Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: michesky » niedziela, 7 czerwca 2020, 18:46

Witam, 6 czerwca (ok. 24 godzin temu) zakupiłem kryptowalute w kantorze na stronie bitcoin.pl, wpłatę zaksięgowano w banku praktycznie odrazu, otrzymałem maila z potwierdzeniem - "Twoje zamówienie zostało zrealizowane." z dopiskiem "Przelew na wskazany adres zostanie wykonany w ciągu kilku minut."
Jednak sprawdzając na kilku stronach (poprzez adres portfela), przelew na adres nie został do tej pory zrealizowany (0 transakcji).
Jestem w stanie to sprawdzić tylko po adresie portfela ponieważ posiadam tylko jego oraz numer zamówienia ze strony bitcoin.pl

Dodam że nie jest to mój pierwszy raz i kupując wcześniej bitcoina z kantoru bitcoin.pl nie miałem takiego problemu.
Dlatego jestem tutaj z pytaniem, czy muszę poczekać jeszcze trochę czasu na przelew? Jeżeli tak to mniej-więcej ile?
Zwykle zajmowało to maksymalnie 2-3 godziny i kryptowalute miałem w portfelu bez żadnych problemów..
(używam internetowego portfela z jednej ze stron typu marketplace, wcześniej nie było z tym problemu)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kantor bitcoin.pl , błąd w sesji, bitcoinow nie ma.

Postautor: Fl4kv » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 20:50

Jakieś 4 godziny temu zakupiłem rownowartosc 800zl w BTC na kantorze przez bitcoin.pl, aczkolwiek na blockchain.info nie pokazuje żadnej transakcji. Podałem adres w portfelu electrum wygenerowany, niestety po czasie dopiero dopisałem wartość w mBTC do translacji. Da się coś z tym jeszcze zrobić? To moja pierwsza transakcja BTC, więc proszę o wyrozumiałość.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: michesky » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 21:10

Wydaje mi się że masz taki sam problem co ja w poniższym poście, przyłączam się do pytania. Transakcji jak nie było w sobote tak nie ma do dzisiaj, bitcoin.pl chyba sobie w kulki leci:).
Mam nadzieje ze się do jutra ogarną i przelew kryptowaluty dojdzie bo za kilka dni mi portfel wygasa.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 21:33

@Fl4kv @michesky a pisaliście do supportu? kantor@bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: Fl4kv » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 21:54

Tak, wysyłałem nawet zadanie zapłaty już wzięte prosto z blockchain ale odzewu ani btc do teraz nie dostałem.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 22:14

@Fl4kv Wyślij mi na PW adres na który zleciłeś wypłatę BTC i zaraz wyjaśnimy sprawę.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: michesky » wtorek, 9 czerwca 2020, 00:15

Również napisałem do supportu, od niedzieli nie otrzymałem wiadomości zwrotnej..

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: michesky » wtorek, 9 czerwca 2020, 00:19

@Bitmar nie posiadam uprawnien zeby tworzyc wiadomosci prywatne, takze prosze o kontakt somehow

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: lareq » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 20:17

w wątpliwych firmach używajcie karty płatniczej. przez chargeback odzyskacie pieniądze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 15 czerwca 2020, 20:30

@lareq ale tu chodzi o kantor bitcoin.pl
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 16 czerwca 2020, 02:11

Wszedłem na https://kantor.bitcoin.pl/ xDDDD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: tomaszvw » piątek, 19 czerwca 2020, 11:02

@michesky @@Fl4kv i jak? dostaliście swoją kasę? U mnie taka sama sytuacja.
Dodatkowo weryfikowałem się potwierdzeniem z banku i od tamtej pory cisza.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: koparki » piątek, 19 czerwca 2020, 11:38

rav3n_pl pisze: wtorek, 16 czerwca 2020, 02:11Wszedłem na https://kantor.bitcoin.pl/ xDDDD
faktycznie, niezła reklama, domyślnie wyskakuje taki komunikat:
"Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa, Firefox wykrył potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i nie wczytał „kantor.bitcoin.pl"
---

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: Bitmar » piątek, 19 czerwca 2020, 13:42

@koparki pod kantor.bitcoin.pl nie ma kantoru tak samo jak pod monopolowy.bitcoin.pl nie ma monopolowego ani pod fryzjer.bitcoin.pl nie ma fryzjera :) Zaraz napiszę administratorowi, żeby przekierował wszystko na bitcoin.pl bo teraz jest defaultowa strona apache. A komunikat o bezpieczeństwie jest bo wchodzisz przez https a dla tej subdomeny nie ma certyfikatu, nie ma bo subdomena nie jest wykorzystywana.

Druga sprawa, bitcoin.pl nie ma swojego kantoru. Jest na niej widget z bitcoinwidget.pl którym zarządza Litpay sp. z o.o. czyli operator zewnętrzny. Każdy na swojej stronie może taki widget sobie dodać. Litpay ma licencję KNF małej instytucji płatniczej: https://e-rup.knf.gov.pl/entity.html?param=478247#home z kapitałem zakładowym 500tys zł więc to nie jest firma "krzak". Wszystkie przestoje (związane z weryfikacją) które się zdarzają są wynikiem procedur AML narzuconych przez prawo i KNF w ramach licencji oraz zagrożeń ze strony licznych oszustów którzy przykładowo wyłudzają kody blik: https://fintek.pl/uwaga-na-oszustwa-na- ... bez-paniki za które kupowane są bitcoiny (i szukaj wiatru w polu).


@tomaszvw Tak, tam sprawa została załatwiona i z tego co wiem, sami by załatwili to szybciej, gdyby szybciej odpowiadali na maile od supportu.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: koparki » piątek, 19 czerwca 2020, 14:32

ok , zrobiłem korektę tytułu. Założyciel tematu oraz dyskutanci używali zwrotu kantor bitcoin.pl , sam nie sprawdzałem.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: tomaszvw » piątek, 19 czerwca 2020, 16:55

Bitmar pisze: piątek, 19 czerwca 2020, 13:42@tomaszvw Tak, tam sprawa została załatwiona i z tego co wiem, sami by załatwili to szybciej, gdyby szybciej odpowiadali na maile od supportu.


Zgadza się. U mnie temat załatwiony. Dzięki :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Ciągły błąd w sesji, bitcoinow jak nie było tak nie ma.

Postautor: adam1226 » piątek, 19 czerwca 2020, 23:17

Skoro to jest kantor "linkowany przez ..."
To dlaczego:
Bitmar pisze: poniedziałek, 8 czerwca 2020, 22:14 @Fl4kv Wyślij mi na PW adres na który zleciłeś wypłatę BTC i zaraz wyjaśnimy sprawę.
i podobne??

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.
Prawdopodobnie są to pojedyncze przypadki. Bardzo możliwe, że liczba artykułów i komentarzy w social mediach na temat oszustwa na BLIKA przewyższa ogółem liczbę wyłudzeń zakończonych sukcesem.
Ale oczywiście to jest konieczny powód, żeby wprowadzać pełna inwigilacje transakcji finansowych :shock:
W sumie to chyba już nic mnie nie zdziwi
Ostatnio zmieniony sobota, 20 czerwca 2020, 00:18 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: Bitmar » sobota, 20 czerwca 2020, 00:12

adam1226 pisze: piątek, 19 czerwca 2020, 23:17Skoro to jest kantor "linkowany przez ..."
To dlaczego:
Gdybyś w swoim biznesie korzystał z firm trzecich, tym samym polecał ich usługi swoim klientom, jednocześnie uzależniał od nich w pewnym sensie swoją reputację to również zależałoby Ci na jak najszybszym wyjaśnieniu i załatwieniu sprawy. Choć z drugiej strony skoro pytasz to pewnie nie...
adam1226 pisze: piątek, 19 czerwca 2020, 23:17"Prawdopodobnie są to pojedyncze przypadki. Bardzo możliwe, że liczba artykułów i komentarzy w social mediach na temat oszustwa na BLIKA przewyższa ogółem liczbę wyłudzeń zakończonych sukcesem."
Ale oczywiscie to jest konieczny powod, zeby wprowadzac pełna inwigilacje transkacji finansowych
Kiedyś ludzie myśleli, że świat ma prawdopodobnie 6000lat a obecnie wiemy już, że około 13,82 mld. Tyle jest warte szacowanie subiektywne i słowo "prawdopodobnie".
A tak poza tym to kantor inwigiluje bo chce przejąć kontrolę nad światem, wydało się...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: adam1226 » sobota, 20 czerwca 2020, 00:16

rozumiem, ze kantor ma pelny monitoring kamery w kazdym lokalu jawne logi z serwerow dla klientow i jak podajemy dane to mozemy w kazdej chwili sprawdzic, ze one nie ida "wyzej"?

Bitmar pisze: sobota, 20 czerwca 2020, 00:12korzystał z firm trzecich, tym samym polecał ich usługi swoim klientom, jednocześnie uzależniał od nich w pewnym sensie swoją reputację to również zależałoby Ci na jak najszybszym wyjaśnieniu i załatwieniu sprawy
ok. teraz to jasne, w sumie gdybys w pierwszym poscie napisal, ze to jest kantor zewnetrzny, ale mozesz sprobowac pomoc to nie byloby calego ambarassu (chociaz wtedy nie byloby tez odkrycia rav3na :P
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup w kantorze linkowanym przez bitcoin.pl , problem, niezrealizowane zlecenie.

Postautor: Bitmar » sobota, 20 czerwca 2020, 13:52

adam1226 pisze: sobota, 20 czerwca 2020, 00:16rozumiem, ze kantor ma pelny monitoring kamery w kazdym lokalu
[sarkazm] Tak, kantor internetowy ma kamery w każdym lokalu, czyli de facto w domu każdego klienta[/sarkazm]

Jak już przyłączasz się do dyskusji i zadajesz pytania to przynajmniej upewnij się, że rozumiesz co czytasz i o czym piszesz.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości