Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 29 maja 2020, 17:28

Coś dla rozluźnienia portek



A więc kiedy to 10k?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 29 maja 2020, 18:12

Mozliwy koniec korekty i lecim dalej. Dobrze byloby utrzymac ta strefe wzrostu.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » piątek, 29 maja 2020, 18:17

Samotny Czarodziej pisze: piątek, 29 maja 2020, 17:28A więc kiedy to 10k?


Maksymalnie za 10 dni - po drodze jeszcze pewnie jedno odbicie od dolnego ramienia trójkata (na poziomie ok 9 tys), tak aby formacja trójkąta symetrycznego mogła zrealizować się "książkowo" :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 29 maja 2020, 18:18

xtraderx pisze: piątek, 29 maja 2020, 18:12Mozliwy koniec korekty i lecim dalej. Dobrze byloby utrzymac ta strefe wzrostu.
Na 9450 widac jak ktos prubuje zepchnac kurs spoofwallem(chyba) lub bada sentyment rynku mysle ze scianka zostanie zjedzona ale widac ze walczy
[Imgur](
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 176
Rejestracja: 26 maja 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lesefere » piątek, 29 maja 2020, 19:34

Nie wiem, coś za długo mielimy przy tym 10k, poza tym tak jak to ktoś pisał, czy to dobry moment na hossę? Trzeba by zmotywować ulicę a wydaje mi się, że ta nie jest teraz zbyt chętna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 29 maja 2020, 20:34

lesefere pisze: piątek, 29 maja 2020, 19:34Trzeba by zmotywować ulicę a wydaje mi się, że ta nie jest teraz zbyt chętna

To chyba naczynia połączone gdzie pompiarze + tether + ludzie (tzw. ulica) i nastrój powodują że to się dzieje. Osobiście wątpię i lekko nawet trochę od dzisiaj gram S. Apropo adopcji i nostalgii za dawnymi czasami. Nie tylko pustej spekulacji, filmik wspominka z 2015, jak się wspierało projekt..Piękne czasy
viewtopic.php?f=25&p=647409#p647409
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 29 maja 2020, 21:48

lesefere pisze: piątek, 29 maja 2020, 19:34Trzeba by zmotywować ulicę
Ulica wchodzi na blow off, nie na okres, kiedy wisimy na 50% poprzedniego ATH ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 29 maja 2020, 22:12

@bitjanusz KLIK, gdzieś tez czytałem, że dużo ruchu od dołka w marcu było właśnie przez retail investors, ale nie mogę teraz znaleźć zródła.

PS. heatmap wygląda mi to na dystrybucje,od miesiąca przy 10k pojawia się ściana. Nie wiem, ten magiczny poziom, ostatni bastion przed wielkim bull runem wygląda jak zwykłe ruchanie nowych. Na youtube i twiterze krzyczą od miesiąca, że bitcoin ostatni raz w 4 cyfrach. Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 maja 2020, 22:24 przez emescool, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » piątek, 29 maja 2020, 22:14

@emescool z tydzien temu bylo info ze na CME instytucjonalisci glownie zamykaja longi natomiast otwieraja je retailersi..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 29 maja 2020, 23:07

choć to mniej istotne bo poszło trochę wyżej niż wczoraj zakładał , bardziej interesujące jest to czy według tego planu zamkniemy maj itd ...jak poniżej :roll:

Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 00:06 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dr Cavelord » piątek, 29 maja 2020, 23:50

Dr Cavelord pisze: środa, 20 maja 2020, 19:03 A nie mamy czasem nowego kanalu w grze ? swietne miejsce na taka wymeczajaca psychicznie konsolidacje trzepiaca slabe raczki z obu stron przed ostatecznym okresleniem dalszego kierunku.
Zrzut trafil idealnie w mediane.

Obrazek
Jesli nie wybijemy jutro gora, to wyglada na to ze moj skromny kanal nadal w grze. Punkt przeciecia z dolna banda mega-kanalu moze byc ciekawym miejscem na odbicie (lub duzy spadek w dol i wedlug negatywnego scenariusza)

Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 30 maja 2020, 00:37

Start rakiety falcon Bitcoin rozpoczety!
Spoiler:
Musialem troche poprawic moj kanal, bo nie podobaly mi sie linie, mozliwe jeszcze jakies male podejscie w dol, ale raczej juz odpalamy silniki...
Zreszta, ile mozna czekac..
Spoiler:
:twisted:

e/



Czekamy na zamkniecie 1W - scenariuszy jest kilka:
- Przebicie trojkata - fake out powrot do trojkata zjazd.
- Przebicie trojkata - Fomo - nowe ATH
- Przebiecie trojkata - retest (bezpieczne wejscie) - powolne wzrosty.
- Odbicie od trojkata zjazd.

A teraz jade na plaze :)
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 10:35 przez xtraderx, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » sobota, 30 maja 2020, 08:45

wczorajsza swieca 1D byla korekta wzrostow, wg mierzen proporcje zostaly zachowane, dzisiaj powinnismy wybijac LT na poziomie 9685, po czym wybic glowna LT jednym pchnieciem powyzej 10k

Jesli chodzi o lokalne ruchy, to spadek ponizej 9,54 zaneguje chwilowo kontynuacje ruchu w gore, utrzymanie sie powyzej do konca 1h da bardzo duze prawdopodobienstwo mocnego ruchu w gore przed zakonczeniem lub w nastepnej 1h, wieksze interwaly bardzo bycze, 1W zakonczymy na 99% powyzej lokalnych szczytow



aktualizacja 09:51 - jesli nie spadniemy ponizej 9,55 powinnismy zaraz wybijac

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 30 maja 2020, 12:05

socjolog2008 pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:21@Jahu spadek ceny nie jest równoznaczny z upadkiem BTC, co ty sobie ubzdurałeś ?
Tak. Jest. Oczywiście, że długotrwały spadek ceny (typu osiągnięcie 1k$ w ciągu kilku lat) byłby równoznaczny z upadkiem BTC, oczywiście że tak. Spadek ceny to spadek zainteresowania, w konsekwencji brak opłacalności kopania, spadek mocy, w konsekwencji obniżenie bezpieczeństwa, obniżenie płynności i głębokości rynku, w konsekwencji wyjście dużych inwestorów i hodlerów i dalszy spadek ceny czyli sprzężenie zwrotne i BTC skończyłby na cmentarzu jak wiele porzuconych lub zhackowanych altów. Co więcej, dziś żaden alt nie jest wystarczająco silny aby zastąpić BTC, więc taki scenariusz oznaczałby upadek całego świata krypto i sprowadzenie go z powrotem do zabawki dla geeków jaką było to 10 lat temu. Więc długookresowo albo milion, albo zero, tu nie ma nic pomiędzy. I nie jest to tylko moje zdanie, ale bardzo wielu ludzi siędzących w krypto od lat. Więc zastanówcie się co piszecie.
prap0n pisze: piątek, 29 maja 2020, 14:49Narracja o nieuniknionej nadciagajace wolnosci finansowej dla kazdego musi przetrwac, a odmienne opinie stanowia zagrozenie!
Odmienne opinie nie stanowią zagrożenia tylko świadczą o słabym rozeznaniu osób je wygłaszających i o niskim poziomie tego forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 maja 2020, 12:13

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:05Odmienne opinie nie stanowią zagrożenia tylko świadczą o słabym rozeznaniu osób je wygłaszających i o niskim poziomie tego forum

Rozeznanie i udział w spieraniu projektu jest całkiem spore, zakładam że każdy miner chociażby z dawnych lat jest/był większym entuzjastą, aniżeli zwykły spekulant, który koparki nie widział na oczy. viewtopic.php?f=25&p=647409#p647409
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:05sprowadzenie go z powrotem do zabawki dla geeków jaką było to 10 lat temu

Jedyny rozwój to rozbudowa infrastruktury spekulacyjnej stary - ty tego poważnie nie dostrzegasz. Rozwój samego projektu gdzie ma miejsce, bo tego właśnie nie widzę. Źle postrzegasz i generalizujesz, że jak ktoś jest Niedźwiedziem to jest przeciwko crypto. To bzdura jest.
Masowa redystrybucja możliwa jest po spadku ceny, więcej osób - większe ilości btc. I przy wypracowanej już rozpoznawalności wtedy tylko ma to szansę na adopcję (nie w sensie infrastruktury spekulacyjnej) w sensie używania BTC. Bo do czego ty dzisiaj używasz Bita powiedz, skreśl spekulację i mi napisz chociaż 5 rodzajów innej funkcjonalności.
1. Mogę wysłać do babci w Wenezueli w 5 minut milion dolarów i dalej co ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 12:30

Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:05Tak. Jest. Oczywiście, że długotrwały spadek ceny (typu osiągnięcie 1k$ w ciągu kilku lat) byłby równoznaczny z upadkiem BTC, oczywiście że tak
To byłoby ratem dotknięcie poprzedniego ATH.

Dokładnie to, co bitcoin zrobił dwukrotnie przed kolejnym moonem.
Jahu pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:05Więc długookresowo albo milion, albo zero, tu nie ma nic pomiędzy. I nie jest to tylko moje zdanie, ale bardzo wielu ludzi siędzących w krypto od lat.
Jeśli nie macie szklanych kul, to jest to równie wartościowe, jak każda inna opinia odnośnie ceny bitcoina za X lat.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 12:32 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 12:31

murlok pisze: poniedziałek, 25 maja 2020, 22:42Załóżmy, że w najbliższych latach będzie tak jak oznaczył wyżej Fibo lub sławetny filbfilb z tradingview. Jest na to jakaś tam szansa.
Czy możecie poradzić młodszym co zrobić, żeby tego nie zj#$%^ ?
Nie handlować, nie trejdować - zakopać i hodlować. Godzina roboty dzisiaj, parę lat wolnego (lub w 2015 roku) i gigantyczne zyski parę lat później. Trejdujesz? Pomnożysz bity, ale czy kilka-kilkadziesiąt razy? A wiesz jakie to jest ryzyko straty? Możesz mieć sto zyskownych trejdów, ale 101 cię wykasuje.

Sprzedać połowę po 100k$, ćwierć przy 150$ i resztę przy 200$. Kupić przy 20-40k$. Powtórzyć.

Oczywiście prościej napisać niż zrobić :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 30 maja 2020, 12:32

@Jahu mimo ze nie chetnie to zabiore glos. Nie wiescil bym upadku swiata crypto i nie sprowadzal bym go do statusu zabawki.
Swiat zmierza do cyfrayzacji i predzej czy puzniej odejdzie od papierowych weksli ktore mozna uprac w pralce i zostana zastapione tokenami na ktorych mozna postawic smartcontract ktory chociazby wcielimy w bankowosci internetowej, rachunkach czy glupiej alexi a smiem nawet twierdzic ze niedlugo wiza uzyje pierwszych smartcontract i pisze z pelna odpowiedzialnosci swiat sie nie cofa idzie do przodu. I nie pisze w zlej narracji do ciebie.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 maja 2020, 13:20 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 maja 2020, 12:33

miso20 pisze: sobota, 30 maja 2020, 12:31Sprzedać połowę po 100k$, ćwierć przy 150$ i resztę przy 120$. Kupić przy 20-40k$. Powtórzyć.
No i patrz, już każdy NEET jest milionerem. No banalne. :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 30 maja 2020, 12:36

delfin7777 pisze: wtorek, 26 maja 2020, 00:42- Generalnie trzymać nie tradować, sukcesywnie powiększać ilość posiadanych btc,
- nie słychać czyiś opini ...
- ustalić sobie plan od jakiej kwoty zaczynać sprzedawać. Z założeniem że realizacja może zająć 3lata 6lat czy 9.(Ja kiedyś postanowiłem trzymac do 10kzl ) koledzy pukali się w czoło a ja niestety nie doczekałem tych czasów (wtedy 1btc byl po 16zł)


No proszę - widzę, że kolega ma bardzo podobne przemyślenia

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
@BitJanusz Pogadamy w 2022. Swoją drogą pamiętam jak tutaj zaczynałeś i jaki progres zrobiłeś. Mam wrażenie, że po drodze ogarnął cię straszny sceptycyzm

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 36 gości