Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 10 lipca 2020, 20:33

jondoexxx pisze: piątek, 10 lipca 2020, 19:48@adiqq to nie ma sensu, bo to byłaby pożyczka bez zastawu....Zastanów się, ja bardzo chętnie pożyczę od kogoś ETH nawet na 100% odsetek...A potem ich po prostu nie oddam co zrobi smart contract jak ja nic nie zastawiłem? Musi być zastaw, a jak jest zastaw to jest podatny na zmianę ceny.
nie wiem czy to dobrze rozumiem, ale po to są właśnie platformy, takie jak Compoud
Pożyczkobiorca wplaca na adres depozyt - zabezpieczenie - np ETH lub WBTC. Potem wypłaca np. 50% wartości zdeponowanej - to jest pożyczka - którą tak naprawdę mu udziela ktoś, kto zdeponował środki na platformie w celu udzielenia pożyczki. Źle napisałem, one nie są zdeponowane na platformie, ale poprzez połazzena portfela z platformą zostały zabezpieczone smart konktraktem.
Gdzie tutaj widzisz ryzyko dla pożyczkodawcy? Środki są zablokowane na platformie, dopóki nie zostanie spłacona pożyczka, albo w przypadku gdy LTV za bardzo wzrośnie, to wtedy zostanie zlikwidowany depozyt pożyczkobiorcy i dostanie to pożczykodawca.
No chyba, że źle to wszystko interpretuję...

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Widzę, że nikt tego jeszcze nie testował ;)
przyjdzie mi chyba jednak przetrzeć szlaki ;)

Dodano po 23 minutach 34 sekundach:
No tak jak pisałem...na ETH jest oprocentowanie 0,3% na lokacie :D
ryzyka nie ma, ale trochę potrwa, aż się zwróci opłata za transfer....

na Tetherze jest 3,27% a na DAI 2,6%

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 stycznia 2020
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rejuvenate » piątek, 10 lipca 2020, 20:36

6% to jest minimum żeby się w ogóle tym zainteresować...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 10 lipca 2020, 20:38

tutaj to jest opisane


Dodano po 52 sekundach:
Rejuvenate pisze: piątek, 10 lipca 2020, 20:366% to jest minimum żeby się w ogóle tym zainteresować...
wydaje mi się, że są serwisy z wyższymi %, ale tam deponujesz bezpośrednio na koncie firmy środki (np. nexo.io ). Tak samo jak wpłacasz na konto giełdy. Coś za coś.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 10 lipca 2020, 20:49

adiqq pisze: piątek, 10 lipca 2020, 20:33Pożyczkobiorca wplaca na adres depozyt - zabezpieczenie - np ETH lub WBTC. Potem wypłaca np. 50% wartości zdeponowanej - to jest pożyczka - którą tak naprawdę mu udziela ktoś, kto zdeponował środki na platformie w celu udzielenia pożyczki. Źle napisałem, one nie są zdeponowane na platformie, ale poprzez połazzena portfela z platformą zostały zabezpieczone smart konktraktem.


no właśnie nie tak to chyba działa. To by było bez sensu.
To o czym mówisz to mintowanie cDAI wpłacając pod zastaw np. ETH..

wBTC (wrapped Bitcoin) to co innego. To sytuacja kiedy wpłacasz 1 BTC na smart contract i masz wypłaconą równowartość 1 BTC na ETH. W tej sytuacji ETH robi za warstwę drugą na sieci BTC. Tylko wBTC jest scentralizowane. Dużo lepszym wyjściem jest REN, bo to jest zdecentralizowane rozwiązanie.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 stycznia 2020
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rejuvenate » piątek, 10 lipca 2020, 20:51

adiqq pisze: piątek, 10 lipca 2020, 20:38wydaje mi się, że są serwisy z wyższymi %, ale tam deponujesz bezpośrednio na koncie firmy środki (np. nexo.io ). Tak samo jak wpłacasz na konto giełdy. Coś za coś.


Na "x-pool" (giełda KuCoin) można zyskać nawet 10% ale jednak chciałem też mieć coś bezpieczniejszego, w sumie TRX trzymany na Ledgerze ma chyba z 7%...

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miczelov » sobota, 11 lipca 2020, 11:26

Khm, khm... Dyskusja na temat kursu BTC... Taa....

Ale to chyba dobry przykład na to, co ktoś już wcześniej napisał - zarówno byczki, jak i miśki, sobie trochę poczekają, bo skoro nawet tutaj leci tak długi offtop i nikt nie zwaraca na to uwagi, to chyba dobrze odwzorowuje zainteresowanie ogółu kursem BTC... czyli zapowiada się dłuuugi boczniak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 11 lipca 2020, 12:54

miczelov pisze: sobota, 11 lipca 2020, 11:26czyli zapowiada się dłuuugi boczniak.

Dokładnie zapowiada się na długi trend horyzontalny. Kwestia w jakim kanale cenowym będzie poruszał się Bitcoin ? Jeżeli będzie to 10 400-6 500 $ to fajne ruchy cenowe będzie można próbować wyłapać. Myślę, że w tym czasie takie ETH czy inne alty dadzą zarobić.

Na jakich giełdach można pograć alty na dźwigni ? Binance, KuCoin, coś jeszcze ?

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 11 lipca 2020, 12:54

Obrazek
spokojnie możemy kisić ogóra do końca lipca

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 11 lipca 2020, 13:30

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » sobota, 11 lipca 2020, 16:16

Do końca tygodnia się określi co dalej, ale według mnie wyjdzie górą

Sentyment
Obrazek

Ten wykres bardzo dobitnie pokazuje dlaczego tak się dzieje, że nie może spaść.

Dodruk
Obrazek

W sumie ma to dużo wspólnego z tradycyjnymi rynkami

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 11 lipca 2020, 16:42

jack_btc fajne te twoje grafiki. Czyli jednak to nie jest generowane przez wrzucanie ostatniego jajka w btc przez Wenezuelczyków,
https://www.rp.pl/Gospodarka/301129977- ... zueli.html
ani adopcja w Vega barze w Ugandzie..

To teraz można zadać sobie pytanie czy na sp500 ,daxie czekają Nas nowe ATH (bo wóz albo przewóz 140 punktów od poziomu z marca na spx) czy jednak po ustaniu pandemicznego odbicia ,,V'' zaczną się na poważnie zakłady o ceny nie w tysiącach ,a w końcu upragnionych setkach $ za btc
W oczekiwaniu ,wręcz hibernacji obserwuje dalej z boku ten fascynujący rynek z ostatnimi mohikaninami, jest Was mniej coraz.
Pomimo fantazji z Defi ,ale tego to już nikomu się nawet nie chce specjalnie ogarniać, poziom udziwnień sięga Zenitu w crypto
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 11 lipca 2020, 16:44

Dobre miejsce na odbicie, przebicie 9200$ raczej skieruje nas ku południu.



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 11 lipca 2020, 18:32

socjolog2008 pisze: sobota, 11 lipca 2020, 16:42To teraz można zadać sobie pytanie czy na sp500 ,daxie czekają Nas nowe ATH
Wg. mnie tak :D Tzn. jest to bardzo możliwe i wkrótce się dowiemy :D Ogólnie bardzo podobny ma BTC wykres z tego samego okresu i tu też jest potencjał na 18k$, na razie wszystko idzie bardzo podobnie natomiast NASDAQ wybija co kilka dni nowe ATH i może wyprzeda resztę :D Taka tesla idzie już pionowo wzrost w ciągu kilku miesięcy +300%, czyli podobnie jak było na rajdzie na BTC z 6k$ do 20k$ :D Warto obserwować :D Teraz te tradycyjne rynki zachowują się dosłownie jak crypto w 2017, bańka na bańce, nawet na NC naszym wzrosty na niektórych spółeczkach po 500-1000% :D Bessa to najlepszy czas :D
Spoiler:

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » niedziela, 12 lipca 2020, 12:25

@anagamidev Z tego co pamiętam to często wpadałeś na Zello. Mam pytanie. Wiesz może czy Zaorskiemu udało się zarobić jakąś większą kasę? Ostatnio nie miałem czasu go śledzić. Skończyłem na tym jak grał w zielone i z 300k zrobił 200k i zaczął grać live na YT.
jack_btc pisze: sobota, 11 lipca 2020, 16:16Ten wykres bardzo dobitnie pokazuje dlaczego tak się dzieje, że nie może spaść.

Dodruk
Czyli że ulica sprzedaje?
shinya56 pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 17:12Euforia co niektórym za bardzo weszła.
Tutaj jest jakieś dziwne podejście skrajność w skrajność. ATH albo ATL.
Bez przesady. Już dawno pisałem:
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=50200#p650703

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » niedziela, 12 lipca 2020, 19:10

na BTC mamy dosc silna kolejna RZ (9,36-9,5) o ktorej pisalem w watku dla Bita, jesli swieca na 1D/1W sie nie poprawi to czeka nas zjazd w okolice LL z maja - pociagnie on za soba LSK


@koparki, kazdy widzi to, co chce widziec, ja gram pod AT i zaleznosci LSK wynikajacej z barteru, w poprzednich postach mimo zanegowania i spadkow na BTC pisalem o RZ na poziomach w/w ktore sasiaduja z LT, opor zadzialal i tyle, malejacy volumen - malejaca sila kupujacych = jesli nie wywalic powyzej 9,25 nie zaneguja nadchodzacych spadkow na interwale godzinowym, co zniesie BTC na 9,13 - co najmniej i to tylko lokalny ruch na najblizsze godziny, jesli chodzi o reakcje rynku wynikajaca z dzisiejszego przygaszonego wybicia to bedzie to w najblizszych dniach po obrysie takich swiec zobaczymy bardzo szybko okolice 8,3 - co najmniej :)


Jakis czas temu, ktos sie wyklocal ze mna o korelacje SP500 z BTC no i mialem racje, bo BTC wybil i to znaczaco, teraz mamy taki problem, ze co raz wiecej ludzi w ta bajeczke wierzy, a ze jest znacznie mniej inwestorow to jest jak jest, na BTC mamy stagnacje, po tym, co sie stalo po odreagowaniu, jakie spowodowal COVIŚ i trend spadkowy i nic wiecej pierdolic nie trzeba, wystarczy poczekac dzis do zamkniecia swiecy, jesli obrys sie nie zmieni bedziemy walic na 8,3 gdzie bedzie jakies odbicie, wtedy bedzie mozna scharakteryzowac dolek w tym miejscu i albo szukac kolejnego w tym SZ
gdzie nawet spadke na 7,5 przy malym lewarze przyniesie ladny zysk - oczywiscie nalezy szukac dolka i formacji wzrostowej w takich momentach na poziomach, gdzie jest fajne wsparcie

Przepraszam, ze tak bez ladu, ale nie chce mi sie poprawiac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » niedziela, 12 lipca 2020, 21:56

Fibo pisze: wtorek, 7 lipca 2020, 19:33 Jednak za chwilę powyższemu scenariuszowi na BTC może ciążyć sytuacja na S&P, gdyż stoi on u progu spadkowej fali C zygzaka korygującego 1-szy impuls wzrostowy marzec-czerwiec b.r.
► Pokaż Spoiler
Mam nieco inną koncepcję na SPX, która nie ciąży wzrostowemu scenariuszowi na BTC, czyli kanał, uwzględniający spowolnienie trendu po początkowym odbiciu w kształcie "V". Kontrakty:



Nie korzystam z EW, ale byłbym ciekaw jak elliotowcy widzą możliwe oznaczenia dla takiej struktury.

Dla szerszego kontekstu warto też imho spoglądać na obrazek kanału wieloletniego, w którym jesteśmy nad medianą, przetestowaną dwukrotnie od góry.
Widok z bliska:



Z daleka:



Bykom udało się zamknąć lukę bessy z 11 czerwca, teraz kluczowa będzie walka na oporze 3233-3260 punktów. Odbicie i spadek poniżej mediany dużego kanału zwiększa prawdopodobieństwo pogłębienia korekty, ale pokonanie tej strefy otwiera drogę do górnej bandy dużego kanału.
Dla długoterminowych byków najlepiej by chyba było gdyby rajd SPX na ATH nie został zanegowany, ale jednak spowolniony, z okresami dłuższych konsolidacji, co pasowałoby do koncepcji długiej konsolidacji na BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 12 lipca 2020, 22:01

Vetz pisze: niedziela, 12 lipca 2020, 19:10korelacje SP500 z BTC no i mialem racje, bo BTC wybil i to znaczaco, teraz mamy taki problem, ze co raz wiecej ludzi w ta bajeczke wierzy, a ze jest znacznie mniej inwestorow to jest jak jest, na BTC mamy stagnacje, po tym, co sie stalo po odreagowaniu, jakie spowodowal COVIŚ

Dlatego 8 tydzień z rzędu grzecznie czeka waluta wolności na wskazanie kierunku przez SPX..w weekendy, bo w tygodniu wiadomo samodzielny jest jak jest ;)
Obrazek
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 13 lipca 2020, 09:46

W nocy na 1D pojawił się sygnał "buy" na hashribbons, poniżej przykład tylko ostatnich czterech.

Po halvingach do tej pory do momentu pojawienia się kolejnego sygnału mieliśmy bardzo silne i długie uptrendy.

Czy tym razem będzie inaczej? ;)


Obrazek

@Pleasek89 co innego seria ostatnich wzrostów gdzie w bardzo krótkim okresie czasu mieliśmy kilka kapitulacji minerów pod rząd, a historycznie co innego pojawienie się sygnału "buy" tuż po halvingu ;) oczywiście nie musi być tak samo, ale do tej pory po halvingach sygnał "buy" skutecznie dawał początek długiej hossie.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 lipca 2020, 18:22

Przypominam, że tylko zainicjowana dobrowolnie realizacja zysku od krypto ulega opodatkowaniu. ;)
Spoiler:
https://behindmlm.com/companies/onecoin ... in-mexico/
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lipca 2020, 08:57 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 14 lipca 2020, 00:18

jesli z tego miejsca 9,24, wybijemy 9262, powinnismy skoczyc do 9,4 jednym mocnym impulsem, z tego miejsca mozemy rownie mocno zleciec czy wszystko rostrzygnie sie przed zamknieciem 1D? - zobaczymy

ratunek moze jeszcze przyniesc 9217

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, hps i 27 gości