Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » wtorek, 2 czerwca 2020, 02:09

@Ores
Standardowo byłem świadkiem całego impulsu wzrostowego. O godzinie 1;05 kiedy poszedł ostatni impuls, gdzie cena poszła w górę o 500+$ w niecałą minutę na mexie nie było praktycznie żadnych większych likwidacji.

Dopiero jak zaczeliśmy spadać + konsolidować to co kilka minut zaczęły być likwidowane pozycję w transzach po 10MLN, póżniej w mniejszych. A jakim cudem pozycja SHORT może zostać zlikwidowana kiedy cena idzie w dół albo stoi w miejscu?

Jestem osobą, która spędza dużo czasu na małych interwałach i widzę co się dzieje - tutaj masz linka do mojej poprzedniej wypowiedzi jak byś nie rozumiał o co mi chodzi:
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=634356#p634356

wtedy też likwidowali po 10MLN, więc tak jak pisałem mamy praktycznie identyczną sytuacje tylko w drugą stronę :D
Tutaj screen już po szpilce:
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 czerwca 2020, 02:15 przez Pawelawe, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Niko9tek » wtorek, 2 czerwca 2020, 02:15

Pawelawe pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 02:09więc tak jak pisałem mamy praktycznie identyczną sytuacje tylko w drugą stronę
Czyli co, według twojej obserwacji czeka nas wystrzał w górę czy wodospad w dół?

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ores » wtorek, 2 czerwca 2020, 02:16

Czy ktoś bierze pod uwagę opcję "czyszczenia shortów"? Zdaje się, że silnik likwidacji na Mexie nadal jest automatyczny ;) W sytuacji odwrotnej do tej z 12 marca, Mex raczej nie wyłączy giełdy, bo nie będzie miał w tym interesu ;) +kolejne shorty dostawiane po dużych wzrostach i fomo (zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nowy kapitał napływa na rynek podczas dużych wzrostów) dały by paliwo do dalszych "szalonych" wzrostów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » wtorek, 2 czerwca 2020, 02:22

@Niko9tek
Ja oczywiście przerzuciłem się na shorta, bo jeżeli ma być tak jak wtedy to oczywiście teraz pobujamy góra/dół, ale -10k jak dla mnie to tylko kwestia czasu
Obrazek

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ores » wtorek, 2 czerwca 2020, 02:27

@Pawelawe Niesamowite. Robią już co chcą na tym Mexie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 2 czerwca 2020, 05:44

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 1 czerwca 2020, 20:57@adiqq Nic by się nie stało, były takie ceny latami i wszystko działało. Co najwyżej yt influancerzy dostali by nerwicy i popadało by kilka i tak nikomu do niczego nie potrzebnych altów z tych 5500 sztuk
No jak to...skoro już teraz ocenia się, że strzelam 50/60/70% btc jest w rękach kilku % użytkowników (są takie statystyki)przy takich cenach, to co byłoby przy cenie 500$ ??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » wtorek, 2 czerwca 2020, 08:13

Szkoda ze pewne osoby mnie zniechęcily do wiekszej aktywności na forum, bo skok hashrate mieliśmy nieco wyzszy niz by to wynikalo ze wzrostu ceny.. (co moglo nam dac przesłanke za wzrostem ceny)
Ale teraz uwaga, bo patrząc po funding na mexie to to wybicie jest zrobione dźwignia - a to oznacza duze ryzyko ze zaraz pojda likwidacje longow
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 czerwca 2020, 08:32

Czuję się trochę zawiedziony, że tylko paręset dolarów up póki co, liczyłem na 11.3k $ z miejsca, nie ukrywam. W końcu +/- miesiąc mielenia zakresu 8.8 - 9.7k$ dawał podstawy :) ale może po prostu będzie kilkoma świeczkami dziennymi zamiast jednej.

Mój target to wciąż cokolwiek z zakresu 11.3 - 11.8k $.

Jedyna niedźwiedzia przesłanka to fakt,że nie wbito HH w tym ruchu (jeszcze) tj. 10500+, ale może to kwestia czasu.

Generalnie zejście poniżej 9700 $ byłoby słabe, więc oby nie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 2 czerwca 2020, 09:56

Imo bardzo dobrze, że nie poszliśmy w jednym ruchu po 11.3, taki short squeeze w dłuższej perspektywie byłby zapewne nic niewart.

Tak to elegancko na wzrastającym wolumenie wyszliśmy z miesięcznej konsoli górą, lt od marca wybita, kanał się ciut poszerzył, teraz liczę na konsolidację po teście 10k przy medianie i atak na 11.6 w szybszym ruchu.

Obrazek

Obrazek

Bigger picture - Stamp. Na Finexie jestesmy już nad górną lt :roll:

No więc co pozostaje - wybić lt na wszystkich giełdach i zrobić hh..

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 czerwca 2020, 10:18 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: depar » wtorek, 2 czerwca 2020, 10:08

Sytuacja podobna do mini bańki z czerwca 2019
Został jeszcze opór na 10500 do pokonania
Na swojej stronie https://zdalnyprofit.pl/category/kryptostrategia/ szczegółowo opisuję prostą strategię btc/usd dla początkujących

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 czerwca 2020, 10:15

depar pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 10:08Sytuacja podobna do mini bańki z czerwca 2019
Różnica zasadnicza - 3 miesiące akumulacji kontra 0 miesięcy akumulacji ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 2 czerwca 2020, 10:25

BitJanusz pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 10:15Różnica zasadnicza - 3 miesiące akumulacji kontra 0 miesięcy akumulacji
Tak, bo masz V-bottom a nie U. Jeśli jednak popatrzysz na wolumen - jest porównywalny. Po prostu słabe ręce w trakcie paniki oddały swoje BTC.



Wczorajszy mój post uzyskał potwierdzenia przez noc.

Pamiętam jak dużo osób shortowało w zeszłym roku przy 6k$, w tym roku i 15k$ mogą zrobić zaliczając po drodze korekty boczniakowe (2k$ spadki). Póki jest wyznaczony trend, nie ma co na siłę szukać odwrócenia,
tylko można się sparzyć.



Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
P.S. 400mln dodrukowali. :mrgreen:

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 czerwca 2020, 10:46

@ergorg

Jak najbardziej się zgodzę, niemniej osobiście nie jestem fanem hossy wychodzącej z V-recovery. To zwykle agresywna lipa. Najlepsze uptrendy moim zdaniem wychodzą z akumulacji, czy to płaskiej, czy U-kształtnej - w sumie najlepiej widać po altach. V-ki bywają dzikie... i dziko znoszone. Ale jak wyjdzie z rocznej konsoli prostokątnej, to mamy THETA/BTC na przykład... aż do nowego ATH :mrgreen:

Krótkoterminowo w moim planie nic nie zmieniam:

Obrazek

Kamienie milowe uptrendu:

HH (zamknięcie 1d ponad) - 10500$
przebicie linii po wierzchołkach rajdów 20k i 14k (niebieska);

Dwa powyższe to poważne przesłanki do hossy, ale w grze oczywiście pozostaje scenariusz @prap0n , w której wyjście ponad powyższe nie zostanie utrzymane na wyższym interwale (bo np. zostanie napędzone likwidacją,a nie realnym popytem), a potem będzie zonk i jak to tak, przecież miało tylko rosnać.

Byliśmy już na takim etapie przed koroną i też miało tylko rosnąć, a tu nagle 4k $ przyszło z zaskoczenia. :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 2 czerwca 2020, 10:53

BitJanusz pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 10:46niemniej osobiście nie jestem fanem hossy wychodzącej z V-recovery.
Rynek nie będzie respektował twojego widzimisię, no chyba, że jesteś grubasem. Masz grać to co rynek Ci daje, nie odwrotnie. Zerknij sobie na SPX: ;)

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » wtorek, 2 czerwca 2020, 11:42

@Fibo Może aktualizacja ? trójkącik obył się bez 'e' wiec co tam EW mówi na ten czas ? Z koniem nie ma co się bić i @ergorg może mieć tu racje ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » wtorek, 2 czerwca 2020, 13:27

adam1226 pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 08:13 Szkoda ze pewne osoby mnie zniechęcily do wiekszej aktywności na forum, bo skok hashrate mieliśmy nieco wyzszy niz by to wynikalo ze wzrostu ceny.. (co moglo nam dac przesłanke za wzrostem ceny)
Ale teraz uwaga, bo patrząc po funding na mexie to to wybicie jest zrobione dźwignia - a to oznacza duze ryzyko ze zaraz pojda likwidacje longow
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
No ta moja teoria nie do konca się sprawdza ale
Miedzy 30 a 31 mielismy dosc spory
Peak hashrate
Kiedy to cena w zasadzie to nawet spadla

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive

Tymczasem funding nic a nic sie nie wychlodzil, do tego j
jeszcze piszecie o dodruku tethera - to nie sa podstawy do zdrowych wzrostow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vertiqo » wtorek, 2 czerwca 2020, 13:40

moze nie w temacie, Moja kobieta pracuje w banku, i powiem wam tak, mowi ze to co sie dzieje od rana dzis odnoscnie obranzy krypto to jest jakies szalenstwo :roll: :roll:

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » wtorek, 2 czerwca 2020, 13:42

vertiqo pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 13:40moze nie w temacie, Moja kobieta pracuje w banku, i powiem wam tak, mowi ze to co sie dzieje od rana dzis odnoscnie obranzy krypto to jest jakies szalenstwo

Możesz rozwinąć temat ?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vertiqo » wtorek, 2 czerwca 2020, 13:47

lordzuk pisze: wtorek, 2 czerwca 2020, 13:42 vertiqo pisze: ↑ wtorek, 2 czerwca 2020, 13:40
moze nie w temacie, Moja kobieta pracuje w banku, i powiem wam tak, mowi ze to co sie dzieje od rana dzis odnoscnie obranzy krypto to jest jakies szalenstwo


Możesz rozwinąć temat ?
Tajemnica bankowa , ale jest spore zainteresowanie

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » wtorek, 2 czerwca 2020, 14:00

@Vertigon to po kiego zaczynasz temat skoro tajemnica .... a wytłumaczenie ze spore zaintereresowanie to każdy po wystrzale może napisać...
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 czerwca 2020, 14:01 przez lordzuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bMh, fledermaus, Google [Bot], Karolak, Olexy, Sałata, sebamistrz, voodoom, wloczykij78 i 14 gości