Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 marca 2020, 22:37

BTC/USD, 1h, może taki ISHS :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 13 marca 2020, 22:44

u mnie jeszcze połowa do odrobienia za niudane próby łapania dołka hehe 8-) ale prawda jest taka że tutaj wielkich oporów nie ma i tak szybko jak spadało może wrócić do góry a jak będzie to czas pokaże trzeba uważać

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 3 grudnia 2019
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mozekawe » piątek, 13 marca 2020, 22:48

@prap0n też zwróciłem uwagę na ten HS parę godzin temu i obecnie wygląda niestety aż zbyt "prawilnie". Piszę niestety bo jest bardzo zauważalny, wręcz książkowy i tych co czekają na zakupy niżej możne spotkać perfidne zagranie w postaci odjazdu na północ.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » piątek, 13 marca 2020, 22:50

W USA Drukarki odpalone. 10% do góry. Modele matematyczne mówią że w stanach jest już około 10k zakażonych i mają 2 tygodnie do kumulacji. W USA jeszcze nie wstrzymano ruchu, szkół, instytucji i nie ma kordonów sanitarnych jak w Europie. Zamknięto napływ z wyselekcjonowanych kierunków a społeczeństwo jeszcze nie jest conajmniej realistyczne a jest optymistyczne.
zomos2 pisze: piątek, 21 grudnia 2018, 22:43 To jednak poziom pakowania się w 3600 przed kolejną falą wzrostową na BTC ? Ale co ja tam wiem. Przecież to ja mówię że w ciągu najbliższych 10 lat zobaczymy może i 100 usd na pewno okolice 2000 jak i 1000. A pewnie także i 10000. Ale trzeba rozumieć i widzieć to co namalowały 3 bańki bitcoinowe.
A to tak tylko ku przypomnieniu.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » piątek, 13 marca 2020, 23:04

Ja sobie na kilka godzin dałem spokój z analizą kresek - ale jak spojrzałem teraz po przerwie od crypto, to widzę że być może moje przewidywania odnośnie kursu BTC/USD nie do końca straciły na czasie. Wprawdzie poszła dzida na dół znacznie poniżej tego czego spodziewałem się, ale uwzględniając fakt masowej likwidacji zlewarowanych pozycji - na razie nie przekreślam takiego scenariusza.

filoZoff pisze: czwartek, 12 marca 2020, 20:42Jeżeli w ogóle w tej sytuacji jest jeszcze sens rysować jakieś formacje - to wygląda na to, że zaczyna się rysować jakaś chorągiewka, którą widać wyraźnie na 1h (Bitfinex, Coinbase). O ile nie zmieni się w inną formację - to należałoby się spodziewać ostrego spadku.
Osobiście na ten moment spodziewam się, że będzie jeszcze zjazd - ale znacznie mniejszy niż wynikający z masztu chorągiewki, bo ten obecny maszt chyba też został mocno wyciągnięty przez likwidację SL.
Po zmianie skali na liniową pojawiła się blisko linia opierająca się na kursach z marca 2017 i przełomu roku 2018-2019 (bo w logarytmicznej już nic nie było w pobliżu oprócz poziomu Fibo). Na takiej bazie na chwilę obecną obstawiam (albo przynajmniej mam nadzieję), że w przedziale 5000 - 5500 (w obszarze, który zaznaczyłem na wykresie) będzie formować się coś, co odwróci trend - może jakieś podwójne dno. To oczywiście przewidywanie w zasadzie czysto życzeniowe - czas zweryfikuje.
Obrazek

filoZoff pisze: czwartek, 12 marca 2020, 23:45Nas pisze: ↑ czwartek, 12 marca 2020, 23:27
Fajnie jakby do 6200 podbiło. Ta świeca by miała jakiś knot a tak to może być powtórka jutro:(


A mi wydaje się, że dobrze byłoby jakby za bardzo nie podbijało. Dopóki utrzyma klin zniżkujący (zgodny z trendem) - to może właśnie zwiastować odwrócenie trendu - może się wtedy taki klin przejść np. w podwójne dno.
Trzy godziny temu jak pisałem tutaj posta miałem nadzieję na scenariusz wzrostowy - ale wtedy kształtowała się chorągiewka, po której należało spodziewać się zjazdu. Na ten moment z tej chorągiewki robi się powoli klin opadający - a to już zdecydowanie moim zdaniem daje większe szanse na odwrócenie trendu (pod warunkiem, że znowu z czasem się to nie zmieni np. na klin zwyżkujący, czy flagę albo chorągiewkę).
Reasumując - na ten moment mam zdecydowanie lepszy nastrój niż 3 godziny temu. A czas pokaże jak będzie.



No i jeszcze na ten moment nie można chyba do końca przekreślić wariantu humorystycznego, aczkolwiek nie wydaje się on zbytnio prawdopodobny :-)
filoZoff pisze: piątek, 13 marca 2020, 02:45A może na BTC mamy dzień odwrotu?
Czyli jutro na koniec dnia 8000, a za 3-4 dni 9000 ?
(To tak trochę humorystycznie )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » piątek, 13 marca 2020, 23:15

Gieldy swiatowe sie zamknely na zielono, niektore nawet dosc konkretnie na zielono. To dobrze. Kluczowe beda godziny 2-5 w nocy kiedy obudzi sie azja. Jak polecimy to moze byc krucho. Jak utrzymamy kurs to powinna sie rozpoczac konsolidacja przez weekend. A jak odbijemy to odbijemy i tyle :-)
Kupilem sporow altow z czolowki. Niestety nie w samym dolku wiec nie moge ustawic sensowengo SL. Ale mysle ze jest spora szansa ze dolek przynajmniej na kilka dni/tygodni jest za nami.
Wazne jest jak rozwijac sie bedzie sytuacja z wirusem. Jesli to ogarniemy w europie jak chinczycy - to bedzie dobrze. Ale niestety mam co do tego watpliwosci. Jako spoleczenstwo jestesmy nieposluszni i leniwi (cala europa) i nie rozumiemy koniecznosci podporzadkowania sie w pewnych sytuacjach. To nas moze drogo kosztowac.
Kresek nie ma co za duzo rysowac. Uwazam jednak ze to co napisal @filoZoff moze miec sens. Mozna roboczo przyjac ze "bysmy sie odbili od dolnej tego trojkata tylko sie nie udalo bo likwidacje i lagi". Wiem ze to naciagane ale nic innego nie ma do narysowania :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 13 marca 2020, 23:46


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 14 marca 2020, 00:22

Czy mozna jakos sprawdzic zobaczyc gdzie idzie teraz btc albo usd gdzies byla taka stronka chyba jpk w analizach ja wrzucalo ?

Swoja droga chyba dosc ciekawy filmik. nie jako powod zrzutu ale jako rozwuj kwantowej technologi.

https://www.youtube.com/watch?v=LRQ4uO8MMPI


Panowie a przygotowani na weekendowe lesczenie w obie strony - czuje ze moze byc grubo. Miecze swietlne itp. :evil:

Najpierw taktyczna zmylka ze niby juz bull run na 6400 i koszenie SL do 4600 ; )
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 marca 2020, 00:36

@majkos wszystko trzeba brać pod uwagę ale teraz idziemy do góry i trzeba to wykorzystać ile się da

jesteśmy w miejscu gdzie kursik spokojnie latał w obie strony więc teraz takie 6k+ powinno polecieć szybko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 14 marca 2020, 00:48

Tak patrze na alty Ltc i eth w parze btc na 15m pyrkaja jak by chcialy sie wybic a znow je bitek przychamowuje
Ltc za wysoko juz na zakup ale obserwuje. Chociaz jak by przebilo opor to sky is no limit.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 14 marca 2020, 01:24

@Majkos Możemy mieć przyczynek do mijanki z ETH w przyszłości. BTC jest zdołowane bo firmy/ludzie szukają gotówki na funkcjonowanie a są zapakowani w kontrakty na BTC. Na ETH nie ma kontraktów z tego co wiem... BTC jest po 3 bańkach, ETH po w zasadzie 1 dużej. A prawo 3 fal się kłania. BTC miało 3 duże fale już za sobą. 2011, 2013,2017. Teraz jest to już kloc który musi odwiedzić poziomy conajmniej 2 bańki by zacząć rosnąć do nowego ATH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 14 marca 2020, 01:38

Dzieki, wlasnie dlatego chce wiedziec gdzie plynie btc. Czy przypadkiem eth nie jest skupowane po cichaczu xtz tez widac ze jest wybierany. Co wy na to ktos cos widzi ?

Albo to juz teoria spiskowa mi siada.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 marca 2020, 01:41 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 marca 2020, 01:40

► Pokaż Spoiler

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9319
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 14 marca 2020, 02:05

Zacznę od rynku akcji US. Spadek poniżej czerwonej linii byłby kłopotliwy, bo narusza stopniowanie wewnętrzne dla dużego flata od stycznia 2018r. a wydaje się, że brakuje jeszcze 5-ki fali ‘c’ tego flata, która to dodatkowo sygnalizuje możliwość jej wydłużenia. Tak, że czerwona linia to kluczowe wsparcie dla postrzegania dalszej kondycji rynku US.

Obrazek

Jeśli chodzi o BTC to pokonanie w obecnym odreagowaniu czerwonej linii da jeszcze bykom szansę na dalszą rozbudowę boczniaka od ATH, np. do postaci słabego trójkąta z rozbudowaną falą ‘c’ i podążanie elliottowskim śladem za S&P, gdyby wskazane powyżej wsparcie na tym rynku udało się bykom obronić.
Gdyby powyższe się jednak nie udało, zacznie się rozwijać negatywny scenariusz korekty stopnia cyklu od ATH, z rozpoczętym dynamicznie pod koniec lutego b.r. drugim zygzakiem po zaistniałym wcześniej załamaniu w łączniku X i docelowym zejściem w ramach tego 2-ego downtrendu poniżej 1,2 k$ (tym samym wejście już teraz w wyraźnie ujemną elliottowską korelację z kursem indeksu S&P).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 marca 2020, 06:42

► Pokaż Spoiler
oby tak było :)

Dodano po 3 godzinach 53 minutach 19 sekundach:
Obrazek

kurs jakoś olał te linie hehe ale pewne jest że robimy niższe górki i wyższe dołki zobaczymy jak poleci
► Pokaż Spoiler
może tak

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 14 marca 2020, 08:26

@atlas1234
od 9.2k praktycznie bez korekty lecieliśmy więc 7k pewnie trafisz bo tam wypada 618 natomiast ta dalsza predykcja to przy pomocy szklanej kuli czy jakaś inna metoda?

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » sobota, 14 marca 2020, 08:32

Po prostu myślę że 3k to jest dołek dołków dla btc i nikt nie pozwoli odkupić taniej oczywiście to moje spekulacje a wysokiej bańki typu 20k już nie zobaczymy btc się stabilizuje ale i tak da się zarobić na mniejszych bańkach

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 14 marca 2020, 08:32

atlas1234 pisze: sobota, 14 marca 2020, 08:17 kolejna banka będzie max 7 k i później dołek na 3k i długi boczniak

chyba mylisz pojęcia. Jak teraz mamy kurs 5,5k, to okolice 7k na pewno nie kwalifikują się pod określenie "bańka"......

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » sobota, 14 marca 2020, 08:43

To może tak 7 k mini bańka korekcja po największej bańce to są oczywiście moje spekulacje

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Może zleci jeszcze raz na 3k i wtedy max 7k

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
A w ogóle mieliśmy już jakieś około 4000$ za btc jak pójdzie na max 7 to będzie mini bańka z mojej persektywy

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
Btc będzie miał mniejsze skoku ale częstrze szybsze

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » sobota, 14 marca 2020, 08:59

Ja staram się skupywać eth po 80-120 euro za sztukę i próbuje w okolicach 200-250 sprzedawac jest okazja teraz

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Jahu, Ostrowin, sebamistrz i 25 gości