Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 13:25

https://tvn24.pl/polska/superwizjer-tvn ... zu-4621960
kajetan pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 09:05 Dziś o 20 reportaż pokazujący podobno powiązania Bitbay z przestępcami którzy wcześniej byli skazywani za rozboje, sutenerstwo, wyłudzanie podatku VAT. Jest też próba przekupienia dziennikarzy robiących ten reportaż:
BitBay to największa giełda kryptowalut w Polsce. Oficjalnie jej prezesem jest 32-letni Sylwester Suszek, ale wśród głównych udziałowców i wspólników znajdują się ludzie z bogatą przeszłością kryminalną i wyrokami. Reportaż "Superwizjera" TVN o BitBay w sobotę w TVN24.

Czy giełda kryptowalut BitBay powstała z pieniędzy pochodzących z wyłudzeń VAT, których prokuratura nie była w stanie odzyskać? Kto stoi za propozycją przekazania dziennikarzom miliona złotych w zamian za rezygnację z pracy nad reportażem?
Nie zagalopowaliscie sie? Milion zloty dla dzienikarza?

Z tego co pamietam w przypadku Bitcurex tez pojawialy sie kiedys podobne sygnaly zwiazane z grupami z lodzi :twisted:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: xtraderx » sobota, 27 czerwca 2020, 15:07

No to czekamy na burze w przyszlym tygodniu, wiele polskich afer wybuchalo wlasnie po ich reportazach :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: shinya56 » sobota, 27 czerwca 2020, 17:07

No to ulica na pewno wejdzie w krypto :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3107
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1095
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 27 czerwca 2020, 18:18

Ja tam tylko tak wspomnę, że Ci co mają tam środki powinni trzymać rękę na pulsie, a właściwie na klawiaturze...
prap0n pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 13:25Nie zagalopowaliscie sie? Milion zloty dla dzienikarza?
prap0n pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 13:25Jest też próba przekupienia dziennikarzy
Liczba mnoga.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: adiqq » sobota, 27 czerwca 2020, 18:33

tak, to jest jeden z tych sygnałów, po którym powinna sie zapalić czerwona lampka tym co tam trzymają środki....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 20:00

Bimbaj od takiego reportazu nie zdechnie, ale partnerzy ktorzy dostarczaja im konta bankowe moga podjac pewne dzialania ktore w najgorszym przypadku odetna ich od fiatow. Tyle jesli chodzi o moja opinie.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: jondoexxx » sobota, 27 czerwca 2020, 20:45

Właśnie oglądam ten reportaż przez stream online i aż ręce opadają, co za stek bzdur jeśli chodzi o BTC (nie mówię o sprawie BitBay).

Jak tak wszystko w telewizji wygląda to cieszę się, że jej nie mam :D

podsumowując:
bitcoin dla przestępców, terrorystów, narkotyków itd. :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 20:48

Wiekszosc tego co jest mowione to jest prawda, tylko wzieli osoby ktore z uwagi na branze w ktorej dzialaja (bezpieczenstwo) spotykaja sie bardziej z negatywna strona krypto. To ze krypto sa stosowane przez terrorystow i handlarzy narkotykow, do unikania podatkow i prania pieniedzy to nic nowego. Jest tez pozytywna nie wypowiedziana czesc. Po prostu brakuje kogos kto by stanowil kontrargument.

Np. Pan strony z bezpieczenstwem w zasadzie w kazdym poscie na swojej stronie zwiazanym z krypto ciagle narzeka.

////

Pomijajac opinie "expertow", proponuje sie skupic na materiale.
Reportaz sugeruje ze Pan S moze byc slupem, ktorego na pewnym etapie probowano legalizowac na czlowieka sukcesu. Do tego reportaz sugeruje, ze bitbay czesciowo zalozyla zorganizowana grupa przestepcza, dotujac odpowiednim kapitalem w poczatkowym etapie dzialanosci. Mam flashbacki z bitcurexa. ;)

Mechanizm zatrudniania bylych oficerow policji/abw czy bylych politykow dla ochrony jest od lat stosowany dla pewnego typu biznesu.

@kondzio

Bedzie pewnie jutro na stronie
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 21:03 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: kondzio » sobota, 27 czerwca 2020, 20:59

Gdzie można obejrzeć powtórkę ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: Jahu » sobota, 27 czerwca 2020, 21:03

Niezłe jaja. Dowiedziałem się właśnie, że większość transakcji w sieci Bitcoin jest w celach przestępczych i że jak inwestuję to na pewno wszystko stracę oraz wielu innych podobnych bzdur. Oczywiście ani słowa o pozytywnej stronie kryptowalut, tylko że miało być pięknie, a skończyło się siedliskiem przestępczości. Masakra.

Suszek najlepszy, myślał że oto przyszli do niego z TVN robić reportaż o genialnym człowieku sukcesu, a oni zaczęli mu rzucać oskarżenia i robić przesłuchanie. Jego mina - bezcenna.
kondzio pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 20:59Gdzie można obejrzeć powtórkę ?
@kondzio Chyba jeszcze przez tydzień w TVN Go po wykupieniu dostępu.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 21:05 przez Jahu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: powered » sobota, 27 czerwca 2020, 21:04

90% reportażu było nie na temat. Czyli "experci" głoszący to co zawsze, że bitcoin to głównie narkotyki, przestępcy i terroryści.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: ikswodnal » sobota, 27 czerwca 2020, 21:13

adiqq pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 18:33powinna sie zapalić czerwona lampka tym co tam trzymają środki....
Kto rozsądny trzyma wszystkie/większe środki na giełdzie? Pierwotne, podstawowe znaczenie giełdy zostało zapomniane?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 21:14

Tutaj jest pierwsza czesc reportazu - 20 minut, reszta wymaga logowania.
Nie widze opinii expertow, wiec sam konkret.

https://tvn24.pl/premium/superwizjer-tv ... zy-4622435

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: jondoexxx » sobota, 27 czerwca 2020, 21:18

@prap0n ja się znam na BTC, a nie na BitBay. Materiał o BTC jest słaby, poniekąd klamliwy i zmanipulowany.
Co do Suszka i Bitbay, typ mówi i zachowuje się od zawsze dla mnie jak cwaniak i krętacz, może to i jest prawda co mówią. Ale jakie to ma znaczenie dla świata krypto? Kompletnie nieistotne bo mało kto wie o istnieniu tej giełdy. Natomiast gdybym tam miał środki to czym prędzej bym wyplacal. Pamiętam jak mialem na BitMarket trochę środków, była jakaś krzywa akcja z resetem haseł, więc zaraz potem wpłaciłem wszystko... No i kilka miesięcy później padła, a też pisano, że wszystko cacy i business as usual. Dlatego nie zastanawiać się tylko wypłacać jak ktoś coś tam ma.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 21:21

jondoexxx pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 21:18Kompletnie nieistotne bo mało kto wie o istnieniu tej giełdy.


No ze malo istotne to bym nie powiedzial. To pewnie jak bitmarket x5 a bitcurex x20. :)
To jest najwieksza bramka krypto->PLN dla Polskich userow, przynajmniej tak mi sie wydaje.

Sam korzystam gdy potrzebuje PLN, ale mocno okazjonalnie wiec mnie zbytnio nie dotyczy.
Nie wiem czy kiedys pojawi sie tutaj jakas gielda bez dziwnych zwiazkow ktora bedzie miala odpowiednia plynnosc.

O BTC-E, BitCurex tez mowilo sie podobnie. Spora czesc uznala ze mowili mowili, cisza.. i wszystko jest w porzadku. Do czasu.
Do BB nie mam zastrzezen, nigdy nie mialem problemow ale uwazam ze od teraz istnieje ryzyko ze zostana podjete sledztwa w zwiazku z reportazem. Watek BB pojawia sie rowniez w reportazu w aktach innej sprawy zwiazanej z tym wspolnikiem. Mozliwa jest rowniez presja regulatorow na podmioty dostarczajace BB rachunki bankowe.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 21:33 przez prap0n, łącznie zmieniany 10 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 27 czerwca 2020, 21:22

@prap0n, doceniam uczciwe postawienie sprawy, bo już mamy przedsmak erupcji świętego oburzenia w krypto bąblu.

Dodatkowo zaryzykowałbym stwierdzenie, że niestety pozytywny aspekt blednie w konfrontacji z negatywnym - oto smutna prawda o krypto - w tym sensie, że korzyść z krypto dla złych jest niewspółmiernie większa od korzyści z krypto dla dobrych. Jak to kiedyś tu ująłem:
fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 13:51 I owszem, @Wymazywanie, nie ma co zaprzeczać, że z anonimowego obrotu pieniężnego najbardziej skorzystają organizacje przestępcze i ludzie ukrywający swoje majątki, kosztem większości społeczeństwa. Będzie z tego na pewno więcej złego niż dobrego z faktu, że Jan Kowalski kupi sobie na czarnym rynku trochę LSD do mikrodozowania.

Dorzucę też kwestię Tethera - z jakiego powodu rzecz jest tak poukładana, że nikt nie może nawet niczego zweryfikować i pojawiają się wciąż wątpliwości o braku pokrycia? Przede wszystkim z tego, że taka organizacja pozwala na wykorzystanie Tethera jako elementu rozmaitych przestępczych wehikułów, co z pewnością ma miejsce. Tetherowe depozyty spływają, biznes się kręci, nie potrzeba zadawać zbędnych pytań... Częściowo jest to oczywiście konsekwencją niechęci banków do współpracy, ale celowo bądź nie osiągnięty został efekt otwarcia się na fundusze z półświatka. Czy właściciele tetherowego przedsięwzięcia są z tego zadowoleni, czy tym zasmuceni? Stawiam, że raczej to pierwsze.

Jahu pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 21:03Oczywiście ani słowa o pozytywnej stronie kryptowalut, tylko że miało być pięknie, a skończyło się siedliskiem przestępczości.
Coś w tym tonie akurat też się przewinęło.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 21:35 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: ikswodnal » sobota, 27 czerwca 2020, 21:32

Jeszcze jedno pytanie - Czy przypadkiem na listę ostrzeżeń BitBay nie został wpisany gdy prezesem KNF był oskarżony Marek Chrzanowski? Mam nadzieję, że nie obrażam człowieka i nie został on już uwolniony od winy i kary.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: bl4ck » sobota, 27 czerwca 2020, 21:35

Reportaż jest o giełdzie a nie o tym JAKI to piękny miał być bitcoin, to że jest używany do "złych" rzeczy widać jak na dłoni od lat wystarczy mieć dobrą pamięć i przyglądnąć się wielu upadłym biznesom w szczególności PL.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 czerwca 2020, 21:38

https://www.facebook.com/BitBayPolska
Bez oceny sytuacji za ani przeciw - nie ma mnie w crypto i mnie to obecnie interesuje bardziej hobbystycznie niż spekulacyjnie ale..początek wypowiedzi Prezesa
..,,została obrażona cała społeczność kryptowalut'' - pierwsze słowa, wyjebane mam i nie wpinaj mniej stary w swoją sytuację. Tak na dobry początek z mojej strony. My będziemy tylko śledzić i oceniać obiektywnie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kto stoi za największą polską giełdą kryptowalut BitBay? - Reportaz Superwizjer

Postautor: jondoexxx » sobota, 27 czerwca 2020, 21:39

@prap0n ja mam konto walutowe EUR, wymieniam w walutomacie, przelewam na konto walutowe i do Krakena. Mają prowizję 0.16% maker. Polecam

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości