Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 5 marca 2020, 14:38

Nas pisze:@Wymazywanie a co z gra na dzwigni. Jeśli mam pozycję i chcę ja potrzymać dłużej, to jest jakieś zabezpieczenie zmniejszające ryzyko utraty środków?
Przypomniałem sobie o czymś, więc jeszcze się raz odniosę do kwestii. To nie OT, to dotyczy stricte spekulacji BTC.

Na Binance jest coś takiego jak pary BULL i BEAR na BTC i kilku altach. To są longi x3 po prostu. Ale nie w formie dźwigni, tylko tokenu... ...co rodzi możliwość szybkiego przesłania go sobie na adres ETH. I tak też jest, widać w opcjach, że da radę wysłać i odebrać.

To rodzi nową możliwość w kwestii o którą pytałeś. Może warto to potestować. Oczywiście jakby giełda Binance padła, nie sądzę, by coś zapewniało wartość takiego tokena, więc chyba nie jest to zabezpieczenie kasy na poziomie takim jak coiny i ich przesyłanie, ale jak ktoś dużo gra na dźwigni może to rozwiązanie mu przypasować.

Ps. Widzę, że ten token jest nie tylko na Binance, ale nie ma wiele giełd. Jeśli byłoby więcej, to jest to opcja łącząca:

-grę na lewarze
-przesyłanie tego na swój wallet
-grę na wielu giełdach (więc upadek jednej nie rzutuje na konieczny upadek tokena)

Oczywiście nie traktowałbym takiego tokena jako wartość samą w sobie, ale raczej opcje dla daytraderów pozwalającą na lewara + przesyłanie tego na własny wallet jak się nie siedzi i nie gra.

https://www.binance.com/en/trade/BULL_USDT
https://coinmarketcap.com/currencies/3x ... n/markets/

Nie grałem na tym. Jak ktoś grał i używał fajnie jakby sie podzielił opinią.

Dodano po 9 minutach 6 sekundach:
Eth pisze: czwartek, 5 marca 2020, 14:14Czy nie należy przyjąć, że im wyższa trudność wykopania tym cena BTC musi rosnąć, aby się to opłacało?
Tak. Ale nie bój się. To od początku istnienia BTC się samo kalibruje i jak dotąd nie splajtowało. Trudność urosła w kosmos, cena też. BTC nie upadał z powodu miningu jak było mu najłatwiej z tego powodu upaść tzn. jak cena była niska, trudność niska, koszt ataku na sieć mała, jak były ogromne spadki (ponad -93% w 2011), jak rentowność była słaba albo czasowo dla większości żadna; nie upadał jak weszły forki, nie upadał jak była mega faza na altcoiny w 2017.

Dosłownie nie upadał wtedy, gdy było to łatwe (początkowe lata) ani później. "System" sam się kalibruje trudnością, ceną. Ludzie przepowiadający upadek BTC po halvingu raczej nie opierają tego na historii miningu/ceny BTC a imo na tym, że chcą by upadło. :) Jak coś, co nie upadło jak było to najłatwiejsze, miałoby upaść jak jest to dużo trudniejsze niż wcześniej? Owszem, to możliwe, ale nie sądzę, by sam halving był tak traumatyczną zmianą warunków, by bito-system padł. To już nie jest podwórkowo-garażowy mining z BTC jako eurogąbką, to już jest od dawna poważny biznes z ogromna konkurencją, która dawno odsiała już drobnych minerów.

Już 100k za BTC w ciągu powiedzmy 4 lat jest dla mnie prawdopodobniejsze niż upadek BTC "bo halving". ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 5 marca 2020, 14:48

Eth pisze: czwartek, 5 marca 2020, 14:14Po halvingu ma wzrosnąć trudność tak?
Czyli cena powinna wywalić do gory, żeby dalej interes się kręcił (nowy pułap).
Gdzieś tu była wielokrotnie wrzucana średnia opłacalność wydobycia btc, poza tym każdy wrzuca w social media co mu bardziej przypasuje także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z tego co pamiętam opłacalność oscylowała między 3-5k usd, albo lepiej gdyby ktoś poprawił, jeżeli coś się zmieniło.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Fajnie jak obroni teraz 8800-8900usd, przy okazji warto zajrzeć na interwał miesięczny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 19:17 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sevres pod Paryżem

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kilogram » czwartek, 5 marca 2020, 15:14


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 5 marca 2020, 15:57

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 14:20@jdm wystarczy sobie zobaczyć wykresy i wyciągnąć wnioski

tak. dokładnie tak. jest tylko jeden, drobny problem...tak można podsumować twoje malunki
Wymazywanie pisze: czwartek, 5 marca 2020, 13:281. rysuj cokolwiek na wykresie
2. bo to albo reakumulacja albo dystrybucja będzie
3. albo góra albo dół
4. "analiza" z pkt 1 przewidziała to!

Kwintesencja twojego kreskowania i analizowania. Lisk 100$ ale może wcześniej 0.01$, może nie. BTC 100000$ a może 288000$ ale może wcześniej 2222$ albo jeszcze inaczej. To jest właśnie AT w rękach ludków bańkowych ale rozszerzona, że przecież może też walnąć w dół.


tak poza tym, to wszystko jest ok :lol:

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
amneziahaze pisze: czwartek, 5 marca 2020, 14:48Z tego co pamiętam opłacalność oscylowała między 3-5k usd, albo lepiej gdyby ktoś poprawił, jeżeli coś się zmieniło.

ja też kojarze takie wartości, ale to wszystko jest względne...jeden duży pool miał chyba koszty około 3,5k (co wydaje mi się bardzo nisko), z kolei czytałem też o innych poolach, gdzie te koszty były na granicy opłacalności, jak cena była nisko....wszystko zależy, kto ma jaki sprzęt...kilka razy pytałem już o to, ale nie dostałem odpowiedzi, chyba trzeba będzie samemu poszukać danych, bo mining tutaj to mało popularny temat ;)
aha, ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że na nicehash-ethash - czyli kopiąc eth i dostając ekwiwalent w btc koszt 1btc mam około 3,5-3,6k$ (dla moich cen prądu+produkcja PV). Ale nie da się ukryć, że akurat jest bardzo dobra relacja cenowa btc/eth.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 17:11

Spoiler:
@adiqq no sami popisujecie się własną głupotą, a to co wyprawia @Wymazywanie to typowy trolling i podżeganie, a gość takie androny tutaj wypisuje, że to szok :D Sam jeszcze niegdyś rysował na wykresach szlaczki w górę, w dół i w bok :D Zaraz znajdę i gość w ogóle nie ma żadnej długoterminowej perspektywy, pisze trzy po trzy, sam sobie przeczy :D Poza tym wszystkie formacje konsolidacyjne: cup and handle, trójkąt symetryczny, zwyżkujący, zniżkujący, SHS, ISHS, double bottom mają dokładnie taki sam target czyli swoją wysokość :D Zresztą ja tutaj nie piszę żadnych odkrywczych rzeczy, opisałem sytuację na BTC jak to widzę z zakresami oraz cenami, klakierku :D
Obrazek
Most technicians agree, the rectangle can serve as either a reversal or continuation formation. As a reversal pattern, it ends a trend either up or down.
Źródło: https://www.investopedia.com/articles/t ... mation.asp
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 5 marca 2020, 18:13

Na upartego można taki kanał wyrysować (dokładniej będzie można go wyznaczyć kiedy będziemy pewni kolejnego górnego punktu):



Uważam, że obecny ruch wzrostowy to korekta spadków, gdzie możemy odbić już teraz a max to ~9270$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 5 marca 2020, 19:02

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 17:11no sami popisujecie się własną głupotą, a to co wyprawia @Wymazywanie to typowy trolling i podżeganie, a gość takie androny tutaj wypisuje, że to szok Sam jeszcze niegdyś rysował na wykresach szlaczki w górę, w dół i w bok Zaraz znajdę i gość w ogóle nie ma żadnej długoterminowej perspektywy, pisze trzy po trzy, sam sobie przeczy
Zgadza się, zaproponowałem trójkącika między zachowana LT a dolną bandą kanału z którego wypadliśmy i narysowałem 3 różne kontynuacje. Nie znaczy to, że chcę potem mieć rację cokolwiek się nie zdarzy, bo rację mam dawno w dupie a chodzi mi o zarabianie pieniędzy, jak największych. Zauważ, że idea trójkącika powiodła się. Dlaczego? Bo przebicie ostatniego wieczoru/nocy górnej jego linii z moich wykresów zaowocowało początkiem wybicia, które obecnie obserwujemy.

Odnośnie dzisiejszego Twego wykresu z CH i potem, że w zasadzie cokolwiek trza rysować bo to będzie i tak akumulacyjno-dystrybucyjne (tekst roku na razie :mrgreen: ) - przecież nie tylko pierdoła Wymazywanie się przyczepił ale kilka osób. Zostałeś rzeczowo i szybko skrytykowany i zamiast wyciągnąć z tego lekcję i coś od innych, to trzymasz się dalej bzdur jakie narysowałeś.

Jak masz takie podejście, to najlepiej pozostań przy pisaniu samemu ze sobą, bo jednak forma dyskusji (a to przecież taki wątek) to wymiana argumentów i opinii przez obie strony. Dziś kilka osób powiedziało Ci, że "jesteś pijany" a Ty zapierasz się dalej w trzeźwości. Rysować można wszystko, ale po co? Lepiej to co naprawdę dobrze opisuje wykres i w miarę się sprawdza.


Piszesz jeszcze ciekawą rzecz o mnie, że nie mam perspektywy długoterminowej. Nie wiem czy ją mam czy nie, ale niebawem zaczynam ósmy rok gry, a w tym czasie jedynie 2 miesiące nic nie grałem. Widzisz, tu liczą się rezultaty + regularność a nie to czy zakładam, że będzie bańka do 100k, 288k, crash do 1000$ czy co innego, bo tego nie wiem i Ty też nie wiesz a zakładanie co będzie w przyszłości to forma astrologii i nie jest to potrzebne do zarabiania.

Pozdrawiam

Dodano po 5 minutach 18 sekundach:
Narysowałem sobie roboczo coś jakby klin wzrostowy. Liczę nie tyle na podążanie w jego obszarze, ale na wyjście w górę i potem powrót do niego. Wyjście bez powrotu oznaczałoby opcje najbardziej bullish lokalnie o której pisałem, czyli dojście do okolic górnej bandy kanału, gdzieś na 9.5k. Tego nie zakładam, już prędzej okolice 9.3k a potem jakaś korekta. Neguje takie pomysły zjazd pod 9k bez szybkiej kontry. Ten klin można różnie sobie narysować, choć punkty oparcia widać w zasadzie jedne, nie trzeba dziwować na knotach czy coś ścinać. Jakiś kanał również da radę wyrzeźbić.

Jest trochę ciszy w wątku a odbicie przyszło, więc może sporo osób czekało na zjazd niższy, co chyba dobrze wróży lokalnie dla impulsu. Ale jestem pozytywnie nastawiony do tego ruchu więc nie jestem do końca tu obiektywny.
Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 4 września 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jamnowyzielony » czwartek, 5 marca 2020, 19:10

Odbicia odbiciami, spadki spadkami a to wszystko powoduje że bitek przestał być nudny a to dobrze :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 19:42

Spoiler:
Wymazywanie pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:02Odnośnie dzisiejszego Twego wykresu z CH i potem, że w zasadzie cokolwiek trza rysować bo to będzie i tak akumulacyjno-dystrybucyjne (tekst roku na razie ) - przecież nie tylko pierdoła Wymazywanie się przyczepił ale kilka osób. Zostałeś rzeczowo i szybko skrytykowany i zamiast wyciągnąć z tego lekcję i coś od innych, to trzymasz się dalej bzdur jakie narysowałeś.
Widać, że kompletnie nie rozumiesz rynku, tam wyznaczyłem momenty akumulacji i redystrybucji, przecież to się dzieje zarówno na mniejszych interwałach jak i na większych :D Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, konsolidacja to jest własnie moment w którym byki i niedźwiedzie mają równą siłę i tam jedni akumulują inni dystrybuują, a na końcu jest rozstrzygnięcie i albo wybija górą albo dołem :D Przecież to wszytko pisze w podanym linku :D Sam właśnie po raz kolejny wychodzisz na mentalnego pokrakę, bo oczywiście musisz kogoś wyśmiać albo obrazić :D No nawet moderatorzy się z Tobą sprzeczają, chłopie :D Mylić się jest rzeczą ludzką, robię analizę i albo się sprawdza albo nie :D Widzę cup and handle, wyznaczam zasięg, i tam ewentualni coś wyprzedaję, a skupuję na spadkach na wychłodzonym RSI 4h, 1d, bo gram długoterminowo pod 100k$ :D Rozumiem, że najlepsze wejście będzie wtedy jak BTC osiągnie cenę 99k$, żeby wyłapać ruch na 1k$ :D Hehe, po prostu nie myślisz logicznie, ja uśredniam na niskich poziomach z nastawieniem na 100k$, więc mam komfort pełny, co przy takim regularnym tradingu już zbiło cenę moich kilkudziesięciu BTC do zera, więc co najwyżej stracę zysk, ale właśnie mam nadzieję, że dużo osób, też gra pod ten target i robią tak jak ja, w końcu popyt przeważy i kurs odleci :D
### edited: 2020-03-05 21:08 ###
@amneziahaze hint: sparuj strzałki według kolorów :D

### edited: 2020-03-05 21:24 ###
Trochę to zaczyna przypominać poprzedni bottom ze stycznia :D
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
### edited: 2020-03-05 21:58 ###
Spoiler:
BTC/USD, 4h :D RSI trochę przegrzane, coś jakby klin zniżkujący rozszerzający się, acz dość wątpliwa formacja, chociaż czasem wchodzi :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 21:58 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 5 marca 2020, 20:13

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:22Po prostu jest jakaś konsolidacja, gdzie odbywa się reakumulacjo-dystrybucja
anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:31 jeśli wyjdzie górą, to teoretycznie powinieneś zająć długą pozycję i sprzedać dopiero w okolicach 9500$, ale jeśli zrobisz to w połowie to też dobrze, natomiast jeśli wyjdzie dołem z tej konsolidacji, czyli przebije 8455$, to teoretycznie powinieneś wejść w short czy sprzedać i dopiero 500$ niżej zrealizować shorta czy odkupić BTC
Mógłbyś wyjaśnić na podstawie czego wyznaczyłeś poziomy 7100, 7700 i 8100?
https://www.tradingview.com/x/cgkQ9iar/

I przy okazji:
anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:31Warto też zauważyć, że na takiej konsoli można sobie uśredniać fajnie pozycję, czyli jeśli ktoś idealnie wyłapywałby dołki i szczyty, to mógłby fajnie uśrednić pozycję i mieć średnią 7150$ i w razie wyjścia dołem zrealizować część zysków dopiero
jak się uśrednia "fajnie pozycję na takiej konsoli" żeby zrobić z niej przy tych poziomach średnią 7150 i zrealizować część zysków dopiero?
Spoiler:
anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:42Hehe, po prostu nie myślisz logicznie, ja uśredniam na niskich poziomach z nastawieniem na 100k$, więc mam komfort pełny, co przy takim regularnym tradingu już zbiło cenę moich kilkudziesięciu BTC do zera, więc co najwyżej stracę zysk, ale właśnie mam nadzieję, że dużo osób, też gra pod ten target i robią tak jak ja, w końcu popyt przeważy i kurs odleci
Hehe, no to szacun za stalowe jaja, odbijesz se na lisku, hehe.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » czwartek, 5 marca 2020, 22:03

Odbiło większość akcji itp, Btc też fajnie, za to strasznie poleciała ropa, ciekawe czy przebijemy 9500 teraz :roll:

jdm
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 lutego 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jdm » czwartek, 5 marca 2020, 22:18

brylok pisze: czwartek, 5 marca 2020, 22:03Odbiło większość akcji itp
Na jakiej giełdzie widziałeś to odbicie?

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 12 lutego 2020
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: brylok » czwartek, 5 marca 2020, 22:37

Odbiły lekko od dołków, nie mówię że wróciły do świetności, np na angielskiej giełdzie ;) może nie większość fakt ale połowa jest na zielono

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 6 marca 2020, 01:13

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 6 marca 2020, 01:41

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:42Widać, że kompletnie nie rozumiesz rynku, tam wyznaczyłem momenty akumulacji i redystrybucji,
Sądzę, że nie rozumiesz do końca pojęć, którymi się posługujesz, m.in. akumulacja i dystrybucja. Polecam fajny niedługi artykuł: https://sindicator.net/akumulacja-dystr ... weinsteina
anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:42Sam właśnie po raz kolejny wychodzisz na mentalnego pokrakę, bo oczywiście musisz kogoś wyśmiać albo obrazić
Przeciwnie i raczej dotyczy to ciebie, z tego co widzę co o mnie piszesz ostatnio, również z wyzywaniem ale w - jeśli dobrze widziałem - notkach do plusa posta ulubionego moda, który jest za naganiaczami. :)

Kilka osób zwróciło ci dziś uwagę, że rysujesz bzdury z tym CH i do tego klepiesz trzy po trzy mieszając co się da. Ludzie tracą czas na ciebie, bo zakładają, że z drugiej strony jest poważna osoba która chce podyskutować, czegoś się nauczyć od reszty itd. Po to jest ten wątek.

Nie robisz sobie kompletnie nic z wartościowych uwag kilku osób :| i dalej klepiesz w zaparte to samo i te same bzdury wrzucasz na wykresie. Zrobiłeś sobie z tego wątku rodzaj pamiętniczka, w którym klepiesz co ci ślina na język przyniesie i rysujesz cokolwiek na wykresie aby było.

Twoim celem jest chyba tylko wyłącznie pisanie dla samego siebie a nie wymiana wiedzy, doświadczenia, pomysłów.

Potrafisz wrzucić 3-4 spojlery w jednym poście z kilkoma cytatami, oczywiście głównie samego siebie i kilkoma wykresami, których większość jest zbędna a nawet myląca... Dzięki bogu, że spojlerujesz, więc jesteś świadom, że wiele z tego to śmiecie. :roll: Kiedyś robiłeś taki dzienniczek w swoim wątku, teraz tu. Zrozum, że lepiej dzielić się z ludźmi jedynie wartościowymi przemyśleniami i wykresami a nie wrzucać to hurtowo, rysując cokolwiek na wykresach co zaledwie minimalnie przypomina daną figurę. Naprawdę nie sztuką jest robić to co robisz, jet to banalne do zrobienia, ale nie ma to za wiele wspólnego z wartościowym contentem. Weź odsiej byle co a dziel się tylko tą mniejszą częścią tego co widzimy a co jest wartościowe. Kreślenie CH w miejscach gdzie to robisz jest kompromitujące i dziecinne i niewiele z tego wynika jeśli chodzi o analizę, bo zazwyczaj twoich CH nie ma.

Mogę polecić ci jakąś dobrą książkę o AT, chcesz :?: To może zyskasz jakąś rozsądną metodologię wyznaczania figur no i dyscyplinę, bo rysowanie na ilość byle czego szkodzi a nie pomaga. Najgorzej, że szkodzi nieraz w taki przebiegły sposób, że ludzie mają wrażenie, że coś przewidzieli, że poszło jak ich kreski, ale przy robieniu kresek na ilość i byle jakich dość łatwo by szło blisko jednej z wielu możliwych kombinacji. Ale nie ma to za wiele wspólnego z analizą.

CH jest jednym z patternów, który występuje raczej rzadziej niż częściej (w por. z typowymi częstymi patternami np. HS czy trójkątami) a to co na crypto z nim robią np. na tradingview często tylko szkodzi, bo jest wydumane kompletnie.

Dodano po 8 minutach 49 sekundach:
@zeroBTC, W odp. na komentarz - te Bull Bear można wysyłać jako token. Adres ten sam co masz adres ETH na binance. Patrzę na etherscanie i nie ma za wielu holderów oraz transakcji ale grunt, że można je wysyłać: https://etherscan.io/token/0x68eb95Dc99 ... 4423240E94 Spróbuję na dniach, ale działa to jak zwykły kontrakt na ETH, więc nie powinno być niespodzianek. Po prostu nowa opcja, by grać na małym lewarku i nie trzymać tego non stop na giełdzie, ale transportować na wallet. Mało ludzi to przesyła. Ogromny % leży na giełdowych adresach. A szkoda. No ale giełda to portfel dla większości... do czasu...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 6 marca 2020, 01:45

Spoiler:
@Wymazywanie przypominam, że to Ty mnie pierwszy zacząłeś wyzywać o gejów i naganiaczy, kompletnie nie rozumiejąc tego co piszę oraz kiedy piszę coś od razu to negujesz, gdzie dokładnie to samo jest napisane na investpedii, może innym językiem oraz czepiasz się słówek pojedynczych, które użyłem sobie żartobliwie :D Nie no nadal uważam, że konsolidacja jest to akumulacjo-dystrybucja, bo sam przecież skupuję dołki i na odbiciach sprzedaję część uśredniając pozycję po ewentualne wyjście górą :D Po prostu jak spędziłem na rynku 4 lata to już widziałem wszystko i nie potrzeba mi żadnych książek, żeby regularnie zarabiać :D Oraz wiem, że nie ma jednej super metody, czy super formacji na wykresie, układu, setup, który sprawdzałby się idealnie czy zawsze wyglądał modelowo :D Wg. mnie gadasz jak typowy początkujący, który porusza się na rynku jak dziecko we mgle, sam zresztą kiedyś stwierdziłeś, że jesteś zbyt nerwowy i nie umiesz czekać :D A trzymanie zysków długo długo to też jest bagholding :D Bo nie możemy sobie tej kasy wypłacić, tylko musi siedzieć w BTC, jeśli wyjdziemy za szybko, to na takim byczym rynku może się okazać, że już nigdy nie wrócimy do tak niskich cen, po których wyszliśmy :D I naprawdę robisz się śmieszny, bo to książki czy wiedza nie zarabia sama, a to co robimy na giełdzie, gdzie liczy się decyzyjność, timing, a czasem po prostu szczęście, gdzie bywa tak, że nie wejdzie jakieś zlecenie o kilka centów, mimo, że plan był dobry :D Po prostu wg. mnie miałeś szczęście wejść wcześnie zarobiłeś kupę kasy, boisz się ją stracić, zakładasz bezsensu, że każdy gra takim kapitałem, gdzie np. na Lisku czy innych coinach, ktoś grający kapitałem 1k-10k$ spokojnie mógł sobie uprawiać day trading, a Ty mnie wyzywasz od naganiaczy :D No nie chcę używać epitetów, ale gościu coś z Tobą jest nie tak :D Raz negujesz autorytety, zaraz znowu polecasz książki, gubisz się w zeznaniach, kompletnie nie umiesz grać na zmieniającym się rynku, nie umiesz przetrzymać pozycji, nie umiesz uśredniać, a masz najwięcej do powiedzenia, gdzie ja dzień dzień gram na rynku, wstawiam analizy, raz się sprawdzają raz nie, normalne, dziwne, że zawsze miałbym rację, ale jak już się jakaś analiza sprawdzi czy scenariusz, to grubo płaci i daje potężne zyski na dalsze akumulacje i uśrednianie :D Ogólnie śmieszy mnie to, że przyczepiłeś się do mnie jak rzep do psiego ogona, gdzie ja przekazuję mnóstwo merytoryki, doświadczenia rynkowego, a u Ciebie jest jakieś chorobliwe krytykanctwo dla samego krytykowania :D Ogólnie większość Twoich postów to spam i offtop nie dotyczy przedmiotu dyskusji, a głównie zajmujesz się jazdą po wszystkich :D A sam mówisz, że albo pójdzie do góry albo w dół, bo po prostu nie masz jaj i honoru jak prawdziwy facet :D Przypominam także, że zalecałem skup BTC na poziomach 6k$ w doł, gdzie Ty kiedy cena oscylowała na poziomach 3k-4k$ ciągle straszyłeś, że nie warto akumulować i uśredniać na długi termin :D A jak się później okazało BTC wybił do 13k$, robiąc korekty jedynie 10-11%, gdzie praktycznie nie dało sie nic uśrenić, a można było mieć 200-300% w kieszeni, dodatkowo kłamliwie mówisz mi, że zacząłem naganiać na skup liska od 10$, gdzie wyraźnie pisałem mnóstwo razy, że warto akumulować od 10PLN w dół i Lisk może nawet spaść do 1PLN, jednak w końcu kiedy obije może dać wszystko zarobić i tak się dokładnie stało, gdzie Ty non stop wyzywałeś mnie od naganiaczy nie rozumiejąc mojej strategii długoterminowej oraz nie umiesz dostrzec okazji inwestycyjnej :D Po prostu nie rozumiesz rynku i nie da się zarobić miliona w dwa dni, ale np. w kilka miesięcy już da, no może lekko ponad pół :D Wg. mnie to co mówisz nijak się ma do giełdy i wprowadzasz ludzi w błąd każąc im grać po jakieś potwierdzenia trendu, gdzie sam ich nie umiesz wyznaczyć za bardzo :D

Ciekawe jak Twoje ALGO na które naganiałeś, że zaraz wbije 8$ czy coś takiego, jak się podniecałeś i pisałeś, że "kupujesz wszystko jak leci" :D Czyż to nie hipokryzja? :D Wydawało mi się, że już Cię wyjaśniłem :D Skoro kupujesz jak leci, bez pomyślunku, to czemu teraz zgrywasz jakiegoś mądralińskiego? Zapomniało się? :D Paradoksalnie ALGO było cały czas w downtrendzie, a jednak twierdziłeś, że da się zarabiać, gdzie np. ja w downtrendzie grałem sobie na Lisku, z tym, że Lisk był po korekcie 95% i miał dwa wybicia na +100%, dwa wybcia na +50% oraz ostatnio na +500%, twierdziłeś, że to niemożliwe, że nie warto czy coś i wyzywałeś od naganiaczy :D
Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 19:37 @Krzysiek311311 Grasz na przebicia oporów, ja wolę grę na skup jak zleci. :D

Dodano po 10 minutach 55 sekundach:
Zjadłem aska na ok. 40k$ na 1.08$.:)
anagamidev pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 23:29 @Wymazywanie jak tam ALGO? Już 55% spadku od Twojego genialnego wejścia za 20k$ czy ile tam :D RSI 4h ładnie schłodzone może też odbije jak Lisk 70% :D
Spoiler:
### edited: 2019-08-01 23:38 ###
Lisk już prawie 5PLN :D #buylowsellhigh

### edited: 2020-03-06 08:20 ###
BTC/USD 1h :D Teoretycznie retest ISHS, może wybije teraz, aczkolwiek double top lokalny też możliwy :D
Ostatnio zmieniony piątek, 6 marca 2020, 08:22 przez anagamidev, łącznie zmieniany 9 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 6 marca 2020, 01:57

Jedno wiem na pewno, 9318 silny opór:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 6 marca 2020, 03:46

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 19:42hint: sparuj strzałki według kolorów
Ten rebus znacznie przekracza moje zdolności poznawcze.
Pytałem w sumie nawet serio.
Spoiler:
Czyli sparujesz strzałki i wchodzisz za 3mln USDT magazynowanymi jako portfel na poloniex?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maxi82 » piątek, 6 marca 2020, 09:46

"Ogłoszenie parafialne"

Ot odesłany w niebyt.
Osobiste animozje proszę załatwiać na PM, ewentualnie żalić się w wątku do tego przeznaczonym : viewtopic.php?f=13&t=20830&p=625521&hil ... le#p625521

Dziękuję za uwagę.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: filoZoff » piątek, 6 marca 2020, 09:57

kobuzzz pisze: piątek, 6 marca 2020, 08:47Target 9600. Korekta spadkow dojedzie do 0.5 fibo przebije je delikatnie rabiac bulltrap i pozniej nawrotka i dalsze spadki. Proszę o opinię.


U mnie na ten moment podobne podejście co do zachowania na najbliższy okres, ale ja rysując na bazie Coinbase raczej obstawiam podejście w rejon 9200 (38.20% Fibo) i potem spadek.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Hoyden, luk1999 i 13 gości