Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bemx2k » czwartek, 7 maja 2020, 00:17

mikusiek pisze: środa, 6 maja 2020, 22:36"czutkę"? to jest dopiero merytoryczna tresc...

Zapewniam Cię że po latach obserwacji tego oraz innych forum moja ''czutka'' więcej znaczy niż bohomazy niektórych kreślarzy .
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 7 maja 2020, 01:03

@MARTIN01 wg mnie nie. Odkupisz dużo drożej na fomo potem. Imo to co mamy teraz to przyszły dołek korekty, jeszcze zależy z jaką intensywnoscia przebije 10k. Koniec sierpnia tak jak pisałem liczę na 13-14k i wtedy mocniejsza korekta.

Od dołka z początku 2019 mija 7 MIESIECY i mamy 13k z groszami.. nie ma co się podniecać 8 świeca 1w w 2020 :mrgreen:

W 1 kwartale 2020 też mieliśmy dołek.. ciut wyżej niż w 2019. Suma sumarum ten impuls może nas zaprowadzić nawet wyżej niż 13-14 k i to jeszcze być może w tym roku.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 7 maja 2020, 01:40

Dovakhiin pisze: czwartek, 7 maja 2020, 01:03ten impuls może nas zaprowadzić nawet wyżej niż 13-14 k
no na przykład na moje 18k :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 maja 2020, 01:47



Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 01:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 7 maja 2020, 01:48

Zamknąłem longi przy 9300$, nie podoba mi się to.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Excavators » czwartek, 7 maja 2020, 02:00

@ergorg brawo ty ;) ja zapakowany w shorty na etc od 7.2 :)

Moim zdaniem mamy wlasnie zmiane trendu o ktorej wczesniej pisalem i ktorej szukalem. Bedziemy zmierzac do okolic 7-7.2k tam kolejna lokalna zmiana trendu powinna nastapic, do tego czasu oczekuje dziennych korekycjnych i oczekuje ze nastepny tydzien halvingowy rowniez bedzie korekcyjny. DAX i s'n'p spada.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 02:18 przez Excavators, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 7 maja 2020, 02:10

Timing timingiem, ale otworzyłem nowe z SL na obecnym dołku.



Gdyby obecne wsparcie nie utrzymało to możliwa jeszcze cofka do ~8950$.

Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 02:34 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 7 maja 2020, 02:23

wow mocno się zesrało w dół

gdyby nie to odbicie to praktycznie całą dniówke zniosło

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Niko9tek » czwartek, 7 maja 2020, 02:59

Od wczoraj już 6 razy cena odbiła sie od strefy 9360$-9420$ na 1h

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 7 maja 2020, 08:45

Sporo miejsca na lekka korektę, aczkolwiek nie zdziwi mnie strzał do 10k dziś max jutro :)


Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ezVt » czwartek, 7 maja 2020, 09:32

Obecnie jesli nie wybijemy lokalnej LT na 9,3 struktura swiec na 1h wskazuje na zejscie do 9,2 dokladnie 9196 skad powinnismy wybic wg tego co widac na 4h. Wg ma lokalnie szansa na wybicie 9,3 sa nieco mniejsze niz na zejscie do 9,2 to fajny lokalny support wg ma, zbiega sie rowniez ze zniesieniem korygujacym impuls od 9,0

W/w poziomy beda kluczowe, dlatego, ze wybicie 9,3 moze zapoczatkowac wiekszy ruch powyzej glownej LT i testowanie jej od gory, zejscie ponizej 9,2 moze zmienic lokalny trend i dac szanse na wieksza korekte, gdzie albo utrzymamy charakter kierunek up, albo caly charakter ruchu moze ulec zmianie w momencie przebicia 8,97.

mozliwe scenariusze opisane wyzej dla DT pod fina, na 4h nadal byczo, ale warto wziac pod uwage zalamanie

Ciezko brac pod uwage ob lokalnych korekt po zrzucie przed zamknieciem 1D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 7 maja 2020, 09:46

Patrząc na 4h to wg. mnie dopiero przebicie 8444 jakoś mocniej mogłoby zanegować trand, na razie trend wzrostowy i lokalnie też jest jakby byczy kanał, tutaj wygląda trochę jakby tworzyło się cup and handle i powinien być wystrzał jakiś mocniejszy :D Na RSI dywergencja, bo kurs rośnie, a RSI się chłodzi/stoi w miejscu :D Może double top :D Aczkolwiek kolejny docelowy górny target to 11k$ :D

BTC/PLN, 1w, wygląda mega mega byczorsko, ciekawe jak się zamknie :D

Spoiler:
Na 1d jest jakiś piękny ISHS, ale RSI przegrzane jak diabli :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 maja 2020, 15:03

Joe007 zmywa się z twittera. Nie wiem, czy swoją pozycję ukrył czy zamknął, bo przestała się wyświetlać na podglądzie. czyżby się bał, że ktoś większy od niego chce go zlikwidować? :mrgreen:

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
ps. najzabawniejszy diamond, jaki narysowałem w życiu :mrgreen: stamp 15min

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 7 maja 2020, 15:06

@BitJanusz warto poczytać ostatniego twitta Joe


wydaje mi się, że ta część przeważyła
Here is one. Trading is a dangerous, adversarial, high-stakes info game. It's played against best-in-class, looking for any advantage. Your trade results and views being public gives them too much advantage over you. There are tools reconstructing my portfolio out there already.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 7 maja 2020, 15:11

BitJanusz pisze: czwartek, 7 maja 2020, 15:03Joe007 zmywa się z twittera. Nie wiem, czy swoją pozycję ukrył czy zamknął, bo przestała się wyświetlać na podglądzie. czyżby się bał, że ktoś większy od niego chce go zlikwidować?


Wylaczyl swoje konto z leaderboard. Zlikwidowac sie go raczej nie da. Shorta moze mial na 7k btc, gdzie w peaku jego pozycja byla chyba na 40k self funded, wiec w zasadzie bez dzwigni - zapas ma duzy.

Takie grubasy generalnie sie nie wystawiaja na publiczna ekspozycje. Jego pojawienie sie bylo w pewien sposob historyczne :) Pare lat temu to huntowano stop losy na pewnych grupach na telegramie.. a pozycje byly tylko pare mln.
Zrobil sobie polroczny eksperyment - probowal doedukowac ludzi, ale wiedzial tez ze druga strona tez go bedzie obserwac. Wiec logiczne bylo ze predzej czy pozniej zniknie, ludzie nawet porobili narzedzia co sledzily jego pozycje..

Watpie zeby zamknal cokolwiek na stracie. Nawet gdyby zamknal to z 6 msc i tak jest z 50 mln usd na plusie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 maja 2020, 15:14

Czyli jednak boi się, że ktoś większy go wyrucha, gdy będzie się publicznie chwalił 20 milionami shortów na prawo i lewo :mrgreen:

W sumie ten facet to dla mnie trochę fenomen. Nie gra technicznie. W ogóle nie stosuje AT. Wierzy w DCA, które jest tu powszechnie krytykowane jako beznadziejna metoda zarządzania ryzykiem. I.... jednocześnie ma naprawdę niezłe osiągnięcia. Nie mówię tutaj o milionach (bo facet gra milionami, % zrobku z granej kwoty mam pewnie sporo większy od niego), tylko o to, że z takim podejściem i przy takich metodach facet jest w stanie kilka miesięcy z rzędu jechać na zielono.

@prap0n Co myśłisz na ten temat? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 7 maja 2020, 15:20

BitJanusz pisze: czwartek, 7 maja 2020, 15:14Czyli jednak boi się, że ktoś większy go wyrucha, gdy będzie się publicznie chwalił 20 milionami shortów na prawo i lewo


No mnie to nie dziwi, w ogole. Oczywista oczywistosc.
Pewnie nawet porownywal swoj performance w momencie gdy byl na twitterze i przed i zauwazyl ze "cos sie zepsulo".
To juz nawet psychologia drugiej strony moze wplywac na takie ryzyko... "pokazemy mu... jak taki dobry i sie chwali po social media.." Nawet gdyby drugiej stronie nie przynioslo to wiekszej korzysci :)

Nie widze problemow z DCA przy takim kapitale. Patrzac na to jak duze % mamy ruchy w krypto, robilbym dokladnie to samo.
To jest najlepsza metoda gry na crypto, mala dzwignia, duzy kapital i cierpliwosc. nawet jesli trzymamy dluzej straty.

Pewnie ma jakies wlasne modele statystyczne, estymatory sentmentu czy cos podobnego. Na pewno mozna bylo zauwazyc z tweetow ze jest bardzo techniczna osoba.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 maja 2020, 15:22

prap0n pisze: czwartek, 7 maja 2020, 15:20Nie widze problemow z DCA przy takim kapitale. Patrzac na to jak duze % mamy ruchy w krypto, robilbym dokladnie to samo.
To jest najlepsza metoda gry na crypto, mala dzwignia, duzy kapital i cierpliwosc. nawet jesli trzymamy dluzej straty.
Czy jednak nie lepszą wersją jest all-in zamiast DCA według Ciebie?

Mi się nigdy nie udało sensownie ugrać na DCA. W najlepszym wypadku wracałem do punktu wyjścia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 7 maja 2020, 15:26

BitJanusz pisze: czwartek, 7 maja 2020, 15:22Mi się nigdy nie udało sensownie ugrać na DCA. W najlepszym wypadku wracałem do punktu wyjścia.


DCA generalnie jest metoda dla poczatkujacych, ale jesli dolozysz swoja wiedze z AT to mozesz zoptymalizowac to jeszcze bardziej. Zeby nie wchodzic przy ryzyku kolejnego LH itd. To jest pewnego rodzaju baza ktora mozna rozbudowywac o elementy AT w ktorych jestes dobry i te elementy uwzgledniac modyfikujac troche DCA.

Mozna w pewnych momentach dolozyc wiecej, czasami mniej itd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: snajper » czwartek, 7 maja 2020, 15:32

prap0n pisze: czwartek, 7 maja 2020, 15:20To juz nawet psychologia drugiej strony moze wplywac na takie ryzyko... "pokazemy mu... jak taki dobry i sie chwali po social media.." Nawet gdyby drugiej stronie nie przynioslo to wiekszej korzysci
Jak to przeczytałem od razu przypomniały mi się posty tego gościa:







@prap0n flamer/troll, a może też whale (niepotwierdzone), któremu właśnie "gula skacze" z J0E007 - to w nawiązaniu to waszej rozmowy po prostu o tym, że konkurencja go mocno obserwuje, jego ruchy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 15:44 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor i 50 gości