jak dla mnie trochę niecodzienna sytuacja - btc lekko w dół, eth lekko w górę - i na parze DASH/ETH duże wzrosty....oby tak dalej....dzięki @koparki :)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » poniedziałek, 13 lipca 2020, 11:17

adiqq pisze: poniedziałek, 13 lipca 2020, 10:00 i na parze DASH/ETH duże wzrosty....oby tak dalej....dzięki @koparki
tam jest potencjał do 30%-go wzrostu , 0.9% nazywasz dużym wzrostem? zbyt mało aby mozna było odtrąbić wybicie, . .DASH zachował sie jak śmieć i nie odreagował godnie czarnego łabędzia. Przecież miało być tak pieknie, Evolution, tudemun itd. patrząc na proporcje do btc czy eth to dash powinien byc obecnie po ok 100$ . Dziś zec +10% , no cóż może jeszcze para dash/eth wybije i pomnożę swoje ETH.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » poniedziałek, 13 lipca 2020, 11:41

Ja wiem że jest potencjał. 2 szpile w górę na 4h, to na dobry początek, czekam na więcej....Z tym łabędziem czarnym, to ciekawa sprawa, bo zobacz sobie parę DASH/BTC - tam to odbicie było, tylo zostało w całości zniesione. Zresztą w parze ETH/BTC było podobnie, tylko po zniesieniu ETH poszedł do góry....tak, DASH zachowuje się tak jak powiedziałeś - i to od dłuższego czasu, dlatego wczesniej pisałem juz, że fundamenty przestają mieć znaczenie. Nie jestem entuzjastą DASH, ale wykres wygląta tak a nie inaczej (formacja bazy?!?) i postanowiłem spróbować. Przez jakiś czas, rzecz jasna....ja tam jest krótkoterminowym optymistą...

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: masonbtc » piątek, 24 lipca 2020, 17:26

Obrazek
eth/btc

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » piątek, 24 lipca 2020, 22:19

Jesteśmy w ciekawym miejscu na wykresie - jeszcze tylko parę dolarów brakuje do przebicia szczytu z lutego tego roku. Zrobienie wyższej górki byłoby dla mnie osobiście pierwszym solidnym potwierdzeniem zmiany długoterminowego trendu spadkowego, który rozpoczął się od pęknięcia bańki w 2018 roku.

W międzyczasie wreszcie napływają informacje o zdecydowanych postępach w Ethereum 2.0 . Na 4 sierpnia przewidywany jest start finalnej sieci testowej Medalla, a w niedawnym wywiadzie Afri Schoedon (były dev Ethereum zaangażowany w tworzenie sieci testowych) stwierdził, że listopad jest bardzo prawdopodobnym terminem na oficjalny start głównej sieci 2.0.

Poza tym mamy oczywiście spory hype na wszystkie projekty związane z DeFi - kto wie może podobnie jak ICO podczas poprzedniej bańki, teraz one przyciągną kapitał? Skutkiem ubocznym jest niestety wzrost opłat w sieci Ethereum do najwyższego poziomu w historii. To pokazuje, że zarówno przejście na PoS, jak i wprowadzenie EIP1559 jest niezbędne dla dalszej skalowalności.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » niedziela, 26 lipca 2020, 09:57

No i przebiliśmy szczyt z lutego. ETH rośnie po 5 % dziennie i więcej. Czy ktoś ma pomysł skąd taka sytuacja ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Berylo » niedziela, 26 lipca 2020, 10:05

Niedowartościowanie, ETH 2.0, DEFI, Hossa(?)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: masonbtc » niedziela, 26 lipca 2020, 10:57

wg. moich obliczeń gdy cena btc osiągnie okolice 14-15k wtedy eth ma szanse na cenę około 750usd

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » niedziela, 26 lipca 2020, 11:00

masonbtc pisze: niedziela, 26 lipca 2020, 10:57wg. moich obliczeń gdy cena btc osiągnie okolice 14-15k wtedy eth ma szanse na cenę około 750usd

ETH rośnie o wiele szybciej niż BTC w podanym przez Ciebie przedziale pokusiłbym się o granice 900 - 1000 $
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » niedziela, 26 lipca 2020, 16:36

Widzieliście jakie jest fee w sieci ETH? Chciałem teraz zamienić ETH na USDC w Uniswap2 i gas fee wynosi 6,43$. Dziękuję bardzo :)

Całe to DeFi niesamowicie obciąża sieć ETH, coś jak na bitku pod koniec 2017.

Moim zdaniem projekty konkurujące z ETH mają szanse nadrobić zaległości do ETH do czasu aż ETH nie wprowadzi stakingu.

p.s. moonboye, pomyślcie, jak cena ETH dojdzie do 1000$, FOMO i ruch w sieci jeszcze wzrośnie to FEE będzie wynosić z 30-50$. Jak myślicie to się skończy? Moim zdaniem nie ma szans na większe, podtrzymane wzrosty na ETH do czasu aż ETH nie zacznie się lepiej skalować.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » niedziela, 26 lipca 2020, 17:02

jondoexxx pisze: niedziela, 26 lipca 2020, 16:36p.s. moonboye, pomyślcie, jak cena ETH dojdzie do 1000$, FOMO i ruch w sieci jeszcze wzrośnie to FEE będzie wynosić z 30-50$. Jak myślicie to się skończy?
No jak to jak? Tak jak na BTC, gdy fee było po 150$. Czyli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy - może devsi się co najwyżej szybciej zepną przy pracy nad ETH 2.0

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości