Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 13 marca 2020, 11:41

BTC, moja aktualna, ale ona od dłuższego czasu się nie zmienia, różnice są niewielkie, zależą od diff ETC/ETH i relacji kursów ETH/ETC do BTC i ceny hashpower marketplace ;)
fakt, inna sprawa, że dotyczy to wydobycia niewielkich ilosci...ale ja tam jestem cierpliwy....

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 13 marca 2020, 12:40

Może to nie odpowiedni dzień na takiego posta, bo ciężko sobie to wyobrazić, ale przed chwilą do mnie dotarło, że prawdopodobnie, jeżeli kiedyś osiągniemy 100k to będzie to wyglądało w taki sam sposób jak dziś w nocy, tylko, że lustrzane odbicie.

Silnik likwidacyjny shortów, spowoduje efekt kaskady i wypompuje kurs chwilowo w poziomy, które ciężko będzie sobie wyobrazić, dlatego moim zdaniem, JEŻELI kiedyś będzie znów bańka, to warto przelać choć część środków na giełdę i wystawić astronomiczne zlecenia sprzedaży.

A co do obecnej sytuacji to mam 2 scenariusze w głowie:
1. Mało prawdopodobny: zobaczymy V-reversal w skali tygodniowej bądź miesięcznej i nie pogłębimy już dołków, nawet tam nie wrócimy. W sumie kolejne dni pokażą czy się sprawdzi.
2. Mniej optymistyczny, to, że dzisiejsza noc to tak naprawdę pokłosie bańki 2017 roku.
Mieliśmy spadek na 3.2k, dość krótką akumulację i paraboliczne wzrosty do 14k (LH), po czym to się znów zawaliło, jeszcze krótsza akumulacja i znów pompowanie kursu, tym razem siła skończyła się dużo szybciej i znów LH (10.5k). Jeżeli tak jest, to w najbliższych miesiącach po odreagowaniu, które nastąpi, pogłębimy dołki z dzisiaj, prawdopodobnie z 3.2k też i zejdziemy poniżej 3k. Czy to będzie 2.5k, czy 1.1k (ATH z 2013) to ciężko powiedzieć. Jeżeli tak się stanie, to grindowanie tych poziomów powinno potrwać parę lat, żeby zbudować odpowiednią bazę pod bańkę. Jeżeli tam zejdziemy i znów nastąpią szybkie wzrosty, to zapewne skończą się jak 2 ostatnie próby.

Wygląda na to, że TA można wyrzucić do kosza i jeżeli ktoś wierzy w projekt BTC, to wyrobić sobie jaja ze stali, ustawić zlecenia od 3.5k aż do 1k, przelać na ledgera jak wpadnie i zapomnieć na 5-10 lat.

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » piątek, 13 marca 2020, 12:44

@nas
To co teraz odbiło to korekta spadków...

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 26 października 2019
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kacperek » piątek, 13 marca 2020, 12:53

jondoexxx pisze: piątek, 13 marca 2020, 12:40 Może to nie odpowiedni dzień na takiego posta, bo ciężko sobie to wyobrazić, ale przed chwilą do mnie dotarło, że prawdopodobnie, jeżeli kiedyś osiągniemy 100k to będzie to wyglądało w taki sam sposób jak dziś w nocy, tylko, że lustrzane odbicie.

Silnik likwidacyjny shortów, spowoduje efekt kaskady i wypompuje kurs chwilowo w poziomy, które ciężko będzie sobie wyobrazić, dlatego moim zdaniem, JEŻELI kiedyś będzie znów bańka, to warto przelać choć część środków na giełdę i wystawić astronomiczne zlecenia sprzedaży.

A co do obecnej sytuacji to mam 2 scenariusze w głowie:
1. Mało prawdopodobny: zobaczymy V-reversal w skali tygodniowej bądź miesięcznej i nie pogłębimy już dołków, nawet tam nie wrócimy. W sumie kolejne dni pokażą czy się sprawdzi.
2. Mniej optymistyczny, to, że dzisiejsza noc to tak naprawdę pokłosie bańki 2017 roku.
Mieliśmy spadek na 3.2k, dość krótką akumulację i paraboliczne wzrosty do 14k (LH), po czym to się znów zawaliło, jeszcze krótsza akumulacja i znów pompowanie kursu, tym razem siła skończyła się dużo szybciej i znów LH (10.5k). Jeżeli tak jest, to w najbliższych miesiącach po odreagowaniu, które nastąpi, pogłębimy dołki z dzisiaj, prawdopodobnie z 3.2k też i zejdziemy poniżej 3k. Czy to będzie 2.5k, czy 1.1k (ATH z 2013) to ciężko powiedzieć. Jeżeli tak się stanie, to grindowanie tych poziomów powinno potrwać parę lat, żeby zbudować odpowiednią bazę pod bańkę. Jeżeli tam zejdziemy i znów nastąpią szybkie wzrosty, to zapewne skończą się jak 2 ostatnie próby.

Wygląda na to, że TA można wyrzucić do kosza i jeżeli ktoś wierzy w projekt BTC, to wyrobić sobie jaja ze stali, ustawić zlecenia od 3.5k aż do 1k, przelać na ledgera jak wpadnie i zapomnieć na 5-10 lat.
Twój post jest pełen jednocześnie nadziei, paniki oraz strachu. Zresztą jak to całe forum, jęczycie jak spada, otwieraliście szampana jak szło powyżej 10k miesiąc temu, taka wariancja nastrój że szok.
Ja się niczym nie martwię, nie gram kasą, której nie mogę przegrać i byłem załadowany po różnych cenach od 7,2k do 8,7k i pewnie dalej będę pakował zgodnie z żelazną konsekwencją. Jak spadnie i zgasimy światło to trudno, najwidoczniej obstawiłem złego konia w tych czasach.

PS swoja drogą zabawne jest to że są tu osoby, które kupowały longi po 8-9k a teraz na wyprzedaży czekają na 1-2k xD

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » piątek, 13 marca 2020, 12:57

czy zna ktoś jakieś inne forum, w którym udziela sie @Wymazywanie? Chętnie przeczytałbym, co myśli o bieżącej sytuacji. W ogóle czemu już nic nie pisze, bo chyba mnie coś ominęło?
Ostatnio zmieniony piątek, 13 marca 2020, 12:59 przez pavlo4444, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » piątek, 13 marca 2020, 12:58

bitmex znowu rip

tym razem pewnie jazda w dol dla odmiany - szkoda, ze nie zdecydowalem sie shorta odpalic...

Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 27 marca 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bogdan19955 » piątek, 13 marca 2020, 12:59

Na mexie znowu walec wjechał xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 13 marca 2020, 13:13

Na bitmexie slyszalem od wielu osob ze sa nieprzetworzone likwidacje nawet z wczoraj.
Bo nie bylo zlecen zakupu w ktore mozna by zlikwidowac te duze pozycje long. :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 13 marca 2020, 13:19 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3114
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 marca 2020, 13:13

@bogdan19955 LOL, a ja oglądam kurs btc na mexie, a moje alty na binance i tak sobie myślę "ooo alty przestały już reagować na spadek btc" :mrgreen:

e: na bitmex zaczynają się pojawiać ponownie zlecenia
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 13 marca 2020, 13:44

pavlo4444 pisze: piątek, 13 marca 2020, 12:57 czy zna ktoś jakieś inne forum, w którym udziela sie @Wymazywanie ? Chętnie przeczytałbym, co myśli o bieżącej sytuacji. W ogóle czemu już nic nie pisze, bo chyba mnie coś ominęło?
Wymazywanie usunął konto w protescie przeciwko postom anagamideva

viewtopic.php?f=80&t=33628

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 13 marca 2020, 14:11

prap0n pisze: piątek, 13 marca 2020, 13:13Na bitmexie slyszalem od wielu osob ze sa nieprzetworzone likwidacje nawet z wczoraj.
Bo nie bylo zlecen zakupu w ktore mozna by zlikwidowac te duze pozycje long.


Dziwna sytuacja, czy oni nie powinni w takim razie nie byc zlikwidowani? Generalnie moze to swiadczyc o bledzie w silniku mexa. Podobny problem mial BM. Jesli leci flash a oni skonczyli OB L to poprostu powinni odrzucac pozycje S.

Konowicz obiecywal ze nie bedzie niczego...

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 13 marca 2020, 14:50

Jak ktoś gra na mexie, to jest exploit związany z różnicą pomiędzy Mark Price a Liq. Price. Można stawiać longi na sporej dźwigni mając większy bufor zapasu przed likwidacją. Teraz to tylko 200$, a rano było 500$. Ludzie stawiali 100x longa mając 10% zapasu do likwidacji. +0.375% funding rate też robi swoje, to jakiś kosmos. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy dziś 7-7.2k pocałowali.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 13 marca 2020, 15:01

pael pisze: piątek, 13 marca 2020, 14:11
prap0n pisze: piątek, 13 marca 2020, 13:13Na bitmexie slyszalem od wielu osob ze sa nieprzetworzone likwidacje nawet z wczoraj.
Bo nie bylo zlecen zakupu w ktore mozna by zlikwidowac te duze pozycje long.


Dziwna sytuacja, czy oni nie powinni w takim razie nie byc zlikwidowani? Generalnie moze to swiadczyc o bledzie w silniku mexa. Podobny problem mial BM. Jesli leci flash a oni skonczyli OB L to poprostu powinni odrzucac pozycje S.

Konowicz obiecywal ze nie bedzie niczego...
Powinni ale cos sie popsulo.

Bitmex przetwarza prawdopodobnie likwidacje manualnie, dlatego nie wszystkie zostaly przetworzone i ludzie maja pozycje typu "ghost" ktore niby zostaly zlikwidowane ale wciaz sa widoczne.

/////

Ja generalnie wysiadam do co najmniej wtorku nastepnego tygodnia dla bezpieczenstwa
Po tym zrzucie jest taki chaos i brak plynnosci ze moga byc ostre wyleszcze w obie strony.
Lepiej poczekac na market makerzy wroca do orderbooka, bo market buy na 1btc na futuresach powoduje podbicie ceny o 50$ :lol:

Przez weekeend rynek moze sie uspokoi.

Jesli mialbym stawiac na kierunek to mozliwe dobicie do 6.5 za pare dni.

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 13 marca 2020, 15:07

prap0n pisze: piątek, 13 marca 2020, 15:01Bitmex przetwarza prawdopodobnie likwidacje manualnie, dlatego nie wszystkie zostaly przetworzone i ludzie maja pozycje typu "ghost" ktore niby zostaly zlikwidowane ale wciaz sa widoczne.


Jesli dobrze to rozumiem to smierdzaca sprawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 marca 2020, 15:24

Bitfinex już +50% od dołka, ogólnie eldorado dla daytrader'ów i grindziarzy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 13 marca 2020, 16:05

prap0n pisze: piątek, 13 marca 2020, 13:13 Na bitmexie slyszalem od wielu osob ze sa nieprzetworzone likwidacje nawet z wczoraj.
Bo nie bylo zlecen zakupu w ktore mozna by zlikwidowac te duze pozycje long. :lol:
I mają pewnie rację, jeszcze przed zawieszeniem giełdy widziałem anomalie w postaci kilkuminutowo świecącej się pozycji w pozycji sell, co oczywiście oznacza, że miało dojść do likwidacji longa. Ale dziwne, że do owej likwidacji wcale nie dochodziło, a kurs leciał jeszcze niżej. Dla mnie jest to logiczne, że nbajwiększe longi nie miały pokrycia likwidacji, a kurs szedł jeszcze niżej co skutkowało jeszcze mniejszą ilością zleceń buy, więc musieli ten dramat zatrzymać w postaci wyłączenia giełdy i póżniejszej ręcznej likwidacji longów.

Kolejną ciekawą anomalie, która zauważyłem, ale już po ponownym uruchomieniu giełdy było to, że przy rosnącym kursie regularnie co kilka minut były równe likwidacje longów o wartości 10mln:
Obrazek

Takich transzy było chyba z 8, czyli coś koło 80mln. Wytłumaczy mi ktoś jak to możliwe, że przy rosnącym kursie może zostać zlikwidowana pozycja long i jeszcze w równych transzach po 10mln? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 13 marca 2020, 16:12

@Pawelawe

No wyglada na to ze recznie likwiduja ciagle.

Moim zdaniem wczoraj bylo tak

1. Ktos zaplanowal sobie ze wywali wszystkich graczy na gieldach przelerwarowanych (bitmex itd)
2. Zaczal zrzucac coiny na spot marketach (stamp/coinbase/finex)
3. Pozycje zaczely byc liwidowane, cena na bitmexie zaczela spadac wzgledem spot marketow
4. Boty arbitrazowe zaczely to skupowac, doprowadzajaca do jeszcze wiekszych samo-likwidacji
5. Nastepnie likwidacje sprowadzily kurs jeszcze nizej, wywalajac market makerow, i czyszczac orderbook
6. Na 3700 nie bylo juz kupujacych i bot likwidacyjny stal w jednym miejscu. Kurs mimo wszystko nie zostal zrzucony nizej, prawdopodobnie jakis mechanizm ochronny.
7. Bitmex wylaczyl gielde.

Teraz wiekszosc osob sugeruje ze jak mex padl to przestalo spadac. Moim zdaniem osoby ktore stoja za cala akcja, zrzucaly to za pomoca bota ktory sprawdzal ciagle cene na bitmexie. Po prostu byl zaprogramowany "sprowadz cene na bitmex na X, sprzedajac non-stop coiny na spot gieldach - az do momentu az X zostanie osiagniete".

Bitmex zostal wylaczony, co spowodowalo ze bot nie mogl sprawdzac ceny - sprzedaz zostala wstrzymana.
Potem prawdopodobnie wylaczyli boty (zauwazalna interwencja przy 4500) i sprowadzali to nizej recznie.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 13 marca 2020, 16:47

Widzę, że nastroje tutaj są grobowe. Wczoraj wysoka aktywność w wątku, a dzisiaj wszyscy milczą jak zaklęci :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 13 marca 2020, 16:54

Nie wiem w jakich branżach pracujecie, ale robiąc dla tych Państwowych Instytucji zlecenia to pewnie dzisiaj każdy zauważył grubszą paranoję decyzyjną (i nie, nie będę wchodził w szczegóły na publicznym forum). Prawdopodobnie też dlatego różnej maści przedsiębiorcy musieli ogarną dzisiaj mały paraliż @misio20 i zapewne po całym dniu wiedzą, że nic nie wiedzą :D
A odnośnie kursu, po co tu się męczyć teraz, jak można po prostu poczekać na wykrwawianie ostatniego mohikanina na polu crypto chwały
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 13 marca 2020, 16:56

@m@miso20
ja dwa dni nie spałem teraz już można działać :D

to co teraz rajd 6k+?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości