Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 23 maja 2020, 12:14

kozaki_wiesi pisze: sobota, 23 maja 2020, 11:53 JP Morgan:

“There is no country with more to lose from the disruptive potential of digital currency than the United States.”

https://cointelegraph.com/news/digital- ... s-jpmorgan

Obawiam się, że krypto zostanie niedługo mocno zaatakowane
czyli mamy znowu "BANY" teraz USA i Rosja

https://cointelegraph.com/news/russias- ... irculation
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » sobota, 23 maja 2020, 12:30

Było oczywistością, że rządy będą dążyć do tego by jedyną legalną walutą była tylko ta którą mogą drukować bez umiaru. Jeżeli teraz wola banowania się nasili, to będzie oznaczało tylko tyle, że chcą bardziej golić swoje owieczki inflacją niż zwykle i boją się, że uciekną im z systemu. Szkoda, że krypto nie jest bardziej powszechne, wtedy wkurzeni ludzie mogliby jakoś powstrzymać polityków przed banami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 23 maja 2020, 12:51

@murlok Tak, ludzie musieli by zaczac akceptowac crypto na szersza skale miedzy soba w niektorych biznesach taki troche chandel bartelowy. np niektore uslugi ale tez na nizszym poziomie bo na koncu liczy sie waluta w ktorej trzeba zaplacic podatki i ubezpieczenia. Ale placa miedzy soba w uslugach lub kupujac niektore dobra wlasnej produkcji i akceptujac btc wspomoglibysmy adopcje zdecentralizowanego systemu. Nie wiem - zakupy w warzywniaku, uslugi budowlane, informatyczne, przewozowe, wiem ze to malo ale to MY musimy zaczyc dzialac i uzywac tych rozwiazan a nie czekac na innych az podadza nam adopcje na tacy. Jesli nie btc bo HODL to niech to bedzei inne krypto np LTC.

P.S wrazliwych przepraszam za bledy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 23 maja 2020, 12:58

Nie sądziłem, że w maju 2020r. ludzie dalej wierzą w bajki o banowaniu krypto.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 23 maja 2020, 13:02

Śledzę już na tyle długo BTC, że widzę pewne schematy.

Za każdym razem, kiedy cena zaczyna obierać kierunek, który zmienia trend, zaczynają się pojawiać newsy, które są o to obwiniane...Tak długo jak będziecie w to wierzyć, tak długo będziecie rollowani.
Widać, że kurs się po prostu zmęczył, bo po takich wzrostach wyczerpał się popyt, pisałem o tym kilka dni temu. (aż mój własny FOMO radar zadziałał)
Jesteśmy w takim punkcie na wykresie, że korekta a być może większe spadki, należą się jak psu buda.

Hype związany z halvingiem był tak mocny, że do poziomów 6800-7500 będzie BTFD i ogromna liquid zone...Ludzie będą kupować 8.7k, potem 8.2k, 7.8k, 7.5k itd. itd. decyzja co z kursem dalej rozegra się ok 0.618-0.786 wzrostu od 3.8k do 10.2k.

Więc nie, to nie przez newsy spada cena, a przez naturalny rytm.

Popatrzcie tu na 1y i "Raw Values", hash rate dalej leci.
https://www.blockchain.com/charts/hash- ... span=1year

Robiłem sobie notatki i 2 dni temu o 8:00 byliśmy 32 bloki w plecy, wczoraj o 13:38, 60 bloków w plecy, a dziś (teraz o 12:53), 89 bloków w plecy. Jak tak dalej pójdzie, to będzie historyczny adjust diffa o -17.6% i to wciąż będzie za mało, jeżeli nie będzie przyrostu hashrate po następnej aktualizacji trudności kopania.
https://diff.cryptothis.com/

Jakby ktoś chciał śledzić dalej Joe, to pisze na Bitfinex Pulse:
No, this is not "Markets got spooked by Satoshi's ghost LOL"
This is just crypto markets overextended on halvening and (non-existent) inflation fairy tales, so just about any random reason to justify a long overdue reversal will do.
https://www.bitfinex.com/pulse/profile/J0E007

Na pewno z bullish newsów jest to, że Grayscale ma już pod kontrolą 550k 350k BTC, ponad 50% 35% tego co Satoshi. Obecnie skupują ok. 70% świeżo wykopanych bloków i przyjmuje się, że w tym roku osiągną 550k.

Jedyne czego mi brakuje jak patrzę na ten wykres od 2017, to nie było dłuższej konsolidacji i wykrwawiania niż 2-3 miesiące...Tylko silne wybicia i zniesienia....Może to jest właśnie akumulacja, średnia cena przypadnie na 6-7k.
Bo jeżeli nie, to brakuje 1-2 lat gdzie większość straci nadzieje. Ciężko mi uwierzyć w to, że nawet jak ktoś sobie kupi BTC za 8k, to co, jak cena spadnie do 4k, będzie w plecy 50% przez kilka miechów a potem i tak wyjdzie na swoje?
Brakuje takiego mulenia 2 letniego w wąskim zakresie cenowym (nie większym niż oscylacja 1-2k [czyli cena 4-6k]), bo nie spotkałem się jeszcze z wpisem na tt czy YT, który by nie miał w sobie nadziei i przekonania, że kup BTC teraz po dowolnej cenie, bo za rok dwa i tak będzie MOON. Brakuje mi właśnie dłuższego czasu stagnacji, gdzie takie osoby by po prostu straciły zainteresowanie krypto.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 maja 2020, 13:50 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 4 razy.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 23 maja 2020, 13:04

Majkos pisze: sobota, 23 maja 2020, 12:51 @murlok Tak, ludzie musieli by zaczac akceptowac crypto na szersza skale miedzy soba w niektorych biznesach taki troche chandel bartelowy. np niektore uslugi ale tez na nizszym poziomie bo na koncu liczy sie waluta w ktorej trzeba zaplacic podatki i ubezpieczenia. Ale placa miedzy soba w uslugach lub kupujac niektore dobra wlasnej produkcji i akceptujac btc wspomoglibysmy adopcje zdecentralizowanego systemu. Nie wiem - zakupy w warzywniaku, uslugi budowlane, informatyczne, przewozowe, wiem ze to malo ale to MY musimy zaczyc dzialac i uzywac tych rozwiazan a nie czekac na innych az podadza nam adopcje na tacy. Jesli nie btc bo HODL to niech to bedzei inne krypto np LTC.

P.S wrazliwych przepraszam za bledy.
BTC musiałby się ustabilizować. Załóżmy na poziomie 10k$
A tak to wprowadza dodatkowe ryzyko do transakcji, na które wielu sobie nie pozwoli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 23 maja 2020, 13:06

kozaki_wiesi pisze: sobota, 23 maja 2020, 11:53JP Morgan:

“There is no country with more to lose from the disruptive potential of digital currency than the United States.”


Jak widzę takie coś, od razu mi się zapala lampka - ktoś chce kupić BTC po taniości.
emescool pisze: sobota, 23 maja 2020, 12:12JP Morgan to scam. Wrzesień 2017 pisali, że bitcoin to scam.
https://www.theguardian.com/technology/ ... ug-dealers


W tym samym momencie jakiś ich skandynawski oddział prowadzony przez córkę skupił ogromne ilości BTC.

https://news.bitcoin.com/after-the-boss ... s-the-dip/
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 23 maja 2020, 13:13

xtraderx pisze: piątek, 22 maja 2020, 12:17
xtraderx pisze: czwartek, 21 maja 2020, 17:47 Bycze rozwiazanie w spoilerze bo i tak juz moje posty za duzo miejsca tu zajmuja
Spoiler:
Spoiler:
No i bycze rozwiazanie poki co w grze, poczekalbym jeszcze na jakas wybroniona korekte.
Korekta wydaje sie obroniona, wiec imo byc albo nie byc. Poczekalbym na zamkniecie 4h (czyli tej 1h) Zamkniecie w okolicach 9200 imo daje szanse na jakies wieksze podbicie.

Ostatnio zmieniony sobota, 23 maja 2020, 13:16 przez xtraderx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 23 maja 2020, 13:14

jondoexxx pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:02Brakuje takiego mulenia 2 letniego w wąskim zakresie cenowym (nie większym niż oscylacja 1-2k
To się nigdy nie stanie. Firmy trejdingowe nie dopuszczą do tego, żeby zabić zmienność na BTC.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 23 maja 2020, 13:17

ergorg pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:14jondoexxx pisze: ↑ sobota, 23 maja 2020, 12:02
Brakuje takiego mulenia 2 letniego w wąskim zakresie cenowym (nie większym niż oscylacja 1-2k
To się nigdy nie stanie. Firmy trejdingowe nie dopuszczą do tego, żeby zabić zmienność na BTC.


Dokladnie, niska zmiennosc i niski volumen jeszcze moze? Gieldy poszly by z torbami, bo na czym mialyby zarabiac?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 23 maja 2020, 13:17

@ergorg no właśnie dlatego, że "wszyscy" myślą, że to się "nigdy" nie stanie, należy rozważyć taką możliwość.
Gdyby przed 13 marca ktoś Ci powiedział, że w 2 dni kurs z 9.2k wyląduje na 3.8k, to byś też powiedział, że to niemożliwe i nikt do tego nie dopuści.


Np. taki scenariusz, spadek do 4.5k i 1 rok mulenia, niemożliwe? :twisted: Poczekajcie jak się spadki na giełdach zaczną i II fala epidemii przyjdzie razem z konsekwencjami ekonomicznymi z I ej.



A poniżej HH na weekly i Monthly i jeszcze dłuższa konsola, niemożliwe? Raczej pogrom moonboyów.



Zapominacie o skłonności ludzi do hazardu. Jakby się zmniejszyła volatility, to ludzie by uruchomili większą dźwignię, w końcu mamy 100-125x na giełdach, więc ruch by był. Mało tego, to byłoby świetne paliwo, aby zbudować ogromną bazę pod squeeze w którąkolwiek ze stron.

EDIT:
@ergorg czemu? 400 dni to ponad rok po ponad 50% spadku, myślę, że zorałoby to psychę niejednego tradera, który od 2017 przywyknął do ultra zmienności i ruchów o 100-200-300% co kilka miesięcy.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 maja 2020, 13:37 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 23 maja 2020, 13:22

@Eth Masz 100% racji. Co do komentarzy odnosnie wiary w bany itp no coment.

Co do kursu shortowalem dziada od 9898 niestety szpila zawrucila na BE i tak samo shortuje teraz + pomiedzy male short trady i to jest moj kierunek na razie bez analiz bez stresu i tak po cichu licze na 7800. A najbardziej zadowolila by mnie analiza @jondoexxx :D
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » sobota, 23 maja 2020, 13:33

ergorg pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:06
kozaki_wiesi pisze: sobota, 23 maja 2020, 11:53JP Morgan:

“There is no country with more to lose from the disruptive potential of digital currency than the United States.”


Jak widzę takie coś, od razu mi się zapala lampka - ktoś chce kupić BTC po taniości.
Jak w styczniu 2018 napisali, że się pomylili (https://www.cnbc.com/2018/01/09/jamie-d ... fraud.html) to byli już na shorcie i cena spadła do ostatniego dołka. Tylko właśnie co w tym kontekście znaczy ich majowe naganianie?
xtraderx pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:17
ergorg pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:14jondoexxx pisze: ↑ sobota, 23 maja 2020, 12:02
Dokladnie, niska zmiennosc i niski volumen jeszcze moze? Gieldy poszly by z torbami, bo na czym mialyby zarabiac?
No to gdzie był ostatnio duży wolumen i co się z nim dzieje odkąd cena rośnie? W sumie to i tak bezsensu, bo który wolumen jest prawdziwy nie wiadomo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 23 maja 2020, 13:56

@jondoexxx, ok, musimy teraz określić czym jest boczniak bez zmienności. Pro skalpujący grający po markecie na mexie, żeby było dla niego opłacalne w dłuższym okresie czasu potrzebuje ruchów minimum 1%. Jest też różnica czy kurs się waha o 1-2k$ przy cenie 10k$ czy przy cenie 3k$. Jeśli ma być boczniak między 5 a 6k$ przez 2 miesiące gdzie wahania dzienne są o 200-300$ - TO MI GRAJ. Jeśli ma to być na poziomie 9-10k$ i dziennie różnica o 100$ to ludzie zmienią rynki.
jondoexxx pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:17że to niemożliwe i nikt do tego nie dopuści.
Krypto już wiele razy udowodniło, że dalej jest płytkim rynkiem, aczkolwiek ceny rzędy 1-2k$ mimo wszystko są dla mnie nierealne. (chyba, że w piku)

Patrząc na vol z zeszłego roku i teraz przy V-bottom gdyby policzyć zapewne był zbliżony do siebie, różnica taka, że ludzie oddali swoje BTC po taniości w ciągu doby w panice.


Jeszcze odniosę się do SPXa - póki jest kampania wyborcza, indeksy nie spadną. Tramp już zapowiedział, że gospodarka jest ważniejsza aniżeli scamdemia.

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ji/wfrv63d

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Spójrzcie jeszcze raz na volumen na binance, od marca kręcimy rekordowy w porównaniu choćby z zeszłym rokiem.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 23 maja 2020, 13:58

xtraderx pisze: sobota, 23 maja 2020, 13:13
xtraderx pisze: piątek, 22 maja 2020, 12:17
xtraderx pisze: czwartek, 21 maja 2020, 17:47 Bycze rozwiazanie w spoilerze bo i tak juz moje posty za duzo miejsca tu zajmuja
Spoiler:
Spoiler:
No i bycze rozwiazanie poki co w grze, poczekalbym jeszcze na jakas wybroniona korekte.
Spoiler:
Korekta wydaje sie obroniona, wiec imo byc albo nie byc. Poczekalbym na zamkniecie 4h (czyli tej 1h) Zamkniecie w okolicach 9200 imo daje szanse na jakies wieksze podbicie.

Moze za bardzo probuje sam siebie przekonac, ale kurde to na prawde jest dobre miejsce do odbicia :roll:

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » sobota, 23 maja 2020, 14:06

@ergorg źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o cenę 1-2k, tylko takie wahania, np. na poziomie ok 5k. Tak to są wciąż duże różnice %, ale w świecie krypto byłoby to uznane za marazm, tak jak 2015 rok.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 23 maja 2020, 14:22

Dwa bycze scenariusze:

- zielony, radykalny. Schodzimy ostro, ale fake'owo pod lt i opieramy się na 200ema robiąc DB - to byłaby chyba najlepsza platforma do fajnych wzrostów, choć zejście pod lt obarczone byłoby sporym ryzykiem, że już pod nią zostaniemy, dlatego wchodziłbym w L dopiero po potwierdzeniu fake'a i powrocie nad lt;

- biały, lajtowy. Gramy pomarańczowy kanał i schodzimy na dolne ograniczenie testując ponownie lt na mniejszym wolumenie.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 826
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » sobota, 23 maja 2020, 14:22

Moim zdaniem jak znacząco spadnie poza LT z marca (teraz ok 9k), to nie ma szans aby skutecznie odbiło od 8500. Później może odbitka od 7.6. Jeśli i to nie da rady, to uważam, że ostatnim przystankiem będzie górna krawędź 0.618 fib. Jak się poczyta tu i ówdzie, sporo osób chciałoby się zapakować na około 6500-6800. Wiadomo, opcja życzeniowa dla niedźwiedzi i "czarnoscenariuszowa" dla obecnych longowców, ale jest na to duża szansa jeśli zeskok z obecnej LT prowadzonej od marca będzie wyraźny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » sobota, 23 maja 2020, 14:51

kozaki_wiesi pisze: sobota, 23 maja 2020, 11:53 JP Morgan:

“There is no country with more to lose from the disruptive potential of digital currency than the United States.”

https://cointelegraph.com/news/digital- ... s-jpmorgan

Obawiam się, że krypto zostanie niedługo mocno zaatakowane
Ale w tym newsie nie ma w ogóle mowy o kryptowalutach. Poza tym oni sami mają projekt krypto o nazwie Kadena
https://www.forbes.com/sites/oluwaseuna ... 306db16ec9
https://www.coingecko.com/pl/waluty/kadena

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mattmati » sobota, 23 maja 2020, 16:33

U mnie kreski narysowane od tygodni, i dalej w kanale, dopóki trzyma jedziemy dalej, ale zawsze tak wygląda jakby miało dalej pójść a potem dump. Eth też ładnie trzyma, ETH/BTC ciagnie rynek do góry. Gram long.

zoom

eth

zoom

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], MagicznyKrokiet i 15 gości