Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 08:54

BTC/USD, 1h :D Być może cup and handle :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 5 marca 2020, 09:10

Póki co były dwa dotknięcia 8980 momentalnie gaszone. Być może kurs musi trochę pokonsolidować w tych rejonach i wybije. Jestem na L, więc to trochę życzeniowe, ale jest dobrze bo nie nastąpiło momentalne zgaszenie tego wybicia nocnego.

Na 1h, trójkącik zwyżkujący, rozwiązanie do 14




Trójkącik zadziałał :)

Teraz tylko utrzymać to wybicie
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 10:27 przez Nas, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 marca 2020, 09:15

@anagamidev Moja córka robi lepsze filżanki na zajęciach z ceramiki 8-)

A poważnie: ta figura sprawdza się chyba głównie w dużych skalach. I jednak wymaga pewnej podstawowej jakości kształtu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 09:22

@ekonokomik no wg. mojej filozofii to w zasadzie nie ma większego znaczenia czy to jest bardziej cup and handle, czy to SHS, ISHS, czy jakiś Wyckoff. Po prostu jest jakaś konsolidacja, gdzie odbywa się reakumulacjo-dystrybucja, jeśli grubasowi bilans wyjdzie, że lepiej jest wyjść w górę to wychodzi w górę, jeśli w dół to w dół, z zasięgiem na długość owej konsolidacji; ewentualnie zasięg jest rozszerzony o odległość między aktualną, a poprzednią konsolidacją, to chyba właśnie jest overbalance, czyli pewne powtarzalności na wykresie, które pomagają w jakiś niedoskonały acz często udany i wystarczający sposób wyznaczyć miejsce sprzedaży/kupna :D Na altach często coś takiego wchodzi :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 5 marca 2020, 09:26

@anagamidev Twój post brzmi tak: wyjdzie górą to górą, dołem to dołem, nie ważne czy SHS czy ISHS czy może Cup and Handle. Po co w takim razie to rysujesz skoro dopasujesz sobie formację po fakcie???

Ja narysowałem trójkąt zwyżkujący, jestem na longu i tego się trzymam, jak spadnie to trzeba wziąć na klatę i tyle. A Twoje rysunki mają pierdyliard linii w górę w bok do przodu do tyłu że zawsze coś wejdzie tylko jak do tego grać? Idź na całość i rysuj w 3d :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 09:32 przez Nas, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 09:31

@Nas to nie tak, ja tylko wyznaczam potencjał ruchu, jeśli wyjdzie górą, to teoretycznie powinieneś zająć długą pozycję i sprzedać dopiero w okolicach 9500$, ale jeśli zrobisz to w połowie to też dobrze, natomiast jeśli wyjdzie dołem z tej konsolidacji, czyli przebije 8455$, to teoretycznie powinieneś wejść w short czy sprzedać i dopiero 500$ niżej zrealizować shorta czy odkupić BTC :D Ale tak wykres zawsze może pójść w górę i w dół, my tylko próbujemy odgadnąć scenariusz i się odpowiednio do niego przygotować, żeby właśnie urzeczywistnić jego potencjał czyli zarobić :D
Spoiler:
Warto też zauważyć, że na takiej konsoli można sobie uśredniać fajnie pozycję, czyli jeśli ktoś idealnie wyłapywałby dołki i szczyty, to mógłby fajnie uśrednić pozycję i mieć średnią 7150$ i w razie wyjścia dołem zrealizować część zysków dopiero :D Oczywiście pewnie nigdy się idealnie nie wejdzie i jeszcze trzeba doliczyć fee, ale teoretycznie można sobie zbić średnią cenę o kilka procent :D
### edited: 2020-03-05 10:19 ###
@ekonokomik to taki umowny termin, chyba samo przez się się rozumie :D Tzn. większość myśli wtedy, że na rynku nic się nie dzieje, panuje nuda i oczekują jakiegoś swinga na 1k$ w górę albo w dół czy kolejnych +100%, a tak naprawdę konsolidacja ma miejsce przez większość czasu, gdzie fajnie można sobie uśrednić pozycję czy po prostu zarobić dokładnie tyle samo co na swingu :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 10:24 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 marca 2020, 09:45

anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:22jest jakaś konsolidacja, gdzie odbywa się reakumulacjo-dystrybucja


A cóż to takiego???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 5 marca 2020, 10:28

Taki offtopowy post, ale gratuluje panom z postow wyzej, mam nadzieje ze teraz do 9300 lecimy ;D
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 11:52 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 5 marca 2020, 10:28

Względem wczorajszego scenariusza "wzrośnie albo spadnie" kurs wybrał wzrosty. Proponuję więc taki byczy scenariusz, gdzie kurs odfajkuje 0,618 spadku od 10,5k i dopiero określi, co dalej. Powiększylem pozycję gdzieś tak przy 8850$.

Obrazek

może też być ciekawie przy 0,5, jeśli tam dojdziemy. Bo jest pewne ryzyko powstania HSa o którym wspominano tu już hipotetycznie i wpisuje sie to elegancko zarówno w kanał spadkowy, jak i w tendencje kursu do korekt w zakres 0,5 - 0,618 przed dalszymi spadkami w trakcie downtrendu. Tak więc 9300 i okolice są istotne, bo tam jest też dołek poprzedniej fali spadkowej, a wszystkie krypto lubią testować takie miejsca od spodu.


Przy okazji pocałowano 9070$ czyli elegancki opór jak na rysunku powyżej ;)

@ergorg spałem, dałem stop buy przed snem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 10:36 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 5 marca 2020, 10:33

alty cos kiepsciutko odbijaja... mimo, ze trzymam longa to na te chwile jakos tego nie widze i mam wrazenie, ze za pare godzin odwiedzimy 8.5 ponownie ;/

kluczowe poziomy w tej chwili to 9.3-9.6 - jak rynek odrzuci, to imo nurkujemy nieco glebiej niz 8.5

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 5 marca 2020, 10:44

@mikusiek A kto prowadzi stado? Spokojnie....

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 5 marca 2020, 10:45

rubel pisze: wtorek, 3 marca 2020, 12:51 Do zamknięcia 1D ruch w przedziale 8600-8900. Kolejne 3D - cel 9200-9400.
Obrazek
Realizuję się. Ale nie wpadałbym w jakąś straszną euforie. Równie dobrze może to być odreagowanie spadków i poniżej 8000usd jest jak najbardziej realne. Zobaczymy następne dni.

Jeśli 1D zamkniemy powyżej 9200 to pomimo małej korekty która może nastąpić będę byczo nastawiony.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 10:48 przez rubel, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 5 marca 2020, 10:48

Nas pisze: czwartek, 5 marca 2020, 10:44 @mikusiek A kto prowadzi stado? Spokojnie....
no wlasnie przy ostatnich wzrostach odnioslem wrazenie (i nie tylko ja), ze LTC i ETH pchaly dziadka w gore - teraz jest inaczej i moim zdaniem jest to co najmniej godne odnotowania

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 5 marca 2020, 10:49

@rubel Ja nie liczę że to koniec spadków. Uważam że ten halving będzie inny niż poprzednie. I będzie mnóstwo zmyłek. A co do kursu midterm to teraz moim skromnym zdaniem jest odreagowanie spadków i kwestia tylko czy odhaczymy 0.5 czy 0.618 i dalej zjazd w okolice 7800-8200. Najbardziej by mnie zaskoczyło gdyby to odbicie zakończyło się zaraz nie sięgając nawet 9.1k

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dymonek » czwartek, 5 marca 2020, 12:34

od kilku dni jest w tym temacie mega spam ( moderator też tutaj spamował xD ). pozwolę sobie dołączyć do tego spamu tzn dyskusji xDD dodam swoje fusy z herbaty.
mikusiek pisze:
Nas pisze: czwartek, 5 marca 2020, 10:44 @mikusiek A kto prowadzi stado? Spokojnie....
no wlasnie przy ostatnich wzrostach odnioslem wrazenie (i nie tylko ja), ze LTC i ETH pchaly dziadka w gore - teraz jest inaczej i moim zdaniem jest to co najmniej godne odnotowania
ja widzę większą korelacje btc z eth, jeśli btc leci to +/- to i eth. ale tego pchania i dzid nie widzę na ltc.
Moja spamowa predykcja z miliarda kresek Ta i innych %$$# , save heaven etc to 12k w marcu/kwietniu a w maju 6k
dobranoc :D pisze to tylko, że ostatnio był tu mega burdel i skoro wszyscy mogą to i ja !! xDD ja pod to gram wiec mam longa !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 5 marca 2020, 13:28

@Majkos Tak, ta HS możliwa, ale czy nie za wcześnie by pod nią grać? Przecież to nie jest żaden HS ale potencjalna figura, która dałaby sygnał dopiero jakby neckline przebiło na obrotach i pewnie małym teście, odrzuconym. Do tego najpierw powinna wybudować prawe ramionko, a dopiero to ewentualnie, zrobi. HS "zaczyna" się dla tradera dopiero jak przebija neckline wracając z drugiego ramienia.

Granie teraz już pod to, "bo duży HS i spadnie" = rzut kostką. Dopiero po przebiciu neckline jest inaczej. Oczywiście można i teraz pod to grać, ale wtedy nie gra sie pod HS ale przeczucie co do tego, że się takowy utworzy. Stąd porównuję do rzutu kostki, chociaż sam też tak nieraz gram i nie jest to złe jak przeczcie dobrze wchodzi.

A skoro o HS mowa, to przecież wyszliśmy z inv HS w nocy. Na pewno macie narysowaną lub ją widzicie. Liczę na 50-70% targetu maksymalnego.

Dodano po 5 minutach 39 sekundach:
ekonokomik pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:15A poważnie: ta figura sprawdza się chyba głównie w dużych skalach. I jednak wymaga pewnej podstawowej jakości kształtu
Niektórzy wciskają ja wszędzie i g... z tego wynika. Niektórzy produkują na tradingview/forum/twitterze wykresy z jak największą liczbą figur, często krzywych i niezrealizowanych. Idą na ilość, nie jakość, bo wydaje im się, że na tym polega analiza. Niestety mamy na forum też takich rysowników, nie przetłumaczysz im. Odkąd dowiedzieli się jak wygląda HS, CH, większość górek i dołków do tego na siłę dopasowują, by szybko podzielić się wykresem z innymi. Fajnie jak ta faza ludziom jednak mija. Ale najgorzej jak nie mija a cały wykres pomazany w cudach, wtedy często cokolwiek nie zrobi kurs, to wyjdzie, że im coś weszło i to przewidzieli. :roll: :|

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Nas pisze: czwartek, 5 marca 2020, 10:49Ja nie liczę że to koniec spadków. Uważam że ten halving będzie inny niż poprzednie. I będzie mnóstwo zmyłek.
Też uważam, że będzie inaczej. Nie przekonuje mnie upadek cenowy bo halving i mining przecież padnie jak twierdzą niektórzy. Już bardziej mnie przekonywałaby interwencja kapitału górniczego we wzrost ceny (jeśli będzie konieczna), by interes dalej szedł swoim rytmem. Nie mam na myśli szybkiej pompki, ale o okres kilku do nawet kilkunastu miesięcy podnoszenia ceny.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Nas pisze: czwartek, 5 marca 2020, 10:49Najbardziej by mnie zaskoczyło gdyby to odbicie zakończyło się zaraz nie sięgając nawet 9.1k
Liczę na 9.2-9.3k z groszami w ciągu 1-3 dni. Motywy za: dołek z 19.02 i 20.02, konsolidacja z sty/lu (jej środek - cała kons. motywuje bardziej do oporu ok.9.5k), wyjście w górę z inv HS i standardowe 60-65% targetu max, mediana kanału.

Dodano po 29 minutach 36 sekundach:
anagamidev pisze: czwartek, 5 marca 2020, 09:22no wg. mojej filozofii to w zasadzie nie ma większego znaczenia czy to jest bardziej cup and handle, czy to SHS, ISHS, czy jakiś Wyckoff. Po prostu jest jakaś konsolidacja, gdzie odbywa się reakumulacjo-dystrybucja, jeśli grubasowi bilans wyjdzie, że lepiej jest wyjść w górę to wychodzi w górę, jeśli w dół to w dół
:P

=

1. rysuj cokolwiek na wykresie
2. bo to albo reakumulacja albo dystrybucja będzie
3. albo góra albo dół
4. "analiza" z pkt 1 przewidziała to!

Kwintesencja twojego kreskowania i analizowania. Lisk 100$ ale może wcześniej 0.01$, może nie. BTC 100000$ a może 288000$ ale może wcześniej 2222$ albo jeszcze inaczej. To jest właśnie AT w rękach ludków bańkowych ale rozszerzona, że przecież może też walnąć w dół. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 5 marca 2020, 14:12

Sorki za offtopa, ale tylko tutaj piszę... Na Binance futures nigdy nie zmieniałem lewara na zajętej już pozycji. Czy zmiana dotyczy tej pozycji którą już posiadam czy jest to ustawienie pod nową???

Już wiem o co kaman. Jak mod uzna że spam to wywalać śmiało
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2020, 14:45 przez Nas, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 5 marca 2020, 14:14

Trochę skołowany jestem tym miningiem i ta całą ostatnią nawałnicą na forum.
Czy nie należy przyjąć, że im wyższa trudność wykopania tym cena BTC musi rosnąć, aby się to opłacało?
Po halvingu ma wzrosnąć trudność tak?
Czyli cena powinna wywalić do gory, żeby dalej interes się kręcił (nowy pułap).
Tak na chłopski rozum, ale podkreślam, że w tym nie siedzę. Sorry, jeśli popełniłem krypto-herezje.

jdm
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 lutego 2020
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jdm » czwartek, 5 marca 2020, 14:17

Eth pisze: czwartek, 5 marca 2020, 14:14Czy nie należy przyjąć, że im wyższa trudność wykopania tym cena BTC musi rosnąć, aby się to opłacało?
Po halvingu ma wzrosnąć trudność tak?
A to nie jest odwrotnie? Hashrate podąża za ceną, a nie cena za hashratem. Tutaj bardziej doświadczeni koledzy powinni się wypowiedzieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 marca 2020, 14:20

@jdm wystarczy sobie zobaczyć wykresy i wyciągnąć wnioski :D Wg. mnie warto uśredniać i akumulować jeśli jesteśmy poniżej hashrate, a sprzedawać najlepiej dopiero po przebiciu lub blisko w ujęciu długoterminowym ofc :D Aktualnie jesteśmy względnie daleko, ale może być dalej :D
https://bitinfocharts.com/comparison/pr ... c.html#log
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 29 gości