Przelewy bitcoin prowizja

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » czwartek, 2 kwietnia 2020, 08:36

Hej,
Niedawno zacząłem się interesować bitcoinem. Założyłem sobie konto na BitBay i kupiłem bitcoina za 300 zł. Następnie przelałem sobie tą kwotę na swój portfel na samourai ( bo z tego co czytałem to podobno niebezpieczne trzymać coiny na giełdzie) Przy przelewie pokazuje mi kwotę prowizji i tak naprawdę okazało sie, że z 300 zł w bitcoinach zjadło mi około 14 zł za przelew. To trochę dużo w porównaniu z bankowością tradycyjną.

Teraz moje pytanie czy to tak zawsze wygląda z tymi prowizjami? Jak mógłbym jakim system przelewać zakupione bitcoiny na swój portfel aby uniknąć takich prowizji? Może jest jakiś inny sposób przesyłu coinów na swój portfel? Możecie mi coś podpowiedzieć?

Mam jeszcze inne pytanie o adresy portfela bo jak chciałem zrobić przelew na swój portfel to bitbay mi pokazał że adres portfela zaczynający się od bc1 jest niepoprawny, ale na portfelu miałem możliwość wyboru typu adresu i dałem inny i przeszło. Czyli rozumiem że adres portfela można podać na 3 różne sposoby i to jest to samo?

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vwrafi » czwartek, 2 kwietnia 2020, 09:56

Tę prowizję za przelew BTC na portfel BTC pobierają właściciele koparek za swoją pracę ( prąd ) aby dopisać tę transakcję do blockchain'a. Generalnie może ona być znacznie wyższa jeśli cena BTC wzrośnie, jeśli moc sieci zmaleje ze względu na niższą nagrodę dla górników ( im będzie mniej koparek BTC tym ich właściciele będą żądać wyższych opłat za przelewy ). Dlatego kupować małe ilość BTC się chyba nie opłaca za bardzo.

Jeśli czytał pan poradnik na głównej stronie bitcoin.pl, to jest on bardzo stary i w ogóle nie przystaje do dzisiejszej sytuacji, cytując:

" Bitcoin rozwiązuje problem długich i kosztownych przelewów międzynarodowych, nawet tam gdzie bankowość jest ograniczona (np. kraje Afryki). Nawet standardowe przelewy krajowe, z pomocą bitcoina zrealizujemy sprawniej, np. w weekendy czy święta oraz w czasie gdy systemy bankowe przechodzą konserwację. Od powstania – 10 lat temu – sieć bitcoina jest aktywna przez 99,98% czasu – oznacza to zaledwie 2 dni przerwy w dostępności do sieci na przestrzeni dekady. Bitcoin świetnie sprawdza się w mikropłatnościach internetowych i handlu międzynarodowym. BTC to waluta cyfrowa i najlepiej sprawdza się właśnie w Internecie. "


Hmmm, według mnie ta szybkość i niska cena to już mit. Artykuł jest z 2014 roku, ale pewnie nikt nie ma za bardzo czasu by go zaktualizować.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 kwietnia 2020, 10:08

vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 08:36Przy przelewie pokazuje mi kwotę prowizji i tak naprawdę okazało sie, że z 300 zł w bitcoinach zjadło mi około 14 zł za przelew
To jest prowizja giełdy + fee które z kolei jest płacone od każdej operacji nawet między swoimi adresami - opłata od wpływu na adres płacona przy wypłacie z adresu (opłata rodzica(?).
vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 08:36 chciałem zrobić przelew na swój portfel to bitbay mi pokazał że adres portfela zaczynający się od bc1 jest niepoprawny,
Tak, jest taki problem na niektórych giełdach - używasz bardzo "nowoczesnego" adresu bech32 który jest prostszy i charakteryzuje się niskim fee przy wypłacie. Niestety BitBay już dawno był monitowany o wprowadzenie tego adresu - jak widzę na razie nic z tego. Rozwiązanie = wprowadzić na komputer (smartfon) portfel Coinomi do czego i ja zostałem zmuszony.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:57

No w ogóle widzę że temat nie jest prosty jak się w niego wgryzam. A może ktoś kojarzy jakąś inną giełdę albo kantor, gdzie opłaty są niższe? każdorazowo największy problem jest taki że rejestrując się w tych serwisach trzeba przechodzić te weryfikacje i to jest upierdliwe robienie sobie selfie z dowodem itp.
A myślę sobie jakby kupować inne mniej popularne kryptowaluty bo one mają niższe prowizje, no ale jak to później wymienić na bitcoina? tylko na giełdzie można, czy jakoś przelewając między portfelami? Czy ta aplikacjaco podałeś Coinomi tam można w tym portfelu można wymianiać bitcoina na inne waluty?
Ewentualnie jakiś inny pomysł aby na portfelu mieć bitcoiny za złotówki?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 kwietnia 2020, 15:04

vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:57A może ktoś kojarzy jakąś inną giełdę albo kantor, gdzie opłaty są niższe?
Przy takiej zmienności wartości kryptowalut opłaty w kantorach do ~5% są mniej istotne.
vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:57największy problem jest taki że rejestrując się w tych serwisach trzeba przechodzić te weryfikacje
Niestety, korzystam z Binance i kantorów FlyingAtom oraz Swaply.pl tam zdaje się mają mniejsze wymogi, korzystałem też z BitBaya ale właśnie procedury mnie zniechęciły - chociaż to nie ich wina.
vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:57 jakby kupować inne mniej popularne kryptowaluty bo one mają niższe prowizje, no ale jak to później wymienić na bitcoina
Sądzę że na operacje między kryptowalutami szkoda czasu i nerwów. Polecam rozwiązanie zlecenie stałe w banku i w FlyingAtom konwersji PLN na BTC, przesłanie na adres "papierowy" i pozostanie dużo czasu na inne zajęcia.
vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 12:57podałeś Coinomi tam można w tym portfelu można wymianiać bitcoina na inne waluty
Coinomi mam słabe rozeznanie, mamy tam BTC i BCH (Bitcoin Cash) które mnie zachęciło.
Mogą/powinni mnie poprawić w tej wypowiedzi inni bardziej biegli bo też jestem tylko słabym użyszkodnikiem.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » czwartek, 2 kwietnia 2020, 15:59

Ten FlyingAtom odpada bo z tego co rozumiem to tu trzeba przynieśc gotówke do biura a w moim mieście tego nie ma. A co do tego Swaply.pl to rozumiem, że to jest kantor i tam przelewem wpłacam PLN i przelewa mi na swój portfel tak? A prowizja będzie też taka jak na BitBayu?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 kwietnia 2020, 17:10

vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 15:59 Swaply.pl to rozumiem, że to jest kantor i tam przelewem wpłacam PLN i przelewa mi na swój portfel tak? A prowizja będzie też taka jak na BitBayu?
Na Swaply trzeba się też weryfikować. Przyznam się, że nie porównywałem prowizji.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: gofer » czwartek, 2 kwietnia 2020, 17:13

@vnu007dl Przecież takie serwisy tylko zarabiają na prowizjach.
Tak ciężko policzyć na kalkulatorze prowizję? Czy matematyki w szkole nie miałeś?
Z 1000 pln zabierają ~80pln.
Obrazek

edit: to sama wpłata, przy wypłacie też pewnie swoje policzą

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » czwartek, 2 kwietnia 2020, 21:55

No właśnie z matematyką zawsze miałem niestety problem.
Rozumiem, że zarabiają na prowizjach. Po prostu chce się dowiedzieć jak działa ten system. Czy bitcoiny można nabyć tylko poprzez te giełdy i kantory? Bo to dość drogo wychodzi przecież. Wy też tak się zaopatrujecie w bitcoiny?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: ikswodnal » czwartek, 2 kwietnia 2020, 23:55

vnu007dl pisze: czwartek, 2 kwietnia 2020, 21:55Czy bitcoiny można nabyć tylko poprzez te giełdy i kantory? Bo to dość drogo wychodzi przecież. Wy też tak się zaopatrujecie w bitcoiny?
To jest najprostsze. Fee jest właściwie nieistotne. Prowizja też nie istotna gdy kupisz BTC na górce a sprzedajesz za 20 % wartości zakupionych, tak jak gdy kupujesz na dołku a sprzedajesz w wysokich stanach średnich :-). Nie warto kupować na handel bo nie taka idea BTC. Dlatego uśredniam straty i zyski przez comiesięczne regularne zakupy za tą samą wartość PLN.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: zdch » piątek, 3 kwietnia 2020, 00:22

@vnu007dl BTC to nie Bitcoin, nie daj sobie tego wmówić.
Opłaty nie powinny być wysokie. Bitcoin miał być systemem mikrotransakcji, opłata za transfer powinna być mniejsza niż 1 grosz.
BTC nie ma szans na rozwój, jest ograniczony jeśli chodzi o funkcjonalność i możliwość skalowania. Wcześniej czy później będzie warty mniej niż papier toaletowy, ale wszyscy będą Cię przekonywać że lepiej HODLuj bo "kiedyś" będziesz bogaczem. Jeśli nie przypomina Ci to piramidy finansowej, to przykro mi, ostrzegałem.

Chcesz zobaczyć co oferuje blockchain? Po tym wyborze nie ma odwrotu. Hodlujesz BTC, historia się kończy i budzisz się bez nadziei dla tej technologii. Albo zakładasz portfel HandCash na BitcoinSV, podsyłasz mi swojego paymaila a ja pokażę ci jak daleko sięga królicza nora ;)

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » piątek, 3 kwietnia 2020, 08:24

Hmm
Powiedzmy, że na razie jeśli chodzi o kryptowaluty to na razie to chce poznać ta technologie. Na razie przelałem w ten system 300 zł żeby zobaczyć jak tym obracać. Docelowo myślę że jest to jakiś sposób na dywersyfikacje oszczędności, powiedzmy 25% portfela. Ale to to trochę jak z giełdą trzeba dokładnie poznać te mechanizmy i system. Ciężko tutaj o zgodne z prawdą informacje. Wszędzie zachwalają Bitcoina jak to rewelacyjne i w ogóle same plusy. Sa też inne waluty. Większość mówi że liczy się tylko bitcoin a reszta to popierdółki? Czy tak jest w istocie? Ciężko mi to ocenić, ale na razie zdecydowaną większość tortu ma bitcoin i wydaje mi się że dla ludzi z zewnątrz tylko ta waluta faktycznie jest jakoś rozpoznawana i wiarygodna a nadmierne rozdrobnienie niczemu nie służy.

Dlatego byłbym za tym żeby jeśli myśleć o jakiś oszczędnościach to jednak postawić na bitcoina, no ale jakoś lawirować między innymi walutami żeby ograniczyć te opłaty ( myślę że wyjadacze wiedzą jak to zrobić żeby nie płacić takich kwot za przelew :)

Kod: Zaznacz cały

Albo zakładasz portfel HandCash na BitcoinSV, podsyłasz mi swojego paymaila a ja pokażę ci jak daleko sięga królicza nora ;)
Ładnie napisane, :) ale mógłbyś to rozwinąć bo szczerze to nie rozumiem, na moim obecnym poziomie poznania to nie jestem jeszcze gotów na podpięcie wtyczki :)

Dlaczego ten portfell HandCash jest lepszy od Samourai który mam obecnie? Bo to podono najlepszy portfell?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: zdch » piątek, 3 kwietnia 2020, 09:02

@vnu007dl Technologia Bitcoina ma przyszłość. Ale BTC zostało doprowadzone do ruiny i nigdy nie osiągnie już pełnego potencjału blockchaina. Żeby to zrozumieć, trzeba zrozumieć do czego Bitcoin/Blockchain się przydaje.

Samurai to portfel BTC. HandCash to portfel BSV. To są dwie różne sieci. BSV to fork, który został stworzony żeby uratować oryginalną wizję dla blockchainu. Żeby zrozumieć blockchain powinieneś spróbować używać Bitcoina. Na BTC będziesz tylko hodlować, więc nie doświadczysz wielu ciekawych rzeczy, które ta technologia umożliwia. Na BSV opcji "zabawy" jest więcej (a raczej - po prostu są :D) a najprościej jest zacząć od HandCasha :)

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vwrafi » piątek, 3 kwietnia 2020, 09:09

Nie jestem pewien, czy piszecie w sposób zrozumiały dla początkującego. Fork, HODL, wysokie stany średnie, hmmm, myślę że pytający niewiele z tego zrozumiał. Może dałoby się pisać bardziej prostym językiem.

Najlepiej byłoby zaktualizować artykuł na głównej stronie Bitcoin.pl, gdyż uważam że informacje tam zawarte są już przestarzałe, a wielu nowych, jak ja, czyta informacje tam zawarte zanim wejdzie na forum ( chyba w wyszukiwarce najpierw pokazuje się główny adres strony a dopiero potem człowiek jakoś tam na forum wchodzi ).

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: ikswodnal » piątek, 3 kwietnia 2020, 09:11

vnu007dl pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 08:24Dlatego byłbym za tym żeby jeśli myśleć o jakiś oszczędnościach to jednak postawić na bitcoina
Słusznie - wszak ponad 60% kryptowalut to BTC. Jednak do poznawania procedur, nauki przesyłania między portfelami "oswajania" bitcoina najbardziej nadaje się BCH (Bitcoin Cash) który może służyć kiedyś do płatności (jak gotówka) . BSV to technologia z przyszłością do zastosowań "przemysłowych" ale po wyjaśnieniu np różnych spraw patentowych. Ortodoksi poszczególnych kryptowalut szczególnie w Bitcoinie wydaje się że więcej uwagi poświęcają krytyce innych bitcoinów niż propagowaniu rozwiązania które znają najlepiej "bo to proste". Takie jest moje zdanie a zmieni je życie albo śmierć :-).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: zdch » piątek, 3 kwietnia 2020, 10:17

@vwrafi Nikt nie mówił, że będzie łatwo :)

@ikswodnal Nie wiem skąd masz takie wnioski, ale są nieprawidłowe.
BTC obecnie jest na topie jeśli chodzi o wartość, ale perspektywicznie jest nic nie warty... Nie rozwiązuje żadnych problemów, za to tworzy nowe. Inwestycja w BTC to jak inwestycja w Amber Gold. Krótkoterminowo może super, ale wiadomo jak się skończyło.
BCH nie oferuje niczego, czego nie ma na BSV, a koszty transakcyjne są do tego wyższe. Aplikacji na BCH też jest bardzo mało, a teraz jeszcze jest widmo kolejnego podziału sieci bo deweloperzy stojący za implementacją węzła ABC zamieniają się w drugi Blockstream. Wystarczy poczytać ich ostatnie plany dotyczące zbierania funduszy.
Na BSV jest wszystko, szybkie 0-conf, apki społecznościowe, memy :), dane, narzędzia do budowy kolejnych, stabilny system na którym będą budować łańcuchy dostaw czy przechowywać dane medyczne jak od EHR Data.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: adiqq » piątek, 3 kwietnia 2020, 10:56

zdch pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 10:17Inwestycja w BTC to jak inwestycja w Amber Gold.

bez przesady....trochę się zagalopowałeś...
Z mojej perspektywy - gdyby nie wasz/twój guru CW - to pewnie inaczej bym widział BSV...a tak....nie mam w zwyczaju wierzyć oszustom. Póki nie udowodni, to jest oszustem.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: vnu007dl » piątek, 3 kwietnia 2020, 11:19

No to jeszcze bardziej mi zagmatwaliście.
Uszeregujmy może kilka rzeczy:
Bitcoin czyli BTC jest mimo tego że najpopularniejsze to jednak część osób uważa że to system ala piramida finansowa?
W sumie taka opinia mnie zdziwiła bo wszyscy to zapewniają jakie stabilne jest BTC, prawe jak złoto.
Jeśli chodzi o bitcoina to czy we wszystkich kantorach giełdach będą podobne opłaty przelewu na swój portfel? Czy jednak znacie jakieś tańsze możliwości?
Jakie według was inne waluty są hmm najlepsze do trzymania jako środki?

PS. A tak poważnie jeszcze spytam, na ile wy poważnie traktujecie te kryptowaluty? Tak z czystej ciekawości jakiego rzędu wielkości trzymacie w tych walutach środki w przeliczeniu na pln?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1824
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: bitup » piątek, 3 kwietnia 2020, 11:28

adiqq pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 10:56 mojej perspektywy - gdyby nie wasz/twój guru CW - to pewnie inaczej bym widział BSV

Ale brał udział również w powstaniu BCH, i nawet jeżeli nie wierzysz że to SN, to nie podważysz udziału w czasie powstawania BTC. BSV pokazuje i działa jak pierwotnie działał BTC ,ale się popsuł.
vnu007dl pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 11:19Bitcoin czyli BTC jest mimo tego że najpopularniejsze to jednak część osób uważa że to system ala piramida finansowa?

Certyfikatu nikt tutaj nie wystawi co to do końca jest. Ocena indywidualna każdego. Również polecam do pierwszych testów Bitcoin SV, nie tylko opłaty ale i dostępne apki https://bsvdevs.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelewy bitcoin prowizja

Postautor: zdch » piątek, 3 kwietnia 2020, 11:35

@vnu007dl Widzisz wykresy BTC i uważasz że jest stabilny? Porównywałeś ceny złota do BTC ostatnio?
Różne giełdy/kantory mogą mieć podobne stawki, pewnie w innych tematach już poruszają gdzie najlepiej kupować.
Najtaniej jest Bitcoina zarobić/od kogoś dostać. Na BTC nikt ci nie przyśle np 50groszy, bo koszt transakcji będzie wyższy.

Żadna waluta nie jest dobra do trzymania :) Ale jak chcesz się pobawić blockchainem i zobaczyć co oferuje... polecam spróbować BSV.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
@adiqq A ja nie lubię narkomanów, morderców, handlarzy dziećmi i dlatego nie będę korzystał z BTC.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 37 gości