Defekty wyglądu forum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Defekty wyglądu forum

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 18 marca 2020, 16:44

Doszedł do mojej listy przed chwilą drugi, więc zdecydowałem się napisać tego posta.

Pierwszy to brak honorowania końców linii przez znacznik code. Zgłaszał już to akos, a ja niedawno zlokalizowałem nawet przyczynę problemu.

Kod: Zaznacz cały

linia 1
linia 2
linia 3

Drugi to białe tło znacznika spoil powodujące, że na niektóre posty nie da się patrzeć, z powodu wąskich białych pasów kontrastujących z ciemnym tłem. Tło zwiniętego i rozwiniętego spoil nie powinno być inne niż reszty posta.
► Pokaż Spoiler
Spoiler:
Tak było dużo lepiej.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Defekty wyglądu forum

Postautor: rav3n_pl » środa, 18 marca 2020, 20:02

fusywszklanejkuli pisze: środa, 18 marca 2020, 16:44a ja niedawno zlokalizowałem nawet przyczynę problemu.
Wstawiłeś znaczni <pre> zamiast <code> :)

Jestem jak najbardziej za "małym" spoilerem :)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Defekty wyglądu forum

Postautor: akos » czwartek, 19 marca 2020, 08:58

@fusywszklanejkuli

Z małym spoilerem jest taki problem, że na urządzeniach mobilnych kliknięcie w spoiler wyświetla klawiaturę. Z jakiegoś powodu przycisk spoilera jest traktowany jak pole tekstowe, przynajmniej na androidzie. Dla mnie jest to bardziej upierdliwe niż kontrast kolorów dużego spoilera. Czyli należałoby poprawić mały spoiler żeby działał dobrze na tel i tabletach lub poprawić styl dużego żeby nie oślepiał.

@rav3n_pl

Chyba nie doczytałeś, źródłem problemu z code jest duperela czyli whitespace w CSS co powinno być łatwe do naprawy gdyby komuś chciało się tym zająć. Znacznik pre do kodu to lipa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1129
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Defekty wyglądu forum

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 19 marca 2020, 12:24

Sprawdziłem co jest grane z tym przyciskiem znacznika spoiler. Zabawna sprawa - pachnie jakąś bardzo niedbale skleconą implementacją - jest to ostylowane pole tekstowe! Dlatego na mobilnych po uzyskaniu focusu pojawia się klawiatura, a na desktopie można z łatwością wpisać i zobaczyć inny tekst przycisku. Rozwiązań jest wiele, najprostsze to dodanie atrybutu readonly. (*) Inne to dodanie atrybutu type="button", żeby uzyskać prawdziwy przycisk; niezbędne będą wtedy też poprawki stylu. Jeszcze inne to użycie taga <button> i również konieczne poprawki stylu.

Oczywiście, powtórzę za @akosem, gdyby komuś chciało się tym zająć, a tej woli chyba brakuje.

(*) Swoją drogą, brakuje mi też na forum znacznika dla fragmentów kodu umieszczanych bezpośrednio w tekście, muszę używać nieodpowiednich do tego readonly lub readonly.

Wróć do „Opinie, propozycje, uwagi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości