Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4787
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 24 kwietnia 2020, 10:30

Zawsze jak sa bardziej spektakularny crash/rajd - pojawia sie swiezy narybek przekonany o swojej nieomylnosci, w poszukiwaniu latwych zyskow, podobnie bylo podczas rajdu do 13k. Potem rynek odpala strzyzenie i wszyscy znikaja - i zazwyczaj nigdy nie wracaja. Jak ktos siedzi troche forum to moze to mogl to latwo zaobserwowac. Zwlaszcza rok temu.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Sałata » piątek, 24 kwietnia 2020, 10:47

To mi przypomina aktywnego kiedyś użytkownika Bitcoinek. Ile on się naprodukował przez pół roku o tudemoon i 100k z marszu. Zamilkł 14 stycznia 2018 jak mu się sufit zwalił na głowę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 24 kwietnia 2020, 11:13

@Sałata, z tego co pan bitcoinek to chyba został zbanowany, a to ile zarobił bodajże na NEMie zapewne pozwala mu żyć bezstrosko na dłuższy czas.

Co do kursu:



Jestem za wzrostami, gdzie możliwa jeszcze cofka do 7380$. Target? DT albo 8k$+. Zobaczymy czy pójdą kolejne likwidacje. ;)

P.S.



:lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 24 kwietnia 2020, 11:15

@Inwestor_bub

a dlaczego nie? ja pisałem cały czas że jestem za wzrostami ale widziałem możliwość spadków natomiast były osoby które pisały wprost takie bzdury typu grube szorty i tych osób w tym momencie teraz nie widać dlatego wyśmiewam 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 kwietnia 2020, 12:13

@masonbtc kolego rynek jest zmienny, decyzję są zmienne. Warto być konsekwentnym.
U mnie na przykład cały kwiecień malinowy na shortach, i tu możesz sobie śledzić ze statementami i do wczoraj było si. Zgniotło SL, wywaliło z pozycji. Stoję z boku bez pozycji. Teraz wg mojej taktyki daję się Bykom wyszaleć, spijać śmietankę, bawić się i cieszyć (Moon, lambo, adopcja, wygraliśmy i wszystkie te pierdy) ale..nie zapominaj że We watching you
Żeby później nie było, jak w dniu spadku 13.03 skamlenia że Niedźwiedzie się pastwią, bo ludzie potracili pieniądze ;) te wasze wzrosty to chwilowe są - mam nadzieję że wiesz o tym..
Immanentną cechą Bitcoina jest wzrastać aby spaść, od dwóch lat jest trend spadkowy z korektami Byczymi (bo was kapitalizują muszelkowymi Tetherami). Ale spada to w dół/ nie idzie w górę od 29 miesięcy przypominam :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 24 kwietnia 2020, 12:26

Dosyc istotny news dla kursu, FED tez juz przyspiesza prace na digital dolarem, chociaz nie wiem po co, maja juz przeciez tether (XD)

https://www.cnbc.com/2020/04/24/china-d ... ogram.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2292
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 kwietnia 2020, 12:27

Ja tak widzę aktualną sytuację:
Obrazek
Na poziomie ok 8k zgromadziły się jednocześnie 3 opory:
1) średnia 200 SMA w skali dziennej
2) 0,618 Fibo zniesienia od 10.500$
3) Górna linia kanału (punkty dotknięcia z 20 marca, 7 kwietnia, 24 kwietnia)

Naturalnym odruchem osób, które mają jakiekolwiek doświadczenie w trejdowaniu i nie są nastawieni wyłącznie na jeden ruch (tylko down albo tylko up) jest ustawienie się z shortami na poziomie ok. 8k. Ja widzę dwie opcje:
1) top ruchu już był i czeka nas korekta całego wybicia z 3,8k do 7,8k i jeśli ten scenariusz się rozegra to dno korekty obstawiałbym między 5,9k a 6,4k, szukałbym wsparcia na poziomie 0,382 Fibo czyli ok. 6,4k a jeśli to przebije to średnia 200 SMA w skali tygodniowej - i wtedy poziom ok 6k plus minus 100/200$)
2) Masywny short squeeze na poziomie 8k i jazda w linii prostej do poziomu ok. 9k (górne ograniczenie trójkąta rysowane od szczytu bańki z grudnia 2017r. i jednocześnie poziom 0,786 Fibo zniesienia od 10.500$. Jeżeli ten scenariusz się rozegra to także na tym poziomie (9k) wiele osób rozstawi się z shortami.

Nie sugerowałbym się tym, że część osób zaczyna patrzeć byczo, bardzo duża część z nich to holderzy, którzy nie mają wpływu na cenę poza tym, że trochę zmniejszyli dostępną podaż. "Świeżego" kapitału jest tyle co kot napłakał.

Generalnie mam wrażenie, że sentyment rynku jest bardzo zbliżony do wybicia z kwietnia 2019r. kiedy widzieliśmy rajd z 3k do 14k, każdy czekał albo na "buy the dip", które nie następowały albo czaił się z shortami, które zostały niszczone z każdym dniem.

Oczywiście jest to opinia przy neutralnym rynku, wiele zależy od S&P500 and crew.

Ja osobiście dalej trzymam longa z poziomu ok. 6,9k, dopóki jesteśmy na poziomie 7,3k+ nie zamierzam go zamykać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 24 kwietnia 2020, 12:56

BTC/USD, 1d :D


A tymczasem CDP zawstydza BTC, codziennie nowe ATH :D Kapitalizacja CDP 35 mld PLN, kapitalizacja Rockstar[TTWO] 60 mld PLN, gruba bania :D

https://www.bankier.pl/forum/forum_o_cd ... 1,353.html #forfun

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2292
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 kwietnia 2020, 13:29

Jeżeli ktoś szuka szybkiego trejda to być może wyrosował nam się trójkąt symetryczny. Często jest to "continuation pattern", więc szanse na wyjście górą jeśli rynek pod niego zagra są większe:
Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 24 kwietnia 2020, 14:13

@Pleasek89 tak ale niekoniecznie musi to byc trójkąt, moze to być chorągiewka pochylona w jakąkolwiek stronę, brzuszek wypukły lub wklęsły, diamencik, zygzak nieregularny , to jest po prostu konsolidacja po wybiciu mniejsza o kształt.
Patrząc na skalę 4h konsolidacja "powinna" trochę potrwać (jeszcze z 20-32h).
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 24 kwietnia 2020, 14:35

anagamidev pisze: piątek, 24 kwietnia 2020, 12:56A tymczasem CDP zawstydza BTC, codziennie nowe ATH Kapitalizacja CDP 35 mld PLN, kapitalizacja Rockstar[TTWO] 60 mld PLN, gruba bania


Nie nie ATH, CDP oglosilo bankructwo wiec nie uzywaj niepoprawnych nazw, ATH to bije „CD PROJEKT” a to dwie rozne firmy z punktu widzenia gieldy, a jezeli juz uzywasz skrotu to CDR 8-)

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » piątek, 24 kwietnia 2020, 15:11

Ciekawe czy cyberpunk sprzeda im się tak jak wiedźmin. Premierę przeniesiono z kwietnia na wrzesień. Pod koniec roku wychodzi nowa generacja konsol.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 24 kwietnia 2020, 16:50

Ludzie dajcie spokoj z tym CD Projekt. To kompletnie jest nie na temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7623
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12820
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 24 kwietnia 2020, 18:44

koparki pisze: piątek, 24 kwietnia 2020, 14:13to jest po prostu konsolidacja po wybiciu mniejsza o kształt.
Prawdopodobnie taka konsola będzie grana. W tym momencie mieliśmy próbę wyjścia dołem, teraz oczekuję wyjścią górą (jakiś DT).

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 kwietnia 2020, 18:54

Konsolidacja prostokątna (lub nieco gorzej, diament) a potem atak na 8k. Tak to widzę :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 24 kwietnia 2020, 18:58

Mamy małą flagę przy górnym ograniczeniu małego kanału, jest szansa na atak na stopy przy 7.6 i wycisk w stronę 7.9 - 8.1. Osobiście ustawiam się z szortami na eth od 199.

Natomiast jeśli po weekendzie będziemy trzymać się wysoko i zmierzać w kierunku 8.2 - 8.3 to wezmę poprawkę na rozgrywanie mega kanału z drugiego obrazka i atak na 9, zwłaszcza, że b. ważny z wielu względów poziom 7.2 był granicą mediany mega kanału.

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » piątek, 24 kwietnia 2020, 19:02

Pleasek89 pisze: piątek, 24 kwietnia 2020, 13:29 Jeżeli ktoś szuka szybkiego trejda to być może wyrosował nam się trójkąt symetryczny. Często jest to "continuation pattern", więc szanse na wyjście górą jeśli rynek pod niego zagra są większe:
Obrazek
Trójkąt, nie trójkąt - mój syn twierdzi że to dinozaur ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 24 kwietnia 2020, 21:49

Nie tylko Tether rośnie w siłę :D


### edited: 2020-04-25 01:26 ###
Ostatnio zmieniony sobota, 25 kwietnia 2020, 01:26 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2292
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 24 kwietnia 2020, 22:22

@@mesrotten
Mam dokładnie takie samo zdanie, myślę, że na dniach zobaczymy rejon 8k i tam zobaczymy jaka będzie reakcja. Obstawiam, że wiele osób się poustawia/poustawiało z shortami i ciekawe czy chłopaki będą chcieli je skasować.

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
37
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » piątek, 24 kwietnia 2020, 23:59

Pleasek89, okolice 8k to najbardziej oczekiwany szczyt tego trendu więc ja z miejsca zakładam, że będzie inaczej... Według mnie :
1. albo po konsolidacji zawrócimy na południe
2. albo zrobimy jeszcze jakieś podejście np. do 7.8k i powrót
3. albo znacznie przebijemy 8k (dla mnie mniej prawdopodobne)

Może poprosi ktoś o ankietę, ja próbowałem stronę temu, ale chyba nie jestem godzien...

A tak na marginesie nie rozumiem, czemu moderacja sprowadziła to forum na tak niski poziom... nie rozumiem czemu Koparki czuł ogromna satysfakcję (co dało się zauważyć), że Wymazywanie odchodzi. Czyżby dlatego, że podważał często jego zdanie? Przecież to brak profesjonalizmu. Teraz zamiast niego mamy anabanane, który z grubsza pisze to samo w każdym poście... Nie rozumiem...

Czemu Vetz nie ma drugiej szansy? Przecież Wasz pupilek ją dostał. Ogólnie Vetz mnie irytuje, ale to nie o to chodzi, on często pisze naprawdę dobre analizy, a to chyba o to chodzi ...
A... I jeszcze chciałbym pozdrowić Bitjanusza, pamiętam jak ponad 2 lata temu irytowały mnie jego posty, ale to jaki progres zrobił przez ten czas zasługuje na szacunek. @BitJanusz mam nadzieję, że będziesz się dzielił swoimi analizami w dalszym ciągu, samych sukcesów Ci życzę... Amen

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], jacek-g, lobor i 13 gości