Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: Kutalisk » sobota, 21 marca 2020, 19:30

Książka Tradera21 „inteligentny Inwestor XXI wieku” jest moim zdaniem lekkim skokiem na kasę.

1. Cena – zbyt wygórowana.
2. Treść – dostępna ZA DARMO na jego blogu
3. Tytuł – „zapożyczony”

Ad. 1
4 tomy, piękne wydanie „na bogato.” Termin nieprzypadkowo na koniec grudnia i święta. Niestety nie udało się dopiąć terminów i wysyłka dopiero w styczniu (ale cena jednak świąteczna). Jest wiele książek o inwestowaniu, które spokojnie można nabyć za kilkadziesiąt PLN.

Ad. 2
Przeczytałem darmowe próbki każdego z tomów i nie przeczytałem tam NICZEGO czego nie znałbym z artykułów z bloga.

Ad. 3
Tytuł książek (podobnie jak nazwa jego szkoleń dla inwestorów) jest, delikatnie mówiąc „zapożyczona” od dzieła Benjamina Grahama z 1949 roku. Sugeruje jakoby Trader21 był jego wychowankiem/następcą? Trochę górnolotne? I może wprowadzać w błąd.

Dodatkowo te „ekskluzywne” webinary tylko dla klientów, którzy kupili książkę poprzez jego stronę lub byli na płatnych kursach. Kopiowanie ruchów itd.

Skoro tak świetnie zarabia na rynkach to po co schyla się po kilka PLN od Januszy biznesu?
Jeżeli ktoś przeczytał i szczerze poleca, chętnie dam się wyprowadzić z błędu.
Ostatnio zmieniony środa, 8 czerwca 2022, 17:56 przez Kutalisk, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: maky » sobota, 21 marca 2020, 19:57

Kutalisk pisze: sobota, 21 marca 2020, 19:30Skoro tak świetnie zarabia na rynkach to po co schyla się po kilka PLN od Januszy biznesu?
Dlatego, że inwestowanie jeśli przynosi jakieś zyski to małe w stosunku do kapitału - kilkuprocentowe - a wszelkie szkolenia, książki, webinary dają stały i wysoki przychód.
Kyosaki na czym robi pieniądze? Na wykorzystaniu wiedzy ze swoich książek? Nie. Na szkoleniach.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Pierniczek123 » sobota, 21 marca 2020, 20:01

Był z nim wywiad jakiś miesiąc temu, sam to wszystko powiedział. Nawet powiedział ile zarobił (ponad 1mln- na tamten czas)
Co do treści większość jest na jego blogu ale nie wszystko. Nie którzy po prostu zbierają książki.

Nikt nie jest zmuszany do kupna!!!
(sam nie kupiłem bo nie potrzebuje)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: koparki » sobota, 21 marca 2020, 22:17

Kutalisk pisze: sobota, 21 marca 2020, 19:30Skoro tak świetnie zarabia na rynkach to po co schyla się po kilka PLN od Januszy biznesu?
Ja , sądzę ze wiem dlaczego. Po pierwsze robiąc sobie blog i markę systematyzuje swoją wiedzę i poddaje ją pod publiczną dyskusję, pod artykułami zawsze jest dyskusja, jeśli wśród dyskutantów dobierze się grupa osób ze sporą wiedza to dostaje komunikaty zwrotne do swoich rozważań, nawiązuje kontakty, poszerza perspektywy.
Druga sprawa, popularyzacja swojej marki osobistej sprawia że mogą przyłączyć się do przedsięwzięcia inne osoby(same się odnajdą) i można stworzyć zespół ekspertów, co też jest robione.
Trzecia sprawa, dobra merytorycznie książka ze swoim nazwiskiem wzmacnia zadowolenie z siebie, zwiększa prestiż marki osobistej, ego się lepiej czuje.
Czwarta sprawa jak się czymś pasjonujesz i chcesz popularyzować swoją pasję to robisz czasem rzeczy mniej dochodowe po to aby coś dokonać, takie zajęcia poboczne i ich wynagrodzenie pieniężne nie jest tak bardzo istotne nie tylko dla osób na pewnym poziomie majętności(trader21 zarządza milionami).
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Kutalisk » niedziela, 22 marca 2020, 08:30

Pierniczek123 pisze: sobota, 21 marca 2020, 20:01Co do treści większość jest na jego blogu ale nie wszystko.
No właśnie mnie interesuje czy jest tam coś czego nie wyczytałem przez kilka lat na jego blogu.
Napisałeś, że nie kupiłeś więc skąd taki wniosek? (nie czepiam się)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: koparki » niedziela, 22 marca 2020, 19:37

Ubyło kilka wpisów. Użytkownik, który krytycznie się wypowiedział o przedsięwzięciu Tradera21 nalegał aby ukryć jego wpis i wynikającą z tego cytowaną wymianę zdań. Prośba była zasadna.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: FlyingAtom » środa, 25 marca 2020, 00:15

W książkach Jacka Bartosiaka nie sądzę by było coś nowego, na upartego bym ocenił na 2-5% to czego nie mówił, słucham go od 6/7 lat, ponad 1000h na pewno przesłuchałem i nie mów że nie można, jak 80/90% komisji amberd gold przesłuchałem czy 100% sprawy Olewnika ;) Jak tylko mogłem kupiłem 3 jego książki, leżą już pół roku albo troszkę dłużej, zrobiłem to w ramach podziękowania, za uczta intelektualną jaką mnie częstował zupełnie za darmo na youtube. Włącz sobie Bartosiaka filmy sprzed 5 lat i zobacz czy nie dzieją się pewne rzeczy które mówił, fajnie teraz przy kryzysie widać że usa dają "płynność" ale maski przylatują z chin i jakiś wysoki urzędnik z Chorwacji całuje Chińską flagę na lotnisku a nie Amerykańską ; ))) "masek nie nadrukujesz w systemie cyframi" ; )))

Do trader21 przychodzę na bloga odkąd powstał, od około 2010 roku, chodź już go nie czytam od dawana to lubię komentarze 3r3 czy grubego, 3r3 ma aktualnie swój blog zarobmy.se i tutaj czytam go od deski do deski, wpadam ostatnio też na bogaty.men, https://www.bogaty.men/linkchat/ - chyba nie ma innego miejsca w Polsce aktualnie co tak sensownie od strony gospodarczej wymieniają wiadomości/linki o coronovirusie.

Zawsze gdzieś się zbiera śmietanka intelektualistów finansowych i ludzi o wolnym umyśle, aktualnie to jest trader w 2006 był to blog dwagrosze.com a w 2008 blog Kuczyńskiego, od 2010 około większość jest u tradera, szacunek za to że utrzymał się tyle czasu na topie.
Ma pewne fajne złote myśli jak to by jak grasz na dźwigni to nie grać więcej niż x2 czy 3. Na pewno dużo wyniosłem od niego czytając go 10 lat temu, na tamten etap życiowy. Książka jest pewnego rodzaju podsumowaniem jego działalności i fajnie że ją wydał.
Nie wiem na jakim etapie jesteś życia/doświadczenia/świadomości ale polecam zarobmy.se , jak jeszcze za wcześnie to zapisz sobie i wejdź za 5 lat.

Co do samego "trejdowania" uważam że to czarna magia i działa to na pograniczu brania kokainy, podobnie uzależnia i podobne życiowe spustoszenie sieje, jestem dużym przeciwnikiem grania na takich platformach, za to fundamentalne inwestowanie doceniam.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 29 lipca 2018
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Pierniczek123 » niedziela, 29 marca 2020, 15:28



Tutaj na początku sam się wypowiedział na temat własnej książki ile sprzedanych itp.
Polecam cały odcinek i poprzedni też.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Kutalisk » środa, 1 kwietnia 2020, 14:35

Znam podejście Tradera21 do własnej książki. Pytałem o Wasze opinie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: janku66 » piątek, 3 kwietnia 2020, 16:25

koparki pisze: sobota, 21 marca 2020, 22:17Ja , sądzę ze wiem dlaczego. Po pierwsze robiąc sobie blog i markę systematyzuje swoją wiedzę i poddaje ją pod publiczną dyskusję, pod artykułami zawsze jest dyskusja, jeśli wśród dyskutantów dobierze się grupa osób ze sporą wiedza to dostaje komunikaty zwrotne do swoich rozważań, nawiązuje kontakty, poszerza perspektywy.
Druga sprawa, popularyzacja swojej marki osobistej sprawia że mogą przyłączyć się do przedsięwzięcia inne osoby(same się odnajdą) i można stworzyć zespół ekspertów, co też jest robione.
Trzecia sprawa, dobra merytorycznie książka ze swoim nazwiskiem wzmacnia zadowolenie z siebie, zwiększa prestiż marki osobistej, ego się lepiej czuje.
Czwarta sprawa jak się czymś pasjonujesz i chcesz popularyzować swoją pasję to robisz czasem rzeczy mniej dochodowe po to aby coś dokonać, takie zajęcia poboczne i ich wynagrodzenie pieniężne nie jest tak bardzo istotne nie tylko dla osób na pewnym poziomie majętności(trader21 zarządza milionami).

Zgadzam się również z tą opinią.
Poza tym, jest to osobisty challenge, który wymusza przygotowywanie się do tego aby to co daje się ludziom miało jakość.
Kutalisk pisze: niedziela, 22 marca 2020, 08:30No właśnie mnie interesuje czy jest tam coś czego nie wyczytałem przez kilka lat na jego blogu.

Lubię książki i lepiej mi jest przedzierać się przez nią niż siedzieć kolejne godziny przed kompem.
Większość blogerów, jak dochodzi do momentu wydania książki, to treść pokrywa się z blogiem. Chyba, że blog był o gotowaniu a książka o podróżowaniu.
Kutalisk pisze: środa, 1 kwietnia 2020, 14:35Znam podejście Tradera21 do własnej książki. Pytałem o Wasze opinie.

Jeśli ktoś szuka wyłącznie wiedzy, to blog wystarczy w zupełności. Jednak jak to @FlyingAtom napisał. Przez lata tworzył blog za friko, każdy czerpał wiedzę i nikogo to nie bolało, że nie musi tego robić. Jak usystematyzował wiedzę w książkę i chce za to pieniądze, to już poddaje to w wątpliwość jego osobę.
Fyi, mam książkę, czytałem.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Kutalisk » piątek, 3 kwietnia 2020, 18:52

@vjankuv ja raczej poddaję w wątpliwość jego książkę. Chodzi mi o stosunek ceny do jakości/zawartości. Tyle pisze/mówi o tym aby nie kupować drogich aktywów, nie przepłacać. A książka tania nie jest i wolę się dwa razy zastanowić przed zakupem, zamiast się napalać.

"Inteligentny Inwestor" Benjamina Grahama kosztował mnie jakieś 40-50 PLN z wysyłką, 536 stron w twardej oprawie, elegancko zszywane, b. trwałe wydanie z aktualizującymi komentarzami Jasona Zweiga do każdego rozdziału oraz wprowadzeniem i appendixami Warrena Buffeta. W tej pozycji stosunek ceny do jakości jest wręcz ZAJEBISTY. Jest to pozycja ponadczasowa, wciąż aktualna i przez wielu uznana za najlepszą książkę o inwestowaniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: janku66 » piątek, 3 kwietnia 2020, 22:15

Kutalisk pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 18:52 ja raczej poddaję w wątpliwość jego książkę. Chodzi mi o stosunek ceny do jakości/zawartości. Tyle pisze/mówi o tym aby nie kupować drogich aktywów, nie przepłacać. A książka tania nie jest i wolę się dwa razy zastanowić przed zakupem, zamiast się napalać.

Aktywo, które z reguły kupuje się tanio, by później sprzedać drogo z reguły traci sens gdy kupuje się drogo by sprzedać tanio :D Książki nie kupujesz po to by ją sprzedać drożej. To jest inwestycja w wiedzę. Jak komuś wygodniej czytać książkę w ogrodzie niż bloga na kompie przy biurku, to kupi sobie książkę. Na blogu też jednak ma to trochę rozlatane, w książce jest porządek.
Kutalisk pisze: piątek, 3 kwietnia 2020, 18:52Jest to pozycja ponadczasowa, wciąż aktualna i przez wielu uznana za najlepszą książkę o inwestowaniu

Zgadza się, ale Graham jednak nie doświadczył tego co teraz robi z globalną ekonomią EBC, czy FED i myślę, że spojrzenie Tradera oraz jego obserwacje są fajnym do tego wszystkiego dodatkiem i uzupełnieniem.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Kutalisk » piątek, 17 lipca 2020, 00:06

Wrzucę tutaj chociaż zastanawiałem się nad nowym tematem. Dziwne, że nikt tego jeszcze nie wrzucał (chyba, że przegapiłem).
Ciekawe przemyślenia dot. tradera21 oraz późniejsza "wojenka" (publikacje na blogach, "gościnne" wpisy w komentarzach) blogerów Słomskiego vs Trader21 vs FOREX RANDOM WALK

To tak w temacie moich i innych osób mających wątpliwości na temat Cezarego Głucha pod kątem jego działalności zarobkowej czyli szkoleń, kopiowania ruchów, a ostatnio książki. Nie twierdzę ślepo, że te wszystkie rewelacje to prawda ale warto się zapoznać. Jedno się potwierdza - wiedza w internecie jest za darmo i należy czerpać z różnych źródeł, a nie fiksować się na jednym.

Chronologicznie wpisy na blogach:

20.02.2020
https://forexrandomwalk.blogspot.com/20 ... o-kto.html

14.06.2020:
https://slomski.us/2020/06/14/cezary-gl ... e-dyzma21/

19.06.2020:
https://forexrandomwalk.blogspot.com/20 ... -guch.html

Interesuje mnie Wasze zdanie na tematy poruszane powyżej.

Ciekawe komentarze pod ww. wpisami:



Pojawił się temat Tradera, to można wspomnieć o kilku ciekawostkach

1. IT21 czyta wiele różnych osób, zamożnych, mniej zamożnych, gołodupców. Ja mam żal do tradera, że nigdzie nie informuje, że reklamowany przez niego DIF Broker pobiera wysokie opłaty. Mając 10 000 – 20 000 PLN i dzieląc to na 3 – 6 pozycji w ETF płacimy horendalnie wysokie opłaty. Opłaty za kupno pozycji, opłatę za sprzedaż pozycji, opłatę za utrzymanie pozycji. Do tego nie ma nigdzie informacji, żeby broń boże nie zakładać konta w PLN tylko od razu w USD oraz, że nie można sobie od tak zmienić waluty konta i wiele innych.

2. Wydaje mi się, że rekomendacje, których udziela trader mają jeden cel. Podbić kursy walorów, w które trader sam jest zaangażowany. Zastanawiam się, czy jakby nie sprawdzić jego zagrań, to w momencie, kiedy polecany jest dany walor, tradre nie wychodzi z inwestycji. Pomijam ten jeden przykład gazpromu.

3. Z tymi ghost writerami to pewnie prawda. Na jednym webinarze można było wejść zanim rozpoczęła się prezentacja. Na skype czy innym signalu był szybki widok na rozmowę bodajże z Anią Dąbrowską – takie byki (błędy ortograficzne) trader wali, że to aż oczy bolały.

4. Polecanie Mennicy Skarbowej na blogu, gdzie jest drogo i bardzo drogo, też jest kiepskie. Liczy się, że za użycie kodu rabatowego trader dostanie odsyp.

5. Moderowanie komentarzy. Oficjalnie, na blogu komentarze nie na temat będą moderowane. Spójrzcie jednak na komentarze tam. Większość jest koszmarna – Wiara, krucjaty, krzyżowcy, zbawienie i wiele tym podobnych. Miesiąc temu chciał ktoś napisać gdzie są jeszcze metale, to ciach nie przechodzi komentarz moderacji. Teraz napiszesz coś, co administracji się nie podoba, ciach komentarz wisi po wsze czasy i trader go nie doda. Kabaret.

6. Największy żart to książka. Z grzeczności już nie pisałem na lubimyczytac.pl co się z tą książką odwala. Najciekawsze fragmenty książki, to te, które są kopiami artykułów z bloga. Tutaj naprawdę czapki z głów, wiele artykułów jest bardzo dobrych. Niestety wypełnienie tej książki pomiędzy kopiami artykułów to jakaś pomyłka. Wciąż te same historyjki, słaby język i tanie wałkowanie tematu, żeby tylko nabić znaki. Dodatkowo zastanawiałem, się czy ktokolwiek czytał inne książki. Przecież skład książki jest fatalny i aż oczy bolą na to patrzeć.

7. Ordynarne reklamy w książce. TOM4 to już w ogóle hit reklamowy firmy DIF.

8. Dobry numer jest także z wersją na kindla. Wiele osób żaliło się, że reklamowana była wersja MOBI na kindle. Ostatnie z przyczyn technicznych nie została przygotowana.

9. Jeżeli założy się konto w DIF z przelewem ~40k pln to można otrzymać konsultację za free z traderem, albo jego zespołem. Zabawne jest, że gdy przychodzi co do czego, to nie można wybrać z kimś się chce odbyć konsultację.

10. W nieco zawoalowany sposób o działalności tradera21 wypowiedział się gruby tutaj: https://zarobmy.se/rzecz-o-inwestowaniu-by-gruby/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: koparki » piątek, 17 lipca 2020, 01:22

@Kutalisk Gdyby nie istniał Trader to miałbyś o jeden fajny portal mniej + mainstreamowe portale na które mucha nie siada czyli bankier.pl i money.pl.
wszystkich zadowolić nie sposób i nie sposób uniknąć wpadek i zaniedbań przy prowadzeniu biznesu bo tylko ten kto nic nie robi nie popełnia błędów. Nie sposób tez uniknąć krytyki, jak jesteś na świeczniku. Do tego istnieje też niechęć konkurencji lub zwykła zazdrość sukcesu.
W/w to nie jest jakaś nietypowa fala krytyki tylko norma, wejdź na świecznik to sam zobaczysz.
---

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: adamu79 » piątek, 17 lipca 2020, 11:03

Kutalisk pisze: piątek, 17 lipca 2020, 00:06Interesuje mnie Wasze zdanie na tematy poruszane powyżej.
Od razu zastrzegę, że zanim zapoznałem się z tym materiałem zarówno do Słomskiego jak i Tradera21 miałem stosunek pozytywny. Od pierwszego nabywałem metale i zdobywałem wiedzę jak się nie naciąć kupując kruszec z rynku wtórnego. Drugi wyposażył w cenne informacje ad. inwestowania - za darmo. Wskazał także drogę do inwestycji bezpośrednio na NYSE (znacząco niższe prowizje) dla osób nie posiadających zbyt dużej ilości kapitału. Ja akurat wybrałem DIF. Nie wszedłem przez reflink, nie podawałem skąd posiadam informacje o brokerze. Tak więc na mnie swojej działki Trader21 nie zarobił.

Kończąc ten przydługi wstęp - sądzę, że Doxa podsrywa gacie bo Trader21 od jakiegoś czasu zapowiadał uruchomienie portalu, który będzie kojarzył kupców i sprzedających metale szlachetne. Zapowiadał znacznie niższe prowizje niż u licencjonowanych sprzedawców takich jak np. Słomski.. Co do zarzutów, że jest drogo u brokerów, których poleca to szczerze tego nie rozumiem. Każdy ma mózgownicę i sobie powinien przekalkulować ile kosztuje go 1) prowizja kupna-sprzedaży 2) utrzymanie pozycji 3) ew. przewalutowanie. Mi wyszło, że znacznie taniej niż zakupy podobnych walorów u polskiego brokera. Nie wspominam przez litość o różnicy w bogactwie oferty.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku

Postautor: Kutalisk » sobota, 16 stycznia 2021, 14:25

adamu79 pisze: piątek, 17 lipca 2020, 11:03Co do zarzutów, że jest drogo u brokerów, których poleca to szczerze tego nie rozumiem.
Odkopuję temat.

Teraz podczas gdy na XTB do 100 tys. EURO/mies. obrotów masz 0% prowizji za kupno/sprzedaż na blogu cisza (w komentarzach pewnie moderowane, ja nie widziałem) i dalej wiszą polecani brokerzy DIFF i EXANTE.

Nawet przy większym kapitale, zakładając inwestowanie długoterminowe (a nie aktywny trading) przebicie tego limitu jest wyzwaniem.
Dla przeciętnego Kowalskiego, który ma kilka(naście) wypłat oszczędności próg wejścia do polecanych brokerów jest nie do przeskoczenia.

Na rynek nie mamy wpływu ale na płacone prowizje już tak.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: Kutalisk » środa, 30 czerwca 2021, 22:48

Taki mały update.

Dyzma21 chwali się na swoim blogu i reklamach na YT, że wykręcił rok do roku 103% (stan na 18.06.2021). TADAM! Wystarczy zakupić "kopiowanie ruchów dyzmy" dostajemy tajemną wiedzę za jedyne kilka tys. PLN i mamy PROFIT. Czytam dalej - portfel standardowy wykręcił 103,2% (i to pomimo spadków na krypto jak się nam dyzma chwali), natomiast defensywny 19,6% (brak w nim, ryzykownych instrumentów jak krypto). Zakładając, że podział jest 50/50 albo 60/40 czy też 70/30 w różnych opcjach mamy więc zwrot na całym kapitale w przedziale powiedzmy 40-80%.

https://independenttrader.pl/portfel-tr ... w-rok.html

Gdyby ktoś zagwarantował mi zysk rzędu 20% w kolejnym roku, od razu skorzystałbym z takiej oferty.


Ja natomiast w porównywalnym okresie wykręciłem (i to też pomimo spadków na krypto) 88% zwrotu. Tak, chwalę się. Kto chętny na szkolenie? Taniej niż u dyzmy!

Podejrzewam, że wielu z Was miało dużo lepszy rok. Generalnie mało kto rozsądnie inwestując stracił lub nie pobił inflacji. Okazji było sporo.

Lubię czytać ten blog ale popatrzcie na te nachalne reklamy, bardzo drogą książka (i tak dla wielu fanboyów wcale nie taka droga!) oraz współpracę z jarzombkiem w temacie krypto (płatny kurs "o krok przed rynkiem" na kilka tygodni przed pęknięciem? bańki w celu maksymalnego wydojenia ludzi). Generalnie jest już specem od nowotworów, koronawirusa itp. spraw zdrowotnych i społecznych. Jest znawcą życia klasy średniej w Polsce, bo przecież przylatuje często z Majorki i ma w Pl rodzinę oraz znajomych. Wiec co się dzieje, jak się żyje. To wszystko nastawia mnie coraz bardziej negatywnie do jego działalności.

Swego czasu oglądałem/czytałem praktycznie wszystkie materiały. W kółko to samo zwłaszcza jak na jakimś nowym kanale wywiad i jakieś nieogary zadają pytania.

Do bardziej krytycznego spojrzenia na dyzmę, jarzombka, gancarza i koniecznego skłonił mnie film polecany przez @prezes


Od razu przypominają mi się filmy instytutu kryptografi gdzie konieczny nagrywa sobie z dubaju/meksykiu i mówi, że nie ludi drogich aut ma jakieś za 100tys. Ja też odpowiada kolega mam bmw za 300tys. po czym młodzi 30-35 letni rentierzy dalej wylegują się na plaży. ZAPRASZAMY na nasze szkolenie za 3tys. PLN! W innym materiale BIEDAMENTAL cebulaków z polski, a w tle piękne drapacze chmur na pustyni.

Ciekawe ile chłopaki zarobili na rynku, a ile na szkoleniach/kursach?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: FlyingAtom » piątek, 2 lipca 2021, 02:46

@Kutalisk
Cały intelekt zaradny i kumaty, przerzucił się na zarobmy.se, to blog 3r3 najbardziej wyrazistej osoby z it21, byłem na zlocie rok temu w berlinie, ludzie z niesamowitymi głowami "pozamainstremowi", nawet prezentacje robiłem. Fajnie było poznać na żywo 3r3 bo przeczytałem prawie cały jego blog. Kiedyś do it21 wchodziłem głownie dla komentarzy, ale odkąd 1-2 lata 3r3 ze swoją grupą przerzucił się do siebie, 3/4 kontentu w komentarzach jest na pograniczu spamu.

Wszyscy co mieli płatne grupy (jarząbek), dym się zrobił bo każdy potracił kasę.
Te zarobki co mówią na grupach czy szkoleniach to trzeba dzielić przynajmniej przez 10 jak nie 100, oni muszą kreować się na "ludzi sukcesu" inaczej klienta by nie łapali.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: kirucha2 » sobota, 17 lipca 2021, 19:36

@FlyingAtom
mogłbys poda c link do bloga 3r3?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: koparki » sobota, 17 lipca 2021, 19:50

@kirucha2 przecież napisał że https://zarobmy.se/
---

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość