Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 marca 2020, 08:06

@amneziahaze nikogo nie należy ślepo słuchać, tylko w ogólności spojrzeć jaka jest rzeczywistość, zalecałem mocno skupy w grudniu 2018 i 2019, od tych dołków wiele coin'ów robiło setki procent, ja nie wiem gdzie Ty masz problem :D Jasne jest, że nie możemy grać na jedno kopyto, jeśli ja teraz skupuję na potęgę to też ktoś musi mi to chcieć sprzedawać na potęgę :D Każda transakcja to jest kupno i sprzedaż :D U jednego gracza/inwestora lądują w balance BTC/alty, a u drugiego fiat'y :D Nic nie przybywa nic nie ubywa :D Ja twierdzę, że jest tanio, ktoś twierdzi, że jest nadal drogo :D Ja gram na crypto for dear life, a ktoś gra na upadek :D Ja nie mam z tym problemu :D Właśnie o to chodzi w spekulacji, że podejmujemy ryzyko, a im ono większe tym nagroda też może okazać się proporcjonalnie wielka :D Jak się skupuje co 25% spadku to jest duże prawdopodobieństwo wyłapania dołka :D No np. coś spada z 10PLN to kupujesz na cenach 7.5PLN, 5PLN, 2.5PLN, 1PLN powiedzmy po równo za tysiaka, to odbicie z 1PLN do 4PLN już zwraca Ci całą inwestycję i masz coin'y za friko :D Problem jest taki, że ludzie ładują się od razu pod korek zakładając, że już niżej nie spadnie, a jak odbija to nie sprzedają, żeby uśrednić delikatnie tylko już fiksują się, że będzie tylko rosło, albo im się nie chce i jest narzekanie :D Buy low sell high :D Tesla też była świetną inwestycją, a spadła 40% w kilka dni bodajże :D GAME też ma wahania po kilkadziesiąt procent jak się skupuje wypłaszczenia, a nie narzeka i troluje, to się co parę tygodni zbiera żniwo i tak jest na każdym coin'ie czy aktywie, masz długie płaskie akumulacje zazwyczaj(gdzie właśnie takie trolle jak Ty panikują czy narzekają) i ostre wzrosty po czym ostre spadki(gdzie takie trolle jak ja i skupowacze realizują zyki), a wykresy mają kształt dzwonu odwróconego :D
Spoiler:
Przykład AMD, czyli tzw. tradycyjnego rynku, lepiej niż na crypto :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 08:20 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 12 marca 2020, 08:16

No to wyprzedaż na krypto... jestem tylko ciekaw czy będziecie łapać noze:)?

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » czwartek, 12 marca 2020, 08:20

Strach na poziomie 14, alty nurkują lepiej niż rynek akcji. Btc powiela ruchy z opóźnieniem.

W ciągu 5 dni btc spadło o -17% jest bardzo silnie powiązane z giełdą
Ze złotem to chyba jak narazie niebardzo, topowe alty w 5 dni poleciały ponad -30%

Porównanie rynku krypto do złota jest nietrafione. Anagamidev
piszesz głupoty, jak ktoś kupi na górce i nie zastosuje wąskiego stop lossa lub nie zrealizuje szybko zysku to jest na gigantycznej stracie. Ty i pokrewni pitolicie cały czas o hossie jak btc jest w fazie lokalnego szczytu, a jak spada mówisz, że jak ktoś trafił idealnie w dołek ubiegłego roku to jest cały czas na plusie. To jest strasznie nieodpowiedzialne. Takich użytkowników powinno się domyślnie ignorować bo są antywskaźnikami.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 12 marca 2020, 08:23

No i tyle z odbicia...
Czekam na licytację czy spadniemy do 2 czy tylko do 4K 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 marca 2020, 08:24

jack_btc pisze: czwartek, 12 marca 2020, 08:20Porównanie rynku krypto do złota jest nietrafione. Anagamidev
piszesz głupoty, jak ktoś kupi na górce i nie zastosuje wąskiego stop lossa lub nie zrealizuje szybko zysku to jest na gigantycznej stracie.
Dobrze, a czy ja mówię o kupowaniu na górce? :D Znowu manipulacja z Twoje strony :D Jasne, że jak ktoś gra z trendem i coś już wzrosło +100% od ostatniego dołka to warto mieć stop loss'a albo jest na ATH :D Ale ja zazwyczaj skupuję i uśredniam od 80-90% w dół od lokalnej mocnej górki, a w ogólności 80-90% od ATH, czyli długoterminowo jest to dość bezpieczny obszar :D Poza tym właśnie ja zalecam skupowanie na schłodzonym RSI 4h/1d w transzach co może skutkować wykupieniem przynajmniej kilkoma w dołku i mocne uśrednienie ceny, większość i tak kupując dopiero na potwierdzonym trendzie ma już gorszą średnią i uśrednia tylko do góry :D Tylko ma iluzoryczne wrażenie, że to jest lepsze, bo jest cały czas na zysku, ale zazwyczaj i tak później sprzedaje na stracie, albo ze słabym zyskiem, bo wyłapanie górki graniczy z cudem :D Chociaż na crypto jest to dość klarowne, bo te szczyty bywają podwójne :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: alfthebest » czwartek, 12 marca 2020, 08:25

@Corso Rzeczywiście napisałem w skrócie to co potem @Eth - tylko on dostał plusa :!: :!:

No poza tym widzę spadek do 3000 USD w tydzień ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 14 września 2018
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zlotygraal » czwartek, 12 marca 2020, 08:34

Ehh, cały zysk wypracowany w lutym na topowych altach i shitach poszedł z dymem :D stoję z boku i czekam na rozwój akcji

Short do okolic 6,5k$ wydaję sie rozsądny ale na niższych interwałach może być sporo zmyłek i hunt stop lossów

filmik humorystyczny ale jest w tym trochę racji :D


Obrazek

ewidentnie wyszliśmy dołem z tego dużego trójkąta i czarno to widze

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 12 marca 2020, 08:46

To chyba ostatnia dająca nadzieję wersja lt :)

Zakupiłem ltc i eth, btc to przy nich i tak jakby stał w miejscu.. jak się stocki nie uspokoją to średnio to widzę :(

Obrazek

Dla eth też potencjalnie dobre miejsce na odbicie
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 12 marca 2020, 08:52

Na CME domknęliśmy ostatnią mini lukę ;)

Weteran
Posty: 7474
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2761
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 12 marca 2020, 08:58

wszystko byloby fajnie pod odbicie gdyby nie ta ekstremalna panika

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 marca 2020, 09:01

Jeżeli są jakieś alty mające aspiracje powalczyć z BTC to teraz jest najlepsza okazja.
Dodatkowo mam pytanie do wszystkich - czy w dobie tego co się dzieje na rynkach są osoby nie posiadające chociaż 1 kg Srebra i chociaż 1 OZ Złota na pokładzie po za torbami z kryptowalutami :?:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 12 marca 2020, 09:04

niech ktos moze jeszcze napisze, ze na rynku liczy sie tylko wykres - zadne tam fundamenty nie maja znaczenia i przeciez wszystko jest na wykresie...

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » czwartek, 12 marca 2020, 09:12

ekonokomik pisze: czwartek, 12 marca 2020, 08:23No i tyle z odbicia...
Czekam na licytację czy spadniemy do 2 czy tylko do 4K


Jeśli już poruszyłeś ten temat to ja obstawiam zakres 6k-6,5k. Jest tam dołek z grudnia i target RGR-a. Tam szykuję sie na zakupy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Corso » czwartek, 12 marca 2020, 09:15

mikusiek pisze: czwartek, 12 marca 2020, 09:04niech ktos moze jeszcze napisze, ze na rynku liczy sie tylko wykres - zadne tam fundamenty nie maja znaczenia i przeciez wszystko jest na wykresie...
nie ma takiej sytuacji do której nie dopasujesz wykresu :P

ja na gigantycznej stracie long 3x bez SL , z drugiej strony teraz jeszcze dołożyłem kilka dużych łopat do longa w myśl zasadzie "kupuj kiedy panuje największy strach"

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 23 lutego 2018
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pavlo4444 » czwartek, 12 marca 2020, 09:22

amneziahaze pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 08:18W takim scenariuszu(6700-7000) przechodzimy w tryb bessowy i całkowicie zmienią się reguły gry.

I ja sie do tego zastosuję, ponieważ to najrozsądniejsze w tym momencie. Nie zmienia to jednak faktu, że powinno być jakieś z@jebiste odbicie w końcu, coś w stylu RTN "szczytu halvingowego"

Weteran
Posty: 7474
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2761
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 12 marca 2020, 09:24

mikusiek pisze: czwartek, 12 marca 2020, 09:04niech ktos moze jeszcze napisze, ze na rynku liczy sie tylko wykres - zadne tam fundamenty nie maja znaczenia i przeciez wszystko jest na wykresie...


nie prawda.
Za 1ltc :lol: wysle 2 wykresy pokazujace technicznie dlaczego mamy spadki.
spx/dax pionowo przepompowane
btc chociazby na upartego HS. mocny R na 10-11k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 marca 2020, 09:27

Corso pisze: czwartek, 12 marca 2020, 09:15kupuj kiedy panuje największy strach

To jeszcze nie największy, teraz to schiz, później trwoga, strach, panika i aaaaa 500$
Na spokojnie. Sobie linie narysowałem kapitulacji na crypto cap
Obrazek

Miejsca jest od pyty : https://www.buybitcoinworldwide.com/price/ ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 12 marca 2020, 09:28

Smutne dni. Ludzie stracili resztki złudzeń, że BTC to safe haven w obliczu kryzysu. Pozostała ruletka dla traderów.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 12 marca 2020, 09:35

POWINNO cos odbic, z racji tego ze zaczely sie mocne shorty... ale cholera go wie.
pael pisze: czwartek, 12 marca 2020, 09:24nie prawda.
Za 1ltc wysle 2 wykresy pokazujace technicznie dlaczego mamy spadki.
spx/dax pionowo przepompowane
btc chociazby na upartego HS. mocny R na 10-11k
troszke mam w rzyci twoje wykresy, a kryzys na rynku jest wywolany czynnikiem fundamentalnym, a nie jakimis kreskami - jesli uwazasz inaczej, to nawet nie zamierzam tego komentowac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2292
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 12 marca 2020, 09:39

murlok pisze: czwartek, 12 marca 2020, 09:28 Smutne dni. Ludzie stracili resztki złudzeń, że BTC to safe haven w obliczu kryzysu. Pozostała ruletka dla traderów.
Nie ma czegoś takie jak safe haven, leci absolutnie wszystko, nawet złoto.

Jedyny safe haven to jest gotówka.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, JanBatory i 15 gości