Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5005
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 maja 2020, 20:22

@Budzaj im większa promocja tym lepiej jak ktoś skupuje :D
@Szymq07 no ETH i LTC już cosik ruszyło, więc pewnie reszta też ruszy w końcu :D W końcu hossa jak ta lala :D 3 fala najdłuższa, najbardziej zyskowna dla byków :D

Cechy charakterystycznie poszczególnych fal
Fala 1.
Zazwyczaj pierwsze fale są najkrótsze w porównaniu do pozostałych fal impulsu. Początkowo wydaje się, że obserwowany ruch cen jest jedynie chwilowym odbiciem po długotrwałej tendencji spadkowej. Z czasem okazuje się jednak, że część pierwszej fali stanowi element procesu formowania się podstawy przyszłego trendu. Jeżeli fala pierwsza powstaje w ramach głównych formacji odwrócenia trendu, ma ona dynamiczny charakter. Ocenia się, że podczas kształtowania się fali pierwszej najczęściej akcje kupują inwestorzy instytucjonalni. Inwestorzy indywidualni, który mają jeszcze w pamięci rynek bessy, wstrzymują się z zakupami.

Fala 2.
Fala druga z reguły znosi całą pierwszą falę bądź jej większość. Zwraca uwagę fakt, że ruch korygujący w dół zatrzymuje się zazwyczaj powyżej poziomu rozpoczęcia fali pierwszej. Taki układ cen stanowi trzon do powstania kilku najważniejszych formacji odwrócenia, m.in.: podwójne lub potrójne dna oraz odwrócona formacja głowy i ramion. Na tym etapie przyjmuje się, że akcje ponownie kupują inwestorzy instytucjonalni, natomiast inwestorzy mniej doświadczeni zamykają swoje stratne pozycje, oczekując dalszego znaczącego pogorszenia koniunktury.

Fala 3.
Na rynku akcji fala trzecia jest najczęściej najdłuższa i cechuje się dynamicznym wzrostem. Podczas tej fali, analiza techniczna generuje wiarygodne sygnały kupna. Równocześnie pod kątem oceny trendu otrzymujemy silne sygnały kupna. Fali tej towarzyszy najwyższy wolumen obrotów. Rynek notuje przyśpieszenie dynamiki wzrostu, czemu towarzyszą tzw. luki cenowe. Najczęściej fala trzecia jest falą wydłużoną. Istotne jest to, że nigdy fala trzecia nie jest najkrótsza w układzie pięciu fal wzrostowych. Warto wspomnieć, że podczas kształtowania fali trzeciej na całym rynku akcji, wszystkie główne wskaźniki makroekonomiczne potwierdzają rozwój gospodarki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 23:29 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Libra | A New Global Payment System

Początkujący
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-14

Postautor: Szymq07 » czwartek, 7 maja 2020, 21:04

Szybciej poszło niż myślałem 8-) to teraz ręce pod dupe i czekamy ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 7 maja 2020, 21:15

hhehehe zaraz bedzie trzeba wychodzic z pozycji a nie,teraz ubieranie baranów jak zwykle

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
5

Postautor: mudol » czwartek, 7 maja 2020, 22:50

Lisk od dawien dawna jest ZAWSZE na końcu, czy to spadki czy wzrosty, więc nadal bym czekał co Dziadek pokaże.
kto nie z Nędznym Moderatorem ten przeciwko światu! :D

Początkujący
Reputacja: 736
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » piątek, 8 maja 2020, 09:12

chyba jednak druga noga będzie potrzebna na lisu

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
8

Postautor: liskoptimist » piątek, 8 maja 2020, 11:27

Lipa trochę, że Lisk 3-4 dni przed halvingiem ani drgnie, to nie jest zbyt optymistyczne. Po halvingu może być różnie, historia pokazała, że cena Bitcoina po halvingu spadała co może się równać ze spadkami cen pozostałych altów w tym niestety i liska, obym się mylił.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pomoc_potrzebna » sobota, 9 maja 2020, 09:23

Dokladnie tak lisoptimist dokladnie tak !!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
1

Postautor: Hamas » niedziela, 10 maja 2020, 11:42

@liskoptimist a co to jest halving? to tylko odsiew slabych gornikow, ograniczenie sprzedazy, dobicie bitka pod katem przesylu, jego ograniczenie wieksze, jak sie w koncu ludzie obudza i skonczy jego dominacja, to bedzie mozna odetchnac, jezeli nie bedzie szerszej adopcji krypto w swiecie, to sam halving ceny nie wywinduje :idea:

najwieksze wsparcie na bitku jest zdaje sie na 800$ wiec moga dla mnie tam spadac, a wtedy mam nadzieje alty odzyja :twisted:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » niedziela, 10 maja 2020, 11:51

liski sprzedały 100btc na utrzymanie się jeszcze przez rok czasu widać że chcemy dociągnąć do prawdziwej hossy kiedy ulica się zleci wtedy będą prawdziwe wzrosty

bitek moim zdaniem już dużo nie zleci może jakieś 20% z obecnych poziomów wtedy na lisku może być mega promotion jeszcze raz ale zobaczymy

może być też tak że to jest dołek wtedy lsk może być za miesiąc w okolicach 2usd

Dodano po 7 godzinach 28 minutach 28 sekundach:
to co się dzisiaj mnoży liski

trzeba korzystać

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pomoc_potrzebna » niedziela, 10 maja 2020, 19:35

Nikt mnie nigdy nie słucha :( :( :(

Początkujący
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Postautor: filoZoff » niedziela, 10 maja 2020, 20:21

Jakoś tak strasznie niemrawo spada Lisk na Bitbay (w porównaniu do USD) - dziś nad ranem weszła mi ledwo połowa zleceń zakupu - ustawiałem się tak jak pisałem wcześniej w moich prognozach na tym forum od 4.90 PLN w dół (większość lekko powyżej 1 USD) i jak na razie tylko połowiczny sukces.
Ale po wykresie patrząc jest chyba jeszcze nadzieja na drobny obsuwę - zacząłem się już martwić, że nie uda mi się odkupić Lisków które spuściłem na koniec kwietnia.
Jakby cena podążała za USD - to miałbym już większość odkupioną.
Poczekamy zobaczymy - na razie jestem dobrej myśli, że uda mi się jeszcze odkupić po dobrej cenie.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » niedziela, 10 maja 2020, 23:02

jest może vetz bo on ogarania takie szybkie trejdy ciekawe jak widzi teraz liska w przyszłym tygodniu

jest spore wyprzedanie do btc a ten zaczyna przeć w górę to chyba jest niezła szansa w końcu może jak nie na 2usd to chociaż 1.40 znowu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 maja 2020, 04:51

LSK/PLN, 1d :D Z fibRet wychodzi, że jeśli dołek nie zostanie pogłębiony na 1.77PLN to w dłuższym terminie powinno dobić do 15-36.6PLN jako trzecia fala :D Na razie to chyba będzie ściągać do 4PLN/1$ jako taki psychologiczny okrągły poziom :D Swoją drogą bardzo fajnie wyciągnięcia są na 1h/4h, można pięknie uśredniać i akumulować :D

Tak to wyglądało 3 lata temu :D Jakieś podobieństwo jest :D
Spoiler:
Jeśli tak to wkrótce powinien zacząć się ostry bullrun bez korekt :D Osobiście na to liczę, a ewentualne dalsze spadki będą dla mnie nie lada gratką czyli okazją do promocyjnych zakupów :D A dlaczego? :D Nadal liczę na ceny 288-1000PLN w przyszłości, czego nigdy nie ukrywał, dlatego głupie 1000 Lisków na long term warto mieć chociaż i sobie je uśredniać :D Czyli przykładowo kupujemy 2000 lisków na jakimś dołku, typu 2-4PLN, cena odbija do 4-8PLN, sprzedajemy połowę i mamy tysiąc lisków za friko na long term :D I tym kapitałem co odzyskaliśmy możemy grać krótkoterminowo z zapasem nowego ATH :D Lepiej ryzykować teraz niż na szalejącej hossie :D

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomallo » poniedziałek, 11 maja 2020, 09:48

niedawno na BIMBAJU poszlo BTS/LSK za 8000 poszla strzala w dol i odrazu normalny poziom. PLN nie drgenelo. jak sie ma ten system do pomylek? ja zawsze 5 razy sprawdzam zanim klikne cokolwiek ale zastanawiam sie jakby dac przecinek w zlym miejscu przez nieuwage mozna grubo wtopic... co wtakim przypadku? chyba nic po prostu wtopa nie? to mala rozmieżność ale co jakis czas obserwuje sie takie ogromne strzały, moze dobrze miec powstawiane absurdalne oferty bo moze akurat ktos wtopi :)

Początkujący
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0

Postautor: filoZoff » poniedziałek, 11 maja 2020, 12:55

Tomallo pisze: poniedziałek, 11 maja 2020, 09:48moze dobrze miec powstawiane absurdalne oferty bo moze akurat ktos wtopi

To jest bardzo dobra technika. Odkąd kiedyś nawet na dużych giełdach zacząłem obserwować takie dzidy - to zawsze staram się jakimiś drobniakami ustawiać kompletnie poza bieżącymi zakresami (swego czasu natchnęło mnie kiedyś XMR na Binance na takie podejście).
Na Bitbay dość niedawno udało mi się w ten sposób sprzedać trochę ZEC w przedziale 230 - 250 PLN. Kurs wtedy był poniżej 200 PLN - i nagle pojawiła się fajna dzida do rejonu ~270 PLN, która zdjęła mi wszystkie zlecenia sprzedaży) - po czym szybko kurs wrócił poniżej 200 PLN.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomallo » poniedziałek, 11 maja 2020, 13:39

Fajnie forum przycicha ... czuc napięcie co będzie...??? :D :D nie wiem czy wy tak macie ja odkad sie dopakowalem to rano boje sie odpalac aplikacje aby sprawdzic kurs haha :D widze anagamidev zawsze czujny, nawet o 4 rano :D ja taki hardcore nie jestem ale rano kilka wdechow na balkonie zanim wlacze aplikacje :) pozdrawiam wytrwalych, niebawem doczekamy sie....

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0

Postautor: liskoptimist » poniedziałek, 11 maja 2020, 13:53

Widzę, że forum się obudziło, liskowicze jak niedzwiedzie po przerwie zimowej wychodzą ze swoich nor.
Za parę godzin wydarzenie, na które tak długo czekaliśmy i każdy się dalej zastanawia co się wydarzy, nikt tego nie przewidzi. Wystarczy, że jakiś wieloryb wejdzie na rynek i namiesza. Ja akumulowałem liska od kwoty 60 zł pozniej 20 zł a najtaniej kupowałem go po 2,8 zł uśredniłem na poziomie 13 zł, Część sprzedałem przy tych wzrostach co był po
2,5$ za sztukę i dokupiłem znowu na poziomie 1$, nic tylko akumulować. Jednakże myślę, że jak do roku nic nie drgnie marnie to widzę, dlatego liczę cicho na halving.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » czwartek, 14 maja 2020, 17:37

LSK/USD, 1d :D Trochę nudno się zrobiło na tym 1 dolarku :D #itstime
Spoiler:

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
4

Postautor: Arielzz » niedziela, 17 maja 2020, 20:17

Cześć. Mam takie pytanie do was. Skąd pewność że lisk będzie miał nowe ATH? Wgl że jest wart więcej niż teraz? Chodzi mi o to że np BTC jest ograniczona ilość a LSK jest nieograniczona. Jak np dolary dodrukowuje się na potęgę to tracą wartość, to jest wada, czy się mylę?

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Shaka91 » poniedziałek, 18 maja 2020, 08:07

Widzę że LSK rusza po woli w górę za BTC w USD i PLN. Może coś pchnie w końcu.

Wróć do „Lisk”