Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 12:39

miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:36@BitJanusz Pogadamy w 2022. Swoją drogą pamiętam jak tutaj zaczynałeś i jaki progres zrobiłeś. Mam wrażenie, że po drodze ogarnął cię straszny sceptycyzm
Dzięki za miłe słowa :) staram się.

Ja nadal uważam, że mamy większą szansę na 60-80k niż 1k, ale jednocześnie nie uważam, że 1k zabije bitcoina (według mnie to totalna bzdura), albo że musi być 1 milion (totalna bzdura #2 - póki Joe007 był na twitterze, to miał bardzo fajny post w temacie tego, ile kasy musiałby połknąć rynek krypto, by to się stało prawdą - niestety skasował konto, więc nie przywołam) - albo że trading jest zły a hodling to narzędzie bogów - w ogóle nieco irytuje mnie gloryfikowanie tego śmiesznego mema, ale to tak na marginesie, bo to już moja mocno prywatna opinia ;)

Uważam, że:

1. memy to nie strategia inwestycyjna
2. nie ma żadnego "musu" cenowego do którego BTC musi dążyć
3. nie ma żadnej ceny, przy której BTC umrze - oprócz 0$
4. wieloletnia hossa i wieloletnia bessa zdarzają się na rynkach
5. jeśli coś zdarzyło się trzy razy w odstepie kilku lat, to wcale nie musi zdarzyć się po raz 4.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 12:41 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 12:46

BitJanusz pisze: wtorek, 26 maja 2020, 08:58murlok pisze: ↑ poniedziałek, 25 maja 2020, 22:42
Czy możecie poradzić młodszym co zrobić, żeby tego nie zj#$%^ ?
Czy oczekiwałeś innej odpowiedzi, niż "kup i trzymaj" od ludzi, którzy załapali się na fazę "early adoption" i kopiąc na starych Radeonach dorobili się milionów?

dziś masz inny rynek, doszło mnóstwo rzeczy, które nie wpływało kiedyś na cenę: duże lewary, kontrakty, forki, stablecoiny - kupno dziś może dać zarówno duży profit, jak i totalną wtopę w longterm. To, niestety, kwestia wiary.
A jaką radę mają mu dać? Wystarczy popatrzyć na wykres bitcoina i zauważyć, że (prawie) gdzie byś nie kupił i zakopał na parę lat, to wychodziłeś lepiej niż wszyscy trejderzy razem wzięci.

Uwzględniam tutaj również czas potrzebny na kupienie i zakopanie (1h) oraz czas potrzebny na trejdowanie (24/7)

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:392. nie ma żadnego "musu" cenowego do którego BTC musi dążyć


Jest mus, ale nie taki jak go rozumiesz. Schemat podaży Bitcoina jest po prostu tak opracowany i skorelowany z planowanym upowszechnieniem, że cena POWINNA rosnąć.

Oczywiście po drodze są różne kwiatki jak np.: możliwe zatkanie sieci (klaps techniczny) czy też wyprzedzenie przez inne bardziej innowacyjne projekty. Ale w ich przypadku również schemat rozwoju projektu jest podobny.

DEFLACJA

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 26 maja 2020, 08:58dziś masz inny rynek, doszło mnóstwo rzeczy, które nie wpływało kiedyś na cenę: duże lewary, kontrakty, forki, stablecoiny - kupno dziś może dać zarówno duży profit, jak i totalną wtopę w longterm. To, niestety, kwestia wiary.
Nie - dzisiaj masz inne warunki do trejdowania. Ogólny schemat podaży i cykl rozwoju nadany w algorytmie nie zmienił się. Wydłużają sie tylko cykle ze względu na coraz liczniejszą kasę pakowaną w rynek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 12:47

miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:40A jaką radę mają mu dać? Wystarczy popatrzyć na wykres bitcoina i zauważyć, że (prawie) gdzie byś nie kupił i zakopał na parę lat, to wychodziłeś lepiej niż wszyscy trejderzy razem wzięci.
Muszę się przyczepić do kilku rzeczy:

1. Nie wychodziłeś lepiej, niż trejderzy razem wzięci. To bzdury. Skierowałbym Cię do Wymazywanie, który zrobił fortunę na tradingu shitcoinów - dosłownie od zera do milionera - ale go już tu nie ma, może @etVz Cię naprostuje, ile może zarobić ogarnięty trader? A może wystarczy przywołać tablicę bitfinexa i wyniki Joe? dodam, że to okres, w którym "hodler" nie zarobił statystycznie niczego.
2. To, że tak było ostatnie kilka lat nie oznacza, że będzie tak następne kilka lat.
3. Patrzenie na wykres to patrzenie w lewo, a nie w prawo. Tam wszystko jest oczywiste... ;)
4. Pomijasz cykle rynkowe - early adopter zawsze ma większą szansę na zarobek, niż obecne early/late majority. Szkoda, że @new06 nas opuścił, bo kiedyś fajnie to opisał.
5. Pomijasz sentyment rynku - nie wiadomo, jak BTC zachowałby się na większej globalnej recesji.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 12:52

etVz pisze: wtorek, 26 maja 2020, 09:24Dyskusja na temat kursu BTC
etVz pisze: wtorek, 26 maja 2020, 09:24
etVz pisze: wtorek, 26 maja 2020, 09:24Ja uwazam, ze dla zielonego, ktory sugeruje sie tylko samym RSI i jest dosc cierpliwy w dluzszej perspektywie czasu moze zarobic wiecej niz niejeden wysilajacy sie trader
Potwierdzam - warto spojrzeć na RSI tygodniowe i szukać 20-30 oraz 70-80

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
@BitJanusz Oczywiście, że jednostki wypracują zajebiste zyski na trejdingu. Dlatego nie napisałem, że lepiej od nich ZAROBISZ. Napisałem, że lepiej od nich WYJDZIESZ. Bo oni muszą poświęcić na to cały swój czas, każdą minutę i wiele nieprzespanych nocy, bo kilka budzików o 3 rano budzi.

A teraz kupując bita za 20k zł 5 lat temu sprzedaje go dzisiaj i jestem milionerem - przy okazji robiąc przez 5 lat co dusza zapragnie (samorozwój np)

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:472. To, że tak było ostatnie kilka lat nie oznacza, że będzie tak następne kilka lat.


To sztandarowy argument, który równie dobrze można odbić w drugą stronę: skoro tak jest do tej pory, to po co grać pod prąd? Ile kasy ryzykuje przy inwestycji 100 000zł na pięć najbliższych lat, a ile obracając tę kwotę przez 5 lat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 12:54

miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:50. Bo oni muszą poświęcić na to cały swój czas, każdą minutę i wiele nieprzespanych nocy, bo kilka budzików o 3 rano budzi.
Ale nie musisz być daytraderem przecież :) próbowałem i to nie dla mnie. Rzeczywiście nerwówka straszna, nieprzespane noce i zyski potrafią rozczarować.

Ja robię trend trading, na wykresy patrzę max 30-40 minut raz na kilka dni, śpię normalnie, a gdybym miał bota na Binance, to większość czasu w ogóle bym nawet na stronę nie patrzył.

Dla "zwykłego człowieka" trading w interwale 4h-1d jest komfortowy, nie wymaga większego wysiłku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 12:55

BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:474. Pomijasz cykle rynkowe - early adopter zawsze ma większą szansę na zarobek, niż obecne early/late majority. Szkoda, że new06 nas opuścił, bo kiedyś fajnie to opisał.


Ale skąd wiesz, że nie jesteś earla adopterem? Ile osób używa kryptowalut? Nawet nie będzie tego 1% ludzkości z dostępem do neta. Wiadomo, że adopterami wydają się tylko ci sprzed 2012, ale jeżeli patrzymy globalnie i zakładamy, że krypto wejdzie do mainstreamu, to jeszcze może twoje dzieci się załapią na to miano ;P

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:475. Pomijasz sentyment rynku - nie wiadomo, jak BTC zachowałby się na większej globalnej recesji.
Co do tego zgoda - tutaj mam wątpliwość jak zachowa się krypto. Jak na razie przy pierwszych spadkach rynkowych było cienko

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » sobota, 30 maja 2020, 13:09

Dzisiaj istotnie zmniejszyły się zlecenia sprzedaży na 9900 i 10k.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 13:16

masonbtc pisze: środa, 27 maja 2020, 15:57
BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 15:54davincij15 nawet chatę za bitka sprzedał
to jest scammer ja pamiętam jak ten czarny satoszi wieszczył upadek btc przy 5k w 2019 roku a poszliśmy na 14k :D :lol:
No chyba nie bardzo. Od początku swojego kanału uświadamiał ludzi, że pieniądz fiducjarny to gówno i żeby kupować złoto oraz srebro. Podobnie było jak odkrył bitcoina jakoś w 2011r. i również zaczął trochę edukować ludzi w tym kierunku oraz przewidywał wysokie wyceny jakie obecnie mamy.

Troche spadła jakość jego content, gdy zaczął działać z jutuberami jak chodzi o analizy techniczne. To co opisujesz to była pewnie jego nietrafiona predykcja na postawie AT, ale jakbyś się cofnął parę miesięcy wcześniej, to ma np. filmik, w którym wieści Bitcoina po 1mln$.

Oprócz tego jest programistą i tworzy projekt Pandora Wallet, ale szczegółów nie znam. Przyznaje jednak, że ta sprzedaż domu, to mega dziwne zagranie. No cóż może mu w końcu szajba odbiła od ilości zarobionych bitów ;P

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 15:59Pamiętam błazenadę tego Pana aż za dobrze, ale jest ikoną wśród tudemunów, więc najwyraźniej wymazali tę żenadę z pamięci.


Do powiedzmy roku-dwa wstecz był naprawdę spoko gościem. Ale potem ktoś go odkrył, jego kanał i filmiki. Wtedy zaczęł się zachwyt nim i mogła mu trochę szajba odbić. Ostatnio nie śledziłem jego kanału, ale jego działania z przeszłości są IMHO bardzo na plus.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
prap0n pisze: środa, 27 maja 2020, 16:59 Pojawily sie slajdy z webinar'u goldman sachs na temat inwestycji min. w krypto.

https://thetradable.com/crypto/402-gold ... lock-react



TLDR: Maszynka do spekulacji. P&D.
No tak, a jak tak mówi bankierka, to wiadomo, że nie kłamią i chcą uchronić ludzi przed posiadaniem tego złego aktywa. Vide JP Morgan kiedyś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 13:17

miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 13:16Do powiedzmy roku-dwa wstecz był naprawdę spoko gościem. Ale potem ktoś go odkrył, jego kanał i filmiki. Wtedy zaczęł się zachwyt nim i mogła mu trochę szajba odbić. Ostatnio nie śledziłem jego kanału, ale jego działania z przeszłości są IMHO bardzo na plus.
Trzeba pamiętać, że bycie "influencerem" w sieci to też olbrzymie pieniądze, zwykle przebijające przeciętne zarobki amerykańskie (o naszych nawet nie wspominam), więc trzeba ostrożnie do tego podchodzić, bo dostanie się do lukratywnego topu to już dochód sam w sobie.

Z bitcoinem wiąże się duża grupa osób, często młodych, którzy w tym upatrują swojej życiowej szansy, nierzadko są to też osoby które ominął mt.gox i tamte czasy i z zazdrością spoglądają na starszych kolegów,uważając, że im też się uda. Takim osobom łatwo wciskać treści BTC po 1 mil$, a zarazem popularyzować kanał i zarabiać na tym pieniądze.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 13:56

Bult pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:25 Ja wypowiem się na temat kursu w inny sposób olewając wszystkie wykresy , trójkąty itd...
Moim zdaniem jest teraz dobry moment na pompowanie bańki, ludzie w czasie wirusa tracą pracę, topnieją im oszczędności i tutaj pojawia się BTC na którym można pomnożyć swój kapitał w łatwy i prosty sposób ( pojawia się zatem nadzieja iż nie zostanie się biedakiem a milionerem) to powoduje u człowieka zdesperowanego światło które tak go oślepia iż nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Bierze kredyty , zastawia dom, wyciąga ostatnie oszczędności , likwiduje lokaty (jak to było w 2017r).
Jeśli był bym osobą która ma możliwość nadmuchać bańkę - to właśnie w tym momencie startował bym z jej dmuchaniem.
Oczywiście to takie moje luźne przemyślenia - ale wszystkim trzymającym BTC, ETH itd życzę aby tak było i aby sprzedali na górce :)
Drugim czynnikiem , który mnie do mojej teorii przekonuje jest czekanie na korektę i tani zakup, zazwyczaj jak wszyscy myślą że kupią idzie do góry :)
Czekamy co dalej koniec czerwca powinien pokazać co będzie.

Gdy człowiek traci pracę, to przede wszystkim wyciąga wszelkie oszczędności: sprzedaje akcje, obligacje i zwłaszcza krypto - żeby mieć za co jeść i za co spłacić kredyt na dom żeby bank go nie zabrał. Wg mnie to się nie pokrywa ze sobą, ale z innych powodów uważam również, że jesteśmy w początkowym etapie bankowym.

Dodano po 17 minutach 50 sekundach:
BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 13:17
miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 13:16Do powiedzmy roku-dwa wstecz był naprawdę spoko gościem. Ale potem ktoś go odkrył, jego kanał i filmiki. Wtedy zaczęł się zachwyt nim i mogła mu trochę szajba odbić. Ostatnio nie śledziłem jego kanału, ale jego działania z przeszłości są IMHO bardzo na plus.
Trzeba pamiętać, że bycie "influencerem" w sieci to też olbrzymie pieniądze, zwykle przebijające przeciętne zarobki amerykańskie (o naszych nawet nie wspominam), więc trzeba ostrożnie do tego podchodzić, bo dostanie się do lukratywnego topu to już dochód sam w sobie.

Z bitcoinem wiąże się duża grupa osób, często młodych, którzy w tym upatrują swojej życiowej szansy, nierzadko są to też osoby które ominął mt.gox i tamte czasy i z zazdrością spoglądają na starszych kolegów,uważając, że im też się uda. Takim osobom łatwo wciskać treści BTC po 1 mil$, a zarazem popularyzować kanał i zarabiać na tym pieniądze.
Ale on przez 80% czasu jaki kręci kanał, czyli przez 11 lat miał może paręset i parę tysięcy subskrypcji. To dopiero jak ktoś go odkrył z mainstreamu dobił do 75k sukbsrypcji. Zaczął występować w MMcrypto - nie wiem czemu, bo to beznadziejny moonboyowy kanał. Davinci raczej wygląda mi na poczciwego faceta - trochę jak dziecko, które nie umie odróżnić dobrych od złych w tym środowisku.

Przykładowe filmy z przeszłości:

"Srebro i złoto to prawdziwy pieniądz" 2010 rok
Spoiler:
"Fizyczne srebro to pieniądz - skończ z papierowym Ponzi" - 2010 rok
Spoiler:
"Co to jest Bitcoin?" - 2011 rok
Spoiler:
"Bitcoin to nie ponzi" - 2011 rok
Spoiler:
"Kup Bitcoina, choć za 1$ - proszę" maj 2013
Spoiler:
"Zabierz swoje Bitcoiny z Mt.Gox!" - 26 czerwca 2013 roku
Spoiler:
Ile tysięcy ludzi uratowałoby swoje pieniądze, gdyby posłuchało tego scammera?

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » sobota, 30 maja 2020, 14:02

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:05
socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:21@Jahu spadek ceny nie jest równoznaczny z upadkiem BTC, co ty sobie ubzdurałeś ?
Tak. Jest. Oczywiście, że długotrwały spadek ceny (typu osiągnięcie 1k$ w ciągu kilku lat) byłby równoznaczny z upadkiem BTC, oczywiście że tak. Spadek ceny to spadek zainteresowania, w konsekwencji brak opłacalności kopania, spadek mocy, w konsekwencji obniżenie bezpieczeństwa, obniżenie płynności i głębokości rynku, w konsekwencji wyjście dużych inwestorów i hodlerów i dalszy spadek ceny czyli sprzężenie zwrotne i BTC skończyłby na cmentarzu jak wiele porzuconych lub zhackowanych altów. Co więcej, dziś żaden alt nie jest wystarczająco silny aby zastąpić BTC, więc taki scenariusz oznaczałby upadek całego świata krypto i sprowadzenie go z powrotem do zabawki dla geeków jaką było to 10 lat temu. Więc długookresowo albo milion, albo zero, tu nie ma nic pomiędzy. I nie jest to tylko moje zdanie, ale bardzo wielu ludzi siędzących w krypto od lat. Więc zastanówcie się co piszecie.
prap0n pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:49Narracja o nieuniknionej nadciagajace wolnosci finansowej dla kazdego musi przetrwac, a odmienne opinie stanowia zagrozenie!
Odmienne opinie nie stanowią zagrożenia tylko świadczą o słabym rozeznaniu osób je wygłaszających i o niskim poziomie tego forum.
Rozumiem, że albo wielkie zielone dildo tudemoon teraz albo projekt umrze? Jako totalny ignorant, który dowiedział się o btc w 2011 roku z forum.pclab i o kopaniu magicznych walut w aplikacji w tle, wierze, że spadek kursu do 1000$ byłby zdrowszy niż te fejkowe rajdy co kilka mies. Ja widzę, że ten 1mln $ to jest ultimate goal każdego kto wspiera tak bardzo mocno ten projekt jak ty. Tylko wydaje mi się, że pierwszą rzecz i zarazem ostatnią jaką zrobią tacy ludzie po osiągnieciu 1mln$/btc to wyjscie do znienawidzonego fiata. Dodatkowo każdy kto krzyczy btc po mln to albo ma ich bardzo mało albo jest ultra chciwy. Nie wierze w to, że inwestując teraz 6/7/8/10 a nawet i 15k$ za 5 lat będzie to warte milion $ i naganianie w taki sposób zbliża bardziej btc do piramidy finansowej niż do zdecentralizowanej waluty. To są chwytliwe hasła na youtube i twitter. Jeżeli nawet pojawiają się ostatnio głosy o safe heaven czy tam store of value to co to zmienia czy btc będzie po 1k$ czy po milion? Hedge przeciwko inflacji też ok, ale dlaczego ma to zaraz z 10k polecieć na 1mln$? Kto byłby największym beneficjentem takiego wzrostu?
miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 13:56 Ale on przez 80% czasu jaki kręci kanał, czyli przez 11 lat miał może paręset i parę tysięcy subskrypcji. To dopiero jak ktoś go odkrył z mainstreamu dobił do 75k sukbsrypcji. Zaczął występować w MMcrypto - nie wiem czemu, bo to beznadziejny moonboyowy kanał. Davinci raczej wygląda mi na poczciwego faceta - trochę jak dziecko, które nie umie odróżnić dobrych od złych w tym środowisku.
Przykładowe filmy z przeszłości:
"Srebro i złoto to prawdziwy pieniądz" 2010 rok
Spoiler:
"Fizyczne srebro to pieniądz - skończ z papierowym Ponzi" - 2010 rok
Spoiler:
"Co to jest Bitcoin?" - 2011 rok
Spoiler:
"Bitcoin to nie ponzi" - 2011 rok
Spoiler:
"Kup Bitcoina, choć za 1$ - proszę" maj 2013
Spoiler:
"Zabierz swoje Bitcoiny z Mt.Gox!" - 26 czerwca 2013 roku
Spoiler:
Ile tysięcy ludzi uratowałoby swoje pieniądze, gdyby posłuchało tego scammera?
Proste pytanie, jeżeli nie jest zwykłym tumanem, który miał dużo więcej szczęscia w tych swoich predykcjach niż rozumu to dlaczego teraz robi z siebie k....we na youtube i dorabia na scamach i u innych youtuberów? Dlaczego sprzedaje dom skoro juz w 2011 wiedział ze btc to przyszłość? Dlaczego wtedy nie kupił coinow i teraz nie siedział z nimi np. na Majorce? Jak masz mi odpisać, że to dalej jego misja żeby edukować ludzi to jest dużo wiecej dobrych sposób na zbawienie świata niż kreślenie kresek w internecie.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 14:45 przez emescool, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 14:22

Przecież ci odpowiedziałem wyżej: wygląda na poczciwego chłopa, który wierzy że kazdy w bitcoinie jest dobry. Zaczął współpracę z tymi jutuberami z nieznanych mi przyczyn - może go omamili fajnością, zaproszeniami na te wszystkie konferencje, meetingi itp? W 2011 chyba sam ledwo wiązał koniec z końcem i z tego powodu też zaczął szukać alternatywnych form inwestycji. Nie wiem czy miał wgl dom na własność - chyba miał na kredyt, a po kryzysie 2008r. bardzo go przycisnęło.

Zagrania z chatą kompletnie nie rozumiem i jak mówię chyba mu odbiła szajba. Wspominałem też, że sam go już nie śledzę na bieżąco, co wynika pewnie z powyższych kwestii. Ale niewątpliwie zrobił więcej dla społeczności niż niejeden użytkownik tutaj i proste nazywanie go scamerem jest w mojej ocenie na tym etapie nadużyciem. Zobaczymy co w przyszłości będzie robić, bo niejeden bohater potrafił się stoczyć. Rzeczywistość, to nie bajka.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 30 maja 2020, 14:46

socjolog2008 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:13Masowa redystrybucja możliwa jest po spadku ceny, więcej osób - większe ilości btc.
Ale to jest zwyczajnie nieprawda. Spadek ceny to odpływ gotówki, a nie żadna resdystrybucja. Przy spadku ceny nikt nowy nie przyjdzie, najbardziej zatwardziali hodlerzy będą dystrybuować między sobą, aż ostatni zgasi światło. To wzrosty ceny, a zwłaszcza bańki przyciągają ludzi, kapitał, zainteresowanie mediów, inwestorów, zwykłych ludzi, a dalej startupy, nowe technologie i adopcję i powodują skokowe wejście krypto na nowy poziom.
socjolog2008 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:13 jak ktoś jest Niedźwiedziem to jest przeciwko crypto. To bzdura jest.
Można być niedźwiedziem w short i mid, sam byłem, nawet teraz obstawiam spadki na najbliższe miesiące, ale żeby sprowadzać potencjał tej technologii do pump & dump to trzeba być ignorantem.
socjolog2008 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:13Bo do czego ty dzisiaj używasz Bita powiedz, skreśl spekulację i mi napisz chociaż 5 rodzajów innej funkcjonalności.
1. Ochrona kapitału przed inflacją, konfiskatą, kradzieżą, uniezależnienie się od instytucji finansowych czy państwowych, wyeliminowanie zaufanej trzeciej strony, anonimowość.
2. Sposób na oszczędzanie, pomnażanie i bezpieczne przechowywanie kapitału na dalszą przyszłosć.
3. Możliwość speniężenia lub wymiany na każde inne dobro usługę lub inne krypto w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym czasie, a z czasem tych możliwości przybywa i będzie przybywać.
4. Możliwość uregulowania transakcji na dużą odległość poza niewydolnym i kosztownym systemem bankowym czyli nie tylko babcia w Wenezueli, ale też kontrahent w Chinach.
5. Spekulacja i gry hazardowe.
To wszystko jest już teraz. Do tego można dopisać kilkadziesiąt innych funkcjonalności, którym brakuje tylko adopcji i infrastruktury, bo technologia już jest. Jedynym zagrożeniem dla większości tych funkcjonalności jest długotrwały i znaczący spadek ceny, którego ty oczekujesz.
BitJanusz pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:30To byłoby ratem dotknięcie poprzedniego ATH.

Dokładnie to, co bitcoin zrobił dwukrotnie przed kolejnym moonem.
Nie ATH jest istotne, ale to że byłoby to 95% trwałej utraty wartości, że wykres w log zrobiłby się bardzo brzydki i że miażdżąca większość inwestorów poniosłaby stratę, bo 90% ludzi kupiłoby powyżej 1k$, więc negatywny sentyment byłoby bardzo trudno odwrócić. Byłaby to korekta wzrostów od początku czyli pęknięcie mega bańki, pęknięcie całego krypto i w najlepszym przypadku długie, długie lata bessy i stagnacji.
Majkos pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:32Nie wiescil bym upadku swiata crypto i nie sprowadzal bym go do statusu zabawki.
Nikt tego nie wieszczy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z negatywnych konsekwencji spadków. Na szczęście wszystko jest cały czas na dobrej drodze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 30 maja 2020, 15:03

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46Ale to jest zwyczajnie nieprawda. Spadek ceny to odpływ gotówki, a nie żadna resdystrybucja. Przy spadku ceny nikt nowy nie przyjdzie, najbardziej zatwardziali hodlerzy będą dystrybuować między sobą, aż ostatni zgasi światło. To wzrosty ceny, a zwłaszcza bańki przyciągają ludzi, kapitał, zainteresowanie mediów, inwestorów, zwykłych ludzi, a dalej startupy, nowe technologie i adopcję i powodują skokowe wejście krypto na nowy poziom.
Dlatego właśnie zalecajmy nowym inwestorom, żeby właśnie nie bali się spadków i skupowali tzw. "paniki", wtedy coraz więcej osób ma korzyść, bo przez większość czasu wtedy portfolio świeci na zielono, zwiększa się adopcja :D A tym samym mniej osób właśnie będzie zniechęconych, sparzonych kupnem na mega wzrostach, gdzie później mogą się zniechęcić do rynku i rozsiewać fałszywe opinie, że na BTC można tylko stracić, albo, że ciągle jest przewartościowany :D A do redystrybucji dochodzi cały czas. Jak się okazuje nawet Ci, którzy twierdzą, że BTC jest drogi, to i tak go kupują, żeby na nim spekulować i grać na krótko :D Kiedy BTC będzie na cenach 100k$ to też pewnie będą go kupować w tych celach generując popyt na niego :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 30 maja 2020, 15:16

emescool pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:02Rozumiem, że albo wielkie zielone dildo tudemoon teraz albo projekt umrze? Jako totalny ignorant, który dowiedział się o btc w 2011 roku z forum.pclab i o kopaniu magicznych walut w aplikacji w tle, wierze, że spadek kursu do 1000$ byłby zdrowszy niż te fejkowe rajdy co kilka mies. Ja widzę, że ten 1mln $ to jest ultimate goal każdego kto wspiera tak bardzo mocno ten projekt jak ty. Tylko wydaje mi się, że pierwszą rzecz i zarazem ostatnią jaką zrobią tacy ludzie po osiągnieciu 1mln$/btc to wyjscie do znienawidzonego fiata. Dodatkowo każdy kto krzyczy btc po mln to albo ma ich bardzo mało albo jest ultra chciwy. Nie wierze w to, że inwestując teraz 6/7/8/10 a nawet i 15k$ za 5 lat będzie to warte milion $ i naganianie w taki sposób zbliża bardziej btc do piramidy finansowej niż do zdecentralizowanej waluty. To są chwytliwe hasła na youtube i twitter. Jeżeli nawet pojawiają się ostatnio głosy o safe heaven czy tam store of value to co to zmienia czy btc będzie po 1k$ czy po milion? Hedge przeciwko inflacji też ok, ale dlaczego ma to zaraz z 10k polecieć na 1mln$? Kto byłby największym beneficjentem takiego wzrostu?
Źle rozumiesz. Wystarczy, że popularność, zainteresowanie, cena itd. będzie utrzymywać się na obecnym poziomie lub lekko rosnąć. Milion dolarów za BTC jest tylko kwestią czasu dopóki dolara można drukować. Może będzie to za rok, za 5,10,100 lat nie ma znaczenia, ale dopóki drukują dolara to tak kiedyś będzie. Osobiście nie zamierzam sprzedawać BTC nigdy, chyba że na szczycie bańki, aby odkupić taniej miesiąc później. Jedynie będę wydawał na bieżące potrzeby, albo jak przyjdzie czas na wydatki. Wystarczy, że cena będzie w obecnych ganicach i nie mam powodu sprzedawać, a jak spadnie to będzie to tak mało warte, że też nie będzie sensu sprzedawać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 30 maja 2020, 15:25

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46Można być niedźwiedziem w short i mid, sam byłem, nawet teraz obstawiam spadki na najbliższe miesiące, ale żeby sprowadzać potencjał tej technologii do pump & dump to trzeba być ignorantem.

Dokładnie. Wystarczy założyć twttera i polubić kanały związane z crypto. Ogólnie dużo się dzieje w tym świecie.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bult » sobota, 30 maja 2020, 16:39

zeroBTC pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:41czyli według ciebie wieloryby btc to pewnego rodzaju "robin hudy" pompują kiedy biednym zaczyna wiać oczy .....no , no ciekawe to tego jeszcze nie grali ...
e/
ta , ta , wiem - ci najbiedniejszy wejdą jak zwykle na ath , a oni wtedy zrzuca ....straszne

PS
zbrodnia prawie „doskonała”


Tak to mniej więcej widzę , ulica dowie się ostatnia - na końcu kupi - i straci. Ale pod to bym grał jako wieloryb (gdyby się jeszcze nim było ) :).
Nie raz widziałem jak ludzie ostatnie groszę na lotto wydają aby tylko się udało ( oczywiście się nie udaje).
lordzuk pisze: piątek, 29 maja 2020, 10:38 @Bult wybacz ale totalnie sie nie zgodzę ,kiedy tracisz prace i wiesz ze w najbliższych mc masz żyć z oszczędności to myślisz jak przeżyć a nie jak pomnożyć BTC... powtarzam w np w USA stopa bezrobocia sięga wielkiej depresji czy juz nawet jest wyższa i tak ludki myślą o pompowaniu BTC... Wicie już kiedy sprzedawać kiedy zaczynają się uaktywniać niebiescy w wątku :D ( ostatnio też tak było wysyp komentów niebieskich i cyk drop z 10k na 3 z hakiem ) z całym szacunkiem dla niebieskich ;)
Każdy ma swoje zdanie jak piszę swoje spojrzenie , ktoś inny swoje. Dodam iż część ludzi tak jak piszesz będzie oczywiście żyła mądrze i oszczędzała ale większość to ludzie ,którzy żyją nadzieją im gorzej jest. Na tym zarabiają np. MLM, kasyna , loterie itd... Z tąd moja teoria czy się sprawdzi się zobaczy :)

Co do niebieskich - uaktywniamy się kiedy mamy coś do powiedzenia (zresztą jak każdy) w większości czytam i jeśli uważasz iż jest moment na sprzedaż bo się wypowiedziałem to jestem zaszczycony - ale to twoja analiza i jeśli kurs będzie szybował w górę dalej to nie miej pretensji :D :) :)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shortujedziada » sobota, 30 maja 2020, 16:45

Jahu piszesz tak:
„Więc długookresowo albo milion, albo zero, tu nie ma nic pomiędzy. I nie jest to tylko moje zdanie, ale bardzo wielu ludzi siedzących w krypto od lat. Więc zastanówcie się co piszecie”
To powiedz mi co wynika z tego zdania. Może jestem głupi, ale dla mnie właśnie to, że to jest wiara w spekulacje. Wierzysz, że bitcoin się utrzyma przy życiu tylko jak będzie pompowany. Bo z czego takie wzrosty? No chyba, że mówisz o jakimś krachu gospodarczym mega inflacji itp.
A nie zakładasz tego, że bitcoin może się stać podobnym aktywem do złota po prostu. Wiem, wiem teraz chodzi na pasku indeksów, tyle tylko, że wyciąganie takich wniosków po paru miesiącach nie jest chyba statystycznie poprawne.
Dla mnie największe zagrożenie to kontrakty terminowe na bitcoina, podobnie jak i dla złota, cena jest pod kontrolą banków (fizycznie nie ma nawet takiej ilości złota). No i ten tether....
Tak się zastanawiam jaki może być scenariusz jak się za niego wezmą, albo padnie. Ile jest go w prywatnych portfelach?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 30 maja 2020, 16:51

Davincji15 buduje od kilku lat portfel "Pandora Wallet".
W tym portfelu chodzi o to, że trzymasz środki na swoim portfelu, masz klucze do nich, a jednocześnie możesz trejdować na scentralizowanym Binance/Bittrex. Idea naprawdę bardzo fajna, ale problem w tym, że wszystko przechodzi przez serwery Davincji :twisted:

I wydaje mi się, że dlatego zdecydował się na współpracę z MMCrypto i buduje bazę followerów na YT. Chce po prostu sprzedać jego Pandora Wallet, bo subskrypcja nie jest tania. Moim zdaniem tylko dlatego zaczął się tak agresywnie udzielać od 2 lat...Jego wcześniejsze filmiki to tylko dobroć serca...Teraz może też dobroć serca, bo naprawdę wierzy w BTC, ale mimo wszystko da się wyczuć biznes w jego portfelu. Zwróccie uwagę, że każdy filmik z MMCrypto kończy się, "ok Davincji, can you tell us any updates on Pandora Wallet". Po prostu, nabijanie sobie wyświetleń.

A co do BTC to jestem bullem longterm, shorterm niedźwiadkiem.

Jedyne co mnie jednak przeraża, co jest jednocześnie ogromną zaletą (dla mnie) jak i wadą jest finalizacja transakcji przy pełnej decentralizacji.
Tzn. jak Halinka zgubi klucze, albo jej ukradną...To nikt jej nie pomoże, przepadły i już....90% ludzi jest naprawdę głupich, to debile. Przyzwyczajeni do tego, że zawsze można zadzwonić do banku i odzyskać pieniądze, spowoduje, że nigdy nie wejdą w BTC, a jak wejdą i stracą, to już nigdy nie spróbują i taką metkę przypną. To oszustwo...

I nie bardzo wiem jak ten argument podważyć....Oczywiście, okraść z fizycznych pieniędzy Cię zawsze mogą, ale jednak jak masz w banku, to jesteś "chroniony", pomijając hiperinflacje, podatek cypryjski itp. itd.
Może i będą, ba nawet już są rozwiązania, że banki trzymają klucze do BTC za Ciebie....no ale nie czarujmy się, to nie są Twoje BTC i niczym się to nie różni od posiadania fiatów bądź innych walorów na koncie, poza tym, że możesz uczestniczyć w ew. bańce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 maja 2020, 17:19

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:461. Ochrona kapitału przed inflacją, konfiskatą, kradzieżą, uniezależnienie się od instytucji finansowych czy państwowych, wyeliminowanie zaufanej trzeciej strony, anonimowość

Z wiertarką przy kolanie oddasz mi swoje klucze, tak samo jak ja podam miejsce schowania złota.
W oKYCowanym świecie śmiała teza.
Trzecia strona może i tak ale przez te lata więcej giełd wyeliminowało stan posiadania u wielu crypto niż trzecia strona w świecie fiat. Sam jestem przymusowym hodlerem Cryptsy Claim od 4 lat, w tym roku dopiero dostałem potwierdzenie że mam ale oddadzą w czasie bliżej nie określonym, tak jak gox`owcy zapuszczę korzenie.
Z tą anonimowością to jednak tak nie do końca. Nie rozmawiamy o Zcashu przecież ;)
Punkty 2,3,4 uznaniowe - ja podróżuj i ostatnie 2 lata odpisując te podróże na forum widzę te kwestie inaczej. Ale to subiektywne. Nie ma sensu
Punkt 5 spekulacja, hazard - tego mieliśmy nie wliczać
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46żeby sprowadzać potencjał tej technologii do pump & dump to trzeba być ignorantem

Przestarzałej i wielokrotnie skopiowanej i ulepszonej w innych projektach. Technologia jest genialna. BTC już dupy nie urywa po 11 latach, bo sam jest najdłużej trwającym start up`em w historii - z tym przyciąganiem mam wrażenie że wcześniej widziałem więcej przyciągniętych firm ,jak choćby steam, microsoft - dzisiaj widzę mniej. Ale to też mocno subiektywne. Może w torze to widzisz ;)
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46le to jest zwyczajnie nieprawda. Spadek ceny to odpływ gotówki, a nie żadna resdystrybucja.

I najważniejsze. To nie polityka żeby walić teksty ,,Nicea albo śmierć'' czy milion $ albo zero$. Nadal uważam to za bzdurę.
Spadek ceny jednego waloru spekulacyjnego nie koniecznie powoduje odpływ gotówki z rynku (nie mylić z tetherem bo to ponzi zwyczajne jest) a przepływ do innych walorów spekulacyjnych na danym rynku. Podstawy gry na kontraktach forexowych. Spada cena akcji firm turystycznych czy transportowych i przechodzi pompując zarazem akcje firm gamingowych i medycznych. Zmienia się tylko ukierunkowanie rynku - rozwój innych, alterrnatywnych projektów.
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46Byłaby to korekta wzrostów od początku czyli pęknięcie mega bańki, pęknięcie całego krypto i w najlepszym przypadku długie, długie lata bessy i stagnacji

Pęknięcie bańki kolejowej, internetowej nie powoduje upadku tych gałęźi a powoduje rozwój i zamianę miejsc. Rozwój.
Trwanie przy starym nie jest budujące. Tworzy wierzących i innowierców. To nie gwarantuje przyszłości tej zajefajnej technologii. To się musi rozwijać. I dominacja dziada leśnego jest nie zdrowa na poziomach powyżej 30% rynku. To uwstecznia.
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 14:46Nie ATH jest istotne, ale to że byłoby to 95% trwałej utraty wartości, że wykres w log zrobiłby się bardzo brzydki i że miażdżąca większość inwestorów poniosłaby stratę, bo 90% ludzi kupiłoby powyżej 1k$, więc negatywny sentyment byłoby bardzo trudno odwrócić
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 15:16Osobiście nie zamierzam sprzedawać BTC nigdy

Czyli temat jest jasny przemawia przez Ciebie stan posiadania i pozycja. A u mnie nie. Nie posiadam BTC od ponad 2 lat. Krótkotrwale jedynie wrzucam na bęben w lewarowej zabawie od x25-x100 i czy ja coś na tym utraciłem.Absolutnie NIC. Na pewno lepsza sytuacja niż u liżący rany po marcu 2020.. Spokojnie sobie poczekam i kolejne 2 lata na moje 500$/BTC, grając krótkie x100 i niczego to nie zmieni.
Spoiler:
Obrazek
ps. Opowiadacie te bajki żeby przyciągnąć nowy kapitał, każde forum i maxymaliścia na wszystkich w różnych językach. Ale coś nie idzie. I się złościcie :lol:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jazda i 73 gości