Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: ricard_ » piątek, 12 lipca 2019, 12:20

O kryptowalutach wiem już od dawna, nie było to jakieś spektakularne odkrycie, po prostu - człowiek czyta w internecie różne techniczne newsy. Kwestią była decyzja żeby w to zainwestować :D napatrzyłem się na moich znajomych, którzy bardzo to wychwalali

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Mikej » sobota, 27 lipca 2019, 14:16

Cześć, o bitc wiem od dawna... trzeba było kupować. Chciałem się jednak zagłębić w podstawy bo jestem begginer i posłuchać bardziej doświadczonych. Na początku chcę się dowiedzieć jak skonfigurować bezpiecznie sobie wszystkie narzędzia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: FuraTeściowej » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:58

Siemka
Ja o bitcoinie dowiedziałem się jakoś w 2014 roku. Grałem w grę online typu P2W. Wyszedł myk aby tanio się obkupić w grze. Wystarczyło założyć konto z wenezuelskiego proxy, wejść w dział płatności i wszystko x razy taniej. Jedyną możliwą formą zapłaty za przedmioty był dla mnie Bitcoin. Poczytałem co to, zrobiłem konto na bitmarkecie24 chyba,kupiłem i tak gdzieś ślad w głowie o tym bitcoinie został. Następny etap to już rok 2017. Mając trochę gotówki i czasu szukałem dobrej inwestycji. Okazało się,że rok 2017 był idealnym strzałem. W co człowiek nie zainwestował to i tak zarobił ... no a teraz mamy rok 2019 :D

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: juro » wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:35

Witajcie,
Było to tak dawno temu że nie pamiętam skąd wiem o walutach. Na początek zamierzam się nauczyć jak i gdzie kupić najtaniej. Jak unikać dużych prowizji itp. Oczywiście w formie testowej, a potem zobaczymy może zainwestuję tak jak w akcje.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: cierpliwy » sobota, 14 września 2019, 08:41

Cześć

O krypto dowiedziałem się już dawno. Ale wtedy to było, że złodzieje i oszuści z tego korzystają. Oczywiście dziś pluję sobie w brodę, że tak późno zacząłem intetesować się tym tematem. Forum śledzę już od kilku miesięcy, jest tu dużo wiedzy.
Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 21 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: detroit4079 » wtorek, 26 listopada 2019, 19:02

Witam, dokładnie to samo chciałem powiedzieć :)
cierpliwy pisze: sobota, 14 września 2019, 08:41O krypto dowiedziałem się już dawno. Ale wtedy to było, że złodzieje i oszuści z tego korzystają. Oczywiście dziś pluję sobie w brodę, że tak późno zacząłem intetesować się tym tematem. Forum śledzę już od kilku miesięcy, jest tu dużo wiedzy.
Jak sobie przypomnę ze bitcoiny były po dolarze :x .
Również śledzę rózne tematy a tu jest fajnie ,jak to sie mówi w kupie siła :)
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 grudnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: Trade or die » niedziela, 8 grudnia 2019, 13:32

Witam wszystkich szanownych userów tego jakże zacnego forum.
O bitcoinie usłyszałem pierwszy raz przy okazji afery związanej z likwidacja darknetowego sklepu,ok 3 maks 4 lata temu.
Dziękuje z całego serducha za dzielenie się jakże przydatną wiedzą.
W miare możliwości z czasem postaram się też dać coś od siebie.
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: tomek-urbaniak » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:19

O bitcoinach i generalnie kryptowalutach dowiedziałem się na jednym z for o zarabianiu, ale wtedy byłem skupiony na zupełnie innych projektach i szczerze mówiąc nie wierzyłem w to, że bitcoiny zrewolucjonizują świat. Totalnie nie rozumiałem idei oraz działania kryptowalut, jako coś nowego dla mnie - było to dla mnie podejrzane i mało wiarygodne. Boimy się tego, czego nie znamy. Dokładnie tak było ze mną. Przeszedłem obok tematu, trochę kpiąc z osób, które później próbowały mnie namówić na inwestycje.
Po latach coraz częściej byłem pytany o możliwość rozliczenia w BTC, pytano mnie o portfel BTC a ja pukałem się w głowę i mówiłem, że mnie to nie interesuje, nie korzystam, nie znam się i nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
Mówiąc krótko - przegapiłem początki i rozwój BTC. Teraz mamy wiele kryptowalut i dopiero teraz tak naprawdę pojawiają się oszuści i osoby, które chcą wykorzystać popularność i funkcjonalność bitcoinów. Dopiero teraz tak naprawdę trzeba uważać i mieć się na ostrożności.

Jak to mówią - lepiej późno niż wcale, więc teraz od paru miesięcy wdrażam się w świat kryptowalut

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: fervi » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:45

tomek-urbaniak pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 22:19dopiero teraz tak naprawdę pojawiają się oszuści i osoby, które chcą wykorzystać popularność i funkcjonalność bitcoinów.
Bez przesady, prawdziwe jazdy były w 2017 roku :P Teraz to popłuczyny

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: tomek-urbaniak » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:57

Faktycznie nie dość precyzyjnie się wypowiedziałem. Zbyt ogólnie. Chodziło mi o ostatnie lata i że problemy tak naprawdę pojawiły się później, a nie na samym początku krypto.
Tak czy siak - mocno się to wszystko rozwinęło, a w życiu bym się tego nie spodziewał w momencie, gdy pierwszy raz przeczytałem: bitcoin

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: fervi » piątek, 10 stycznia 2020, 02:04

tomek-urbaniak pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 22:57Chodziło mi o ostatnie lata i że problemy tak naprawdę pojawiły się później, a nie na samym początku krypto.
Nah, początki krypto to 2009 rok, nie 2017 :D

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: tomek-urbaniak » piątek, 10 stycznia 2020, 10:31

Nadal się nie rozumiemy i chyba nie zrozumiemy.
"Na samym początku krypto" - czyli właśnie 2009/2010, gdy pierwszy raz spotkałem się z kryptowalutami myślałem, że to kolejny fake. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: kapustka » niedziela, 12 stycznia 2020, 19:41

kryptowaluty zawsze były dla mnie czarną magią, nie rozumiałam jak to wszystko działa i jakim cudem zrobił się taki boom na bitcoina. Podobnie jak wiele osób tutaj, na początku nie ufałam bitcoinom i innym kryptowalutom, bo było to coś nowego, co nie łatwo było zrozumieć osobie, która z techniką i internetowymi rozwiązaniami ma tyle wspólnego ile krowa z wybiegiem mody.
Od niedawna interesuję się bardziej bitcoinem i kryptowalutami, bo sporo osób z mojego otoczenia korzysta z płatności btc, z bitomatów, które pojawiają się m.in. w centrach handlowych.
Trzeba iść z duchem czasu i orientować się co się dzieje w świecie

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: tomek-urbaniak » czwartek, 16 stycznia 2020, 17:31

Co do bitomatów to ostatnio w jednym centrum handlowym mijałem bitomat, z którego starsza pani chciała wypłacić kartą pieniążki i zastanawiała się jak włożyć kartę. Tłumaczyłem Pani, że to nie jest bankomat, tylko coś innego, ale ciężko było wyjaśnić starszej osobie o co w tym chodzi.
Fakt jest taki, że dzięki temu że pojawia się coraz więcej bitomatów to coraz więcej osób interesuje się o co w tym chodzi i jakim cudem można z tego wyciągnąć pieniądze

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lutego 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: lipton88 » środa, 19 lutego 2020, 18:25

Witam użytkowników. O BTC dowiedziałem się w 2017 roku kiedy trwał już wielki boom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: hassejo » środa, 19 lutego 2020, 23:58

lipton88 pisze: środa, 19 lutego 2020, 18:25Witam użytkowników. O BTC dowiedziałem się w 2017 roku kiedy trwał już wielki boom.
lipton88 pisze: środa, 19 lutego 2020, 18:25Witam użytkowników. O BTC dowiedziałem się w 2017 roku kiedy trwał już wielki boom.
Witaj, to tak jak obecnie chyba 60% albo i więcej użytkowników forum ;)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: subiektywnie » środa, 1 kwietnia 2020, 13:56

Cześć,

ja o kryptowalutach dowiedziałem się kilka lat temu od kumpla, który miał kilka BTC i trzymał je na Mt. Gox. Co dalej się stało pewnie większość z was wie. Sam miałem BTC - kupowałem na poziomie ok 300$ i sprzedałem niestety kilka miesięcy przed szczytami w 2017r. Wtedy pomyślałem, że życiowa szansa przeszła mi koło nosa i odpuściłem totalnie krypto. Natknąłem się na nie znów w tamtym roku chyba u Macieja Wieczorka jak robił wywiad z Philem Koniecznym. Znów zainteresowałem się tematem, tym razem na poważnie i od tamtego czasu dzień w dzień poświęcam sporo czasu na zgłębianie tematu. Dodatkowo całkiem niedawno założyłem stronkę na facebook'u Subiektywnie o kryptowalutach, mam nadzieję że zainteresuje chociaż kilka osób albo komuś pomogę zrozumieć niektóre kwestie. Jeżeli chcielibyście mi pomóc to zapraszam do śledzenia i polubienia strony. Dodatkowo odpalam też blog subiektywnieokryptowalutach.blogspot.com . To tyle o mnie, pozdrawiam wszystkich :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: goplo8 » środa, 29 kwietnia 2020, 13:46

Witam wszystkie osoby jestem tutaj nowy i ja dowiedziałem się z internetu i ze strony hxxps://wolna-polska.pl/wiadomosci/bitcoin-trading-mozesz-zarobic-nawet-12-000-tys-za-250-2019-06.
 ! Wiadomość z: rav3n_pl
popsułem link do strony reklamującej SCAMY

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: bitek123 » piątek, 1 maja 2020, 09:54

Cześć

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Powitania, jak dowiedziałeś/łaś się o Bitcoin?

Postautor: kubbar » czwartek, 21 maja 2020, 16:26

Siema. O krypto słyszałem już około 2011, ale oczywiście stwierdziłem piramida, także zapomniałem o temacie. Na szczęście nie przypomniały mi się w czasie boomu, bo dla wielu ludzi pewnie zaraz po zakończyła się przygoda z btc. Od początku kwietnia odgrzewam kotleta i czekam na idealny moment wejścia :P

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości