Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 marca 2020, 20:06

ja liczę teraz na up gram przeciwko sobie bo mam lęk że w co bym nie wszedł teraz to zaraz spadnie i chyba o to tutaj chodzi żeby do takiego stanu doprowadzić graczy

jeżeli uda się mocno wybić z tego poziomu to jest szansa że zrekompensuje to moje dzisiejsze straty w całości szczęgólnie liczę tutaj na eth

gdybyśmy spadli z tego poziomu niżej zostawiłem troche na dołożenie a to co już włożyłem zostawiam na zamrożenie przez jakiś czas

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: onameis » czwartek, 12 marca 2020, 20:14

Jeżu ludzie tak ciężko powstrzymać się żeby nie robić niczego. To nie jedyna okazja. Być może to mamy teraz to właściwe "teraz" ale odradzałbym otwierania pozycji, w którymkolwiek kierunku. Patrząc od początku istnienia bitcoina mamy trend wzrostowy.. patrząc od końca 2017 mamy trend spadkowy. Nie doszukiwałbym się czynników fundamentalnych w tym wykresie. Bitcoin to bitcoin on i tak zawsze zrobi coś co Cię zaskoczy. Pytanie tylko jak bardzo.. jeżeli chcesz być mniej zaskoczony, poczekaj. Jeżeli masz kupione poczekaj, jeżeli nie masz .. poczekaj ;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 marca 2020, 20:23

po prostu podjąłem decyzje wchodzę i trzymam nawet jak zleci podejmuje to ryzyko ze względu na to że nagroda może być okazała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 12 marca 2020, 20:33

Wasze wykresy
viewtopic.php?p=628665#p628665
viewtopic.php?p=632874#p632874
viewtopic.php?p=633017#p633017
viewtopic.php?p=633285#p633285
viewtopic.php?p=633732#p633732
z grubsza zgadzają się z moim, ale w obliczu sytuacji na rynku amerykańskim (zaznaczam, że to świece miesięczne, a nie jesteśmy nawet w połowie miesiąca, więc ostatnia się może bardzo zmienić, na dobre i na złe)

Obrazek

dolna linia hipotetycznego trójkąta może okazać się położona zbyt wysoko. Co prawda po dużych spadkach giełda amerykańska lubiła ostatnio odbijać w stylu V (zaznaczyłem na wykresie), bez lub z minimalną konsolidacją, ale trwający ruch musiałby się szybko zakończyć, żeby BTC wyhamował przed rozważanym ograniczeniem, bo dużo nie brakuje. Gdyby nie wyhamował, od razu dodam, że co prawda negowałoby to Wasze trójkąty, ale nie negowałoby jeszcze mojego fioletowego kierunku - po prostu ostateczny kanał może okazać się szerszy (tj. o niżej położonej dolnej linii) niż wstępnie naszkicowałem. Pewnie zbyt głębokie spadki należałoby uznać za zanegowanie prognozy dalszego logarytmicznego wzrostu, ale będę się nad tym zastanawiał, jeśli do nich dojdzie.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » czwartek, 12 marca 2020, 20:42

Jeżeli w ogóle w tej sytuacji jest jeszcze sens rysować jakieś formacje - to wygląda na to, że zaczyna się rysować jakaś chorągiewka, którą widać wyraźnie na 1h (Bitfinex, Coinbase). O ile nie zmieni się w inną formację - to należałoby się spodziewać ostrego spadku.
Osobiście na ten moment spodziewam się, że będzie jeszcze zjazd - ale znacznie mniejszy niż wynikający z masztu chorągiewki, bo ten obecny maszt chyba też został mocno wyciągnięty przez likwidację SL.
Po zmianie skali na liniową pojawiła się blisko linia opierająca się na kursach z marca 2017 i przełomu roku 2018-2019 (bo w logarytmicznej już nic nie było w pobliżu oprócz poziomu Fibo). Na takiej bazie na chwilę obecną obstawiam (albo przynajmniej mam nadzieję), że w przedziale 5000 - 5500 (w obszarze, który zaznaczyłem na wykresie) będzie formować się coś, co odwróci trend - może jakieś podwójne dno. To oczywiście przewidywanie w zasadzie czysto życzeniowe - czas zweryfikuje.

Obrazek

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 12 marca 2020, 20:47

Hedonista pisze: czwartek, 12 marca 2020, 19:43na gieldze rzadza sie prawa paniki i to zrzucane paczuszki grubasow decyduja ostatecznie gdzie sie zatrzymamy
Jak ktoś się bliżej przyjrzy to takie gigantyczne języki w dół są spowodowane na 90% przymusowymi likwidacjami lewarów z automatu a nie żadną paniką , może mityczne "grubasy" pomagają w tym aby wykoleić nadmiar lewarów ale tego nigdy się nie dowiesz. Po prostu przez jakis czas jest gotowana żaba aż w pewnym krytycznym momencie uruchamia się stopniowo kaskada likwidacji a gdy się ona rozwinie spadek jest oderwany od rzeczywistości tym bardziej im bardziej niepłynny jest atakowany walor (patrz wykres eth, bch itp), a że zabezpieczeniem są często kojny to podczas likwidacji sa one zrzucane na rynek pogłębiając podaż i to są duże pakiety kojnów, równolegle z powodu dewaluacji spowodowanej taką wielką podażą topnieje innym w przyspieszonym tempie wartość zabezpieczenia i też włącza się przymusowy zrzut który pogłębia spadek i drenuje kolejne wydawałoby się mocne zabezpieczenia, wszystko się napędza kaskadowo. Także paliwem nie jest panika , panika jest w niewielkim pewnie stopniu bo w pewnym skrajnie idiotycznym momencie na dnie dołka -30% panikarz po prostu spasuje i nie zrzuci stając się bagholderem , natomiast automat likwidacyjny nigdy nie rezygnuje.
---

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 12 marca 2020, 21:21

Widzę to tak, aczkolwiek moje zdanie jest podyktowane zajętą pozycją.

Byłem w trasie, alty kupilem przedwczoraj po sporej korekcie. Zgodnie z zasadą, że jak tyle spadło, to odbije.... taki c*** finał jest taki, że nie zdąrzyłem sprzedać. Strata jakieś 15%. Przeżyje.
Ale do rzeczy, nic odkrywczego nie napiszę - spokojnie:
Pomielimy pewnie w przedziale 4000-7300$ do końca tej paranoi. Bo przecież jednym dobrym newsem się to nie skończy, tylko będzie jak na huśtawce.

W Chinach zaczyna być lepiej, więc pewnie wkrótce zaczną się zakupy. Max szpila to rejony 3600$, ale to myślenie życzeniowe - to w końcu BTC...

Świat ruszy, a Europa jak to Europa będzie się męczyć bo jest najmądrzejsza na świecie. Na szczęście, to nie my dyktujemy warunki na krypto-giełdach i Azja nadrobi straty:)

Obrazek

No stress.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 marca 2020, 21:27

@koparki Mówisz ? A drugie podejście które się zbliża to niby też czyszczenie lewarów ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 12 marca 2020, 21:30

Ja tutaj nic nie widze az do zaznaczonych poziomow (szczegolnie tego najnizej na 4.9). Nizej to juz tylko 4.2k.
Bedzie jeszcze leciec - zwlaszcza ze tutaj nigdy nie bylo jakiegokolwiek supportu od czasu ruchu na 13k.

5.4 to jest kwestia max paru dni jak nie godzin.
Na 200 WMA na 5.4 moze cos odbiją zeby nie bylo obrazy majestatu ze AT nie dziala.




Zoom i widoczne pierwsze proby powrotu do ranga, ale widac odrzucenia

Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 21:51 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 12 marca 2020, 21:31

Poza tym ktoś przytomny tutaj za co bardzo tej osobie dziękuję wskazał chociażby orderbook na bitmex no i wiecie co o tym można myśleć. Oczywiście że były to kontrolowane zrzuty a dopiero później likwidacje. "Panika" jest tylko tego następstwem.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 marca 2020, 21:49

@amneziahaze Raczej nie. Gra piękna psychologia, lagi i boty. Panika jest bo niewiedzieć czemu wszyscy uciekają we FIATy a tu się szykuje olbrzymia inflacja...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 marca 2020, 21:57

@zomos2 spokojnie, ja jako byk radzę skupować, żeby lekko presję popytową wywierać na niedźwiedzie, RSI 4h, 1d wychłodzone 1w też już prawie, jest tanio po prostu :D Trzeba też brać pod uwagę to, że bitek z każdym spadkiem jest coraz tańszy, czyli coraz mniej gotówki potrzeba, żeby wykupić duże ilości, a skoro teraz wszyscy na lewarach shortują na potęgę, to w pewnym momemenice hodlerzy przeważą popytem i nastąpi kaskada likwidacji tylko, że shortów, analogiczne jak to ładnie @koparki wyjaśnił :D System likwidacyjny jest bezwzględny i zamyka pozycję jak nie mamy zabezpieczenia, mimo, że długoterminowo kupujemy na dobrych cenach :D Np. taki hodler będzie sobie skupował i cieszył się z promocji, żeby za rok sprzedać z potężnym zyskiem i nie ma takiej presji :D Co prawda wartość bitków chwilowo spada, ale ich ilość rośnie za pazuchą :D ETH już blisko pogłębienia dołka, ciekawe :D Ale jak mówi teoria fal elliota pierwsza fala wzrostowa może być praktycznie cała zniesiona, jeszcze nie ma co panikować, zresztą im bardziej wyciskają tym bardziej później odbije, mi to przypomina sytuację, kiedy Chiny ogłosiły ban na BTC i spadło z 5k$ na 3k$ jak kamień w wodę, po czym niesamowicie odbiło i hossa ruszyła pełną parą do 20k$ :D

Na 4h wolumen przebił kapitulację na spadku z 6k$ do 3k$, a pamiętacie jakie były nastroje i nietęgie miny :D Że BTC się skończył, że nie warto kupować, że czeka nas długa bessa :D


@ChomiczyPlan o i właśnie chyba kopanie BTC na ten moment jest nieopłacalne, więc to też presja na miner'ów :D Ewentualnie kopalnie będą upadać, na hashrate też jest niezła bańka :D

### edited: 2020-03-12 22:06 ###
Jeszcze warto brać pod uwagę ten niekorzystny dla byków scenariusz, który nakreśliłem jakiś czas temu :D Że zrobiliśmy falę B i lecimy na nowe low :D Ja osobiście grałem na 17k-18k$, jeszcze liczyłem na double bottom na 6444$, ale przebiło i to dość mocno :D Z drugiej zaś strony im niżej spada tym w sumie coraz łatwiej wyciągnąć kolejne +100%, więc nawet się cieszę :D Dodatkowo być może jeśli BTC będzie tani to jest realna szansa, że alty na parze z BTC wybiją jakieś mocniejsze szczyty i tutaj będzie można pomnożyć BTC :D
Spoiler:
Spoiler:
Anapanasati pisze: sobota, 8 lutego 2020, 18:06 Może jeszcze taki scenariusz jeśli przebijemy ostatni szczyt na 13.7k$, czyli pompa do 17k-18k$ i dopiero piekło, czyli byczo i niedźwiedzio :D Z tym że, po halvingu inflacja na BTC będzie taka jak na złocie, więc BTC może się kapitalizacją zbliżyć do złota :D Przy 21M BTC i cenie ok. 400k$ kapitalizacje zrównałyby się :D Więc może być właśnie taki scenariusz rozgrywany, że dopiero robimy falę B, tam dojdzie do pęknięcia, mocny zjazdy wyleszczenie, reakumulacja po halvingu i wtedy już pompa do 288k$ :D



Aktualnie BTC/USD, 1d :D Teraz w zasadzie pozostaje liczyć na to, że na dniach wynajdą jakąś szczepionkę czy super lek na wirusa i rynki nagle wybiją, zrobią v-curve'y i powrócą do wzrostów :D Chociaż ten wirus to świetne wytłumaczenie na wszystko, ale korekta wzrostów tak czy siak musiała nadejść, szczególnie jak już coś idzie ostro do góry :D Ot zwykła korekta techniczna, realizacja zysków i możliwość wkupienia się nisko na długi termin :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 22:46 przez anagamidev, łącznie zmieniany 9 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 12 marca 2020, 21:59

Ktoś umie przewidzieć co się stanie jeśli cena wykopania Bitcoina będzie dużo wyższa niż jego cena?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 12 marca 2020, 22:03

Jeszcze z tysiak-dwa w dół i wróci nasza czarna owca. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 marca 2020, 22:04

@ChomiczyPlan

Część minerów wyłaczy swoje koparki, trudność się zmniejszy i pozostali w grze będą dostawać więcej BTC - ci wyjdą na swoje.

W pierwszej kolejności odpadają minerzy z kraju, gdzie prąd jest drogi. Pozostali szybko wychodzą na swoje.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 marca 2020, 22:10

Obrazek

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ColdCalculation » czwartek, 12 marca 2020, 22:17

Apel, dla tych co stracili proszę nie próbujcie szybko odrobić, odetchnijcie troche i za dzień dwa wejdzcie znowu nic wam nie ucieknie. Dla tych co uwazaja, ze urośnie - aby rosło musi być komu sprzedać pytanie teraz komu? lepiej nie szukać dolków chyba, że rozsądnie bez dzwigni. Dla tych co shortują - duży spadek może spowodować chwilowe i to spore piki, które wyleszczą. Przede wszystkim nie panikować nie stawiać wszystkiego na jedną kartę, czyli dywersyfikować. Pośpiech teraz zgubi kazdego! Niedawno pisałem o wyjściu z dużego trójkąta przed faktem, teraz uważam, że bronią nas średnie kroczące na poziomie 5200 które moga paść, ale raczej na troche BTC zatrzymają. Na razie tylko fiat i BTC short u mnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » czwartek, 12 marca 2020, 22:25

no jebło konkretnie. i nic nie zapowiada, że to koniec. Przy tej cenie wydobycie może przestać sie wogóle opłacać i nastąpi drastyczny spadek hashrate. Na koniec bitcoin okaże sie po prostu nieudanym projektem. I lud przejdzie na ETH :D
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 marca 2020, 22:29

@l3sny A mówiłem, że GC częściej daje sygnał wała niż zarobku? ;) ;)

Kupujemy na death cross? :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » czwartek, 12 marca 2020, 22:30

Ogarnijcie trochę, trzymajcie pozycje, za miesiac wszystko zacznie wracać.

Swoją drogą nie ma co ukrywać wirus stał się zapalnikiem kryzysu, tylko nie wiadomo jakiego.
Zastanawiam się czy banki są w stanie przestać wypłacać gotówkę, może tutaj jest szansa dla całej branży.

Do tej pory zmarło 5 tyś przez 3 msc na tego wirusa, dziennie umiera więcej osób na inne sprawy, jak poinformowały przecież Niemcy 70% populacji przejdzie to a może już przechodzi a ich służba zdrowia jest na innym poziomie..

Należy wyprzedzać fakty, może to się bardziej rozkręcić, nie wiadomo czego nie wiemy jeszcze :?:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, BCDP i 16 gości