Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 8 lipca 2020, 20:09

Vetz pisze: środa, 8 lipca 2020, 19:10@satoshi4ever tylko, ze duzo ciezej wyciagnac wiekszy % takim kapitalem,
Też bym się pod tym podpisał. Aczkolwiek może chłopaki od Nas z forum już są na takim etapie, że nie wyrobią więcej niż te 20-30%.

PS
Przypomniało mi się jak parę tygodni temu grałem na indeksach CFD w sumie niewielką ale z lewarowaną kwotą. Kurs jakby czytał w moich myślach i jak kupowałem to on spadał. Jak sprzedawałem to rósł. Pewnie jakieś boty mnie wtedy ładnie skubały. Dodatkowo pamiętam rozmowę dwóch traiderów, którzy podobnie jak ja grali małymi kwotami pod koniec dnia i ich transakcje ruszały kursem.
Nie chciałbym być w skórze grubasa który musi na giełdzie pomnażać miliardy:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 8 lipca 2020, 21:26

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 20:09Aczkolwiek może chłopaki od Nas z forum już są na takim etapie, że nie wyrobią więcej niż te 20-30%.
Od marca masz ponad 90% SPOT, tym bardziej teraz na altach.

Generalnie jeżeli miałbym osobiście oceniać ogólne podejście społeczności to widzę 70% pieprzenia głupot, prognoz z anusa, a wykres i tak dalej idzie w swoich zasięgach, choćbyś nie wiem co napisał. I teraz sam sobie odpowiedz ile psychicznie zniesiesz obstawiając pozycje odpowiednim do tego kapitałem w odpowiednim czasie.

Chociaż będzie pewnie nietaktem, jeżeli napisałbym, że spokojnie na takim longu zrobisz spokojnie 50-70% na kapitale od marca, a poza tym nie jest pewne czy budowane zielone świece tygodniowe to tylko odbicie kota czy kontynuacja pozytywnego trendu.

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 20:09Przypomniało mi się jak parę tygodni temu grałem na indeksach CFD w sumie niewielką ale z lewarowaną kwotą. Kurs jakby czytał w moich myślach i jak kupowałem to on spadał. Jak sprzedawałem to rósł. Pewnie jakieś boty mnie wtedy ładnie skubały.
Gdzieś kiedyś wyczytałem od zawodowych trejderów CFD, że rzekomo broker może mieć wgląd w Twój rachunek i SL. Zresztą kary nakładane m.in. na XTB nie wzięły się pewnie z powietrza. Tym się różni lewar od spot - kasa u kogoś vs kasa Twoja i Twój bank, rachunek, a jeżeli się mylę to poproszę skorekcić co napisałem.

-----------------------
lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 21:26bez urazy ale masz chyba zły dzień. Drugi raz odpowiadasz na mojego posta, który jest kontynuacją jakiegoś tam wątku i Twoje odpowiedzi średnio pasują do moich wypowiedzi. A tak pozatym to bardzo sobie cenie Twoje wypowiedzi na forum.
Nie mam złego dnia, po prostu czytam co piszesz i mam swoje własne odczucia na ten temat. A że nie chcę robić problemów i zamiast się męczyć, to pisze jak jest naprawdę.

Taki jeden z wielu dowodów z forum bsv, żeby nie było że jestem gołosowny, tam wrzucam m.in. własne transakcje:
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 8 lipca 2020, 21:58 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » środa, 8 lipca 2020, 22:42

@amneziahaze bez urazy ale masz chyba zły dzień. Drugi raz odpowiadasz na mojego posta, który jest kontynuacją jakiegoś tam wątku i Twoje odpowiedzi średnio pasują do moich wypowiedzi. A tak pozatym to bardzo sobie cenie Twoje wypowiedzi na forum.

Dodano po 1 godzinie 16 minutach 8 sekundach:
jondoexxx pisze: środa, 8 lipca 2020, 13:30Proponuję prowadzić excel ze swoimi trade'ami i po np. 50-100 trade'ach dobrać wielkość kapitału wg Kelly Criterion.

Fajny pomysł. Próbowałeś tego?
amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 12:29Chociażby mając podstawowe pojęcie o danym rynku, tj. jak się zachowuje, jakie ma zasięgi, jak cyklicznie podlega większej zmienności?
Temat dobierania kapitału jest dość ważny i zarazem interesujący. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź najpilniej na jakiś przykładach.
amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 21:26Generalnie jeżeli miałbym osobiście oceniać ogólne podejście społeczności to widzę 70% pieprzenia głupot, prognoz z anusa, a wykres i tak dalej idzie w swoich zasięgach, choćbyś nie wiem co napisał. I teraz sam sobie odpowiedz ile psychicznie zniesiesz obstawiając pozycje odpowiednim do tego kapitałem w odpowiednim czasie.
Zgoda jest dużo głupot. Ale z drugiej strony czego można się spodziewać w świecie prawdopodobieństwa? Każdy coś obstawia. Część osób ma rację, a część nie (ta druga zostaje z reguły tymi głupcami;)). Taki Kot Schrödingera - jednocześnie martwy i żywy:D

Akurat ja nie czaruję kursu wpisami na forum:D Jak pójdzie nie w tą stronę, którą przewidywałem to trudno.

Pytanie jak dobrać taki kapitał w odpowiednim czasie?
spokojnie na takim longu zrobisz spokojnie 50-70% na kapitale od marca
zgoda tylko ja odpowiadałem jednemu z użytkowników tego forum który twierdził, że zrobienie 30% w skali roku to mega dużo bo Soros tyle nie zrobi. Ja doskonale wiem, że małym kapitałem można zrobić dużo więcej %.
amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 21:26Gdzieś kiedyś wyczytałem od zawodowych trejderów CFD, że rzekomo broker może mieć wgląd w Twój rachunek i SL. Zresztą kary nakładane m.in. na XTB nie wzięły się pewnie z powietrza. Tym się różni lewar od spot - kasa u kogoś vs kasa Twoja i Twój bank, rachunek, a jeżeli się mylę to poproszę skorekcić co napisałem.
Raczej wtedy nie robili mnie w jajo. Staram się śledzić kursy na kilku platformach i nie było specjalnie jakiś dużych odchyleń od innych brokerów.

A tak poza tym nie wszystko bierz na poważnie czasami pisze się coś dla zabawy;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 8 lipca 2020, 22:44

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 8 lipca 2020, 22:53

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 22:42Ale z drugiej strony czego można się spodziewać w świecie prawdopodobieństwa? Każdy coś obstawia. Część osób ma rację, a część nie (ta druga zostaje z reguły tymi głupcami;)). Taki Kot Schrödingera - jednocześnie martwy i żywy:D
No to mnie gdzieś zaklasyfikuj, jak Ci się nudzi. ;)

lekarz pisze: środa, 8 lipca 2020, 22:42Temat dobierania kapitału jest dość ważny i zarazem interesujący. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź najpilniej na jakiś przykładach.
Moim zdaniem w bessie od lokalnych szczytów... (tylko żeby jakiś guru wątkowy nie złamał sobie flamastra):
~48% btc, 54% ltc, 56% eth, 53% trx, 62% lsk, 53% bch, 51% bsv,
spx 16-25-35%(ciężej określić zasięg all-time) (-50-80% wojna/koniec świata)
i
w hossie na krypto jest inaczej... do 35-40% zrzutu na tygodniówce - w momencie wykrwawiania się kursu i bardzo bardzo krótki timing do ogarnięcia na czas, najczęściej jest to szpila, którą na ogół ciążko jest złapać. Niestety ta rewolucja rozproszonych sieci nadal nie spełnia swojego pierwotnego scenariusza.

Zresztą to co napisałem jest ograniczone o właściwy timing, ale rozumiem pytałeś o zasięgi.
Kapitał dobierasz taki na jaki Cię stać i na ile jesteś ogarnięty psychicznie.

Czy ta wiedza spełnia Twoje oczekiwania, pomogłem?
Dzięki, pozdrawiam. Dużo zysków życzę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 9 lipca 2020, 00:00

Po wyjściu z klina dobrze byłoby przeskoczyć ostatni szczyt tj ~9810. Druga opcja to ponowne zejście na 8950, albo w sytuacji bardziej niedźwiedziej na sam dól dwumiesięcznej konsolidacji i przetestowanie 8500. Stawiam na wyjście górą, ale pewności nie mam ;)
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » czwartek, 9 lipca 2020, 10:19

Kiedy kolejne TO THE MOON⁉️🚀

Na kanale czeka już na Was nowa "Analiza Rynków" przygotowana przez Arkadiusz Irek Jóźwiak na platformie SkyRocket.trade!

Bitcoin przekroczył 9350 USD i szykuje się do kolejnych wzrostów!

⚠️Kiedy zobaczymy 10000 dolarów za jedną sztukę❓

Ethereum nie jest gorsze i wiele na to wskazuje, że do końca wakacji 300 dolarów to nie będzie nic trudnego.

👉Czy to początek alt sezon?
👉Co dalej z Cardano, Tezos, BAT, Chiliz?


Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: satoshi4ever » czwartek, 9 lipca 2020, 11:23

Wydaje się na ten moment jeśli byki utrzymają cenę powyżej 50- okresowego SMA, możliwy jest wzrost do 9795,63 $, a Stamtąd już niedaleka droga do 10.000 $. Obecnie obie średnie kroczące kształtują się dość płasko, a RSI neutralnie, nieco powyżej 50. Bardzo liczę, że Bitcoin wykorzysta pozytywny background na rynkach tradycyjnych i w końcu przekroczy te upragnione 10000. Jak nie teraz to kiedy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 9 lipca 2020, 11:46

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale zaczął się mini altseason :D Tzn. na razie mini :D



BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » czwartek, 9 lipca 2020, 12:24

anagamidev pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 11:46Nie wiem czy ktoś zauważył, ale zaczął się mini altseason :D Tzn. na razie mini
Na krytpo ostatnio wszystko jest mini:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 9 lipca 2020, 12:31

Na binance mieliśmy retest linii trendu spadkowego od góry. Jeśli wyciągniemy ten zrzut - możliwy atak na ~9700$. Zejście poniżej 9330$ raczej zaneguje ten scenariusz.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » czwartek, 9 lipca 2020, 15:00

amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 22:53No to mnie gdzieś zaklasyfikuj, jak Ci się nudzi.
Hehe. Niestety nie znam Ciebie na tyle dobrze, aby Ciebie oceniać. Poza tym nie nudzi mi się:P
amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 22:53Czy ta wiedza spełnia Twoje oczekiwania, pomogłem?
Przepraszam Ciebie bardzo, ale chyba nie jestem na tyle kumaty, aby dokładnie zrozumieć Twój przekaz.
amneziahaze pisze: środa, 8 lipca 2020, 22:5348% btc, 54% ltc, 56% eth, 53% trx, 62% lsk, 53% bch, 51% bsv,
to są kwoty jakie powinienem zainwestować? Czy procentowe spadki od szczytów?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 9 lipca 2020, 17:07

Ta korelacja ze stonksami jest bezcenna. Chcę widzieć to ATH na BTC jak Nasdaq i giełdy w końcu pierd**** :twisted: :twisted: :twisted:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » czwartek, 9 lipca 2020, 17:09

Słabo. Dawałem większe szanse, że wyjdzie teraz górą z klina, a jest wyraźny odwrót. spx robi swoje :?

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: satoshi4ever » czwartek, 9 lipca 2020, 17:11

Hehe, i niech ktoś mi powie że Bitcoin Chodzi niezależnie od rynków tradycyjnych :D https://ibb.co/TqM0pxW

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 9 lipca 2020, 17:12

Marcowe spadki były skorelowane z wirusem. Mówi się o drugiej fali na jesień. Spokojnie z tymi wzrostami. Euforia co niektórym za bardzo weszła.
Tutaj jest jakieś dziwne podejście skrajność w skrajność. ATH albo ATL.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 9 lipca 2020, 17:24

shinya56 pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 17:12Marcowe spadki były skorelowane z wirusem. Mówi się o drugiej fali na jesień. Spokojnie z tymi wzrostami. Euforia co niektórym za bardzo weszła.

Nie straszcie już tym wirusem. W Polsce zachorowało 70% górników w niektórych kopalniach. Ponad 6000 zachorowań, liczba ofiar śmiertelnych zero.
Liczenie na spadki z powodu wirusa jest wątpliwe. Oczywiście jakiś inny powód może się znaleźć.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: satoshi4ever » czwartek, 9 lipca 2020, 17:38

@shinya56 rzeczywiście, analizując nasze forum też wydaje mi się, że ponad 80% komentarzy dotyczący przewidywanie kursu bitcoina ocenia czy już kierujemy się poza ATH czy może jednak idziemy skrajnie w dół. Wydaje mi się że sentyment na bitcoinie nieco wygasa, co pokazują dane chociażby z crypto-sentiment https://ibb.co/xDzt78v. Zwłaszcza z tego powodu niezdecydowania bitcoinowi chyba jeszcze nie zostanie nadany zdecydowany ruch kierunkowy. Według mnie dopóki nie wyklaruje się sytuacja na głównych indeksach wciąż będziemy mieli nierówną walkę między bykami i niedźwiedziami i ciężko tutaj o jakieś wyraźne przyrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 9 lipca 2020, 18:08

@Pleasek89
"Tak były skorelowane, że kurs był sztucznie ściągany aby jak najwięcej longów polikwidować. I jaka euforia? Gdzie ty euforię widzisz? Sentyment był bardzo kiepski jeszcze parę dni temu."

Piszę właśnie o tym. Skrajność w skrajność. Jak nie ATH to ATL. Kilka dni temu można było "odczuć" strach. Aktualnie w drugą stronę. Ktoś wrzucał filmik wyżej "BITCOIN przed potężnymi WZROSTAMI ?" . Jak nie euforia to podgrzewanie atmosfery.

murlok pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 17:24Nie straszcie już tym wirusem. W Polsce zachorowało 70% górników w niektórych kopalniach. Ponad 6000 zachorowań, liczba ofiar śmiertelnych zero.
Liczenie na spadki z powodu wirusa jest wątpliwe. Oczywiście jakiś inny powód może się znaleźć.

Nie chodziło mi o straszenie. Mówi się, że na jesień będzie druga fala. Być może będzie druga okazja, żeby kurs sztucznie ściągnąć na dół jak to napisał @Pleasek89.

satoshi4ever pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 17:38@shinya56 rzeczywiście, analizując nasze forum też wydaje mi się, że ponad 80% komentarzy dotyczący przewidywanie kursu bitcoina ocenia czy już kierujemy się poza ATH czy może jednak idziemy skrajnie w dół. Wydaje mi się że sentyment na bitcoinie nieco wygasa, co pokazują dane chociażby z crypto-sentiment https://ibb.co/xDzt78v.

Tutaj raczej chodzi o wyniszczenie psychiki. Jedni czekają na nowe dołki, drudzy na nowe szczyty. Jak to potrwa długie miesiące to ludzie sami dadzą sobie spokój z tym rynkiem. Już teraz robi się nerwowo, a trend horyzontalny mamy od niedawna.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 9 lipca 2020, 18:21

Może to nie wykres BTC, ale patrząc na korelację BTC z giełdami, warto mieć to na uwadze.

To korelacja Nasdaq do SP500, obecnie jesteśmy powyżej dot com bubble w środku recesji, może i Nasdaq pójdzie jeszcze i nawet 50% w górę, może 100%, ale jak to walnie, to nie będzie co zbierać. Od 15-ego jest sezon wyników za drugi kwartał.


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bundy, grzeg, zombu i 45 gości