Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:00

@Rumcajs przy takich ruchach wystarczy mieć 1 bita żeby fajnie zarobić.
Wiem że są różne drogi postrzegania pieniędzy, ale jeden bit to naprawdę nie jest wiele.

No i tak jak kolega wspomniał. Zarobek 50$ to też zarobek i nie ma co nim gardzic ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:02

Pierwszy wykres (finex w skali log, ale na stamp wypada podobnie): właściwie, póki co można powiedzieć, że kurs po wyjściu pod koniec stycznia z kanału spadkowego, właśnie robi retest jego górnego ograniczenia.


Drugi wykres to linia wzrostowa w long w skali log. Wiem, że można ją rysować różnie i wg wielu już dawno jesteśmy pod nią, ale ja rysuję tak i to od miesięcy, a nie dopasowując do ostatnich wydarzeń. Kurs jest teraz dokładnie na tej linii.

finex15.jpg

finex16.jpg
Tradycyjnie podaję pozycję: Wczoraj zamknąłem shorta przy $8290 (finex) i zrobiłem zakupy za średnią cenę $8100.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:08

@ekonokomik

a dlaczego nie rysujesz tej linii od dołka do dołka? wtedy jesteśmy pod nią jednak jak historia pokazuje szybko nad nią wracaliśmy

Obrazek
u mnie tak to wygląda na 1d

@ekonokomik

w porządku mi ta linia też sporo dała przy dołku na 6.4k tzn. sprawdziła się więc myślę że można póki co nia niej polegać zoabczymy jak się tym razem sprawdzi

w detale nie ma co wchodzić mniej więcej o to samo chodzi ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 marca 2020, 23:17 przez masonbtc, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:11

@masonbtc bo moim zdaniem tak lepiej oddaje kąt i charakter całego ruchu.
Tak rysowana linia świetnie mi się sprawdziła w połowie grudnia i na początku stycznia, więc nie widzę powodu by ją zmieniać.
Ale to oczywiście moja, subiektywna linia ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:14

najpiękniejsze w tym wszystkim jest fakt, że w trejdingu każdy ma swoją idealna linię.. ;)
A ja już się powoli męczę czekaniem na 7.9k na mexie, żeby założyć shorta na 7.6k na noc.
Może się nie doczekam albo sprzedam na markecie.

E:

Wig 20 na poziomie 1625 - polscy analitycy mają sraczkę że zejdzie do 1000-1300 przez co w niektórych artykułach w niektórych mediach widać już zwiastowanie kryzysu w Polskiej gospodarce.
Przypomnę że wartości w okolicach 1050 miał w 2002 r
A jak wy sądzicie ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:35

 ! Wiadomość z: rav3n_pl
Za ten post autor zarobił 7 dni + warna. Gratuluję.
masonbtc pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 23:08@ekonokomik

a dlaczego nie rysujesz tej linii od dołka do dołka? wtedy jesteśmy pod nią jednak jak historia pokazuje szybko nad nią wracaliśmy
@masonbtc

jak byś ją narysował po dwóch dołkach 3,2-6,4 ale w log-u to wyszła by Ci tak jak @ekonokomik i @BitJanusz
czyli ani raz jej nie przebiło , a teraz jak widać poszło idealnie w punkt

Obrazek

i zoom 4h

Obrazek


@hassejo
hassejo pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 23:00@Rumcajs przy takich ruchach wystarczy mieć 1 bita żeby fajnie zarobić.
Wiem że są różne drogi postrzegania pieniędzy, ale jeden bit to naprawdę nie jest wiele.

No i tak jak kolega wspomniał. Zarobek 50$ to też zarobek i nie ma co nim gardzic
hassejo pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 22:51O jakich pozycjach Ty mówisz?
O shortach?
weź , że już chłopie się ogarnij i skończ trzepać te gówniane posty w tym temacie :evil:
masz takie idiotyczne pytanie , zapytaj na pw , albo edytuj jakiegoś starczego swojego gówno-posta , a nie wal postów jak z kałacha bo nie jesteś na czaterii

e/
@masonbtc

wrzuć widok z dalsza - jak według twojej LT wypadają dołki z grudnia 2018 i grudnia 2019 ??
ja bym nie respektował już dołka z 2015 , to prehistoryczne czasy dinozaurów :P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 marca 2020, 23:49 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:40

@zeroBTC
dołek 2015 i 2018 czyli 150usd i 3k usd ja tak to rysuje
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 marca 2020, 23:52 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:41

Bottom is in :D

Spoiler:
anagamidev pisze: niedziela, 23 lutego 2020, 02:36
Spoiler:
Warto też wziąć pod uwagę tą byczą chorągiewkę na logu, być może jest w grze i już się realizuje :D
Spoiler:
viewtopic.php?p=621032#p621032
anagamidev pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 22:07 ### edited: 2020-01-04 08:56 ###
1w, log, bullish flag :D Luźny pomysł :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 9 marca 2020, 23:59

Jadą z wami na czczo i bez znieczulenia. BTC miał za sobą 3 bańki 4 nie będzie zanim nie nastąpią 2 olbrzymie bessy(póki co nie przebito dna przed ostatnią bańką - obserwujcie ceny w USD skorygowane inflacją). Ciągle trzymam te słowa w mocy. BTC przechodząc w kontrolę przez finansjerę nie jest łatwe a równie dobrze możecie sobie grać na franku szwajcarskim.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hassejo » wtorek, 10 marca 2020, 00:51

Tygodniowa świeczka wciąż w grze.
Żółta linia nad strzałką pokazuje trend wzrostowy od lutego/marca 2019.
Trzymam kciuki za zamknięcie tygodniowej ponad tą kreską.

Wciąż mamy szansę na retest 8.1k a później próbę przebicia 10k gdzie trzyma nas mocny opór który był już testowany w Październiku 2019, na początku lutego 2020 i pod koniec lutego 2020 z marnym skutkiem.

Obrazek

Dodano po 19 minutach 35 sekundach:
hassejo pisze: poniedziałek, 9 marca 2020, 17:05Ryzyk fizyk.
Przy 7660 założyłem longa na 7900$ na dźwigni x3.
SL jeśli 4H zamknie się poniżej 7500
zamknięte na 7900 z ładnym zyskiem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 marca 2020, 01:12

BTC/USD, 1d, ładnie zamknięta świeca - "unshooting star" :D Bardzo podobnie to wygląda jak poprzednio przed wystrzałem na +40% :D Fajnie jakby się powtórzyło - mokry sen byków :D Chociaż na razie niedźwiedzie mają inicjatywę z SHS'em na 6222$ :D Aczkolwiek nawet jakby tam spadło to może być double bottom z tym samym zasięgiem :D

Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 10 marca 2020, 08:51

Powiem wam tak, nie ma co się doszukiwać żadnych korelacji zachowań kursu z wirusami itp. Według mnie to jest tylko dorabianie ideologii. Ja była bańka na 260$ na wiosne 2013 i zbiegła się z wydarzeniami na cyprze to wszyscy ochrzcili ją bańką cypryjską - umówmy się, jaki to w ogóle mógło mieć wpływ na cene btc tak realnie - żaden.
Generalnie stawiam teze obserwując rynek i będąc na nim od 2012r. że teorie o tym jakoby wpływ wydarzeń makro miał jakiś znaczący wpływ to zwykłe lanie wody, dyskusje żeby dyskutować. A rynek i tak robi swoje.

Obrazek
Źródło nie moje. Wziąłem z twitera, nie mam czasu na rysowanie ale w 100% tak to widzę.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 10 marca 2020, 09:00

rubel pisze: wtorek, 10 marca 2020, 08:51Ja była bańka na 260$ na wiosne 2013 i zbiegła się z wydarzeniami na cyprze to wszyscy ochrzcili ją bańką cypryjską - umówmy się, jaki to w ogóle mógło mieć wpływ na cene btc tak realnie - żaden.
Szajba wirusowa ma wpływ, ten rynek nie jest w próżni. jest na rynkach panika to i dostało sie temu rynkowi. To był katalizator spadków.


---
Na dużych altach ogromna dywergencja sie zrobiła w stosunku do bitcoina.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 10 marca 2020, 09:09

rubel pisze: wtorek, 10 marca 2020, 08:51 Powiem wam tak, nie ma co się doszukiwać żadnych korelacji zachowań kursu z wirusami itp. Według mnie to jest tylko dorabianie ideologii.
Dokladnie tak. Wszystko jest na wykresie. Czynnik losowy z wirusem mogl jedynie zamplifikowac korekte, ktora byla do przewidzenia po tak dlugim rajdzie i jej symptomy pojawialy sie juz u gory przed jakakolwiek "panika". Jak ktos gra na tym rynku dluzej to ma dokladnie takie samo doswiadczenie. To jest utrudnianie wlasnej analizy, i jak ktos pogra sobie troche dluzej to dojdzie do tego samego wniosku.

Newsy zawsze sa uzasadnieniem nieracjonalnosci rynku dla tych ktorzy nie potrafia zaakceptowac jego nieracjonalnosci.
Jesli wiekszy ruch niemialby uzasadnienia, to gracze baliby sie grac na takim rynku.. z uwagi na jego losowosc, wiec sobie uzasadniaja ruchy roznymi informacjami. A to plustoken a to koronawirus. Zawsze znajdzie sie winny.

Kurs wykonywal wiele ruchow typu spadek z 6k na 3k bez zadnego powodu, tak samo jak rajd z 3k do 14k.
Symptomy korekty byly widoczne duzo wczesniej przed jakakolwiek wplywem koronowirusa. Jedynie co do tego potrzebowaliscie do wykres.

A jak ten rajd sie rzekomo zaczal? Przez zabicie iranskiego generala? A co sie dzialo wczesniej i dlaczego kurs rosl mimo ze sprawa przycichla? :)
Zabijali kolejnych generalow po drodze?

Wasz los na tym rynku zalezy w wiekszosci od posiadaczy najwiekszych portfeli i najwiekszych graczy. I w sumie tylko od tego .
Oni dzialaja racjonalnie, a nie pod wplywem paniki. Pamietam cytat z jednego filmu na YT - "There are news for masses and news for classes".

Jesli taka perspektywa brzmi strasznie to faktycznie mozna sobie uzasadniac, zeby poczuc racjonalnosc rynku. :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 marca 2020, 09:23 przez prap0n, łącznie zmieniany 12 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 10 marca 2020, 09:09

@rubel ma korelacje bo wirus wpływa np na takie aspekty jak transport - paliwo - ceny.
W mniejszym bądź większym stopniu wpływa to na waluty. A btc masz do waluty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6726
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 10 marca 2020, 09:27

Ja lubię mieć newsy i eventy z tyłu głowy, ale gram wyłącznie pod wykres. Wiem, że gdzieś tam wkrótce jest halving, ale nie zwracam na to wielkiej uwagi.

Tak, mamy potencjał na zbudowanie ORGR które zakończy konsolidację poniżej 10k i wypchnie kurs powyżej 0,618, a tam groźne są już tylko double topy, bo potem jest już fajnie ;)

Na ten moment liczę na hossę do 50-70k i nawet nie żartuję, gdy to piszę, jeżeli pójdzie stąd wybicie, to będę raczej trzymał na dłuższą pozycję, oleję samo BTC i skupię się na altach, ponieważ powinny one też mieć jakąś formę bańki (może niekoniecznie z nowymi ATH na wszystkim, ale np. 0,618 całości spadków - a czemu nie?) i będzie to dobrą podstawą do zwielokrotnienia pozycji.

Obecnie mam jakieś 90% środków in. Które w razie spadku poniżej obcny dołek zredukuję z bardzo niewielką stratą. Poważnie traktuję linię w logu po dołkach, jej upadek oznacza upadek dużego trójkąta od pęknięcia bańki, a to oznacza dla mnie wysokie prawdopodobieństwo bardzo głębokich spadków.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » wtorek, 10 marca 2020, 09:29

Jest panika na rynkach, spowodowana wieloma czynnikami nie tylko tym jakże "strasznym" wirusem.

Giełda zazwyczaj reaguje w sposób skrajny, jakiś polityk wyjdzie na ambone coś tam rzeknie i albo leci do góry albo w dół często jest to bezzasadne.

Skoro złoto jest już bardzo drogie to gdzie ludzie pchają te swoje papierkowe waluty. Na przykładzie ropy nie ma żadnej gwarancji, że z walutami nie podzieją się podobne cyrki.

Jest przesyt pustego pieniądza, niskie stopy procentowe, inflacja, co ludzie mają z tymi pieniędzmi robić. Zakładam, że lepiej trzymać bitcoina niż papierowe pieniądze, śmieciowe obligacje, lub akcje niepewnych spółek. Wszystko jest napompowane podobnie jak rynek nieruchomości.

Ja widzę teraz mnóstwo okazji, gdy inni się wyprzedają inni korzystają.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 10 marca 2020, 09:38

@Dovakhiin Nie mówie tu o tradycyjnych rynkach.
BTC nie wszedł jeszcze do mainstreamu, nawet jeśli komuś się tak wydaje. Wiedza przeciętnego człowieka na temat crypto jest albo znikoma albo błędna. Nawet ludzie którzy zajmują sie tzw. finansami, IT, często nie mają zielonego pojęcia o btc. Mówie to na podstawie własnych doświadczeń. W tej kwesti jest jeszcze wiele, wiele lat przed nami aby się to rozwinęło. Co do podawanej kapitalizacji rynku btc też jest to niemiarodajne, biorąc pod uwagę ilość utraconych monet na zawsze. Dlatego uważam że wypływ wydarzeń makro jest znikomy na wycene. Kurs żyje własnym życiem. A dorabianie do tego ideologii jest próbą uzasadnienia nieracjonalnosci jak to ujął prap0n :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » wtorek, 10 marca 2020, 10:05

Ostatnio zmieniony wtorek, 10 marca 2020, 14:00 przez Mayoris, łącznie zmieniany 2 razy.

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » wtorek, 10 marca 2020, 10:06

@BitJanusz Piszesz o wybiciu jako początku hossy. Ok, ja też w nią wierzę, ale nie uważasz, że do takiej hossy jaką zaproponowałeś (liczby są ok, też uważam, że jak będzie prawdziwa bania to może nawet @anagamidev trafi ze swoim 100k soon;) powinna być zbudowana pokaźna baza?
Zauważ, nawet mini bańka 3-14k wymagała mulenia na dole dość długo. Teraz nie ma na to czasu żeby wypłaszczyć wykres, bo jesteśmy na LT. A jak będziemy boczniakować to ją siłą rzeczy przebijemy....

Więc sa dwie opcje: albo to co teraz mamy to tylko korekta i jedziemy do góry a jako bazę traktujemy mulenie w obszarze 3k albo niestety z naszego mokrego snu zostaniemy brutalnie wybudzeni.
To jest arcy ciekawy moment. Balansujemy na linii od której zależy bardzo wiele.

Jest jeszcze trzecia opcja, że bitek będzie miał w dupie linie i sobie będzie boczniakował, przebije LT nie lecąc na łeb. Zbuduje bazę do pohalvingowej rakiety. Myślę, że taką sytuacją byliby wszyscy mocno zdziwieni.

Ludzie wbrew pozorom mają w głowach często zero/jedynkowe podejście. Albo moon albo piekło. Często to widzimy na tym forum. Wystarczy podbicie o 1k$ w górę i jest gadka o ath, takiż sam wartościowy spadek i zaraz jest licytacja "5k", "nie 4k", "oj teraz to piekło"

Linie liniami, są dobre jeśli mamy określony trend, ale bitek nie raz robił wszystkich w chuja nagłym, niespodziewanym zwrotem i dopiero później rysowano do tego nowe linie, które na jakiś czas trzymały wykres.

e/
O jednej rzeczy nie pomyślałem jeszcze. Jeśli mamy dołek, to mulenie przecież nie będzie w samy dołku tylko kilka setek wyżej, więc jeśli poszło by teraz szybkie odbicie do okoli 9.4-9.6, to mamy kilka miesięcy na wygaszenie amplitudy, później ślizganie się do góry wzdłuż LT i jako początek hossy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], grzeg, pablo_gr i 11 gości