Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » środa, 18 marca 2020, 23:48

@l3sny znacznie gorzej bo już utraciliśmy wsparcia z obecnych wzrostów.
więc tak właściwie, nic nas nie trzyma aby pikować dalej w dół.

z tym że pamiętajmy, że obecnie AT ma niewielkie znaczenie względem grania pod emocje.
a obecny kryzys na rynkach powoduje że zdecydowane większość gra pod emocje :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » środa, 18 marca 2020, 23:57

jest źle w realnej gospodarce. Tu Chiny

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: redbog » czwartek, 19 marca 2020, 01:07

Fibo pisze: środa, 18 marca 2020, 15:26 Poniżej przedstawiam z lekka szalony scenariusz dla rynku BTC z punktu widzenia EW, zdeterminowany przede wszystkim przez regułę zmienności dla wielkich fal korygujących.
Warunek konieczny wystąpienia tego scenariusza:
- przebicie od dołu czerwonej linii na poniższym wykresie.

Założenia:
- od ATH rynek znajduje się w korekcie stopnia cyklu, korygującej hossę stopnia cyklu 2010-2017
- korekta ta ma z grubsza flatowy charakter
- gdyby S&P obronił swoją czerwoną linię i faktycznie dopiero teraz rozpoczął 5-tą falę w ramach wzrostu od 2009r., szansę ma realizację poniższego scenariusza na rynku BTC powinny wzrosnąć.

Bez wnikania w szczegóły możliwy przebieg korekty stopnia cyklu od ATH:
- 2017.XII-2018.XII -> zygzak będący dopiero falą ‘a’ mega-flata od ATH,
- 2018.XII-2020.IX (?) -> flat będący falą ‘b’ mega-flata od ATH, którego obecnie rozpoczynająca się podfala ‘c’ (tego flata) wyniesie rynek na poziom ok. 17,2 k$.
- 2020.IX -2022.VI (?) -> fala ‘c’ mega-flata od ATH sprowadzająca kurs BTC trochę poniżej 1,2 k$.

Proszę nie oceniać powyższego wpisu, niech pozostanie sobie tylko do wiadomości uczestników tego wątku.

Obrazek


Bardzo podobnie wróżyłem 13 maja 2019 czyli wtedy gdy dopiero byliśmy na poziomie ~8700$. Ja teraz uważam ze fale b po dojściu do ~13000$ mamy już za sobą. Dalej ciężko mi przez myśl przechodzi ze po halvingu moglibyśmy jeszcze długo spadać z długotrwałym pogłębieniem dołka. Gdybyśmy nie mieli w tym roku halvingu to być może na załadunek w sali long czekał bym gdzieś do poziomów ~1500$ ale skoro mamy halving to zadowalającym dla mnie poziomem na załadunek byłby podwójny dołek w skali long czyli ~3100$ jeśli tam dojdziemy przed halvingiem albo kilka miesięcy po.

Natomiast pójście twoim scenariuszem czyli takim gdzie fala b jeszcze nie zakończyła się było by mega ciekawe szczegolnie w czasie długotrwałej i wyniszczającej fali c już czytam w myślach te wszystkie posty i lamenty jaki ten btc "core" jest zły i nie dobry.
Dodatkowo ten scenariusz dal by czas na zarobienie więcej fiatów żeby nakupić więcej bitcoinów wiec nawet jestem za :D


redbog pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 19:28
Bitmar pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 18:15 Zgodnie z polską tradycją, którą wielu tu praktykuje, ja również nie znam się, ale się wypowiem :)
Wielu z was wie, że ja lubię operować na schematach, ale takich w skali long. Operuję i na razie nie jestem zawiedziony bo Bitcoin lubi cykliczne schematy. Schematy bańkowe wyglądają zawsze bardzo podobnie, nie tylko te bitcoinowe.
Jak oceniacie szansę, że jesteśmy już gdzieś w połowie II cyklu bańkowego?
Gdyby to był fakt to możliwym scenariuszem są powolne wzrosty do końca roku, ale bez szaleństw. 2020 rok to już większe wzrosty i atak na ATH, 2021 to może być kolejna bańka (oczywiście, zawsze może coś namieszać).
Czy starzy wyjadacze mają podobne spostrzeżenia?

wykres ostatniej bańki jako przykład cyklu bańkowego.
Obrazek

Ja bym widział bardziej że jesteśmy w tym miejscu, po kolejnych bankach mamy wszystko bardziej rozciągnięte w czasie. Bitcoin wraz z nabieraniem masy zwalnia dlatego bardziej mi te miejsce pasuje z tym że z racji rozciągnięcia w czasie możemy iść powoli w gore do końca roku a później powoli ale długo i wyniszczając spadać przez 2-3 lata pogłębiając dołek.

Jest jednak pewien haczyk przez który nie do końca sam wierze w ten scenariusz. W przyszłym roku mamy halving który nie zbyt pasuje do tej układanki niby skoro to jawne wydarzenie o którym wszyscy wiedzą to nie powinno to mieć dużego wpływu na kurs ale psychologia zrobi swoje i halving musi jakoś wyrysować się na wykresie i jeśli po halvingu mielibyśmy jeszcze ponad rok bessy z pogłębieniem dołka to byłby prawdziwy pogrom minerów. Chociaż by było ciekawie :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 19 marca 2020, 08:04

► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Dodano po 4 godzinach 52 minutach 9 sekundach:
► Pokaż Spoiler
Podczas kształtowania się chorągiewki wolumen obrotów powinien bardzo wyraźnie maleć

Zasięg ruchu po wybiciu z formacji powinien być co najmniej równy wielkości ruchu dojścia do niej

Idealnie zgodna z wzorcem chorągiewka zapowiada kontynuację ruchu o określonym zasięgu z prawdopodobieństwem aż 90%
Eth pisze: czwartek, 19 marca 2020, 08:36Ale będziemy mieć fajnego Barta na 15min.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 08:39 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 19 marca 2020, 08:36

Albo będziemy mieć fajnego Barta na 15 min i tym samym potwierdzenie kontynuacji trendu spadkowego.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 19 marca 2020, 08:59

"u gotta buy every single bitcoin deep now" "we finally deep"

Tone Vays

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 19 marca 2020, 10:00

spadl wczoraj hashrate o blisko 20%, takze uwazajcie z longami ;/

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 19 marca 2020, 11:23

mikusiek pisze: czwartek, 19 marca 2020, 10:00spadl wczoraj hashrate o blisko 20%, takze uwazajcie z longami ;/

Jaki to ma związek? Mógłbyś to wytłumaczyć?

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 19 marca 2020, 11:27

Ano taki, że niektórym przestało się opłacać, więc jakąś formę "dołka" mamy :-)

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 19 marca 2020, 11:44

@wloczykij78 No to jak mamy jak to nazwałeś "formę dołka" to dlaczego @mikusiek napisał uważajcie z longami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 19 marca 2020, 11:50

BTC prawdopodobnie spadnie do 2222$, a później jazda do 288k$ :D Jak ktoś chce to może teraz sprzedać, aczkolwiek ja radziłbym HODL i ewentualnie dokupić na tym spadku, bo to będzie trwało jedeń dzień zaledwie :D A później mocne odbicie na 100-200% :D Czyli powrót w aktualne okolice :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 19 marca 2020, 11:57

@anagamidev to bedzie masakra patrząc po tym ilu juz sie zaladowalo...

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 19 marca 2020, 11:59

Nas pisze: czwartek, 19 marca 2020, 11:23
mikusiek pisze: czwartek, 19 marca 2020, 10:00spadl wczoraj hashrate o blisko 20%, takze uwazajcie z longami ;/

Jaki to ma związek? Mógłbyś to wytłumaczyć?
gornicy wycofuja sie z rynku, trudno to uznac za dobra wiadomosc dla kursu

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 19 marca 2020, 12:00

@anagamidev A co jeśli ktoś robił tak jak radziłeś, czyli praktycznie od 10500 po każdym większym jebnięciu pisałeś, żeby dokupować a nigdy żeby sprzedać, więc co jeśli ktoś już wyczerpał swoje mozliwości finansowe i teraz patrzy jak mu cena spada.

Nie sorry, teraz piszesz żeby sprzedać... No nie wierze, stary jak lecialo kilkadziesiąt procent to mieliśmy kupować, a teraz po takich spadkach sprzedać???? Normalnie mistrz tradingu!!!!!

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dymonek » czwartek, 19 marca 2020, 12:03

anagamidev pisze: BTC prawdopodobnie spadnie do 2222$, a później jazda do 288k$ :D Jak ktoś chce to może teraz sprzedać, aczkolwiek ja radziłbym HODL i ewentualnie dokupić na tym spadku, bo to będzie trwało jedeń dzień zaledwie :D A później mocne odbicie na 100-200% :D Czyli powrót w aktualne okolice :D
Spoiler:
Ej królu złoty, a powiedz mi po ile bedzie dolar oraz euro ( w przeliczeniu na złotówki) ? jestem ciekaw twoich predykcji xD bo strasznie pewnie sie tutaj czujesz
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 12:04 przez dymonek, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 19 marca 2020, 12:04

@Nas abstrahując od tego co pisze @anagamidev to po taki wzrostach, to może być dobre miejsce na sprzedaż. Patrząc od dołka.

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 19 marca 2020, 12:05

@mikusiek No ja jestem na shorcie i dokładam co jakiś czas, ale siedze non stop przed kompem, żeby ewentualnie odwrócić pozycję, bo to taki czas, że cholera wie jak kurs pójdzie, chociaż docelowo uważam, że powiększymy dołek

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » czwartek, 19 marca 2020, 12:28

Ja gram poki co long , czuje odbicie na SP500( przebity dołek z grudnia 2018 odpalone shorty i wywózka ), ciekawie będzie jak się otworzy USA gdyż bitek wtedy powinien pierdyknac dużą dzidą UP , chyba ze ten rajdzik dzisiejszy to już w cenie tego odbicia USA :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 marca 2020, 12:48 przez lordzuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 19 marca 2020, 12:34

@Nas już Ci tłumaczyłem jak wygląda uśrednianie długoterminowo oraz też podkreśliłem, że musimy być przygotowani na spadek 80% od ostatniego szczytu i mieć kapitał, żeby wtedy dokupić :D Teraz mamy trójkąt zwyżkujący, albo będzie trend reversal i moon, albo jeszcze pogłębienie dołka i dopiero moon :D Tak czy siak moon, 100k$ soon, 288k$ soon :D Nawet jak ktoś kupił po 10k$ czy po 20k$ to zarobi w dłuższym terminie wg. mnie :D Ja uważam, że BTC nie upadnie jeszcze przez co najmniej 10 lat i będzie wbijał nowe szczyty, docelowo 10M$ :D

Na 4h patrząc na RSI ciągle jest potencjał do wzrostów :D Aczkolwiek może jeszcze ta struktura jakoś będzie się rozbudowywała :D
Spoiler:
Podobnie to zresztą wygląda jak na Lisk :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dymonek » czwartek, 19 marca 2020, 12:41

anagamidev pisze:
Ty już nam 100 x pisałeś jak wyglada uśrednianie, kiedy dokupić , jak wygląda falus zniżkujacy oraz zwyżkujacy oraz soon moon oraz 100k 200k oraz ^$#%%%#%.



czy możesz na tym forum jedynie odnosić się do kursu. tu i teraz z predykcja na kilka dni ? a swój spam o 100k zostawić na forum bsv lub zacznij nakręcać filmy na youtuba razem z xrp army o miliardach dolarów za X crypto ?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid, Google [Bot], shinya56 i 13 gości