kontrakty na wydobycie

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » środa, 25 marca 2020, 04:27

witam

Mam takie pytanko co oznacza ilość H/s na kontrakcie?? czy jest to szybkość z jaką maksymalnie może kopać koparka czy co innego to oznacz?
Inaczej mówiąc jaki kontrakt powinienem posiadać by koparka o sugerowanej mocy/prędkości kopania np 170 MH/s kopała z maksymalną mocą/prędkością??

pozdrawiam :)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: gofer » środa, 25 marca 2020, 09:21

@lechita1984 na kontrakcie? Chyba nie myślisz o wykupywaniu mocy? Jeśli tak to daruj sobie.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

kontrakty na wydobycie

Postautor: rav3n_pl » środa, 25 marca 2020, 13:38

Przeniosłem ku przestrodze.
ŻADNA z firm w której "kupujecie moc" NIE JEST PRAWDZIWA.
Jedyne prawdziwe to typu Nicehash albo Miningrigrental gdzie dostajecie dostęp do koparki i kierujecie ją na wybrany pool.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » środa, 25 marca 2020, 13:53

rav3n_pl pisze: środa, 25 marca 2020, 13:38Jedyne prawdziwe to typu Nicehash albo Miningrigrental gdzie dostajecie dostęp do koparki i kierujecie ją na wybrany pool.


To też nie tak jak piszesz. Wykupujesz moc, za określona cenę, wpisujesz adres poola i twojego konta na które ma iśc wydobycie. Ty nie przekierowujesz konkretnej koparki, jak cena którą gotów jesteś zapłacić jest odpowiednia, to nicehash przekieruje koparki.
Jest to szczegółowo opisane w pdfie z nicehash.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

kontrakty na wydobycie

Postautor: rav3n_pl » środa, 25 marca 2020, 13:56

@adiqq ale podajesz pool i widzisz że kopie.
W MRR wybierasz konkretną koparkę.
A nie wirutlane wydobycie nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » czwartek, 26 marca 2020, 21:36

witam
Dziękuję za odpowiedzi.

Gofer rozglądam się i szukam najrozsądniejszego rozwiązania.
Mam takie pytanie czy w takich przypadkach jak opisujecie samemu się wybiera jaką monete się kopie czy jest to losowo przydzielane?
Spotkaliście się z tym że firma która składa koparki oferuje własne oprogramowanie do kopania? polega to na tym że wszystko jest ustawione i wybiera sie tylko monetę jaką w danym momencie chce się kopać?
Na koniec mam jeszcze takie pytania odnośnie płyt głównych i kart graficznych analizowaliście już czy warto zainteresować się płytami graficznymi gdzie można zainstalować powyżej 10 kart graficznych ? oraz jak to wygląda w przypadku podłączania kart graficznych za pomocą usb czy sprawdza się ten rodzaj podłączenia?
Czy do płyty głównej od PC można podłączyć karę graficzną od serwera , a jeśli można to czy ma to sens? tzn czy taka karta graficzna jest dużo wydajniejsza od tych opisanych jako przeznaczonych do PC?
Czy płyta główna ma jakieś ograniczenie w ilości H/s?? oraz jak obliczyć ile H/s osiągnie dana koparka o ile się nie myle jest to coś powiązane z flopami czy jakoś tak :)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: gofer » czwartek, 26 marca 2020, 21:54

@lechita1984 wydaje mi się, że lepiej kupić krypto niż teraz wchodzić w koparki, mniej problemów tym bardziej jak jesteś początkujący

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » czwartek, 26 marca 2020, 22:21

nie mam jakoś przekonania do giełdy wole spróbować sam wykopać i sprzedać :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » piątek, 27 marca 2020, 06:03

zacznij tutaj
https://whattomine.com/coins
sprawdz w jakiej cenie masz prąd i policz czy to w ogóle będzie mieć sens...bo w większości przypadków nie będzie miało ;)

Dodano po 47 minutach 25 sekundach:
wyjątek sytuacje, gdy ma się tani prąd i spore ilości PV

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: fred » piątek, 27 marca 2020, 12:40

Albo kopiesz na "stracie", zbierasz urobek przez wiele miesiecy i sprzedajesz raz/kilka razy na gorce.
Polecam.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

kontrakty na wydobycie

Postautor: Kutalisk » piątek, 27 marca 2020, 13:20

A czym to się różni od kupna krypto i sprzedaży na górce (poza pracochłonnością i władowaniu kapitału w sprzęt, który trudniej upłynnić w razie potrzeby)?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » piątek, 27 marca 2020, 14:41

@Kutalisk - mając niskie ceny prądu nawet wtedy jak cena jest nisko, to nie jesteś w plecy....wtedy nie ma mowy o kopaniu na stracie....później napiszę, jakie są moje koszty wydobycia odpowiednio btc/eth/etc (nie mam arkusza pod ręką)

Dodano po 53 minutach 12 sekundach:
moje aktualne koszty wydobycia (nie ma znaczenia,jak długo trwa wykopanie 1szt)
założenie - wg prognozy produkcji prądu PV na kwiecień z https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#TMY
i aktualnych cenach krypto
1BTC = 3659$ (nicehash-ethash)
1ETH = 78,1$
1ETC = 2,9$

jasne, każda zmiana cen,kursu $,kursu ETH/BTC,diff zmienia te wartości...ale powyżej 4300$ za btc to chyba nie było, wręcz przy korzystnym stosunku ceny eth/btc oscyluje raczej w okolicy 3000-3200$
prawdopodobnie produkcja prądu z PV bedzie lepsza niż prognoza (tak było w marcu, po 25 dniach już osiągnąłem produkcję prognozowaną), więć jest szansa, że te wyniki będą lepsze niż tutaj przedstawione

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » piątek, 27 marca 2020, 15:58

adiqq pisze: piątek, 27 marca 2020, 06:03 zacznij tutaj
https://whattomine.com/coins
sprawdz w jakiej cenie masz prąd i policz czy to w ogóle będzie mieć sens...bo w większości przypadków nie będzie miało ;)

Dodano po 47 minutach 25 sekundach:
wyjątek sytuacje, gdy ma się tani prąd i spore ilości PV
Zajrzałem na tę stronę i nie bardzo wiem jak się korzysta z tego kalkulatora tzn co trzeba wpisać w poszczególne rubryki.

a ten kalkulator jest coś wart?

https://www.cryptocompare.com/mining/ca ... gPoolFee=1

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
adiqq też nie bardzo wiem co to PV

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
i ostatnie pytanie co rozumiecie przez tani prąd nie licząc darmowego oczywiście :)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: gofer » piątek, 27 marca 2020, 16:03

@lechita1984 jeżeli nie umiesz opanować kalkulatora i nie wiesz co to PV to niestety ale daruj sobie to forum.

Z grubej rury ale może uchronię cię przed samym sobą.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » piątek, 27 marca 2020, 16:25

lechita1984 pisze: piątek, 27 marca 2020, 15:58Zajrzałem na tę stronę i nie bardzo wiem jak się korzysta z tego kalkulatora tzn co trzeba wpisać w poszczególne rubryki.

a ten kalkulator jest coś wart?

https://www.cryptocompare.com/mining/ca ... gPoolFee=1

nie wiem czy ten kalkulator jest coś wart, ale jak nie dajesz rady z whattomine, to radzę odpuścić temat...
lechita1984 pisze: piątek, 27 marca 2020, 15:58adiqq też nie bardzo wiem co to PV
tak jak kolega napisał wyżej...PV - panele fotowoltaiczne, fotowoltaika
lechita1984 pisze: piątek, 27 marca 2020, 15:58i ostatnie pytanie co rozumiecie przez tani prąd nie licząc darmowego oczywiście
tani prąd, to przede wszystkim taryfa G12w lub G13. Na pewno nie standardowa taryfa całodobowa jaką ma większość (G11). Taryfy G12w/G13 są o około licząc 20% tańsze niż całodobowa w przypadku pracy ciągłej. Fakt, różnie może to wyglądać u różnych dostawców energii, ceny się zmieniają, a ja tego nie monitoruję, bo i po co. Mnie interesuje tylko mój operator. Bez PV z G12w też się da, (pisałem o tym kilka razy w różnych wątkach) ale z PV opłacalność jest sporo wyższa. Z moich wyliczeń wynika wprost, że zamiast zwiększać moce wydobywcze powyżej pewnej granicy, dużo bardziej opłaca się zwiększyć moc instalacji PV.

Dodano po 4 minutach 26 sekundach:
tutaj
viewtopic.php?f=120&t=32537

prowadzę dziennik początkującego minera...powinno ci to coś pomóc

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » piątek, 27 marca 2020, 17:41

gofer pisze: piątek, 27 marca 2020, 16:03 @lechita1984 jeżeli nie umiesz opanować kalkulatora i nie wiesz co to PV to niestety ale daruj sobie to forum.

Z grubej rury ale może uchronię cię przed samym sobą.
Gofer a Ty znałeś się tak na wszystkim od początku? wątpie ....... też od czegoś zaczynałeś......

Dodano po 24 minutach 46 sekundach:
jeśli chodzi o fotowoltaike to w moim przypadku to odpada bo nie nieszkam w domu jednorodzinnym czy bliźniku.
co do samej fotowoltaike to troche ogarniam temat poprostu nie skojrzyłem skrótu i tyle:). Dostawcę prądu mam z grupy G11 i mam możliwośc na zmianę na G12 lub G12 w

Przyjrzałem się raz jeszcze temu kalkulatorowi whattomine. I rozumiem go tak :
Na samej gorze trzeba wybrać model kary graficznej oraz ilość tych kart
Następnie są chyba do wybrania pool'e wybieram np Zhash wpisuje ile h/s ma koparka oraz moc zasilacza
na samym dole wpisuje cene za prąd tam też mogę zmiany w trudności kopania na przestrzeni 24 h 3 i 7 dni
nie wiem tylko do czego jest opcja volume filter

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » wtorek, 31 marca 2020, 10:44

mam jeszcze takie pytanko dlaczego dla jednej karty na różnych poola'ach są takie różnice w H/s??

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » wtorek, 31 marca 2020, 10:57

różne karty mają różne pamięci i róznie sie je da podkręcić

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: lechita1984 » wtorek, 31 marca 2020, 22:16

to się domyśliłem ale zastanawia mnie rozbierzność że na jednym pool'u jest np 375 h/s(aion) a na innym 2300 h/s(cnfast)
A drugie moje pytanie czy opłacalne jest budowanie koparek na kartach graficznych do serwerów?? wiem że te od serwerów są dużo droższe ale znalazłem dwie zbliżone cenowo różnią się ilością pamięci o 1 gb na korzyść tej od serwera oraz rodzajem pamieći karta od pc ma ddr 5 a od serwera ma hbm2

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kontrakty na wydobycie

Postautor: adiqq » środa, 1 kwietnia 2020, 05:56

lechita1984 pisze: wtorek, 31 marca 2020, 22:16to się domyśliłem ale zastanawia mnie rozbierzność że na jednym pool'u jest np 375 h/s(aion) a na innym 2300 h/s(cnfast)

to nie są poole, tylko algorytmy :roll:

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
lechita1984 pisze: wtorek, 31 marca 2020, 22:16A drugie moje pytanie czy opłacalne jest budowanie koparek na kartach graficznych do serwerów?? wiem że te od serwerów są dużo droższe ale znalazłem dwie zbliżone cenowo różnią się ilością pamięci o 1 gb na korzyść tej od serwera oraz rodzajem pamieći karta od pc ma ddr 5 a od serwera ma hbm2

nie wiem, ale wątpię. Jak ma 6gb, to starczy na długo (gdzieś do 2024), więcej nie potrzeba, po co wydawać więcej?

Wróć do „Piramidy i scamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości