[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 25 marca 2020, 19:56

Szczerze mówiąc to nie czytałam dokumentu (podziałam gdzieś swój numer claimant'a) ale sądząc po tym co piszą na angielskim forum to oni sami mają też problemy z interpretacją prawną.
Jakkolwiek to co wzmieniłam wyżej było najwyżej głosowane więc uznałam że najbliższe prawdy.

Jak ktoś ma dostęp do PDF'a z listą wszystkich creditors to poproszę o link, odnajdę siebie :P bo hasło już mam.

Dodano po 3 godzinach 38 minutach 11 sekundach:
ekonokomik pisze: środa, 25 marca 2020, 14:25 Dobra wiadomość jest taka, że ogarnęli częściowo pozwy Tibanne i CoinLab. Tzn dalej są ich roszczenia, ale już w trochę niższej wysokości i jeśli dobrze rozumiem, to nawet gdyby wygrali całą sumę, to musieliby uczestniczyć w proporcjonalnym podziale tego co jest, tak jak wszyscy inni wierzyciele. Więc odzyskaliby małą cześć tej sumy jaką wygrają.



Dostałam się do plików. Narazie czytam, niestety źle rozumiesz.
Pozew Tibanne przestał istnieć, w ciągu ostatniego miesiąca Tibanne i Syndyk doszli do porozumienia.
Syndyk chce potraktować działanie Coinlaba za nielegalne i bedzie sie starać o całkowite bądź częsciowe oddalenie ich pozwu/roszczenia.
(Syndyk zarzuca Coinlabowi że rzuca pod nogi syndykowi i sądowi w japonii ciągłe żądania zmieniając platformę na której bazują i na bazie której zmieniają wartości swoich claimów, w skrócie - rzucają kwoty z kosmosu które sobie wymyślają a Syndyk przestał z nimi grać w ich gierki, jeśli będzie trzeba sąd rozstrzygnie ten spór. Porozumienia z Coinlabem nie będzie a syndyk w świetle Japońskiego prawa postrzega działanie Coinlaba za nielegalne, na tej bazie chce się ich pozbyć.)

będę edytować ten wpis jak będę czytać dalej.

edyta2:
(2) do marca 19 2020 złożono u syndyka kilkadziesiąt poprawek oraz zażaleń które wcześniej Syndyk odrzucał dotyczących propozycji zarządzania masą upadłosciową, częśc z nich jest rozpatrywana duża cześć została oddalona przez samych interesantów.

4. łączna ilość "utraconych BTC" zgłoszonych przez poszkodowanych to 860 000BTC o równowartosci 8.8bln Yenów. W tej liczbie znajduje się 210 000 BTC które roszczą sobie różne strony z czego największą z nich jest CoinLab, jest także stroną której roszczenia nie zostają rozszczerzone o ich kolejne "widzi mi się".

III.
1. exchange rate zostaje taki sam jaki został ustalony w 2015r. i nie podlega on zmianie.
2. nie był, nie zostaje on zmieniony ani nie podlega dalszej zmianie.

papierkowa robota oraz że przygotowywany jest draft rozwiązania, utworzono fundusz którego celem będzie wspomożenie działań usprawniających i znalezienie partnerów którzy pomogą przy wypłacaniu środków.

IV.
Specjalnie powołana grupa prowadziła oraz nadal prowadzi śledztwo w sprawie potencjalnej defraudacji a nie kradzieży. Pod uwagę są brane różne scenariusze, detali jednak nie mogą ujawnić.
Japończycy współpracują z organami scigania z USA w sprawie vannika byłego szefa BTC-e którego działalność mogła i być moża miała bezpośredni wpływ na zniknięcie funduszów na goxie. - sprawa w toku, dopiero dostał ekstradycję.

ok, tutaj są detale.
Tibanne doszło do porozumienia z Trustee ale w materii w której Tibanne zostanie opłacone pierwsze zanim ktokolwiek zobaczy pieniądze. Kosztem tego Tibanne zgodziło się na zmniejszenie swojego claimu i na bazie posiadanych assetów określono jaki podział powinien trafić do Tibanne z puli. (pewnie jest to też część całości z punktu 4) Są to jednak środku dużo pomniejszone od tego co Tibanne początkowo chciało uzyskać.

2. Kerpeles nie został uznanym winny defraudacji pieniedzy na Goxie ale został skazany wówczas na 2 lata i 6m za wykorzystywanie prywatnych danych użytkowników w bliżej nieokreślonym celu. (pewnie coś z danymi z weryfikacji, bo przecież przesyłaliśmy skany swoich dokumentów personalnych które miały swoją ogromną wartość)

VI. Chcą także by sprawa Kerpelesa była rozpoznana przez sądy najwyższe i stanowe na większosci kontynentach, by można było przyjąć jednolitą pozycję w stosunku do jego sprawy, by nie był sądzony w każdym możliwym kraju. Bo jego sprawy wiążą się bezpośrednio z środkami które zostały skradzione i doprowadziło by to bezprecedensowej sytuacji.
cdn.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » czwartek, 26 marca 2020, 12:24

ekonokomik pisze: środa, 25 marca 2020, 14:25Ma być jakieś głosowanie (?) wierzycieli
Czy ktoś wie czy osoby biorące udział w tych głosowaniach dostają jakieś wynagrodzenie?
Tak sobie myślę, że więcej bym zarobił jakbym zatrudnił się u syndyka niż dostanę z claimu:D No i pewnie bym miał robotę przez najbliższe kilkadziesiąt lat:D

Czy ktoś zna kolejny ważny termin w tej całej parodii?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 26 marca 2020, 13:11

@lekarz z tego co zrozumiałem, to finalny plan CR będzie poddany głosowaniu wszystkich wierzycieli (online?). Ale to wyczytałem w notatce obcej mi osoby z wczorajszego spotkania wierzycieli z syndykiem.
Lorraine pisze: środa, 25 marca 2020, 19:56III.
1. exchange rate zostaje taki sam jaki został ustalony w 2015r. i nie podlega on zmianie.
2. nie był, nie zostaje on zmieniony ani nie podlega dalszej zmianie.


Jak to rozumieć? Do czego teraz małyby się przydać tamte liczby, skoro postępowanie upadłościowe zostało skaowane.
I skąd wzięly się podawane przedwczoraj:
749,318.83 yen/BTC (the “BTC Rate”) = $6758/BTC
97,481.19 yen/BCH = $879/BCH

Ja zrozumiałem, że miały posłużyć do wyliczania "wagowych udziałów" każdego wierzyciela w majątku przeznaczonym do podziału.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » piątek, 27 marca 2020, 09:01

ekonokomik pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:11Jak to rozumieć? Do czego teraz małyby się przydać tamte liczby, skoro postępowanie upadłościowe zostało skaowane.
Może dla własnego zdrowia lepiej nie wnikać w szczegóły. Pewnie jeszcze parę razy zmienią zasady gry.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 27 marca 2020, 11:40

ekonokomik pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:11 @lekarz z tego co zrozumiałem, to finalny plan CR będzie poddany głosowaniu wszystkich wierzycieli (online?). Ale to wyczytałem w notatce obcej mi osoby z wczorajszego spotkania wierzycieli z syndykiem.
Lorraine pisze: środa, 25 marca 2020, 19:56III.
1. exchange rate zostaje taki sam jaki został ustalony w 2015r. i nie podlega on zmianie.
2. nie był, nie zostaje on zmieniony ani nie podlega dalszej zmianie.


Jak to rozumieć? Do czego teraz małyby się przydać tamte liczby, skoro postępowanie upadłościowe zostało skaowane.
I skąd wzięly się podawane przedwczoraj:
749,318.83 yen/BTC (the “BTC Rate”) = $6758/BTC
97,481.19 yen/BCH = $879/BCH

Ja zrozumiałem, że miały posłużyć do wyliczania "wagowych udziałów" każdego wierzyciela w majątku przeznaczonym do podziału.
Nie dotarłam jeszcze do reszty dokumentów bo nie miałam za bardzo czasu wczoraj, dzisiaj przeglądnę pozostałośc.
Będę pisała paragrafami by można było odnaleźć w tekscie źródłowym szybko.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bitkojniarz » poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 22:32

Witam. Czy wiecie kto skupuje BTC uwiezione na mtgox (roszczenia)?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 28 kwietnia 2020, 06:42

bitkojniarz pisze: poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 22:32Witam. Czy wiecie kto skupuje BTC uwiezione na mtgox (roszczenia)?
Tak, MtGox@bakermckenzie.com czyli MGIF@fortress.com. Z tym ze malymi claimami nie sa zainteresowani raczej.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » piątek, 29 maja 2020, 07:34

Czołem, coś tam się ruszyło, że tak powiem do brzegu?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 maja 2020, 08:17

@Lechu Nic znaczącego. Wpadnij w lipcu ;)

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » piątek, 29 maja 2020, 08:18

Heheh, psia mać :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » sobota, 27 czerwca 2020, 10:36

Sprzedał ktoś może swój claim do Fortress? Aktualnie oferują $1350 za sztukę..

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » niedziela, 28 czerwca 2020, 09:34

Ano forteca podbijają stawkę, nawet nie liczę korespondencji którą od nich dostałem. Czekamy, w końcu syndyk się wygrzebie i wreszcie będzie można poświętować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » niedziela, 28 czerwca 2020, 14:44

Ale to wiadomo juz czy beda oddawać we fiatach rownowartosc + odsetki czy beda to btc i bch?

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » środa, 1 lipca 2020, 08:01

!5 pazdziernika nastepny termin. Ten buddyjski styl zebysmy nie dostali w drugim zyciu :twisted:

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » środa, 1 lipca 2020, 08:18

Oni chyba jednak grają pod Fortress i szarpną od nich dolę za przejęte claimy kończących żywot wierzycieli...

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » czwartek, 2 lipca 2020, 15:26

Tragedia. A miałem taki szacunek do japończyków. Nigdy w życiu nie kupię japońskiego auta. Jak oni robią samochody jak rozpatrują te claimy to ja dziękuję.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 8 lipca 2020, 19:00

odnośnie fortress

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kaminari » poniedziałek, 20 lipca 2020, 22:16

Czesc
dostałem kolejny mail od Michaela Hourigan oferuje on ponowne odkupienie claima w BTC lub USD - kwota jest ok 5% nizsza niz poprzednio. Zaczynam sie zastanawiać czy nie przyjąć oferty i nie wziąć wypłaty w BTC - pozwoli to uplynnic btc w malych paczkach albo zachomikować na lepsze czasy. Jak rozumiem syndyk chce oddać wszystko w fiatach JPY? Czy ktos sie juz zastanawiał jak to odbierze, konto w polskim banku obsługującym jeny (mbank alior) czy np cos fintechowego revolut transferwise itp - czy banki/fintechy nie zablokuja/odrzuca transferu ? Co z urzedem skarbowym jak sie wytumaczyc z tego jeszcze dowala jakis podatek?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » wtorek, 21 lipca 2020, 14:51

Też dostałem informację. Ratio syndyka to 14,91% do utraconych środków. Propozycja odesłania stosownie 90% wartości claim`a w btc przez portfel giełdy lub na konto fiatami.

"The Japanese court system was closed due to Covid-19, and our attorneys estimate it may take 3-5 more years for CoinLab’s litigation to reach a conclusion (including appeals)."

Ciekawy jestem jak widzicie zwłaszcza kolejne 3-5 lat czekania...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 596
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » wtorek, 21 lipca 2020, 15:15

Lechu pisze: wtorek, 21 lipca 2020, 14:51Też dostałem informację. Ratio syndyka to 14,91% do utraconych środków. Propozycja odesłania stosownie 90% wartości claim`a w btc przez portfel giełdy lub na konto fiatami.


Tzn jaką informację dostałeś? Od syndyka czy od Fortress?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alganonim, CzarnaOwca i 7 gości