Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » czwartek, 26 marca 2020, 15:05

Statystyki covid-19 w tradingview: https://www.tradingview.com/blog/pl/cha ... -19-17275/
Spoiler:
Fibo pisze: środa, 25 marca 2020, 20:03 prognozy co do przyszłości wynikające z EW wydają się niebezpiecznie zazębiać z interpretacjami i analizami przepowiedni Nostradamusa na czasy obecne.
O w mordę, co ja pacze? :shock: Zaskakujący coming out poważnego analityka, EW i Nostradamus w jednym worku. Cóż, właściwie to chyba nawet nie powinno mnie to dziwić :roll: Obie metody mają sporo wspólnego, choć przepowiednie N. wydają się bardziej racjonalne z uwagi na posiadanie kryteriów falsyfikacji - w EW w razie braku spodziewanego końca cywilizacji zmieni się oznaczenia i można wieszczyć dalej. Kto wie, może to N. wynalazł EW przed Elliottem? :lol:
Jest jednak jeden pozytyw takiego podejścia - opierając się na przepowiedniach Nostradamusa mniej musimy się obawiać mroków "nowego średniowiecza", ponieważ mentalnie już w nim jesteśmy ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 26 marca 2020, 15:07

Ciekawe że mimo tych informacji o rekordowym wzroście bezrobocia w USA, tamtejsze giełdy właśnie zazieleniły się od samego otwarcia.

@akos jak to wytłumaczysz? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » czwartek, 26 marca 2020, 15:17

@ekonokomik

Standardowo, od strony AT 2300-2400 to support na SPX, od strony fundamentalnej rynek wycenił niepewność a teraz mamy coś lepszego od niepewności czyli z jednej strony fatalne, ale pewne i w jakiejś mierze spodziewane dane a z drugiej przyklepane lub prawie przyklepane porozumienie dot. heli-money. Nie nastawiałbym się jednak na dłuższy i stabilny uptrend, raczej bujanie.

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 26 marca 2020, 15:23

@ekonokomik Pytasz co prawda @akos, ale moim zdaniem to rozpaczliwe trzymanie kursu na aktualnym poziomie do zamknięcia I kwartału, a później chyba armagedon. Nie rozumiem po co czasami na siłę wspomagać gospodarkę... Efekt będzie tylko taki że jebnie z większymi fajerwerkami. Już kryzys 2008 byl na siłę załatany a moim zdaniem zdrowsza byłaby konsolidacja po tamtym kryzysie niż praktycznie ostra pompa i teraz mamy efekt bańki a dobrze wiemy z 2017 roku jak kończą się bańki, więc moim zdaniem chyba czas na kryzys w USA. A Chiny wyjdą obronną ręką. Oczywiście ich kryzys też dosięgnie, nie mniej kto wie czy to nie jest ten moment, kiedy Chiny przejmą pałęczkę.
Co do BTC, ostatnio nie wychodzi mi trejding, ale każda passa kiedyś się kończy. Uważam podobnie jak @prapOn, że najmniejszy wymiar kary to testowanie aktualnego dołka. Jestem już na Shorcie ze świadomością, że możemy podbić do 7.5-8k. Ale short malutki, raczej nie bedę odwracał pozycji tylko dokładał do stratnego shorta bo nie wierzę w rajd do góry z tego poziomu i na tą chwilę. A jak będzie zobaczymy. Plus kwarantanny jest taki, że non stop przy kompie i można reagować w miarę szybko


https://twitter.com/Flynchenberg/status ... 3788414977

@snajper pożyczyłem link z komentarza, uważam dokładnie tak samo apropo zielonego koloru w Stanach

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mistique » czwartek, 26 marca 2020, 16:20

Nas pisze: czwartek, 26 marca 2020, 15:23Plus kwarantanny jest taki, że non stop przy kompie i można reagować w miarę szybko
Szkoda, że nie na bitbay`u :-( Mam nadzieję, że to naprawdę "tylko awaria" :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » czwartek, 26 marca 2020, 17:53

To już kolejny raz kiedy odbijamy od górnej bandy:
Obrazek

Na mniejszych interwałach jesteśmy również w dość istotnym miejscu, mowa o klinie-wzrostowym:
Obrazek

Już nie długo kurs określi się w jaką stronę jest mu bliżej :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 26 marca 2020, 18:12

zeroBTC pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:47optymistą piszesz poważne ?? co w obecnej sytuacji widzisz optymistycznego ??
że niby nadrukowali biliony "pustaka" i pójdzie cześć tego w krypto ??

ja się dziwię, że ty się dziwisz xD
to jest bitcoin i już wielokrotnie zachowywał zupełnie inaczej niż wszyscy/większość przewidywali ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 26 marca 2020, 18:22

@adiqq
a to , To ja akurat dobrze wiem , tyle , że teraz większość to widzi wzrosty bo przecież dołek już padł i halving za pasem ;)

przy okazji :



e/
@Pleasek89

no nie żartuj - ja tam widzę wszechobecną północną euforię :lol:





poza tym parkiety zielone ...



na wiosnę to przecież wszytko rośnie :mrgreen:



:P
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 marca 2020, 22:02 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 26 marca 2020, 19:38

@zeroBTC a tu w kontrze:

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 26 marca 2020, 21:12

@kozaki_wiesi konta kontry :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 marca 2020, 21:28

łabondź2020 pisze: czwartek, 26 marca 2020, 14:07skąd taki optymizm w obecnej sytuacji,
zeroBTC pisze: czwartek, 26 marca 2020, 13:47optymistą :shock: piszesz poważne ?? co w obecnej sytuacji widzisz optymistycznego ??
Jestem umiarkowanym optymistą, ponieważ po pierwotnym panic sellu (który był efektem likwidacji dziesiątek milionów dolarów w longach zakładanych przez tudemunów):

1. kurs ustabilizował się w okolicy silnych wsparć 5.6 - 6k i utrzymuje się póki co ponad mimo znacznego nura.
2. tygodniowe zamknęły się zachęcająco.
3. Joe longuje :roll:
4. BTC rósł, gdy S&P500 spadało.
5. Mimo poteżnego wybuchu epidemii w USA nie doświadczamy panic sellingu, który towarzyszył wybuchowi epidemii w EU.
6. Rządy wielu krajów uruchomiły masowe dodruki, rozdawnictwo i pakiety pomocy, co w moim mniemaniu zwiększa ryzyko dewaluacji FIAT-ów.
7. Przeważają grobowe nastroje na twitterach i redditach.
8. Naganiacze zamknęli japy albo wręcz wieszczą rychłe 1k.

Najgorsze w pandemii nie jest raczej za nami, ale uderzenie w gospodarkę (i w efekcie wyhamowanie i recesja) już się zaczęło. To był "news" i został odpowiednio sprzedany. Proces spowolnienia gospodarczego/recesji jest już w efekcie i oczywiście dopiero z czasem zobaczymy, jak BTC na niego zareaguje, ale na razie nie ma dalszych wyprzedaży, co zaliczam in plus.

Dodam, że umiarkowany optymizm nie polega na "lecimy na 100k", któremu bezustannie ulegają nasi forumowicze przy każdym uptrendzie, tylko np. realną szansę na powrót do 7.5 - 8k $. Długofalowo - zobaczymy. Kurs nie dał rady utrzymać żadnego trendu wzrostowego, więc nie da się powiedzieć, że jesteśmy w jakimś konkretnym trendzie oprócz dowtrendu od 10k ;)


Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » czwartek, 26 marca 2020, 23:05

BitJanusz pisze: czwartek, 26 marca 2020, 21:28Dodam, że umiarkowany optymizm nie polega na "lecimy na 100k", któremu bezustannie ulegają nasi forumowicze przy każdym uptrendzie, tylko np. realną szansę na powrót do 7.5 - 8k $. Długofalowo - zobaczymy.


Ja też podobnie jak @BitJanusz jestem umiarkowanym optymistą - w średniej perspektywie spodziewam się nawet okolic 12 000, co nie znaczy, że w najbliższym czasie nie będzie sporych wahań.

Ale raczej nie spodziewam się, że zjedzie nawet na chwilę poniżej 3400.
Poniżej screenshot sprzed kilkunastu godzin - ale jak na razie chyba w dalszym ciągu pokazuje co mam na myśli (fale są narysowane tylko orientacyjnie - przede wszystkim patrzę na poziomy).

Obrazek

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » czwartek, 26 marca 2020, 23:40

Też wyleję tu swoje fantazje. Moim zdaniem będziemy kontynuować korektę marcowych spadków, jednak akumulacja trwała zbyt krótko, kurs się "zmęczył" i korekta wydaje mi się nieunikniona. Docelowo według mnie obecny uptrend zawiezie nas nawet na 8 lub 9 z przodu, jednak później widzę w grze scenariusz , który zaprezentował prap0n, czyli zjazd i prawdopodobnie pogłębienie dołka. Uważam, że nadal jesteśmy w trendzie spadkowym długoterminowo, ale jego koniec już widzę na horyzoncie, z tym że wszystko się rozłoży w czasie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 27 marca 2020, 09:00

Jakiś czas temu jeden z użytkowników wrzucał taki fajny wykres BTC razem z datami rozpoczęcia i zakończenia kontraktów. Czy ktoś może zapisał ten wykres i mógłby się podzielić? Dzięki.

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » piątek, 27 marca 2020, 09:11

@ChomiczyPlan
Nie mam tego ale cis dzisiaj wygasa tylko nie wiem o której. Moze stad ta stagnacja. Mi to wyglada jak na sile trzymany kurs na tym poziomie

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 27 marca 2020, 09:46

@ChomiczyPlan łap.

Dziś o 17 zamknięcie, w poniedziałek otwarcie. Trudno z tego wydedukować coś konstruktywnego. Kurs od kilku dni jest utrzymywany na m/w stałym poziomie, możliwe, że w weekend/poniedziałek nastąpi zrzut na nowy okres kontraktowy. Jeśli jednak to nie nastąpi to może czekają nas dalsze wzrosty.

W ciągu kilku kolejnych dni mamy:
- koniec okresu kontraktowego;
- początek okresu kontraktowego;
- zamknięcie 1W;
- zamknięcie 1M;
- otwartą sytuację na giełdach światowych.

Chyba lepiej się wstrzymać z zakładaniem pozycji, chyba, że z impetem wybijemy 7 k albo na duzym wolumenie zejdziemy pod lt.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » piątek, 27 marca 2020, 10:40

Myślenie życzeniowe mówi mi L, zimna glowa S, a tak naprawde to równie dobrze można zagrać w ruletke jak ktoś potrzebuje emocji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 27 marca 2020, 12:20

Podbicie do 7500-8000$ i dotknięcie 0,618 byłoby fajną korektą całego dzikiego spadku (w myśl zasady dzikie spadki -> dzika korekta), ale warto zauważyć, że było już dotknięcie 50% całego spadku, a nasza linia "trendu" flirtuje z przerwaniem w dół... ;)

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 27 marca 2020, 13:48

Obecnie panuje przekonanie o zbliżającej się hiperinflacji i o tym, że będzie kryzys, giełdy spadną 60-80%. A co jak tak nie będzie jeśli chodzi o wycenę spółek? Ostatni tydzień się nad tym głowiłem, że skoro USA drukuje tryliony pustych dolarów i pompuje je w rynek, bo przeciętny kowalski dostanie 10-20% z tego pakietu stymulacyjnego, to jak giełdy mają spadać?

No i natknąłem się na ten tekst Ray Dalio:
https://www.linkedin.com/pulse/changing ... -dalio-1f/

Ciekawa lektura, opisuje on m.in. sytuację z 71 roku, kiedy Nixon skończył z parytetem złota, pracował wtedy jako kleryk na giełdzie. Po weekendzie jak przyszedł i zobaczył szalone wzrosty, był bardzo zdziwiony.

Jak przeanalizujemy sytuację z wenezueli, to tam hiperinflacja też zaowocowała szalonymi wzrostami na giełdzie.


Patrząc na to ile jest drukowanych dolarów i fakt, że one trafiają w większości do instytucji + fed pompuje je w rynek skupując akcje m.in. za pomocną Berkshire, to może wcale nie będzie dalszych dzikich spadków na giełdach (nie mówię o BTC tutaj).

Obecnie mamy odbicie martwego kota na giełdach i w ostatnie dni nie mogłem się nadziwić, że rynki reagują takimi wzrostami na każde wieści o dodruku pieniądza, a co jak giełdy to właśnie dyskontują? Więcej $, mniej warta waluta, więc wycena spółek musi być wyższa?

Ciekawe czasy przed nami. Ja się czaję na teslę w okolicach 100-300$, chciałbym wtedy trochę kupić. Czy ktoś wie u jakich brokerów można założyć konto, żeby mieć w miarę łatwy dostęp do spółek z rynku amerykańskiego?

A co do BTC, mamy dziś zamknięcie kontraktów, poniedziałek settlement, we wtorek zamknięcie miesięcznej, volatility spada bardzo mocno, open interest bardzo nisko, zbliża nam się gwałtowny ruch w którąś ze stron, jak ktoś gra na FTX to tam chyba jest kontrakt pod volatility, można by teraz tam zagrać.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 27 marca 2020, 14:15

Obrazek
dzisiaj decyzja ja stawiam na góre jako że moim zdaniem znajdujemy się w momencie gdzie przebijąc istotne linie wytworzyliśmy sobie wystarczająco wsparcia aniżeli mamy oporu przed sobą przynajmniej do okolic 7700 gdzie znajduje się fibo 618 całego zjazdu od 10.5k

jeżeli zjazd w dół teraz to tak jak na rysunku zielona strefa i potem zobaczymy co dalej

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości