Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 19 marca 2020, 15:20

Bit-els pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:16A teraz wyobraźmy sobie, że gość pisze to co pisze w czasie bessy 2011 i 2014/15 roku.

problem w tym, że nikt tutaj nie ma wehikułu czasu, żyjemy tu i teraz a nie w 2011/2014/2015
Chyba, że ktoś ma w garażu MDSa :lol: (to z książek Ciszewskiego)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: japu » czwartek, 19 marca 2020, 15:24

@jondoexxx pytanie kluczowe dotyczy tego na co sie ten hashrate przeniesie. Bo w wylączenie koparek - poki co - nie wierze...

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » czwartek, 19 marca 2020, 15:28

@jondoexxx
Spoiler:
jondoexxx pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:43to nie ma znaczenia. W latach 80-90, rodzice mi mówili, że w Polsce była taka hiperinflacja, że ludzie za 2 wypłaty spłacili kredyt na dom. Ja obecnie nie mam żadnego kredytu, więc czułbym się nieźle wyruchany w D***.


Tak się składa, że jestem w takim wieku, że pamiętam te czasy.
Jednak z tego samego powodu (wiek) pamięć mi może płatać figle.

A zatem wygląda na to, że masz rację tylko częściowo - bo wybrałeś z tego czasu tylko jedną stronę medalu.
O ile pamiętam to rzeczywiście w latach 80-tych i również na samym początku lat 90-tych tak było.
Np. rolnicy (akurat wtedy mieszkałem na wsi) brali kredyty na maszyny i inne inwestycje - po czym w związku z szalejącą inflacją spłacali je za grosze tzn. za przysłowiowe jajka (wtedy były normalnie prowadzony skup jajek w sklepach). Oczywiście nie odnoszę się do faktu, że wtedy kupić traktor czy inną maszynę to nie było tak łatwo (nie stały w salonach jak teraz).

I właśnie takie podejście do kredytów było przyczyną wielu tragedii kilka lat później (po reformach na początku lat 90-tych, gdy stopy procentowe zostały uwolnione). Wtedy nagle okazało się stare podejście do kredytów się kompletnie nie sprawdza - masę ludzi stało się niewypłacalnych, w sytuacji gdy kwoty kredytów zaczęły galopować w górę z dnia na dzień.

Oczywiście Ci co pamiętają tamte czasy to wiedzą, że takie podejście do kredytów nie wynikało jedynie z chęci "zarobku", ale również wynikało z dostępnych wówczas dla zwykłego zjadacza chleba "instrumentów" na ochronę kapitału. W związku z inflacją każdy chciał jak najszybciej pozbyć się gotówki i kupić cokolwiek, aby nie tracić na wartości. Sam znam przypadki osób oszczędzających pół życia np. na mieszkanie (były nawet specjalne książeczki oszczędnościowe) , którzy po kilkudziesięciu latach oszczędzania mogły sobie co najwyżej za wyjęte środki kupić parę dobrych dżinsów. :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 19 marca 2020, 15:48

Short term, niezaleznie od glownego planu.
Pierwsze wybicie (jesli wybije) moze zajechac troche wyzej jako ze wywalaja sie stop lossy, ale to juz zgadywanka jak duzo ich bedzie. Wiec to taki ogolny szacunek.



//edit 01:55 20.03.2020, jesli utrzymamy sie w ptk nad 6200 to mozliwy i test 6.7 i wyzej. mozmy tez zjechac na 6.0 i szybko wrocic nad 6200.

@fusywszklanejkuli

oczywiscie ze jest na gorze. co mam specjalnie robic nowy wykres? Mam ten zuploadowany z telegrama to wrzucilem.
Jak chcesz sobie timingi porownac to zapraszam na whalepool na telegramie i sobie poszukasz w historii.

Losowosc to chyba jest u ciebie. Nie musze ujawniac co stosuje. ;)
Oburzenie chyba z powodu tego ze nie bylo korelacji z indeksami, i "jak ktos mogl to przewidziec?!?". Karmia was jak kaczki.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 marca 2020, 02:04 przez prap0n, łącznie zmieniany 12 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 marca 2020, 15:50

jondoexxx pisze: czwartek, 19 marca 2020, 15:16Dziś hasharte zaczął gwałtownie spadać. Patrząc na ten ruch, słaby wolumen, to może być podpucha. Radzę zapiąć ciasne stopy.

Czyli teorie spiskowe. A może po prostu czysta prosta logika minera, o taka : Wszystko płonie, nie wiadomo co będzie a rachunek za prąd na pewno będzie trzeba zapłacić..może nie będę panikować i nie sprzedam urobku który mam, ale nie generuje sobie dodatkowych kosztów w tej niepewnej sytuacji. I hash po prostu spada. Zostaną ci co mają rezerwy kapitału na rachunki, infrastrukturę. Nie doszukujmy się ukrytych przekazów ;) spokojnie obserwować i shortować górki :mrgreen: 500$ soon
Statystyki : http://bitcoin.sipa.be
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » czwartek, 19 marca 2020, 16:01

Odnośnie US
Spoiler:
Na razie wydaje się, że na S&P jest bliżej do ED-ka w 5-ce spadkowej niż do niebezpiecznego wydłużenia tej fali. Ma to sens z punktu widzenia EW, gdyż faktycznie wcześniejszy ruch spadkowy był zbyt szybki jak na ten rynek i przy okazji posunął się trochę zbyt daleko na południe w proponowanym scenariuszu (czerwona linia ;)).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 19 marca 2020, 16:19

socjolog2008 pisze: czwartek, 19 marca 2020, 15:50Wszystko płonie, nie wiadomo co będzie a rachunek za prąd na pewno będzie trzeba zapłacić..może nie będę panikować i nie sprzedam urobku który mam, ale nie generuje sobie dodatkowych kosztów w tej niepewnej sytuacji. I hash po prostu spada. Zostaną ci co mają rezerwy kapitału na rachunki, infrastrukturę.

Ano dokładnie tak.
tutaj
https://hackernoon.com/break-even-level ... s-ya153n4u
jest podane, jaka musi być cena btc, żeby wydobycie było opłacalne. To wszystko dla założenia, że prą kosztuje 0,075$ - ponoć tyle w Chinach kosztuje, a tam najwięcej koparek jest. Nie wiem, nie znam się....Ale widać wyraźnie, że S9 przestały być opłacalne, a jak ktoś ma droższy prąd, to i pozostale maszynki też mogą być nieopłacalne. Stąd i spadek hashrate. Tak jak napisałeś, przez pewien czas, można zaryzykować i jechać na minus, jak się ma rezerwy kapitału. Ale to chyba też raczej przy mniejszej skali i tylko przez jakiś czas, bo w więszej skali, koszty stałe są już duże, a i ryzyko może być za duże...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 19 marca 2020, 16:23

prap0n pisze: czwartek, 19 marca 2020, 15:48 Losowosc to chyba jest u ciebie. Nie musze ujawniac co stosuje. ;)
Oburzenie chyba z powodu tego ze nie bylo korelacji z indeksami, i "jak ktos mogl to przewidziec?!?". Karmia was jak kaczki.
Chyba nieco Cię poniosło, nie mam Ci za złe, ale nie idź tą drogą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 19 marca 2020, 16:27

@fusywszklanejkuli

Jesli ktos ocenia negatywnie wartosc dodana to tematu i zarzuca mi potencjalnie oszustwo, to odpowiadam podobnie
A jak masz jakies watpliwosci co do legitymizacji wykresu to otrzymales wskazowki w poscie jak to zweryfikowac.

Nie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 marca 2020, 16:38 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » czwartek, 19 marca 2020, 16:30

filoZoff pisze: czwartek, 19 marca 2020, 15:28to nie ma znaczenia. W latach 80-90, rodzice mi mówili, że w Polsce była taka hiperinflacja, że ludzie za 2 wypłaty spłacili kredyt na dom.
Jestem jednym z tych "beneficjentów" kredyt na dom 3 (?) mln PLN spłaciłem pod zdecydowanym naciskiem żony jedną wypłatą w grudniu, od stycznia uwolniono oprocentowanie kredytów. Tragicznie skończyło się to dla wielu ludzi. Dzisiaj banksterka jest bardziej cwana, z drugiej strony rządzący powinni sobie zdawać sprawę że muszą myśleć o 90% społeczeństwa nie o 10 bo na tym polega rozwój i poszukiwanie dobrobytu.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 marca 2020, 16:58

No więc idąc tą logiką, jak się sytuacja uspokoi, to może warto kupić mieszkanie na kredyt, byle żeby ten kredyt mieć, a w sytuacji uwolnienia oprocentowania, po prostu go spłacić szybko (dotyczy to sytuacji kiedy ktoś ma gotówkę, a kredyt bierze jako hedge pod hiperinflacje). Muszę się nad tym zastanowić. Bo z drugiej strony, ceny nieruchomości powinny w końcu zacząć spadać, teraz mało kogo będzie stać na mieszkanie, bo mogą nastąpić masowe zwolnienia i upadki firm.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 19 marca 2020, 17:12

Chwila prawdy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 19 marca 2020, 17:22

@prap0n, to po prostu wyglądało tak, że poszedłeś na skróty i pierwszą część ruchu miałeś zrealizowaną przez umieszczenie wcześniejszego wykresu. Na to zwróciłem uwagę, niesłusznie podejrzewając nieczyste intencje, za co przepraszam.

Wierzę, nie muszę weryfikować, że Twój wykres pochodzi sprzed kilku dni, a nie został teraz spreparowany - bez przesady, trójkąt zwyżkujący jest dobrze widoczny od wtorku, a opór zarysowany jeszcze wcześniej, więc nie ma w tym nic podejrzanego.

Co do części spadkowej: przewidywanie jej teraz bez potwierdzenia fałszywości ewentualnego wybicia w górę i przy niewiedzy, czy rynki światowe pomogą, kontynuując mocny spadek - tak, jest to rzecz losowa, bez względu na to, jakie narzędzia się stosuje. Ogólnie, przewidywanie większości zakrętów przed faktem (*) uważam za zbyt daleko idące. Kiedy kurs jest na potencjalnym zakręcie i porozumiewawczo miga kierunkowskazem - wtedy owszem, jest to uzasadnione.

(*) Większości, bo i mnie w szczególnych przypadkach zdarza się przewidywać ruchy wewnątrz formacji, pojawienia się klinów i trójkątów albo zasięgi wynikające z równości fal.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 19 marca 2020, 17:28

Żeby to zaraz się nie skończyło gigantycznym bartem i wracamy na 8k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 marca 2020, 17:29

Identyczne ruchanie w obie strony trwa od godziny, a rozkręciło się z wyskokiem BTC na wszystkich walutach na FX. Ta zabawa ma wspólny mianownik , pewnie chwilowy ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 19 marca 2020, 17:31

Niezłe wyciskanie shortów, to kiedy wyciskamy longi?:)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 19 marca 2020, 17:39

Pleasek89 pisze: czwartek, 19 marca 2020, 17:28 Żeby to zaraz się nie skończyło gigantycznym bartem i wracamy na 8k.
ja jestem ostrożnym optymistą. Jak wejdzie w pobliże tych poziomów, to część na pewno sprzedam (realizacja zysków)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 19 marca 2020, 18:08

Co się dzieje/ testowanie 3 raz oporu z grudnia 2016. Jak ktoś kiedyś pisał że dynamika i giga wzrosty jest tylko na crypto. To popatrzcie na te świeczki dzienne na USDPLN. Master of orion :lol: Bitek w tej chwili jedynie papuguje ruchy z FX - tu nie ma własnej inicjatywy
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 19 marca 2020, 18:21

@socjolog2008

Dlatego obecny moment moze byc dobrym momentem na sprzedaz krypto i odkupienie ew nizej dla permahodlerow.
Dolar pewnie tez po rajdzie spadnie razem z krypto, chociaz szczerze widze tak z 4.50

Chyba ze na Bimbaju znowu zrobi sie spread 15% przy dolku, wtedy to sie nie oplaca.

@pablo12

Nic sie nie zmienilo. Dla mnie kompletna inwalidacja ruchu spadkowego to tak z 8k. O przedwczesna sprzedaz bym sie nie martwil, pewnie i tak w przypadku inwalidacji mialbys retest 200 wma od gory i mozliwosc powrotu. Plus co to za problem kupic wyzej, wazne zeby nie stracic pieniedzy. Zarobic zawsze bedzie czas, jesli bedzie mialo sie czym grac.

Warto generalnie poczekac jak algo przestanie pchac i wtedy mozna sprzedac, nie rzucajac sie pod pociag.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 19:02 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pablo12 » czwartek, 19 marca 2020, 18:25

prapOn nadal się trzymasz swoich kresek ze wroci w okolice dolka? Czy raczej już psychika się wtrąca? Sprzedałem btc po 5860. Teraz mysle co dalej :P

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Lord_Bafford, MagicznyKrokiet, Zmarzniety0 i 19 gości