aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: leszek555 » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 13:02

Cześć,

ostatnio zainteresowałem się aplikacjami, które usprawnią mój trejding, które działają poprzez udostępnienie klucza API tylko do wykonywania zleceń zakupu i sprzedaży, np. na platformie https://skyrocket.trade/pl/ .
W tym wypadku właściciele tego serwisu mają dostęp do klucza API każdego użytkownika, oczywiście środków wypłacić nie może, ale moze w jednym momencie zrobić zlecenie kupna w imieniu użytkowników i wymponować jakiegoś mało płynnego coina, na którym będzie miał zlecenia sprzedaży po wyzszych cenach i tym samym praktycznie zabrać środki swoim klientom.

Czy mam rację i udostępnianie takiego klucza jest bardzo ryzykowne?

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: leszek555 » sobota, 2 maja 2020, 02:37

up, nikt nie pomoże? :cry:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: koparki » sobota, 2 maja 2020, 03:23

@leszek555 jest to jakaś zarejestrowana realnie firma, czyli właściciele nie są anonimowi. W wypadku bitmex nie ma mało płynnego kojna którym można wyssać komuś środki z konta. Jak juz musisz ryzykować to ogranicz się do bitmex a po roku obserwowania rzetelności na reddit i innych mediach społecznościowych zdecydujesz co dalej .
Może spróbuj interface bitfinexa, zamiast łaczyć się z niesprawdzonymi serwisami tuningujacymi trading. Na Bitfinex trading jest usprawniony już natywnie, klikasz na wykres i pojawia sie w okienku cena poziomu który wskazałeś na wykresie, sa oznaczone na wykresie poziomy wejścia , SL, TP. Są zabezpieczenia przed pomyłkami, które nie raz mnie uratowały. Tam masz tez dźwignię w razie potrzeby (małą x5 i x3 w zależnosci od kojna).
Jak każda giełda również i na tej jest ryzyko trzymania środków. Bitfinex jest atakowana przez bankierów(przez rząd USA) za USDT . Była tez sytuacja że zamrożono i odebrano ogromne kwoty zdeponowane przez bitfinexa w bankach w różnych krajach w PL , w USA i w Portugalii bodajże, są poszlaki że sobie wydrukowali odpowiednik tych utraconych środków w USDT .
---

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: Sokon » sobota, 2 maja 2020, 11:24

leszek555 pisze: poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 13:02które działają poprzez udostępnienie klucza API tylko do wykonywania zleceń zakupu i sprzedaży
A ja bym osobiście nie podawał nikomu całych kluczy api nawet jeśli są bez możliwości wykonywania przelewów...

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: leszek555 » sobota, 2 maja 2020, 13:59

@koparki dziękuję za odpowiedź, tak właśnie myślałem, że jest to bardzo niebezpieczne i dziwne, że ludzie z tego korzystają bez chwili refleksji. Pozostaje stworzenie własnej aplikacji, która będzie działała na moim komputerze, tutaj bezpieczeństwo będzie na podobnym poziomie, jak korzystanie z platformy, tak mi się wydaje.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: SkyRocket » wtorek, 12 maja 2020, 15:25

Cześć!
Co do bezpieczeństwa używania SkyRocket.trade to jak kolega juz wspomniał jest to zarejestrowana firma na Malcie z konkretnymi osobami. Obecnie, żeby na Malcie zarejestrować firmę trzeba przejść całą procedurę z prześwietlaniem wszystkich wspólników łącznie z zaświadczeniami o niekaralności. Dodatkowo Giełdy które są obsługiwane przez taką Aplikacje maja własne zabezpieczenia przed takimi działaniami. SkyRocket.trade został oficjalnym brokerem Binance, co łączyło się z dodatkowym audytem z ich strony.
Cały rynek finansów opiera się na firmach-brokerach którzy dostarczają swoje własne narzędzia.
Korzystanie ze SkyRocket może przynieś korzyści o których można poczytać m.in. na Bitcoin.pl gdzie została opublikowana właśnie 3 z planowanych lekcja korzystania z Aplikacji.
A propos wykorzystania takiej Aplikacji do wywindowania ceny jakiegoś słabego coina to taka Aplikacja kosztowała wielokrotnie więcej niż ewentualny zarobek na takich niedozwolonych działaniach.
Pozdrawiam
Tak jestem ze SkyRocket i nazywam sie Maciej Cukrowski 😀


Chętnie odpowiem na każde pytanie.

PS. Artykuły na nasz temat na Bitcoin.pl https://bitcoin.pl/?s=skyrocket

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: ttbit » wtorek, 12 maja 2020, 19:32

SkyRocket pisze: wtorek, 12 maja 2020, 15:25A propos wykorzystania takiej Aplikacji do wywindowania ceny jakiegoś słabego coina to taka Aplikacja kosztowała wielokrotnie więcej niż ewentualny zarobek na takich niedozwolonych działaniach.

Niedozwolonych działaniach? :shock:

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

aplikacje do giełd - bezpieczeństwo

Postautor: leszek555 » wtorek, 12 maja 2020, 22:24

SkyRocket pisze: wtorek, 12 maja 2020, 15:25A propos wykorzystania takiej Aplikacji do wywindowania ceny jakiegoś słabego coina to taka Aplikacja kosztowała wielokrotnie więcej niż ewentualny zarobek na takich niedozwolonych działaniach.
Pozdrawiam


Kwestia tego, jaki kapitał ludzie korzystający z platformy będą łącznie posiadali. Nadal polega to wszystko na zaufaniu, w każdej chwili ktoś mający dostęp do tych kluczy może takie coś wykonać i wcześniejsze audyty na nic się zdadzą i nie wiemy, czy binance zdąży na tyle szybko zareagować, aby zablokować wypłatę środków. Działanie może być na tyle zorganizowane, aby przypominało typowy pump and dump jakich wiele i binance może się nie zorientować, że jest coś nie tak. Niestety, ale skutecznie mnie to przekonuje, aby nie korzystać z takich platform.:(

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Google [Bot], Pytek, zbig001, Zmarzniety0 i 21 gości