Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: maky » sobota, 14 marca 2020, 09:47

tomant pisze: sobota, 14 marca 2020, 01:04Wypłacanie nie uchroni przed ewentualnym podatkiem.
O czym ty mówisz? To było zabranie % z depozytów.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: tomant » sobota, 14 marca 2020, 12:07

maky pisze: sobota, 14 marca 2020, 09:47 tomant pisze: ↑ 14 mar 2020, 01:04
Wypłacanie nie uchroni przed ewentualnym podatkiem.

O czym ty mówisz? To było zabranie % z depozytów.
Jak ja wymyśliłem, że można to tak zrobić, to myślisz że mądrzejsi na to nie wpadną?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: maky » sobota, 14 marca 2020, 14:46

tomant pisze: sobota, 14 marca 2020, 12:07Jak ja wymyśliłem, że można to tak zrobić, to myślisz że mądrzejsi na to nie wpadną?
Wiem, że wszystko jest możliwe ale wystarczy im obciąć depozyty. Łatwe, jednokliknięciowe rozwiązanie. Reszta zbyt kosztochłonna w stosunku do efektów.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: zomos2 » niedziela, 15 marca 2020, 15:01

@tomant I jak niby zostanie to wyegzekwowane ? Jak sobie wyobrażasz naliczenie podatku od gotówki wstecz względem wypłat? "Panie ja auto kupiłem to musiałem wyjąć gotówkę! Panie remont robiłem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie nawozy kupowałem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie krowę kupowałem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie wesele miałem i musiałem wyjąć gotówkę". Co Ty sobie myślisz ? To tak nie zadziała.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » niedziela, 15 marca 2020, 16:26

tak będzie wyglądał świat :-)

to można interpretować dwojako:
fiaty się zeszmacą do poziomu z filmu, oraz jedynym płacidłem będzie coś potrzebnego i realnego. W sumie drugie wynika z pierwszego ;-)

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kamien » niedziela, 15 marca 2020, 16:45

Bit-els pisze:tak będzie wyglądał świat :-)

to można interpretować dwojako:
fiaty się zeszmacą do poziomu z filmu, oraz jedynym płacidłem będzie coś potrzebnego i realnego. W sumie drugie wynika z pierwszego ;-)
Nic nowego, zdarzały się podobne przypadki gdzie np. papierosy pełniły rolę waluty. Tylko, że zawsze jest to chwilowe "zdziczenie" systemu, który po czasie znowu wraca do normy i tak wkoło Macieju

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: tomant » niedziela, 15 marca 2020, 18:02

zomos2 pisze: niedziela, 15 marca 2020, 15:01@tomant I jak niby zostanie to wyegzekwowane ? Jak sobie wyobrażasz naliczenie podatku od gotówki wstecz względem wypłat? "Panie ja auto kupiłem to musiałem wyjąć gotówkę! Panie remont robiłem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie nawozy kupowałem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie krowę kupowałem i musiałem wyjąć gotówkę! Panie wesele miałem i musiałem wyjąć gotówkę". Co Ty sobie myślisz ? To tak nie zadziała.
A jak egzekwowana jest składka ZUS? A jak egzekwowany jest podatek dochodowy? Przecież wymagalność można uzyskać zwykłą ustawą, która nałoży na banki obowiązek egzekucji.

Ja wcale nie piszę, że tak będzie. Nawet nie wiadomo czy się na taki ruch zdecydują. Po prostu dla rządzących to żaden problem. Oprócz ryzyka że ludzie stracą do końca zaufanie do systemu bankowego. Prościej będzie wzorem innych puścić w ruch drukarki i udawać, że inflacja jest niższa niż ta rzeczywista. Zostało też jeszcze trochę kasy w OFE.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: zomos2 » niedziela, 15 marca 2020, 23:08

@tomant Ty chyba KPISZ. Zus nie jest tak egzekwowany ani dochodowy. Banki mogą sobie depozyty wyegzekwować. JAK WYEGZEKWUJESZ od Januszka podatek od depozytu kiedy Januszek depozyt wyciągnął ? Stary kpisz... W OFE zostaje coraz mniej z kolejnymi spadkami.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ikswodnal » niedziela, 15 marca 2020, 23:31

Krakali, krakali i wykrakali. Następny przyczynek do popularyzacji BTC.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -cash.html

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kutalisk » wtorek, 17 marca 2020, 10:43

Ja dzisiaj przegrałem bitwę na froncie walki z gotówką. Maiłem zapłacić banknotami jak zawsze ale jak zobaczyłem wystraszoną minę ekspedientki (60+), zapłaciłem kartą.

W bankomatach kasa jest (miasto powiatowe). Przy wypłacie z oddziału USD/CHF też mieli (ale jest niestety limit do 2tys.). SANTANDER i PeKaO S.A. Generalnie mam trochę środków w PLN zostawione w 4 bankach. dewizy wszystkie wyjęte.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » wtorek, 17 marca 2020, 11:11

Wczoraj na szybko chciałem kupić frytki z samochodu na KFC , akceptowali wyłącznie karty i absolutnie odmówiono gotówki (jest to wbrew prawu ale koronowirus przebija wszystko), z czasem będzie tylko gorzej.
---

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 19 marca 2020, 20:26

Wirus dobił gotówkę.
Przechodzimy na zbliżeniówkę.




Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 19 marca 2020, 20:31

The Real McCoin pisze: czwartek, 19 marca 2020, 20:26Wirus dobił gotówkę.
Przechodzimy na zbliżeniówkę.
Po raz pierwszy w życiu kibicuje hakerom aby znaleźli sposób na obrobienie tej masy osób płacących tak szybko, wygodnie , bezpiecznie i zbliżeniowo :) oczywiście kibicuje aby gotówka uchowała się, jeśli nie, to koniec, czeka nas w niedalekiej przyszłości nowe pokolenie pokornych zombie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kutalisk » piątek, 20 marca 2020, 06:22

Ja wczoraj dostalem spam w SMS od banku PeKaO:

"W trosce o nasze wspólne bezpieczenstwo ogranicz wizyty w placówkach banku. Skorzystaj z bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay. Unikaj gotówki."

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kamien » piątek, 20 marca 2020, 08:21


RuckenFetard pisze:
The Real McCoin pisze: czwartek, 19 marca 2020, 20:26Wirus dobił gotówkę.
Przechodzimy na zbliżeniówkę.
Po raz pierwszy w życiu kibicuje hakerom aby znaleźli sposób na obrobienie tej masy osób płacących tak szybko, wygodnie , bezpiecznie i zbliżeniowo :) oczywiście kibicuje aby gotówka uchowała się, jeśli nie, to koniec, czeka nas w niedalekiej przyszłości nowe pokolenie pokornych zombie.
Eh, niektórzy powinni wrócić do jaskini, bo tam ich miejsce Obrazek

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: RuckenFetard » piątek, 20 marca 2020, 08:43

Kamien pisze: piątek, 20 marca 2020, 08:21Eh, niektórzy powinni wrócić do jaskini, bo tam ich miejsce
No i to właśnie wyjawił się jeden z zombiaków, który nie wie co się dzieje wokół niego. Czego nie zrozumiałeś? Przecież nie napisałem że okradania ludzi to coś dobrego, ale niewiele opcji pozostało aby uchronić ludzi przed likwidacją gotówki, uważasz że walka z gotówką to dobry pomysł?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kamien » piątek, 20 marca 2020, 09:05

RuckenFetard pisze:
Kamien pisze: piątek, 20 marca 2020, 08:21Eh, niektórzy powinni wrócić do jaskini, bo tam ich miejsce
No i to właśnie wyjawił się jeden z zombiaków, który nie wie co się dzieje wokół niego. Czego nie zrozumiałeś? Przecież nie napisałem że okradania ludzi to coś dobrego, ale niewiele opcji pozostało aby uchronić ludzi przed likwidacją gotówki, uważasz że walka z gotówką to dobry pomysł?
Uważam że okopywanie się w swoich oderwanych od rzeczywistości poglądach to zły pomysł.

Dopóki państwo ma drukarkę to jakakolwiek forma fiducjarnego pieniądza zawsze będzie bezwartościowa, nie ważne czy gotówa czy płatność elektroniczna, jedno i drugie to takie samo szambo. A skoro już muszę z tego szambs korzystać, to wolę używać faktycznie wygodniejsze szybsze i bezpieczniejsze płatności elektronicznej.

Nie jestem za uwaleniem gotówki, sam część środków posiadam w gotówce, bo gotówka jest dobra jako wspomagacz do płatności, ale nie widzę sensu korzystania jej na co dzień do np. Kupowania artykułów spożywczych codziennego użytku. Dlatego życzenie hakerom by uwalili cały system to raczej mało mądre i świadome życzenia

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: RuckenFetard » piątek, 20 marca 2020, 09:17

Kamien pisze: piątek, 20 marca 2020, 09:05Uważam że okopywanie się w swoich oderwanych od rzeczywistości poglądach to zły pomysł.

Ciekawy przypadek człowieka który siedzi na wolnościowym forum o kryptowalutach i nie zauważa problemu, postępującego i konsekwentnego proces wmawiania ludziom takim jak ty iż gotówka jest niepotrzebna i wszystko możemy załatwić elektronicznie. Bo to przecież takie wygodne :) Typowe podejście "millenials" To w końcu masz obawy przed likwidacją gotówki czy nie masz, a jeśli masz to jakie widzisz rozwiązania obecnego trendu ?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kamien » piątek, 20 marca 2020, 09:24

Oczywiście grochem o ścianę.....

To może inaczej. Ty powiedz dlaczego gotówka jest ważniejsza

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: RuckenFetard » piątek, 20 marca 2020, 09:47

Kamien pisze: piątek, 20 marca 2020, 09:24To może inaczej. Ty powiedz dlaczego gotówka jest ważniejsza
Dobra, tym zapytaniem podsumowałeś się w pełni, nie wiesz co się dzieje wokół Ciebie, nie zwykłem tracić czasu na rozmowy z tego typu przypadkami. Może ratuje Cie to że jesteś niepełnoletni, ale tego nie wiem, więc bez odbioru.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości