Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: szakal11 » czwartek, 9 kwietnia 2020, 20:27

Witam, chcę zacząć swoją przygodę z krypto. Nie znaczy to, że jestem kompletnie zielony myślę, że podstawową wiedzę w jakimś stopniu posiadłem ponieważ samym krypto interesuję się od kilku lat (również od strony developerskiej). Jednak nigdy krypto nie kupowałem.

Nie wiem też czy wątek zakładam w dobrym dziale, ale jest tego tyle, że spędziłbym kilka dni na odnalezienie się na forum. Liczę na wyrozumiałość :|

Tak naprawdę potrzebuję małej podpowiedzi co do tego jaką giełdę wybrać. Właściwie to już rejestrowałem się na bb net, ale mój zapał ostudziła konieczność wysłania zdjęć dowodu w celu weryfikacji konta.
I teraz moje pytanie. Z jakiej względnie zaufanej giełdy warto skorzystać, która wymaga mniejszej ilości danych do weryfikacji niż bb net?

Co planuję zrobić:
  • nie zamierzam trzymać na portfelu giełdy krypto
  • interesuje mnie na ten moment tylko BTC i ETH
  • mogę przelewać USD, EUR, PLN
  • nie wiem jak wygląda kwestia limitów z tego co czytałem niektóre giełdy nie wymagają całkowitej weryfikacji np do 10k, jeśli jest to limit na transakcje/miesiąc to spoko, ale jeśli na konto to raczej nie wchodzi w grę
Na tą chwilę interesuje mnie tylko względnie szybki zakup i niskie prowizje kupna i przelania krypto na swój portfel (o ile takie są).
Ostatnio zmieniony piątek, 10 kwietnia 2020, 09:41 przez szakal11, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 lutego 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: szczawik » czwartek, 9 kwietnia 2020, 21:22

Wszystkie renomowane gieldy wymagają weryfikacji które chcą legalnie dzialać na terenie EU. Dla ciebie bezpieczniej i dla nich w razie problemów wiesz gdzie uderzać bo sa zarejestrowani nie to co gieldy krzakowate dziś są jutro ich nie ma i twojej kasy też :lol:

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: emdecha » czwartek, 9 kwietnia 2020, 21:34

Tylko i wyłącznie:

https://www.binance.com/en/register?ref=21890971

Najlepsza giełda. Bezkonkurencyjna. Bez weryfikacji.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » czwartek, 9 kwietnia 2020, 21:50

@emdecha Nie kłam

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: emdecha » czwartek, 9 kwietnia 2020, 22:01

@gofer Korzystam z tej giełdy od dwóch lat. Wpłacam i wypłacam regularnie. Nie wiem jak z Fiatami. Gram tylko krypto-krypto.

"Konto bez weryfikacji danych pozwala wypłacać nam 2 BTC w skali 24 h. Jeśli mamy większe potrzeby, musimy przejść proces zweryfikowania naszych danych."

cytat z innej strony

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 06:11

@emdecha on planuje przelać USD, PLN, EUR i chce kupić krypto. Do tego wymagana jest weryfikacja.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: szakal11 » piątek, 10 kwietnia 2020, 09:39

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, swoją drogą bardzo pomocne.
gofer pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 06:11@emdecha on planuje przelać USD, PLN, EUR i chce kupić krypto. Do tego wymagana jest weryfikacja.
Nie do końca jest to tak, że chcę kupować w każdej z tych walut - chodziło o to, że mogę kupować w każdej - nie robi mi to różnicy i nie będę ponosił dodatkowych kosztów. Równie dobrze może być tylko opcja kupowania w PLNach.

Skoro wszędzie jest wymagana weryfikacja poprzez wysłanie skanu dokumentu (bo tylko tego chciałem uniknąć, a nie weryfikacji w ogóle) to pozostaje tylko zastanowić się pomiędzy bitbay a binance (o którym zapomniałem - dzięki za przypomnienie ;) ).
Przejrzę sobie jakie są prowizje na obu giełdach i chyba to będzie głównym czynnikiem wyboru - choć nie ukrywam bez porównywania bardziej skłaniam się w stronę bb, głównie ze względu na polskie korzenie i to, że jest na rynku dłużej niż binance.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 10:05

@szakal11 a może bitomat?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: adiqq » piątek, 10 kwietnia 2020, 10:35

szakal11 pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 09:39hoć nie ukrywam bez porównywania bardziej skłaniam się w stronę bb, głównie ze względu na polskie korzenie i to, że jest na rynku dłużej niż binance.

wg mnie to nie jest najszczęśliwszy pomysł...
btc kup w bitomacie i możesz iść na binance, tam do 2btc obrotu dziennie nie musisz się weryfikować.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: szakal11 » piątek, 10 kwietnia 2020, 13:07

@gofer dla jasności, mi nie zależy na pełnej anonimowości, bardziej ochronie "dowodu" - choć i tak zaraz traci ważność i będę go wymieniał, ale przezorny zawsze zabezpieczony ;)

@adiqq, @gofer z jakiego powodu polecacie bitomat? Aż tak duże ryzyko w przesyłaniu skanów dokumentów nawet to bb czy binance? Czy może zrozumieliście, że zależy mi na maksymalnej anonimowości przy transakcji zakupu?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: adiqq » piątek, 10 kwietnia 2020, 13:37

każde takie wysłanie dokumentów to potencjalne ryzyko, więc jeśli można go uniknać, to dlaczego nie?
a bb odradzam, bo z tego co kojarzę, mają tam bardzo wysokie fee - jak ktoś jest bardziej w temacie, to pewnie potwierdzi.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 13:55

@szakal11 Bardziej zrozumiałem, że zależy ci na anonimowości. Jak dowód za chwilę traci ważność to raczej nie widzę ryzyka przy zakładaniu Binance. Ale możesz także użyć paszportu albo prawka jak się nie mylę.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: edgardo » piątek, 10 kwietnia 2020, 14:13

@szakal11 Ale jak chcesz się zweryfikować jednocześnie chroniąc swój dowód? Nie da się. Weryfikacja praktycznie zawsze polega na wysłaniu skanu dowodu. Do tego ostatnio często wymagają przesłania selfie z dowodem trzymanym w ręku. Sorry ale taki teraz mamy klimat.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 14:20

Może ze znakiem wodnym przejdzie...
A tak na poważnie to chyba najlepszą opcją jest założenie konta na kogoś w podeszłym wieku.
Ciekawe czy da radę na kogoś po 80tce :) Np. na dziadka, babcię, wujka, itp.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 10 kwietnia 2020, 14:35

A więc jeśli zależy CI na kupnie i trzymaniu, poszukaj może kantorów online bez weryfikacji. (uważaj, nie wiem który co i jak), bądź bitomatu w Twojej okolicy (najlepiej szukaj wśród ludzi np. na facebookch itp, mają bitomaty mają dość słabo rozwinięte info gdzie, szukaj pod pretekstem maszyn do gry). Jednak jeśli chcesz zrobić większe zakupy te dwie opcje odpadają (wygoda, bezpieczeństwo itp itd) ps. jeśli nie potrzebna Ci giełda, bezpośrednio ładujesz na swój portfel i trzymasz.

Druga opcja to zabezpieczenie dodatkowe, a mianowicie https://www.bik.pl/ (BIK). oraz zwykła weryfikacja.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 18:17

@mudol @edgaro Nie czaje waszego toku rozumowania.
Przy zakładaniu konta dziakek/babcia żyją. Kupujesz krypto i wysyłasz na Ledgera na przykład i co gdzie i kiedy zablokują? Co wy na giełdach trzymacie siano/krypto?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: edgardo » piątek, 10 kwietnia 2020, 19:10

@gofer Zakładanie kont na cudze dane osobowe jest nielegalne i moralnie naganne, zwłaszcza jeżeli wykorzystujesz osoby w podeszłym wieku, które zapewne nic nie będą wiedzieć o co chodzi z tym całym Bitcoinem. Jak jesteś dorosły i bawisz się w handel krypto to sam bierzesz na siebie ryzyko i ponosisz konsekwencje tej zabawy a nie przerzucasz ewentualne problemy na innych.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: gofer » piątek, 10 kwietnia 2020, 19:21

@edgardo LOL mój wujek ma 80 lat i wie co to BTC i bezproblemowo zgodził się na założenie konta :). Przez dwa lata dzięki koparkom w piwnicy miał co robić bo co chwilę łaził i sprawdzał czy działają. Ważne, że miał zajęcie i trochę ruchu. A ile uciechy miał, że w piwnicy ciepło i nie ma wilgoci :)

Na pewno nie zakładałbym bez jego zgody bo przecież selfie musi mieć z dowodem, karteczką Binance ;)
Nigdzie nie pisałem, że zakładam coś bez wiedzy kogoś...

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: edgardo » piątek, 10 kwietnia 2020, 19:35

@gofer OK to wyjaśnij mi o co Ci w ogóle chodziło?
gofer pisze: piątek, 10 kwietnia 2020, 14:20A tak na poważnie to chyba najlepszą opcją jest założenie konta na kogoś w podeszłym wieku.
Mógłbyś wyjaśnić dlaczego. Bo ja zrozumiałem to w ten sposób że ze względów bezpieczeństwa nie chcesz podawać swoich danych tylko wolisz podać cudze.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwietnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczna giełda z weryfikacją bez wysyłania skanów dokumentów

Postautor: Patryk_ » piątek, 10 kwietnia 2020, 19:35

A na jaką giełdę najlepiej się zarejestrować aktualnie(stosunkowo niskie prowizje) typowo do handlu btc? BB w dalszym ciągu?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości