Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bl4ck » wtorek, 24 marca 2020, 18:58

Jemu pewnie chodzi o największych krzykaczy typu socjolog2008.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 24 marca 2020, 19:03

@cieslakelo Dzieki ze nas poinformalowas, po tak wrecz elokwetnej wypowiedzi zaimponowales mi swoja analiza, od dzis bede z niecierpliwoscia czekal na twoje nastepne posty. :shock:
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nashdrake » wtorek, 24 marca 2020, 19:45

Obrazek

Jakiś kanał się narysował na interwale 1m. Giełda Binance.

Coś takiego być może gramy, ale z tej pozycji może zarówno w górę iść jak i w dół.

Ten malutki trójkącik wygląda na to, że wybija w górę więc potestujemy rejony ~~6680.

W znacznie większych interwałach gramy troszeczkę inny kanał i bitek mógłby spaść do końca tygodnia w rejony ~6100.

update: w trakcie pisania tego postu wybiło jednak w górę, ale nie spodziewam się póki co jakiś szalonych rajdów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 24 marca 2020, 19:55

Offtop:

W rozwiniętych gospodarkach od wielu lat to nie produkcja, ale usługi są motorem wzrostu. I w dobie pandemii ten motor nagle przestał działać. Najnowsze badania międzynarodowej firmy konsultingowej IHS Markit są najgorsze w historii.
Badania opinii menadżerów do spraw zakupów w firmach prywatnych nie pozostawiają złudzeń. Marzec to miesiąc zapaści w europejskiej gospodarce. Głównie w usługach, które stanowią od wielu lat podstawę wzrostu produktu krajowego brutto rozwiniętych gospodarek.


Indeksy PMI mierzące nastroje w sektorze usług spadły do poziomów niewidzianych nigdy dotąd. We Francji PMI doszedł do 29 pkt., podczas gdy dotychczasowe historyczne minimum z lutego 2009, czyli z czasu globalnego kryzysu finansowego, wynosiło 40,2 pkt.

Wykres robi wrażenie:

Obrazek

Sorry, zapomniałem o linku:

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ii/r7tyxxf
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 24 marca 2020, 20:52

Ciekawe czy bedzie wyczyszczenie sl tych co zostali uwiezieni w shorcie teraz.



update:
w gore nie pocignelo, nikt nie uciekal. Jednak nie licze ze dolna banda zostanie odwiedzona.Poza tym na 9K mamy luke do zamkniecia.

Bez odbioru.....
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 24 marca 2020, 23:02

No, czyli wspinamy się po 9k i potem sruuuu.... na główkę :-D Koszyczki
czas zacząć rozstawiać :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 marca 2020, 23:26

@wloczykij78 wg. mnie 2222$ i ATH albo ATH :D

A tymczasem double top albo jazda wyżej, na razie ewidentnie uptrend, dołki coraz wyższe, fajnie byłoby wybić wyżej :D


Notabene, DAX ma trend reversal pattern, może będzie jakieś mocniejsze odbicie na rynkach, albo koniec kryzysu giełdowego :D W końcu 42% to nie mało na takich index'ach, fiu fiu :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » wtorek, 24 marca 2020, 23:35

@anagamidev Nie masz zielonego pojęcia o gospodarce. Koniec kryzysu giełdowego? TY się słyszysz? Kryzys to się jeszcze nie zaczął na dobre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 25 marca 2020, 06:10

Kurs tutaj sie poci, daleko juz raczej nie zajedzie. Mamy 4x swieczki 3D zielone, lacznie na prawie 90%. Nastepna 3D pewnie czerwona.
Moze jeszcze z raz pchna laskawie pod 6.9-7.1

Dodano po 5 godzinach 20 minutach 53 sekundach:
Swoja droga bardzo ladna bycza konsolidacja. Higher low i do gory. :twisted:

Wracajac do scenariusza potencjalnej exity pompy wcale by mnie nie zdziwilo glebokie wbicie sie w "support" i stamtad scam wick na 1000$ tylko na gieldzie cme zeby zamknac luke.
Mozna by bylo to ladnie uzasadnic, mala plynnoscia rynku po spadkach, wycisnieciem shortow itp itd. Gracze by to pewnie kupili.


Oczywiscie mowa o szerszej perspektywie czasowej, ale mozliwe ze nie wypelnia tej luki przez jakis czas.
Tak czy inaczej warto zwrocic uwage na blok.


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 25 marca 2020, 08:32

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 25 marca 2020, 10:26

Nowy lokalny wierzchołek, aczkolwiek dobrze byłoby wyjść ponad 6900 i utrzymać :D Emocje jak na grzybach :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 25 marca 2020, 11:19

ja wczoraj wyszedłem z btc dzisiaj wskoczyłem na eth pare % zrobione ale jestem sceptycznie nastawiony na dalsze wzrosty

dopóki nie dotknie przynajmniej 7070 bitmex bitstamp jakieś 100usd więcej to ciągle wygląda jak korekta 382 całego zjazdu od 10.5k i trzeba się liczyć z tym że albo zjazd na double bottom albo coś więcej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 25 marca 2020, 11:35

Poniżej wykres kursu BTC, kontraktów na S&P 500 (ES) i kontraktów na DAX (FDAX). Nawet jak chwilowo synchronizacja zostaje utracona, to jeśli odbicie na giełdach światowych trwa, BTC się dostosowuje. Ostatni dynamiczny spadek też jest spójny z zachowaniem giełd.

Obrazek

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 25 marca 2020
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jimmy4k » środa, 25 marca 2020, 11:38

Jak myslicie, bitek bedzie jeezcze szukal dolkow czy leci juz w gore.
Tak rozkminkam to przez sytuacje z corona, zamykane jest wszysyko i przez nastepne 2/3 tygodnie tak bedzie. Nie wiem jak to sie odbije na kursie..

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » środa, 25 marca 2020, 11:38

Ja cały czas się uczę, czytam co piszecie, ale ciężko cokolwiek wywnioskować z niektórych zdań jeśli nie są używane przecinki, kropki lub chociażby wielkie i małe litery. OK, po chwili zastanowienia już wiem o co chodziło w poprzednim poście, ale trochę mi zeszło ze zrozumieniem tego:

" Ja wczoraj wyszedłem z btc. Dzisiaj wskoczyłem na eth, pare % zrobione ale jestem sceptycznie nastawiony na dalsze wzrosty.

Dopóki nie dotknie przynajmniej 7070 bitmex lub na bitstamp jakieś 100usd więcej, to ciągle wygląda jak korekta 382 całego zjazdu od 10.5k i trzeba się liczyć z tym że albo zjazd na double bottom albo coś więcej. "

Czy to o to chodziło?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » środa, 25 marca 2020, 11:40

Szczerze to dziwi mnie ten wszechobecny pesymizm i sceptycyzm co do wzrostów. Tak samo jak wyniki ankiety. Przecież taka piękna i tak duża panika czyści skutecznie słabe ręce, bo kto miał sprzedać to już to zrobił. Po drugie taki spadek przebija się do mediów, co zwiększa zainteresowanie, a jak kupić to w dołku czyli teraz (co też widać na forum po ilości postów od nowych i nie udzielających się osób). Nie widzę więc żadnych przeszkód abyśmy nie mieli wrócić w przeciągu tygodnia, dwóch to stanu wyjściowego czyli 8k-9k$. Nawet jeśli to tylko odbicie i w dłuższym terminie będziemy się jednak osuwać bądź konsolidować. Ale ja tam od półtora roku pozostaję byczy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 25 marca 2020, 11:43

@vwrafi

skup się na tym co ważne a nie na poprawianiu innych w pisaniu a tak w ogóle to może podzielisz się tym jak postrzegasz obecna sytuacje chyba że nie masz nic ciekawego do napisania

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » środa, 25 marca 2020, 12:31

fusywszklanejkuli pisze: środa, 25 marca 2020, 11:35Nawet jak chwilowo synchronizacja zostaje utracona, to jeśli odbicie na giełdach światowych trwa, BTC się dostosowuje. Ostatni dynamiczny spadek też jest spójny z zachowaniem giełd.

otóż to "jeśli trwa" .... a może jednak to tylko chwila na zaczerpnięcie oddechu przed dalszym nurem ...
Podczas wtorkowej sesji S&P500 poszedł w górę o 9,38%, finiszując z wynikiem 2 447,33 pkt. Był to najsilniejszy dzienny wzrost tego indeksu od października 2008 roku. Warto jednak dodać, że 13. marca S&P500 wzrósł o 9,29%, by podczas kolejnej sesji spaść o blisko 12%. Nie ma też chyba co liczyć na rychłe zakończenie okresu olbrzymiej zmienności.
cytat z :
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dow-Jo ... 47679.html

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 25 marca 2020, 12:56

Ma ktoś link, gdzie można obserwować odliczanie to difficulty adjustment na BTC w czasie rzeczywistym? Ile bloków zostało, z obecną prędkością o której prognozowany adjustment itd.?

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » środa, 25 marca 2020, 13:02

Jahu pisze: środa, 25 marca 2020, 11:40 Szczerze to dziwi mnie ten wszechobecny pesymizm i sceptycyzm co do wzrostów. Tak samo jak wyniki ankiety. Przecież taka piękna i tak duża panika czyści skutecznie słabe ręce, bo kto miał sprzedać to już to zrobił. Po drugie taki spadek przebija się do mediów, co zwiększa zainteresowanie, a jak kupić to w dołku czyli teraz (co też widać na forum po ilości postów od nowych i nie udzielających się osób). Nie widzę więc żadnych przeszkód abyśmy nie mieli wrócić w przeciągu tygodnia, dwóch to stanu wyjściowego czyli 8k-9k$. Nawet jeśli to tylko odbicie i w dłuższym terminie będziemy się jednak osuwać bądź konsolidować. Ale ja tam od półtora roku pozostaję byczy.
A Ciebie dziwi ten pesymizm? Jeżeli dopiero mamy wstęp do kryzysu, a większość już zaliczyła dołki z 2008 r., to co będzie dalej? Moim zdaniem, na BTC jesteśmy na kolejnej górce zdechłego kota. Jedynie co robię, o gra bardzo krótkoterminowa. Skup sporych dołków i sprzedaż po większych skokach.
Sytuacja mi się nie podoba, bo jak w USA wjedzie większa panika (przez duże P), to cały świat oberwie mocno po dupie. Produkcja, nieruchomości, bankructwa, bezrobocie.
W tym czasie na rynek krypto mogą wejść większe instytucje, ale raczej nie na poziomie 6k, tylko 1-2k. Obym się mylił, bo sporo altów holduje, a gram ok. 30% kapitału.

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
vwrafi pisze: środa, 25 marca 2020, 11:38 Ja cały czas się uczę, czytam co piszecie, ale ciężko cokolwiek wywnioskować z niektórych zdań jeśli nie są używane przecinki, kropki lub chociażby wielkie i małe litery. OK, po chwili zastanowienia już wiem o co chodziło w poprzednim poście, ale trochę mi zeszło ze zrozumieniem tego:

" Ja wczoraj wyszedłem z btc. Dzisiaj wskoczyłem na eth, pare % zrobione ale jestem sceptycznie nastawiony na dalsze wzrosty.

Dopóki nie dotknie przynajmniej 7070 bitmex lub na bitstamp jakieś 100usd więcej, to ciągle wygląda jak korekta 382 całego zjazdu od 10.5k i trzeba się liczyć z tym że albo zjazd na double bottom albo coś więcej. "

Czy to o to chodziło?
Fibonacci się kłania (382).

Obrazek

Doczytaj sobie o tym sposobie AT.

edit. @rubel Możemy wrócić na ~5300$.
Ostatnio zmieniony środa, 25 marca 2020, 13:11 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: _det, alomorti, Sałata, Tomasz_Es i 18 gości