Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » sobota, 7 grudnia 2019, 18:12

Wymiana tokenów ERC-20 bez zcentralizowanej giełdy? To możliwe. Wszystko przy pomocy kontraktów ETH i z własnego portfela (również sprzętowego).

Opłata 0,3%.

Opłata to 0,3% jeśli wymieniamy: ETH <-> ERC-20 token lub 0,5991% jeśli wymieniamy ERC-20 między sobą.

Wyjaśnienie:
"All tokens are paired with ETH. So there is a 0.3% fee for converting DAI to ETH and a 0.3% fee for converting ETH to MKR.

The total fee ends up being 0.5991% for ERC20/ERC20 since the second fee is 0.3% of the remaining 99.7% after the first fee is taken taken out."


https://uniswap.exchange/

https://uniswapdex.com/ - inne wejście do zdecentralizowanej giełdy uniswap.

Jak ustalany jest kurs wymiany:


Możliwość zostania animatorem rynku (wtedy te 0,3% staje po stronie zarobku).

https://uniswap.exchange/swap

Twitter:
https://twitter.com/UniswapExchange

Reddit:
https://www.reddit.com/r/UniSwap/

Statystyka:
https://uniswap.info/

Obliczanie zwrotu z inwestycji w liquidity:
https://www.uniswaproi.com/

Wykład na temat potencjalnych strat/zysków na liquidity:


---------------------
ZYSKI:

Generalnie jeśli chcecie zainwestować na Uniswap to macie trzy drogi do wyboru:

- coin : coin - mniejsza zmienność (zazwyczaj kursy chodzą synchronicznie) oznacza mniejszy zysk ale za to prawie 100% udział w nagłej bańce

- coin : stablecoin - duża zmienność oznacza największe zyski ale połowa środków jest zamrożona w "gotówce" co oznacza brak zysku z tej połowy w razie bańki

- stablecoin : stablecoin - nowość od Uniswap V2, potencjalne zyski nieznane, najniższa zmienność może oznaczać najniższe zyski ale może być inaczej, bańka przechodzi nam koło nosa chyba, że wcześnie wypłacimy i kupimy jakieś coiny



Ktoś testował?
Proszę o komentarze i uwagi.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 czerwca 2020, 07:58 przez maky, łącznie zmieniany 10 razy.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Bit-els » sobota, 7 grudnia 2019, 19:48


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 8 grudnia 2019, 22:10

Próbowałem dodać Liquidity dla pary ETH/USDT.
Nie da rady.
Ktoś miał podobny problem?
Inne pary bez problemu.

Dodano po 1 godzinie 27 minutach 2 sekundach:
Testowo dodałem 1 ETH vs DAI. Według mnie zwrot to kilka procent rocznie. Zapytajcie o fakty za jakiś czas. ;)

Dodano po 8 godzinach 47 minutach 6 sekundach:
MKR in Multi-Collateral Dai

Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » piątek, 20 grudnia 2019, 18:02

maky pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 22:10Próbowałem dodać Liquidity dla pary ETH/USDT.
Nie da rady.
USDT (czyli Tether) ma błąd/cechę, który uniemożliwia handel na Uniswap w wersji 1. Problem ma rozwiązać wersja 2 Uniswap.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » sobota, 21 grudnia 2019, 20:20

Po dwutygodniowych testach zwrot na parze MKR-ETH wynosi około 30% rocznie... Najs IMHO.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » niedziela, 22 grudnia 2019, 18:26

Testuję zwrot na ETH-USDC...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » poniedziałek, 18 maja 2020, 21:47

Pojawiła się wersja druga serwisu Uniswap:

https://uniswap.exchange/

poniżej opis zmian:

https://uniswap.org/blog/uniswap-v2/

Poniżej strona migracji z V1 na V2:

https://migrate.uniswap.exchange/

UWAGA: założenie nowego liquiditypoola to koszt około 13-14 USD. Operacje na już istniejącym poolu to koszt taki sam jak na Uniswap 1 - 0,15-0,35 USD.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » piątek, 22 maja 2020, 21:37

Już 1/3 płynności przeniosła się na Uniswap V2.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 22 maja 2020, 23:47

@maky da radę już dodać Liquidity dla pary ETH/USDT?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » sobota, 23 maja 2020, 16:40

GetBitCoin_pl pisze: piątek, 22 maja 2020, 23:47@maky da radę już dodać Liquidity dla pary ETH/USDT?


Tak. Obsługiwane są "ułomne" tokeny ERC-20 jak i inne tokeny w tym ten typ, który posłużył do ostatniego głośnego "wyłudzenia". Podobno taka możliwość na Uniswap V2 została zablokowana ale technikalia są poza moim zasięgiem intelektualnym. ;)

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
W chwili obecnej najbardziej "dochodową" parą ETH i stablecoina jest ETH/USDC.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Oczywiście na Uniswap V2 można parować tokeny dowolnie a nie zawsze z ETH czyli np. możliwa jest para USDC/USDT (podkreślam, bez przejścia przez ETH a więc z podstawową prowizją 0,3%)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: benjamin » poniedziałek, 1 czerwca 2020, 21:15

Próbuję dodać parę HEX/ETH lecz nie można wybrać HEX na żadnej wersji Uniswap

Udało się po wklejeniu adresu z tokenem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » środa, 3 czerwca 2020, 08:01

benjamin pisze: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 21:15Próbuję dodać parę HEX/ETH lecz nie można wybrać HEX na żadnej wersji Uniswap

Udało się po wklejeniu adresu z tokenem


Tak, dokładnie tak się to robi. Niektóre tokeny nie są listowane natywnie i wtedy takie coś działa. Przy okazji. Na innym kompie nie będziesz widział swojego liquidity poola HEX/ETH dopóki go nie "zaimportujesz" robiąc dokładnie to samo.

Jak wrażenia z Uniswap? :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » środa, 3 czerwca 2020, 09:04

@maky
To nie obsługuje hardwerowych walletów ? bo nie widze, same jakies dziwne wallety są pod tym connect wallet.
Da sie jakoś zobaczyć bez tego podłączenia czy jest token który mnie interesuje i ile go jest do kupienia w normalnej cenie ? Bo niewiem czemu zeby kupic wiekszą ilość niż jakiś dust to strasznie sie wszędzie cena zwiększa a na Idexie to juz masakra taki spread wielki
kontrakt tokenu wpisałem 0x037a54aab062628c9bbae1fdb1583c195585fe41 ale nie moge podłączyć walletu żadnego bo nie posiadam takich co są wymienione.

To działa jak Dex tokenów eth ? i można zapewniać płynność w jakiś sposób ? Dużo osób tego używa że to się wogole opłaca ? to gieła robi automatycznie wszystko czy trzeba samemu ustawiać ceny i wystawiać ordery ale to by wtedy było to zwykłe negative fee, te poole to sie wrzuca coiny po prostu do nich i ten dex ich uzywa i sie dostaje prowizje z tych 0,3% fee co ludzie płacili ? Dużo par jest używanych na tym czymś i opłaca się robić to bo chyba nie wszedzie jest tak super żeby wyciągnać 30% rocznie to raczej niemożliwe inaczej każdy by się tam żucił i pakował w te poole ile tylko wlezie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » środa, 3 czerwca 2020, 17:03

Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 09:04nie wszedzie jest tak super żeby wyciągnać 30% rocznie
Skąd ty wziąłeś te 30% rocznie? Prowizja poola to 0,3% od transakcji. Zarobek dostarczyciela płynności zależy więc od wolumenu transakcji i wielkości udziału w poolu.

Dodano po 41 sekundach:
Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 09:04To nie obsługuje hardwerowych walletów ?
Obsługuje. Na przykład poprzez Metamask.

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 09:04Da sie jakoś zobaczyć bez tego podłączenia czy jest token który mnie interesuje i ile go jest do kupienia w normalnej cenie ?
https://uniswap.info/ - szukasz interesującej cię pary i patrzysz na głębokość.

Większość par jest płyciutka i każda transakcja mocno zmienia kurs. Jeśli jednak jakaś para ma duży pool to i cena niewiele się zmienia. Pool powinien być około 100x większy od transakcji. Takie po 1-5 mln USD dają możliwość wymiany naprawdę sporych ilości.

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 09:04to się wogole opłaca ?
https://zumzoom.github.io/analytics/uniswap/roi/ - tutaj poszukaj odpowiedzi. Dla mnie 6-16% rocznie bez wysiłku to jest spoko.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » środa, 3 czerwca 2020, 18:41

maky pisze: środa, 3 czerwca 2020, 17:03 Rumcajs pisze: ↑ środa, 3 czerwca 2020, 09:04
nie wszedzie jest tak super żeby wyciągnać 30% rocznie

Skąd ty wziąłeś te 30% rocznie? Prowizja poola to 0,3% od transakcji. Zarobek dostarczyciela płynności zależy więc od wolumenu transakcji i wielkości udziału w poolu.

maky pisze: sobota, 21 grudnia 2019, 20:20 Po dwutygodniowych testach zwrot na parze MKR-ETH wynosi około 30% rocznie... Najs IMHO.
sam to napisałeś kilka postów wyżej
maky pisze: środa, 3 czerwca 2020, 17:03 Rumcajs pisze: ↑ środa, 3 czerwca 2020, 09:04
To nie obsługuje hardwerowych walletów ?

Obsługuje. Na przykład poprzez Metamask.


Metamask to jest wtyczka czy tam addon do chrome a nie hardware wallet. Hardware wallet to Ledger lub Trezor i może jakies mniej znane.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: adiqq » środa, 3 czerwca 2020, 19:02

temat ciekawy, nawet bardzo ciekawy jak dla mnie...aż załuję, że nie mogę się teraz w temat zagłębić...
ale mam te same pytanie jak zadane wyżej - które portfele można używać...

Dodano po 13 minutach 22 sekundach:
jesli są tylko te wallety które widać na liście, to IMHo to spory minus...

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
mozna zewnętrzne wallety, ale musi być na telefonie (QR code) - minus dla mnie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: adam1226 » środa, 3 czerwca 2020, 20:53

@Rumcajs mozesz poprzez metaska sie zalogowac hw. Popatrz w opcjach
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 3 czerwca 2020, 21:20

próbuje przez tego metataska i nie mogę zatwierdzić transakcji
https://i.snipboard.io/S1lDLQ.jpg
konto doładowane i nie ogarniam co mnie blokuje, klikam edit permission i daję unlimited i nic


haha, okazało się że wysłałem na metataska USDT i nie mogę z nimi nic zrobić bo nie mam na portfelu ETH potrzebne do wykonania jakiejkolwiek transakcji, czy to do dostarczenia płynności czy do wycofania środków z portfela. Portfel sam tego nie potrafi zamienić...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: Rumcajs » czwartek, 4 czerwca 2020, 04:35

@adam1226

niestety zapomniałem hasła do metamaska bo go nie używałem kilka lat odkąd przestałem grać w cryptokitty musiałbym zakładać nowe konto i przesyłać eth tylko żeby sprawdzić jak to działa , za dużo zabawy , najszybciej byłoby jakby sie dało ledgera podpiąć ale nie widze takiej opcji a tych innych walletów nie posiadam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniswap - zdecentralizowana giełda tokenów ERC-20

Postautor: maky » czwartek, 4 czerwca 2020, 07:57

Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 18:41sam to napisałeś kilka postów wyżej
Akurat trafiłem w okres dużego ruchu. Popatrz na wykres dowolnego coina. Im większe wahania góra-dół tym większe zwroty w Uniswap. Ponieważ arbitrażyści natychmiast robią ruch jeśli cena na Uniswap odbiega od tej na innych giełdach. W krótkiej perspektywie niektóre coiny osiągają i po 200% w skali rocznej. Kiedy jednak potrzymasz je rok to okazuje się, że nie jest już tak różowo.

Dodano po 59 sekundach:
Rumcajs pisze: środa, 3 czerwca 2020, 18:41Metamask to jest wtyczka czy tam addon
Ledgera czy trezora podłączasz poprzez Metamask.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
GetBitCoin_pl pisze: środa, 3 czerwca 2020, 21:20haha, okazało się że wysłałem na metataska USDT i nie mogę z nimi nic zrobić bo nie mam na portfelu ETH potrzebne do wykonania jakiejkolwiek transakcji, czy to do dostarczenia płynności czy do wycofania środków z portfela. Portfel sam tego nie potrafi zamienić...
Też parę razy to przerabiałem. Lekki stresik o co chodzi... ;) Teraz zawsze pamiętam aby mieć jakiś ułamek ETH na koncie.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Rumcajs pisze: czwartek, 4 czerwca 2020, 04:35niestety zapomniałem hasła do metamaska bo go nie używałem kilka lat odkąd przestałem grać w cryptokitty musiałbym zakładać nowe konto i przesyłać eth tylko żeby sprawdzić jak to działa
Nic z tych rzeczy. Zakładasz nowe konto na Metamask. Podpinasz Ledgera do Metamask i działasz na Uniswap. Konto na Metamask jest tylko figurantem. Możesz na innym kompie mieć inne i nadal używać tego samego Ledgera.

Nie wysyłaj środków na konto Metamask! Od tego masz Ledger.

Dodano po 11 minutach 19 sekundach:
Generalnie jeśli chcecie zainwestować na Uniswap to macie trzy drogi do wyboru:

- coin:coin - mniejsza zmienność (zazwyczaj kursy chodzą synchronicznie) oznacza mniejszy zysk ale za to prawie 100% udział w nagłej bańce

- coin:stablecoin - duża zmienność oznacza największe zyski ale połowa środków jest zamrożona w "gotówce" co oznacza brak zysku z tej połowy w razie bańki

- stablecoin:stablecoin - nowość od Uniswap V2, potencjalne zyski nieznane, najniższa zmienność może oznaczać najniższe zyski ale może być inaczej, bańka przechodzi nam koło nosa chyba, że wcześnie wypłacimy i kupimy jakieś coiny
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości