Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 26 czerwca 2020, 20:29

Może powtórka z rozrywki?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 26 czerwca 2020, 20:39

Dla mnie nadal jest trend spadkowy, p ytanie, czy zatrzymamy go wcześniej, czy też zrealizujemy zejście do krawędzi mega-trójkąta (co postulował np. @@Fibo



To może być ostatnia szansa na zakup BTC w dobrej cenie - albo totalny bulltrap. Zobaczymy ;)

Jestem niemniej prawie pewien, że jeśli będzie wyjście górą, to nie dojdzie do dolnej krawędzi, tylko odbije wcześniej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 26 czerwca 2020, 21:04

@BitJanusz same here. W przypadku zjazdu może być dość szybki spring w 7.5 - 8.5 i powrót. Jesteśmy w punkt w miejscu 50/50, jak ktoś nie ma pozycji spod 9 albo od 9.8-10 to nie ma sensu się teraz gdziekolwiek pchać..

Przy dzisiejszej kanonadzie niedźwiedzich zdarzeń póki co obrona wygląda całkiem ok, choć może to być mocno zwodnicze.

Warto zauważyć, że:

- opcje na cme wygasły rano, kurs lekko zszedł;
- wygaśnięcie kontraktów na cme miało miejsce o 17.00 gdzie sekundę po poleciała mini strzała do góry (bullish?);
- SPX korekci BTC trzyma gardę (btw obrona 3000 zdaje się być kluczowa i wcale nie znaczy, że zostanie przegrana);
- wolumen przy spadkach malutki pomimo przełamania kolejnej lt, katalizatorem zdaje się może być zejście pod 9 k.

Jak się nie posramy do 22 to obstawiam weekend konsolidująco/wzrostowy (żeby nie wracać później bardzo po lukę) i up w przyszłym tyg.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 26 czerwca 2020, 23:15

koparki pisze: piątek, 26 czerwca 2020, 16:45widzę absolutny brak aktywności na forum w wątkach dużych altów
A jak tam sytuacja u forumowych franko... znaczy się u liskowiczów? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 27 czerwca 2020, 10:25

Kontrakty wygasły, liczę na na większe podbicie na weekendzie (ewentualnie w poniedziałek, ostatnie poniedziałki były mocno wzrostowe) - nawet 9500$ i od następnego tygodnia gramy dalsze spadki.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » sobota, 27 czerwca 2020, 11:39

Może być też tak że w poniedziałek będą lekkie wzrosty i zapali się buy na hash ribbons. To może dać odpowiedniego kopa żeby testować górę

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 27 czerwca 2020, 11:48

Albo przez weekend spadek w okolice 8500. Za słabe coś to odbicie było, spodziewałem się większego wzrostu tej nocy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 27 czerwca 2020, 11:57

@Eth, jeśli mamy grać wzrosty przez najbliższe miesiące to bardzo możliwe, jednak zakładam, że kontrakty będą chciały się otworzyć w poniedziałek wysoko na spadki. Nie odwrotnie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 27 czerwca 2020, 12:31

@ergorg Czyli zakładasz podjazd jeszcze raz pod 10,5k i potem kilkumiesięczny zjazd pod ~7k?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 27 czerwca 2020, 12:41

@Eth, nic z tych rzeczy, bardziej podjazd teraz do 9400-9500$ i spadki do września. Zawsze byłem bykiem, ale na 1D na ichimoku mamy spadkowe przecięcie i jesteśmy już w chmurze. Patrząc rok wstecz zawsze zaczynało to korektę. Od miesiąca robimy LH, widać, że byki nie mają siły. Do tego ten spadkowy lipiec. Od 3 lat zawsze z opóźnieniem uświadamiałem sobie, że trend się obrócił i to tylko korekta. Może tym razem udało mi się wyprzedzić resztę i ubrać skórę niedźwiedzia zawczasu.

Swoją drogą od dłuższego czasu gram niższe interwały i nie robi mi różnicy w którą stronę idzie, raz dziennie sprawdzam wyższe interwały, jednak teraz częściej obieram shorty niż longi.



Dodam do tego, że SPX wygląda jakby skończył korektę spadków i również będzie nurkować:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 27 czerwca 2020, 13:29

Kurs ciagle w rangu, ja ciagle widze jeszcze podbicie do gory w skali 1W+, przynajmniej do gornej bandy czy to z dolnej czesci czy z polowy.

Sentment wydaje sie za slaby zeby byla dluga darmowa przejazdzka w dol.
Wiele osob juz od paru tygodni nie obserwuje kursu i tylko czeka na potwierdzone wybicie w dowolnym kierunku aby zajac pozycje. Ci traderzy raczej zostana najpierw ztrapowani za nim nastapi prawdziwe wyjscie.



Tymczasem moze kogos ponizsze zainteresuje, z lokalnego podworka.

viewtopic.php?f=55&t=34042
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 14:21 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 27 czerwca 2020, 14:09

ergorg pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 12:41Może tym razem udało mi się wyprzedzić resztę i ubrać skórę niedźwiedzia zawczasu.
Szczerze wątpię, bo ja jestem niedźwiedziem już od czwartku, kiedy wywaliłem longa ze stratą, a ja się zwykle mylę, ale spadki są dla mnie tak oczywiste w tej chwili, że zastanawiam się nad shortem. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby taka słabość kursu została kiedykolwiek odratowana (ale z drugiej strony też nigdy wcześniej nie widziałem tego co stało się rok temu (pump do 13880$) ani tego co stało się w listopadzie 2 lata temu (dump do 3122$)). Kilka spostrzeżeń:
- ostatnio w weekendy handel umiera, a kurs stoi w miejscu (cały zeszły weekend było 9400$), dopiero w niedzielę wieczorem coś się zaczyna dziać, ciekawe co zrobią traderzy w poniedziałek rano jak zobaczą, że nic się nie ruszyło
- drobnica ma ciągle longi, a duzi gracze i instytucje mają już w większości shorty, z tego co wiem (ciekawe kto wygra)
- historycznie szczyt osiągnięty wiosną (kwiecień, maj, czerwiec) zawsze (z wyjątkiem bani 2017) był wybijany najwcześniej jesienią, a często nawet nie (jak szczyt z zeszłego roku), no więc właśnie kończy się czerwiec...
- wysyp pozytywnych newsów w ostatnich dniach wygląda jak ordynarne naganianie ulicy
- obecnie zdecydowana większość osób jest za spadkami (zgaduję że nawet 80%), jednak sporo ludzi ma ciągle otwarte longi, bo miesiąc temu byli mocno za wzrostami, sam byłem
- obacna konsolidacja po wzrostach trwa już za długo by iść teraz wyżej bez korekty, przynajmniej tak mówi historia

Krótko mówiąc, ten sam schemat co zawsze. To takie oczywiste, że chyba tym razem będzie inaczej. Mimo to moje przewidywania są następujące:

Kurs może się utrzymywać powyżej 9000$ jeszcze przez kilka dni, a nawet trzy tygodnie, kiedy to wypada koniec trójkąta, jednak wykluczam wybicia wyższe niż 9500$, w najlepszym wypadku wyjście bokiem. Następnie powinien nas czekać gwałtowny (1-2 dni) dump do ok. 7500$-8000$, potem konsolidacja i powolne budowanie wzrostów z wyjściem z mega trójkąta (>9000$) we wrześniu/październiku i pewnie małą pompką w grudniu z atakiem na 14k$ i ATH gdzieś za rok.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » sobota, 27 czerwca 2020, 16:20

po wybiciu 9167 szansa na impuls z wielka uwaga na poziom 9187 skad moze pojsc cofka, zanegowanie impulsu po przebciu 9139, struktura swiec dosc mizerna, volumen rowniez - warto zwrocic uwage w takich momentach na stosunek L do S


@ergorg 9,27 wszystko zalezec bedzie od tego, jak obrysuje nam sie 1h, beda probowli to wykorzystac by zamknac lepiej 4h

oczywiscie fin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 27 czerwca 2020, 18:44

sądząc po wyprzedaży na shitcoinach na Binance, możliwe, że szykują się pod większy dump.

Na przykład:

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 27 czerwca 2020, 20:08

BitJanusz pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 18:44sądząc po wyprzedaży na shitcoinach na Binance, możliwe, że szykują się pod większy dump.

Bardziej to idzie w stronę wymęczenia psychicznego. Powoli w dół. Wyobraź sobie, że tak może być prze kilka-kilkanaście miesięcy.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » sobota, 27 czerwca 2020, 21:00

BitJanusz pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 18:44 sądząc po wyprzedaży na shitcoinach na Binance, możliwe, że szykują się pod większy dump.

Na przykład:
Spoiler:
Obrazek
Technicznie mieliśmy nadal lh(10429) w ruchu od marca wiec nie wiem czy te 8300 to taki gruby dump. Możliwe, że nowe low będzie grane(czekam na info jakieś większe). To naganianie ostatnio mocno śmierdzące, tu grey scale, tu paypal, tu legendarny inwestor(jak sie znudziło to innego też legendarnego znaleźli), teraz jeszcze hash ribbons super znak niepodważalny. Ja nie wiem czy s&p gra w doł tylko pod te info z chinami. Coś się może kroi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 27 czerwca 2020, 21:46

Pęka temat. Ciekawe gdzie to zajdzie. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 27 czerwca 2020, 21:48

Leci :D RSI na 4h ładnie się chłodzi, strong buy signal - zazwyczaj :D


Tutaj w sumie jakiś SHS może jest :D

Notabene na LTC i ETH dużo większe promki :D

### edited: 2020-06-27 22:06 ###
Gruba afera :D
https://tvn24.pl/premium/superwizjer-tv ... zy-4622435
A co jeśli ktoś chce po prostu kupić bitcoiny za gotówkę? Z pomocą przychodzą giełdy kryptowalut. To tam w kilka chwil można kupić dowolną cyfrową walutę. Katowicki BitBay reklamuje się jako największa taka giełda w Polsce. Jej założycielem i prezesem jest 32-letni Sylwester Suszek. O jego majątku krążą legendy, a on sam podgrzewa atmosferę chwaląc się drogimi samochodami i brylując w branżowych mediach.
https://www.wykop.pl/link/5574737/kto-s ... -o-bitbay/
Ostatnio zmieniony sobota, 27 czerwca 2020, 22:09 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: snajper » sobota, 27 czerwca 2020, 22:04

anagamidev pisze: sobota, 27 czerwca 2020, 21:48Tutaj w sumie jakiś SHS może jest
CryptoYoda też tam widzi SHS:
https://yoda.substack.com/p/key-mark-10500
https://twitter.com/CryptoYoda1338

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 27 czerwca 2020, 23:03

ale bycza dywergencja na 3h

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości