Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 maja 2020, 18:07

DjVegas98 pisze: piątek, 22 maja 2020, 17:28Podziwiam absolutnie ludzi, którzy krzyczą, za każdym cholernym razem, że to już!
Za 37 razem będą mogli powiedzieć "a nie mówiłem?" :roll:

Dodano po 12 minutach 2 sekundach:
Tudemuni powinni wreszcie zrozumieć, że gównoprojekty zmierzają do zera, a nie na ksieżyc.


Po prostu kolejne shitcoiny zastępowane są następnymi i tak to się kręci.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 22 maja 2020, 18:28

God damn it! a pisałem o tym Hajperkaszu niedawno, że może być pompa. Zaraz wrzucę te magiczne kreski, po których była zawsze pompa, co rysowałem. Pierdzielę chyba to APPC jak jest setki lepszych okazji :D

//eno to ewidentnie teraz mamy rurkowy przepływ kasy z altów do altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 maja 2020, 18:32

@DjVegas98 no w sumie to wszystko poszło ostro up, prócz TNT przed którym ostrzegałem :mrgreen:

Ciekawe, czy mi resztę NAS dopompią do 540 sato?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » piątek, 22 maja 2020, 18:33

@BitJanusz ale ten wyskok trwał zaledwie kilka dni może tygodni, trudno było jakkolwiek podjąć jakąś decyzję inwestycyjną :D Zresztą zauważ, że tam przed tą banią miałeś ze 3 lata na akumulację i uśrednianie, a na deser dostałeś wisienkę na torcie - czyli nagła dawka serotoniny i później zjazd i powrót do normalności :D Teraz właśnie jesteśmy w takim okresie zdawałoby się reakumulacji, w przecież nawet BTC zmierzał do zera, wszystko co spada zmierza do zera, ale to nie znaczy, że go ostatecznie osiągnie :D Jak ktoś siedział w Link to cały czas miał hossę, dlatego ważna jest dywersyfikacja :D A tak w ogóle to ja grając przez ostatnie pół roku praktycznie tydzień w tydzień wyłapuję na wielu coin'ach ruchy na kilkadziesiąt, kilkaset procent :D Patrz Lisk, GAME, STEEM, HIVE, DRGN, AION, WAVES, FCT, LTC, BSV, LBC... dla mnie cały czas ten rynek jest żywy, daje mnóstwo okazji i można niezły hajs kosić non stop :D Tylko trzeba trochę się porozglądać :D Alt season trwa :D A jeśli ma być coś takiego jak w 2017/2018 to albo teraz się załadujesz albo dupa, bo tam praktycznie tylko rosło, nie opłacało się sprzedawać tylko zwykły HODL był najlepszy :D Teraz rynek trochę się zmienił :D Ale zauważ, że Ty nie akumulując w przypadku takiego nagłego wzrostu zostaniesz z niczym, tzn. większość graczy która nie zakłada takiego scenariusza nie zdąży się załadować, a nawet nie będzie w stanie :D Czysto matematycznie, jeśli jakiś dev/waleń na danym coinie sprzedał blisko szczytu 2% całego supply, to po spadku 99%, za zysk z 1%(drugie 1% zaraobek) jest w stanie wykupić całe supply, o ile panikarze się wyprzedadzą i bagholderzy zwątpią :D A jeśli dev/waleń wykupi 99% supply to praktycznie może pompować bez oporu :D Poza tym właśnie może się zdarzyć, że ceny z 2017/2018 roku mogą nigdy nie wrócić, dlatego ja zalecałem właśnie akumulację i uśrednianie gdzie właśnie tutaj na dołku są bardzo ładne wahania na wielu coin'ach :D

Przypomina mi się sytuacja z zeszłego roku :D
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 10 lipca 2019, 20:01
xazar pisze: środa, 10 lipca 2019, 19:57wszystko to co wymieniłeś z wyjątkiem BTC od czasu kiedy nawoływałeś do uśredniania traci
Ale głupoty? Gdzie Ci traci? :D Od grudnia cena LTC jest sporo wyższa, tutaj piękny zarobek był :D
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Ja mówiłem, żeby uśredniać od grudnia, tak w ogóle to ja uśredniam już 3 lata :D Niektórzy chyba przespali hossę :D Każdy tych z coin'ów skorekcił 90% ok. :D
Ostatnio zmieniony piątek, 22 maja 2020, 18:43 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » piątek, 22 maja 2020, 18:42

Moj komentarz
anagamidev pisze: piątek, 22 maja 2020, 18:33Zresztą zauważ, że tam przed tą banią miałeś ze 3 lata na akumulację i uśrednianie
DjVegas98 pisze: piątek, 22 maja 2020, 18:28 jak jest setki lepszych okazji
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 22 maja 2020, 18:45

@anagamidev Z tymże, że @BitJanusz regularnie zarabia po kilka, kilkanaście % grając SWINGIEM, spiąć przy tym spokojnie, używając stop lossów. A w twoim przypadku jeżeli kupisz w bessie i trzymiesz bez SL to po dalszej jeździe w dół słono tracisz.
Ok odrobisz się przy uśrednianiu (jeżeli jesteś w tym dobry) jeżeli spadek będzie mały/średni, ale co w przypadku, gdy po twoim kupnie alt spadł -90% i masz aż do nadrobienia 1000%?
Każdy scenariusz nie po twojej myśli wymusza od ciebie dodatkowe nakłady czasu, by nadrobić przegraną.

Ja sam mega żałuję, że nie doceniłem metody @BitJanusz, który już od dawna jedzie z koxem, że hej, tylko jestem coś pomiędzy Waszymi metodami, bo jestem bardzo leniwą osobą. Czasem coś rozegram na swing oraz trzymie swoje kilka altów, pomnażam ich ilość takimi machlojkami jak nie raz wrzucam, ale mam poustawiane na wszystkich globalne SL, by nie tracić więcej. Na APPC aktualnie jest to SL w okolicach 270 sato. Jeżeli ten SL siądzie to wtedy będę czekał na przejaśnienie sytuacji i wejdę na jakimś większym wypłaszczu. ale NIGDY nie trzymie coina w nieskończoność.


A tu te kreski na HC, o których mówiłem ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 22 maja 2020, 18:57 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: veytha » piątek, 22 maja 2020, 18:45

Obrazek

Można się parą INS/BTC zainteresować, po ostatnim podobnym PnD w ciągu 48h była powtórka (czyli dzisiejsza noc wypada). R do 3-4%, TP kto gdzie woli, na niższych interwałach uformował się supporcik, na którym skupuje ktoś z co najmniej 10BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 maja 2020, 18:47

Weźcie pod uwagę, że w typowym alt season mamy (tak gdzieś w połowie cyklu jego życia) właśnie wystrzały kilku wybrańców i są to % rzędu 100-200% (z jakiegoś powodu zawsze tyle) na dziennej. Do tego częśc robi 100% naturalnie (rzędem świeczek 1d) a część robi 20-30%. Ta faza powoduje, że "inwestorzy" widzą już tylko up i zaczynają wchodzić, co oczywiście jest wykorzystywane by sprzedać im siatki, po czym BTC zaczyna gwałtownie rosnąć albo gwałtownie spadać, co daje -20% na dziennej dla prawie każdego alta i to kilka dni z rzędu, często znosząc dosłownie CAŁE wzrosty.

Ludzie się na to nabierają od miesięcy, więc czemu teraz ma być inaczej? Bitek nie jest po 100k $ i nie wchodzą janusze kupując cokolwiek z odrobiną płaskiego wykresu. Styczeń 2018 prędko się nie powtórzy. Ba, może nigdy się nie powtórzy. To była anomalia.

Dodano po 53 sekundach:
anagamidev pisze: piątek, 22 maja 2020, 18:33le zauważ, że Ty nie akumulując w przypadku takiego nagłego wzrostu zostaniesz z niczym
Ja, mój drogi kolego, od 6 maja jestem +80% up, a nie "zostaję z niczym" bo nie skupiłem PND :mrgreen:

i jest to profit ZREALIZOWANY czyli wybija mi SL na ARN i mam +75% ilości BTC sprzed 2 tygodni, gwiżdżąc na spadki.



Przy okazji: gwarantuję, że +1000$ na bitku i całe towarzystwo narobi w portki, a część coinów poleci na nowy low.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 22 maja 2020, 18:59

Swoją drogą na APPC bardzo ciekawy moment. Jesteśmy przy górnym ograniczeniu długiego kanału od lutego (367 sato) i jeżeli wybijemy z niego i pokonamy 381 sato, i w między czasie oczywiście Bitek nie wywinie nam jakiegoś numeru, to może być jakaś pompka.

Paradoxalnie mniejszy volumen może lepiej służyć temu coinowi, niż duży jak ostatnio. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » piątek, 22 maja 2020, 19:20

BitJanusz pisze: piątek, 22 maja 2020, 18:47Ja, mój drogi kolego, od 6 maja jestem +80% up, a nie "zostaję z niczym" bo nie skupiłem PND
Ja nie mówię o tym :D To, że grasz teraz i zarabiasz bardzo dobrze, ale chodzi mi o to, że jakby się powtórzyło to co w 2017/2018 to po wzroście +500%, pewnie bałbyś się wejść, a to zrobiłoby z tych cen dodatkowe +500%, i czekałabyś ze 2-3 lata, żeby wróciło do cen dzisiejszych :D Np. LTC wystartował zdaje się od 5$, a dzisiaj jest 8x droższy, czy nie wiem BTC chociażby, było po 200$, a dzisiaj jest po 9k$, a ktoś kto wyprzedał się - all out na 1k$, co prawda pięknie zarobił, aczkolwiek nie biorąc pod uwagę scenariusza długoterminowego wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle z perspektywy dzisiejszych cen :D :D Zatem jeśli np. na takim APPC wyprzedasz się na jakiejś pompie +100-200%, to może uciec Ci bańka na +1000% i to Twoje 80% będzie zyskiem, aczkolwiek ucieknie Ci szansa na dużo większy zysk :D Czaisz teraz? :D

Np. w którym momencie kupiłbyś ETH? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 maja 2020, 19:41

anagamidev pisze: piątek, 22 maja 2020, 19:20 Np. w którym momencie kupiłbyś ETH?
Trudne pytanie. Longtermowo dobrze wygląda wyjście z kanału spadkowego na początku 2017, ale jak widać - zajęło 2 miesiące, nim zobaczyliśmy bańkę od tego momentu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » piątek, 22 maja 2020, 20:45

anagamidev pisze: piątek, 22 maja 2020, 19:20Zatem jeśli np. na takim APPC wyprzedasz się na jakiejś pompie +100-200%, to może uciec Ci bańka na +1000% i to Twoje 80% będzie zyskiem, aczkolwiek ucieknie Ci szansa na dużo większy zysk Czaisz teraz?
Chyba, że będzie się bawił w umiejętne skalpowanie dużych ruchów, wtedy powinien na tym wyjść podobnie jak reszta bo i tak nie będziesz w stanie kupić centralnie w dołku a sprzedać centralnie na górce.
Personalnie strategia @BitJanusz bardzo dobrze operowała przez 2 lata przy takim zachowaniu kursu bo po prostu było operowanie na stopach i praktycznie wyrzutki/take profity bez jakieś wczutki większej, bo nie było miejsca na większe ruchy. Jak sytuacja się zmieni na rynku to strategia pewnie nadal będzie działać, tylko, że zwroty będą mniejsze niż na tradycyjnym "hodlowaniu".
Altcoin season nadejdzie czy nie, to i tak nie liczyłbym na to co się działo w 2k17/18 (Mimo, że sam jestem załadowany w alty).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » piątek, 22 maja 2020, 21:09

I pomyslec ze HC wywalilem a tam taka szpila 50%
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » piątek, 22 maja 2020, 23:25

$CHZ - Dreyfus ponownie nakręca atmosfere. Niebawem ma pojawić się kolejne duże partnerstwo.
Być może największe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 23 maja 2020, 00:59

Jeszcze a propos tradingu na hossie.

Otóż nawet na dość... wybuchowych parach (może oprócz LINK, który większość czasu ciągle rośnie albo wytrwale korektuje), typowo coiny spędzają więcej czasu w konsolidacji, niż w trakcie ruchu.

Na hossie można wchodzić również na krótsze pozycje - śledząc figury konsolidacyjne i grając pod ich wybicia. Na ten przykład wchodzimy przy wybiciu z legitnego trójkąta z targetem kilkanaście %, co przy odrobinie szczęścia zrealizuje się w kilkanaście minut, wychodzimy i czekamy na następny sygnał.

Niestety, nie ma żadnych szans, by grać tak z sukcesami bez bota, a ja wciąż nie umiem napisać porządnego (a w internetowe nie wierzę). Bo trzeba równocześnie śledzić dziesiątki par i te ciekawe muszą mieć skrypty by odpalić market buy w razie przebicia. API giełd niestety ogranicza nas do wystawiania zleceń tylko w ramach posiadanej kasy, bez bota nie obstawicie all-in stop buy na 20 coinach, bo się po prostu nie da.

@emdecha , czy Twój to potrafi? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 23 maja 2020, 07:08

I cyk, kolejne kilkadziesiąt procent :D


### edited: 2020-05-23 08:19 ###
Targecik niemalże wbity :D Dobra czterdziestka nie jest zła :D

Warto odnotować, że aż trzeba było 3 dni, żeby uzyskać target :D
anagamidev pisze: środa, 20 maja 2020, 16:34 ZEN/BTC, 4h, coś zaczyna podbijać, ale trzeba uważać :D
Spoiler:
Spoiler:
Zgdonie z metodologią, odklepane :D Trochę za wcześnie wyprzedawane, ale +4BTC prawie zawsze to coś :D
anagamidev pisze: wtorek, 19 maja 2020, 18:12 ZEN/BTC, 1d, warto obserwować :D
Tutaj może być jakiś grubszy uptrend :D
Spoiler:
TNT/BTC, 1d, zaczyna wyglądać ciekawie, bullish engulfing na 1d być może :D Może też będzie klepanko czterdziestki :D


### edited: 2020-05-23 09:36 ###
STEEM/BTC, 1h, jakieś opóźnienie na trading view :D

Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 22 maja 2020, 13:26 STEEM/BTC, 1h, RSI schłodzone, można coś próbować :D Już myślałem, że bańka mi uciekła :D #redemption

Warto także obserwoać HIVE RSI ładnie schłodzone na 4h, potencjalnie jeśli dołek jest tutaj to może być ruch na +30% wkrótce :D
To był bittrex :D :D :D Coś tam przymuliło :D
Spoiler:
Jeszcze Lisk do 2$ i HIVE do 4000 sat i będzie gitareczka dzisiaj :D

### edited: 2020-05-23 10:16 ###
TNT/BTC, 1h, chyba podwójna niecka się realizuje :D Dziękuję Ci panie Pompeczko :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » sobota, 23 maja 2020, 11:00

Sprzedawać tnt czy czekac jeszcze ??
Sprzedalem 18% ale tak jak mowiles odrobilem tylko strate 😢

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 23 maja 2020, 11:26

@vasiliew23 no trend zwykle trochę trwa, jeśli już się odwrócił, to jeśli coś sprzedałeś to staraj się odkupić niżej i czekaj na wyższy szczyt, szukaj jakichś kolejnych targetów :D Ja tak jak mówię, docelowo liczę na to 40% od szczytu, więc jeszcze trochę tam brakuje, a poza tym długoterminowo, ktoś pisał, że fair price dla tego shitcoin'a to 0.29$, nie wiem ile w tym prawdy, ale zamierzam to sprawdzić na własnej skórze, byczej skórze :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » sobota, 23 maja 2020, 11:44

@anagamidev I to mi sie podoba, nie tylo obrazki ale jak to mowia amerycanie "put your money where your mouth is" :D
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Jabol » sobota, 23 maja 2020, 11:50

@anagamidev
W jaki sposób określasz target? Jakoś procentowo względem ostatniego szczytu?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor i 6 gości