Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » czwartek, 27 lutego 2020, 18:07

Wymazywanie pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 17:27 @anagamidev Przy takiej ilości samo-cytowania jakie tu robisz, nie łudź się, że ktoś to w ogóle czyta oprócz zapewne ciebie. Co za dużo to niezdrowo. Nie da się czytać kilka do kilkunastu postów dziennie, w których czasem i w połowie zawarte są liczne i długie cytaty samego siebie.

Już nawet świadkowie jehowy nie rzucają tyle cytatów biblijnych co ty swoich tutaj. ;)

Ja czytam co pisze ANAGAMIDEV i przeglądam jego wykresy. Dobrze że mamy go tutaj na forum.
Od ciebie nie można nic ciekawego się dowiedzieć. Jedynie lament i rozpisywanie na kilka stron.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lutego 2020, 18:13

anagamidev pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 17:58że dopiero kupować po przebiciu jakichś tam poziomów niby grać z trendem na takich shiticie jakim jest Lisk(jak sami twierdzicie)
Kolejny raz mijasz się z prawdę. Ja pisałem o zmianie trendu w long że jakby 8$ uklepało, to może być poważna na to szansa; że kurs musi tam wejść (KURS nie człowiek) by próbować zmienić trend.

Osobiście należę raczej do graczy impulsywnych próbujących łapać dołek, zwłaszcza po dużych zjazdach na odbicie niż graczem technicznym, co kupuje jak coś przebije bo to drugie daje mi słabsze rezultaty niż pierwsze. Więc nie przeinaczaj moich słów.

Co do uśredniania, owszem, potrafi być pomocne i prawie każde je robi, zgoda. Problem jest jednak w tym, by nie robić go jako jedynej metody bez cięcia, bo bardzo łatwo na altcoinach zdobędziesz całą kolekcje takich Lisków za 10$ za 8$ za 5$, w końcu za 3 i 2$ i rezultat tego nie będzie łatwo pozytywny, a najczęściej jest zamrożeniem gotówki na długo. Więc uśrednianie - TAK, ale lekkie, z głową, a nie pójście na żywioł i robienie tego bez zahamowań, bo przy tak dużych spadkach jakie mamy na crypto po dużych wzrostach, uśrednieniem bez końca można łatwo zrobić sobie dużą krzywdę. Znacznie lepsze rezultaty przy tak dużych spadkach daje wycofywanie się na niedużym % straty i czekanie na dalszy zjazd i dalszy potencjalny dołek. Obejrzyj sobie cały 2018. To doskonale pokazuje ogromne ryzyko uśredniania bez końca i że w długiej mocnej bessie cięcie bywa zbawienne. Kasa zawsze może potem wejść od nowa, niżej, lub w co innego.

Coiny nie uciekają z pociągiem czy rakietą w bessie. 99% czasu kiedy pisałeś tu o okazji i promocji, okazało się, że kupowanie wtedy szybko generuje straty. W bessie gra się inaczej niż na bańce a proponujesz dokładnie to: gra jakby była zawsze bańka. W bessie nie ma dipów ale trend spadkowy z korektami wzrostowymi.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lutego 2020, 18:17

@pokavb I ile zarobiłeś na słynnym uśrednianiu od -80% od ATH czyli od ceny jakieś 8$ za Lisk? Utrzymujesz się z takiej gry? Ile kasy odłożyłeś z tego? :)

Że Anagami wrzuca wykresy to miło. NICE :!: :D Ale pamiętajcie, że po pierwsze wykresy bardzo łatwo rysować. Osoba która siedzi w crypto tradingu długo już automatycznie widzi na wykresach to co amator musi sobie narysować i sprawdzić kilka razy. Więc kreskowanie to żadne WOW, ale zwykła sprawa. Po drugie, Anagami ze swoimi wykresami myli się przez znaczną większość czasu. Przewińcie sobie do 2018 i 2019. Znaczna większość to polecanie, a wręcz wciskanie zakupów spadającego Liska, który dalej spada i spada. Jeśli to dla was ma wartość - ciągłe pisanie o wielkich wzrostach jak coś jebie o muł miesiącami - to podejrzewam, że nie utrzymujecie się z gry na tym opartej, bo ona z łatwością kasuje większość kapitału.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lutego 2020, 18:24

@Wuzel Wiem, lecę bo za długo dziś tu jestem.

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
Wuzel pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 18:19 @anagamidev Twoje przewidywania są jak słowa piosenki Kaliber 44
"a może tak a może nie, a może tak a może tak a może nie nie nie nie nie". Poczuj ten rytm :D

Hehe dobre. A potem "JESTEM BOGIEM" Paktofoniki. Lisk BUY 10$ okazja, BUY 9$ promocja 8$ szok tanioszka, BUY BUY, 5$ super tanio, trzeba dokupić, 2$ rock Lisk bottom, uśredniamy dalej a w tle JESTEM BOGIEM bo przecież 100$ soon.

Szkoda, że Anagami nie pisze już ile zarobił czy stracił i nie odpowiada na takie pytania. Ciekawe czemu. :D Ze mnie obaj mają polewkę, że zrobiłem 170% w rok ostatni tylko (dla mnie to ogromna kasa bo to z kilkuset k, inaczej się gra taką niż małą, szybciej zgarnia co rynek daje bo to już dużo) a sami nic o swoich wynikach nie powiedzą i wciskają dalej ciemnotę. No i jeszcze Tomi33 i inwestorzy norwescy i zaraz, już pompa do 5$. Normalnie Świat wg Kiepskich.

Udanego wieczoru wszystkim.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 lutego 2020, 18:40

@Wymazywanie no i ośmieszasz się, robisz syf, nikogo nie interesuje co myślisz na mój temat, czy to ile zarabiasz :D Poza tym dalej kłamiesz, bo zacząłem tutaj pisać jak Lisk spadł do 10PLN to był chyba sierpień gdzieś na wakacjach w 2018 roku, gdzie jeszcze odbił do 19-20PLN i dopiero pogłębił spadki :D
Spoiler:
Tutaj jeszcze garść tłumaczeń jak się chce komuś czytać :D
https://www.forum.bitcoinsv.pl/viewtopic.php?p=202#p202

A tymczasem LSK/PLN, 4h ciągle w "klinie" :D

LSK/USDT, 4h :D Na razie mieliśmy największe odbicie w całym downtrendzie, może to coś znaczy, ale to overbalansowcy powinni się wypowiedzieć :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » czwartek, 27 lutego 2020, 19:13

anagamidev pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 18:40ale to overbalansowcy powinni się wypowiedzieć :D
Serio? Na takich zmiennościach ob działa? Albo wyjdzie z tego kanału który wyrysowałeś, albo nie wyjdzie, więc o czym tu się wypowiadać, że nie działa czy że jest po prostu na LSK bezużyteczny.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adiqq » czwartek, 27 lutego 2020, 19:22

Wymazywanie pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 18:24Szkoda, że Anagami nie pisze już ile zarobił czy stracił i nie odpowiada na takie pytania. Ciekawe czemu.

kiedyś prosiłem go, żeby prowadził , taki choćby skrótowy dziennik swojego grania...no ale niestety, wiedziałem, że nie ma szans. Jak chodzi o konkretne liczby, konkretne obliczenia, suma,różnica, iloczyn - to już nie wystarczą uśmieszki, wykresiki i tudemuny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lutego 2020, 19:31

anagamidev pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 18:40no i ośmieszasz się, robisz syf, nikogo nie interesuje co myślisz na mój temat, czy to ile zarabiasz Poza tym dalej kłamiesz, bo zacząłem tutaj pisać jak Lisk spadł do 10PLN to był chyba sierpień gdzieś na wakacjach w 2018 roku, gdzie jeszcze odbił do 19-20PLN i dopiero pogłębił spadki
Pisałeś o tym, że zalecasz kupowanie od -80% spadku od ATH i uśrednienie tego w dół. Na Lisku to wychodzi jakoś 8$. Hmm teraz niby nie od -80% ale od 10pln... Niebawem się okaże, że zalecałeś kupować tylko i wyłącznie za 0.5$. :)

Co do tekstu, polecam nie brać się jednak za EW z twoim bardzo luźnym podejściem do kresek (często naciągane figury i trzymanie się ich na siłę). W dobrym EW trzeba bardzo konsekwentnie wyznaczać fale i negować scenariusze systematycznie. Co do reszty tekstu, pamiętaj, że najłatwiej analizować lewą stronę wykresu. To, że jesteś byczy na Lisku a on trochę odbił nie znaczy kompletnie nic, zwłaszcza, że twój byk grasuje od wielu, wielu miesięcy jak spadało. Nie sztuką jest pisać, że coś urośnie, ale pisać to w dobrym czasie. Tego u ciebie nie było i byłeś znacznie, znaaacznie za wcześnie byczy. Więc nie masz się czym tu szczycić.

Ps. Gratuluję nagrody tam za postującego miesiąca. ;) Przeglądałem raz czy dwa to forum ale prawie nic nie było, trzeba będzie częściej zaglądać jeśli jet co czytać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 lutego 2020, 20:42

Spoiler:
Wymazywanie pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 19:31Pisałeś o tym, że zalecasz kupowanie od -80% spadku od ATH i uśrednienie tego w dół.
Ech, jaki Ty jesteś nierozumny, no już tysiąc razy tłumaczyłem, ale to też zależy od coin'a, spada 80-90% teoretycznie bezpieczny zakup longtermowo, odbija mocno 50-100% można realizować zyski (czyli wyciągamy wkład i mamy darmowe coin'y na longterm) :D Ale zważ na to, że nie wchodzę all in zwykle to jest 1/10 na danego coin'a powiedzmy i uśredniam cały czas, przykładowo spada coś ze 10 na 2, zaczynam skup, odbija na 2.1, trochę sprzedaję, później znowu wraca na 2, więc już mam cenę uśrednioną i wychodzi 1.9, jak spada niżej powiedzmy do 1.9 idzie kolejny zakup kolejną transzą przykładowo odbija do 2, sprzedaję i ta pierwsza transza uśrednia się znowu do 1.8 i robię tak non stop cena cały czas spada pozycja się uśrednia, później jak przychodzi wybicie to jest zysk i to też nie jest tak, że sprzedaję na szczycie wszystko max zwykle połowę i znowu masz kapitał cały za pazuchą i darmowe coin'y na long term, później znowu czekasz na jakieś przeceny, bądź szukasz w międzyczasie innego coin'a na podobnej przecenie :D Tzn. jak Ty czekałeś do grudnia 2018 na spadki to nie dziwię się, że jesteś zaszokowany tym co piszę :D I nie rozumiem czemu pomijasz, te sprzedaże w międzyczasie oraz zyski generowane na innych coin'ach, jak się dobrze zdywersyfikuje to zarobisz np. na takim LTC i masz później na skup Lisk'a np. :D Czyli ja kupują na 9PLN wiedziałem, że w dłuższym terminie da mi to zysk 10%, kupując na 8PLN wiedziałem, że da mi to zysk 25%... kupując na 2PLN wiedziałem, że da mi to zysk 400% kiedy już odbije do 10PLN, a mamy sporo zapasu do 140PLN i nawet już na 4PLN, to co skupuję na 2PLN da mi 100% zysku :D Jakby odbiło od 4PLN i spadło do 2PLN to mógłbym odkupić 2x więcej Lisków, które przy kolejny powrocie dałyby znowu 100% czyli w sumie 300% zysku :D I to jest właśnie piękne w bessie, że takie wybicia lubią wracać do punktu wyjścia i warto korzystać :D No Lisk jak na razie wrócił do 4.50PLN i teoretycznie jak ktoś sprzedał na 9-10PLN to mógł odkupić 2x więcej, co uczyniłem i trochę znowu zarobiło się na tym 40% ostatnim wybiciu, mnie taki zysk satysfakcjonuje, a cały czas mam Liski na long term za pazuchą, które mi się uśredniają :D Czyli częścią gram na daytrading, a część się kisi bezpiecznie zakładając kolejną hossę na ceny 100$+ :D Bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie kolejny bullrun :D
Spoiler:
Anapanasati pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44
anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 09:39 Szykuje się rekordowy 7-8 tydzień na czerwono :D Na 1d bullish engulfing :D Powrót ponad 4PLN(1.01$ ~ 3.95PLN) mógłby zrealizować fulcrum bottom zdaje się :D Warto zauważyć, że po każdym 84% spadku było mocne odbicie ponad 100% :D
Poloniex, 1w :D
Spoiler:
Binance, 1w :D
Spoiler:
Wypłaszcz mocny :D
Spoiler:
I tym razem też się schemat sprawdził :D Jeśli coś wydaje się głupie, a działa, to nie znaczy, że nie jest głupie :D
Spoiler:
Warto też spojrzeć na wykres całościowo i zanalizować gdzie było najlepsze miejsce na akumulację i uśrednianie długoterminowo :D Wg. mnie jest to poniżej 10PLN :D Tutaj nawet tak jakby jakiś bull flag się zrobił na 1d z dalzej perspektywy, wykres przykuca, żeby wyskoczyć wyżej ; ) :D Być może będzie jeszcze tak ze 2-3 razy, że akumulacja na niższych poziomach, po czym będzie wystawiał łeb ponad 10PLN, żeby go ukrócić, mi osobiście to lotto, ja na to jak na lato, to mi graj :D Ja tam wolę dobrze to na bessie uśrednić i zakumulować, a później każdy Lisk będzie się mnożył x20-100PLN :D Rok dwa jeszcze mulenia, teoretycznie jak wrzucam na crypto połowę wypłaty, to np. za rok, dwa, trzy będzie x10, czyli tak jakby pracował 5lat dodatkowo :D A przecież niewykluczone, że niektóre coiny urosną razy 100, np. taki AION :D Lisk w sumie 500PLN w jakimś piku na kilka dni też może wbić :D Przecież cena 140PLN to był zaledwie 1 dzień, ktoś kto tam się wkupić musiał wygrać los na loterii :D

### edited: 2020-02-27 21:37 ###
Spoiler:
@Wymazywanie
A i co do GAME, to już jestem na plus po ostatnim odbiciu na 1700 sat na bittrex czyli 0.50PLN :D Poza tym GAME może jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i wybije wkrótce, kto tam wie, ja liczę długoterminowo na nowe ATH czyli jakieś 100PLN :D Tak że wiesz może być długo długo pod wodą, ale konsekwentnie może się nagle trafić zielony dzień i wszystko się zwróci pięknie, no ja mam takie podejście skoro wrzuciłem na 1-2PLN 10kPLN, to na 0.10-0.20PLN nie bałem się wrzucić drugie tyle, plus uśredniałem, więcej jak wybiło z 0.10PLN do 0.30-0.50PLN to to co skupiłem na 0.10-20PLN zwróciło mi to co kupowałem na 1-2PLN i mam teraz te GAME za friko :D No i na GAME cały czas pomijasz fakt, że mówiłem, w grudniu 2018 żeby skupować GAME jak był na 0.20PLN gdzie odbiło na 0.55PLN, można było mieć ponad 100%, a na bittrex na prze z BTC wychodziło to nawet 200% czyli x3 :D Małym kapitałem dało się fajnie grać :D Ale Ty tego nie rozumiesz, bo nie umiesz uśredniać :D
Tutaj więcej: viewtopic.php?f=45&t=23237&start=5760#p609777
Poza tym na GAME można cały czas wyłapywać ruchy na 100%+ :D

Spoiler:
Poza tym jeszcze warto zwrócić uwagę, że na crypto ten kapitał migruje od jednego coin'a do drugiego, tym bardziej, że to chyba BitBay'owy shitcoin, jak nie spompują GAME to spompują Liska, jak nie Liska, to LML, a jak nie LML, to FTO, czy jakieś EXY albo BOB'a, tudzież KZC :D Ten KZC też ostatnio skoczył z 0.10 do 0.99PLN, też go trochę przyakumulowałem i dał zarobić :D Może jakiś BTG wkrótce wybije, albo BSV znowu :D Wystarczy trochę pogłówkować i zdroworozsądkowo podejść do rynku, każdy chce zarobić, każdy kieruje się chciwością, która wynika z głupoty, ja starem się trzymać w ryzach swój greed pomimo mojej wielkiej głupoty, chociaż na tyle jestem mądry :D Aczkolwiek giełda to jest cygańska gra, jednemu weźmie drugiemu da, ale grosz do grosza i będzie kokosza, ja tam w dwa dni nie oczekuję być milionerem, ani nie zakładam, że każdy mój trejd będzie od razu zyskowny :D Ba! zakładam, że w 90% będzie niezyskowny, dlatego akumulują w strefie i uśredniam :D Chociaż czasem faktycznie warto byłoby wejść all in, poczekać na jakąś ekstra pompę, jak już wszyscy się napalają to sprzedać wszystko i do widzenia, tylko, że taka pompa może się wydarzyć raz na ruski rok i nigdy nie ma dobrej metody, dlatego tak czy siak będzie to uśrednianie w dłuższym terminie :D Tym bardziej jak są wzrosty po 200-500% i nigdy nie wiadomo gdzie się zatrzyma :D Plus jeszcze niektórzy mają stop loss'y, a nieumiejętnie granie ze stop loss'ami tak samo może nas wyleszczyć, bo wahania kilkadziesiąt procent na crypto to normalka i możemy mieć np. na -5-10% stop lossa, spadnie jeszcze do -20%, a nagle na drugi dzień pompa na 200%, kapitał został stracony i szansa na pompkę również, a jak krypto pokazuje takie pompy sporadyczne dość często się trafią, wystarczy skupować wypłaszczenia i schłodzone RSI na raty, w końcu odbija i kilkadziesiąt sumarycznie na całym zainwestowanym kapitale wchodzi regularnie :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 lutego 2020, 22:24 przez anagamidev, łącznie zmieniany 6 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 lutego 2020, 21:29

anagamidev pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 20:42 80-90% teoretycznie bezpieczny zakup longtermowo
Piszesz bardzo ogólnikowo, między -80 a -90% jest naprawdę spora różnica i nie jest to 10% jak pewnie niektórzy myślą, ale 100%. :-)

Wybacz, ale ja znam twoje elaboraty o uśrednianiu już na pamięć więc nie będę się szczegółowo odnosił z cytowaniem posta. Zazwyczaj dobierasz odpowiednio niskie dane z ceny po lewej stronie wykresu i próbujesz wykazać, że ma to sporo sensu i robi świetne wejścia.

Owszem - to może mieć sporo sensu, ale absolutnie nie miało go na lisku i game od cen -80%. Nawet wyliczałem ci jaka kaszanka się robi skupując od -80% w dół co 1% kolejne 10% puli czy nawet od -90%.

Tak więc uśrednianie może być metodą i czasem warto je robić, ale przy skupie od -80% było fatalne na lisku, zresztą od -90% również. Obecnie Lisk jest na -97.5% od ATH, a na szczycie odbicia na 2.8$, był na -93% od ATH.

Twoje metody można znacznie ulepszyć poprzez stosowanie ciasnego SL i czekanie na kolejną falę spadkową i potencjalny dołek, ew. branie jakby broniło aktualnego dołka. Kiedyś liczyłem o ile więcej mamy porównując samo uśrednianie bez sl z kupowaniem w tym samym miejscu ale z SL. Wynik był porażający na rzecz brania SL. Niestety tak duże spadki jak -99% są katastrofalne dla uśredniania zaczętego nawet na -90%. Nie pamiętam kiedy był post z tymi wyliczeniami i jak go teraz znaleźć, zresztą ty i tak raczej nie słuchasz, ty masz już swoja prawdę objawioną. Szkoda, że nie podajesz konkretów ile zarobiłeś i straciłeś w ten sposób. Matematyka jest bezlitosna dla uśredniania od -80% a nawet od -90% bez żadnego SL.

Wiem jednak, że tu nie każdy wierzy w matematykę, ale woli wierzyć w to, że to, co robi będzie zyskowne choć fakty i obliczenia pokazują, że to najgorsza metoda w bessie altcoinów robiącej ponad -99%. Chyba, że ktoś jest na tyle dobry, że zaczyna skup na -99%. Na -97% byłaby nadal lipa. Bo idący z -97% na -99% coin wiesz ile traci %? :-) -67%. :-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 lutego 2020, 23:17

Kolejna promocja 20% prawie :D Swoją drogą jakby ktoś tak wchodził all in. all out, zakładając, że gra Liskami rzędu 1000-2000, to mógłby już mieć średnią cenę niższą o połowę :D I to w jeden dzień :D Buy low sell high :D Piękne ruchy na 40%, 12% i 23% :D

Spoiler:
Spoiler:
### edited: 2020-02-28 09:24 ###
Spoiler:
Ciekawie :D Kolejne 10% notabene :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » piątek, 28 lutego 2020, 09:51

@anagamidev wygląda to chyba na jakąś akumulacje? Może szykuje się większy ruch w górę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 lutego 2020, 11:10

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » piątek, 28 lutego 2020, 11:25

https://zapodaj.net/61ece86bee896.png.html

Czas pokaże co z tego będzie. Btc chyba tez powinien iść do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 lutego 2020, 11:30

@pokavb Jest szansa, że to lokalna akumulacja na Lisk. Te wystrzaliki ostatnio gdy BTC i reszta jednak dołowały + wolumen sprawiają takie wrażenie. Potwierdzeniem byłoby wyjście z tego obszaru z impulsem w górę. Gdyby jednak nie szło a pokazywało słabość i z tego opadało wyraźnie niżej to zaneguje akumulację. Która nie wiem czy teraz jest, ale są na pewno do niej przesłanki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » piątek, 28 lutego 2020, 11:33

Wymazywanie pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 21:29Tak więc uśrednianie może być metodą i czasem warto je robić, ale przy skupie od -80% było fatalne na lisku, zresztą od -90% również. Obecnie Lisk jest na -97.5% od ATH, a na szczycie odbicia na 2.8$, był na -93% od ATH.
Z praktycznego punktu widzenia, anagamidev i spółka są prawdziwym skarbem - trzeba ich tylko grzecznie dodać do ignore i niech dalej robią robotę. Nie ma sensu cokolwiek komukolwiek tłumaczyć, przecież wiadomo już że nic pozytywnego z tego nie wyniknie. Zresztą ta zaraza przeszła nawet na wątek ETH, nie było aprobaty, więc wróciła spowrotem do wątku o BTC. Nie naprawisz tego, można tylko czerpać ewentualne korzyści.
A że robi się biznes cmentarny, no trudno, sami tego przecież chcą.

Ostatnio zmieniony piątek, 28 lutego 2020, 19:38 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 28 lutego 2020, 12:11

Spoiler:
Wymazywanie pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 21:29Owszem - to może mieć sporo sensu, ale absolutnie nie miało go na lisku i game od cen -80%. Nawet wyliczałem ci jaka kaszanka się robi skupując od -80% w dół co 1% kolejne 10% puli czy nawet od -90%.
Przecież pokazywałem w poprzednim poście, że było to wręcz wyśmienite podejście, o ile grało się na giełdzie non stop przez 2 lata :D Czyli skup na przecenie 80% i uśrednianie, i na odbiciu 50-100% dystrybucja :D No ja nie wiem czemu przeczycie faktom i obnażacie Waszą inteligencję :D Uśrednianie długoterminowe na tym polega, mocna przecena, mocne odbicie i realizacja zysków jeśli mamy +100% zysku, to mamy teraz sytuację win-win :D Czyli darmowe Liski na long term i hajs z powrotem na kolejny spadek 80-90% od tego średnioterminowego odbicia mocnego :D I to na Lisku działało 4 razy :D Ja przecież tutaj wszedłem na kolejnym spadku do 10PLN i było odbicie do 20PLN :D Później znowu spadło z 20PLN na 4PLN, też pod to grałem i odbiło do 9PLN :D Oraz wskazywałem na kolejny spadek do 2PLN co dało +400% wzrostu ostatnio :D

Spoiler:
Przecież ja tutaj przez całe dwa lata pisałem non stop i grałem :D Te dłuższo terminowe koncepcje się realizowały :D Nie gram na dźwigni, zarabiam w sumie na wzrostach, dlatego konsekwentne skupowanie takich przecen ładnie dawało zarobić, a psychicznie skoro mamy ATH na 140PLN to kupując na 10PLN miałem komfort, że prędzej czy później wszystko skupione w tych okolicach za 2-4 lata da mi potencjalnie zysk kilkaset procent :D No nawet jakby teraz Lisk odbił do 70PLN to już pewnie byłoby z kilka lambo :D Aczkolwiek już teraz jestem na ładnym zysku i mam Lisku uśrednione do 0, więc już nic nie mam do stracenia :D O to chodzi konsekwentna gra długoterminowa pod jakąś nową hossę, a już na bessie jest się na plusie i można ryzykować :D Gdzie większość osób nic nie robi przerażona mocnymi spadkami, gdzie po gigantycznych wzrostach na 100PLN+ pakowali kasę po 10k-100kPLN na giełdę, a dzisiaj mogą kupić 10x więcej boją się uśrednić za tysiaczka :D Mi osobiście się ta metoda się sprawdza, dlatego jeśli ktoś mnie pyta czy warto uśredniać i akumulować, odpowiadam, że długoterminowo tak, jeśli zakładamy jakąś kolejną hossę, nowe ATH :D

Dodatkowo jeśli np. ktoś gra już kilka lat na BTC, powiedzmy kiedy BTC był na cenach 100$ miał ich 100BTC, i np. wyprzedał się na 1000$, i zarobił 100k$, to teraz kupując na 10k$ 10 BTC według mnie uśrednia tą cenę do góry, czyli z perspektywy długoterminowej źle to rozegrał :D Bo nie robiąc nic na ten moment mogło się mieć dużo dużo więcej :D Czyli nie jest lepszy od całego rynku :D A np. jak ktoś się na Lisku zapakował na 100PLN powiedzmy władował 10kPLN i po jakimś czasie kurs mocno spadł, obudził się, że to faktycznie była zła inwestycja, to albo może stwierdzić, że już kaplica, albo mógł podjąć rękawicę, podejść na chłodno stwierdzić, że BTC spadł 80% od ostatniego wybicia znowu obkupić się na 10PLN za 10k$, poczekać na odbicie do 20PLN sprzedać wyciągnąć hajs, który zainwestował w całej grze na Lisku i mieć jeszcze te Lisku które kupował na 100PLN za friko :D Być w sytuacji win-win :D

Czyli tak konsekwentne skupowanie dużych przecen dobrego aktywa/coin'a/akcji/surowca, uśrednianie czyli realizacja części zysków na lokalnych/średnioterminowych wybiciach z potencjałem na nowe ATH czy jakieś mocniejsze odbicie 50-62% fibo retracement w dłuższym terminie może dać świetne zyski i dla większości osób, która gra kapitałem rzędu 1k-100k$/PLN będzie jedną z lepszych strategii, zakładając, że i tak 90% osób traci :D Chociaż warto zauważyć, że jednak crypto nie jest jak do tej pory grą o sumie ujemnej, bo jednak większość osób, pomimo dużej straty jest skora bardziej HODL'ować czy dokupować nawet, więc po dużych spadkach sporo osób wykupuje większość rynku licząc na duże zyski, a mając tak wysoko zawieszone ATH też nie są skorzy wyprzedawać się zbyt wcześnie :D Ja tak rozumiem ten rynek, szczególnie po tym co czytam tu i tam w Internecie innych graczy/inwestorów/Januszy i właśnie staram się to wykorzystywać w swojej grze, co wcześniej czy później procentuje :D

No i najważniejsze trzeba mieć podejście kontrariańskie, czyli jeśli nawet taki @Wymazywanie i @amneziahaze po spadkach 80-99% odradzają grę, inwestycje, mówią, że wszystko będzie delistowane, że już koniec, nie będzie nowych ATH, a siedzą na rynku kilka lat, gdzie było mnóstwo hoss i bess, to ja tym bardziej z przekory będę grał i akumulował na kolejną hossę :D No nie wiem, albo oni nic się nie uczą, albo po prostu są zwykłymi scammerami, którzy innych obrzucają błotem, a sami naganiają na wyprzedawanie się w dołkach, nie ryzykowanie na bessie, tylko na jakiś wzrostach gigantycznych :D No trudno mi zgadnąć o co im właściwie chodzi, tym bardziej, że właśnie łączę długoterminową grę z daytradingiem i regularnie profituję to tu to tam :D Jak na jednym coin'ie jest dłuższa bessa to z kolei na innym wybija i jest zysk, no to teraz ten zysk do tego spadającego coin'a wykorzystuję na uśrednianie, tam w końcu wybija i ciągle coś się dzieje :D
anagamidev pisze: poniedziałek, 11 lutego 2019, 17:54 @KryptoWujek hehe, besso trwaj :D W sumie co chwilę na jakimś coin'ie wybicie i powrót, to mi graj :D Lisk bardzo ładnie dziś, do wbicia 4.8PLN(klin) albo 5PLN(cup nad handle) :D

A tymczasem Lisk nadal na tych samych poziomach, fajnie jakby spadło do 1$/4PLN, bo jeszcze mógłby co nieco dokupić :D


BTC za kilka minut zamyka świecę 4h może coś się wyjaśni :D
Spoiler:
Puściło, pewnie będzie tak jak na Lisk mocne naciągnie gumki a później spring na 30-40% ; ) :D Black friday czyli najlepsze czas na zakupy długoterminowe :D
Spoiler:
Spoiler:
Wymazywanie pisze: piątek, 28 lutego 2020, 13:46Sorki, ale szkoda mi czasu przeczytać całego posta dokładnie i odnosić się z cytatami, zwłaszcza że nic nowego jak zwykle z tego co widzę. Zacznij pisać dziennik "tu kupiłem za tyle, tu sprzedałem tyle za tyle" - PRZED faktem lub trafniej: w TRAKCIE dokonania trade'u.
Nie, ja tutaj jestem, żeby robić analizę Lisk'a i pokazuję potencjalnie schematy, które zauważam, pod które można grać :D A nie po to, żeby prowadzić dziennik i bawić się w grupę sygnałową, zresztą wszyscy jesteśmy dla siebie konkurencją na rynku, ale ja pokazuję pewną perspektywę inwestycyjną, bo ciągle mi się zarzuca niestworzone rzeczy :D Jak widać, dużo się sprawdziło, i na pewno ktoś mógł skorzystać i zarobić :D Jednak jak widzisz obnażyłem Twoje kłamstwa i manipulacje, oraz zauważ, że to Ty ciągle odnosisz się ad personam, a nie ad rem, gdzie tutaj własnie spekulujemy :D Robisz syf, a sam zarzucasz innym to samo, jesteś uosobieniem czystej hipokryzji :D Oraz nie wiem czego, gdzie pokazuję Ci wykresy z postów z tego wątku z przeszłości pod które grałem, więc chyba można się domyślić, gdzie wchodziłem i na co liczyłem :D IQ 2? :D Również pozdrawiam i prosiłbym właśnie ad rem jakieś analizy na Lisku :D
Proszę :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 3 stycznia 2020, 00:49 ### edited: 2020-01-03 08:19 ###
@amneziahaze no ja sobie uśredniam, trochę kupiłem na 2PLN, i teraz trochę sprzedałem już na 2.10PLN :D Powoli się uśrednia :D Zauważ, że z 1000PLN daje Ci to 50 Lisków za friko, które teraz kosztują 100PLN, a za jakiś czas ich wartość może wynieść 1000-10000PLN :D Lisk 100$ soon przecież :D To dawałoby jakieś 20000PLN nawet :D Ja myślę perspektywicznie, patrzę w górę, sięgam myślą gwiazd, penetrując najdalsze zakątki kosmosu cenowego Liska :D
Ostatecznie skoro liczę na 20PLN, to jak teraz obkupię się na 2PLN to już mam pewne 1000%, na 0.18 dołożę 1/10 tego co na 2PLN i będę miał podobny zwrot :D Czyli jak teraz obkupiłem się za 100kPLN(w zasadzie to dołożyłem jednym rzutem na poziomie 0.5$) to liczę na 1M PLN w jakiejś tam przyszłości, jak spadnie na 0.20PLN to dołożę 10k PLN dodatkowo i przy powrocie na 2PLN już mi się wszystko zwróci :D I będę miał 50k Lisków na long term za friko :D Taki jest mój plan, mam nadzieję, że wypali :D 20PLN to lekko ponad 14% ATH, więc wydaje mi się, że jak najbardziej w zasięgu jest ten poziom :D Na pewno jeśli spadnie do 1PLN też coś dokupię :D

Na poprzedniej bessie, po osiągnięciu dołka na 0.081$ tj. 0.31PLN, w zasadzie po 11 dniach już było +400% :D Raczej nie sądzę, że spadniemy poniżej tego dołka :D Ale jak coś to na 0.20PLN dołożę, najwyżej stracę 110kPLN, to w sumie nie jest jakoś dużo i tak to są zyski z giełdy :D Warto zauważyć, że cena dołkowa to była chwila, jeden dzień powiedzmy, a później już tylko góra :D Jest tanio, tyle wiem :D Tyle wiem ile zjem :D

Co warto odnotować, w try miga, wyskoczyło ponad ceny praktycznie z całej bessy :D Zakładam, że tutaj będzie podobny skok w przeciągu 3-5 tygodni max do 10-20PLN :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 10 lutego 2020, 21:32 @mudol no GAME po takiej pompie skorekcił później 80%, a ta pompa na Lisku wygląda podobnie, więc 2 PLN nie zdziwi, z drugiej zaś strony Lisk zrobił HH, poza tym spadek do 2PLN wydaje się trochę zbyt optymistyczny, można by się znowu obkupić jak dzika fretka i sprzedać znowu na 10PLN :D Korekta do 4PLN byłaby zdrowa :D
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lutego 2020, 16:07 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 28 lutego 2020, 13:46

@anagamidev
Spoiler:
Sorki, ale szkoda mi czasu przeczytać całego posta dokładnie i odnosić się z cytatami, zwłaszcza że nic nowego jak zwykle z tego co widzę. Zacznij pisać dziennik "tu kupiłem za tyle, tu sprzedałem tyle za tyle" - PRZED faktem lub trafniej: w TRAKCIE dokonania trade'u.

Twoje niekończące się elaboraty w których dobierasz sobie doskonale do wykresu po lewej gdzie najlepiej sprzedać, gdzie kupić, gdzie uśrednić nie mówią kompletnie nic o twojej grze ani metodzie, dopóki nie zaczniesz relacjonować dokładnych ruchów zaraz po tym jak je robisz. Speców od wykresu po lewej jest tu aż za dużo. Do wykresu po lewej możesz pisać bajki o uśrednianiu nawet od -10% przy spadku do -99% i pokazywać jak to zarobiłeś, bo zawsze na szczycie odbić sprzedawałeś, ale bajki są dla dzieci. A wbrew pozorom, mimo, że siedzi tu sporo ameb umysłowych, nie każdy łyka łatwe ściemy, a woli konkrety.

Jakbyś miał ochotę kiedyś mnie wywołać czy o coś zapytać, zacznij od prowadzenia dziennika z dokładnymi tradami wpisywanymi zaraz jak są robione, to raz, a po drugie daj w końcu znać ile straciłeś od końca 2017 lub zarobiłeś, może być na pw. Pozdrawiam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 29 lutego 2020, 14:13

LSK/USDT, 4h :D Jakiś trójkąt symetryczny :D Cena ciekawie oscyluje wokół najniższej ceny zaraz po wejściu na Binance :D

Spoiler:
Do poczytania :D Dla niedowiarków :D Ludzie mają najwidoczniej krótką pamięć, amnezję jak sama nazwa wskazuje :D
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=614354#p614354
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=614354#p614358
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 23 listopada 2019, 16:14
amneziahaze pisze: sobota, 23 listopada 2019, 16:12@anagamidev W porządku, na Lisku też tak robiłeś i co z tego? Opłaciło się?
Zobaczymy, na GAME prawie rok pod wodą i jednak się opłaciło :D Naprawdę, szkoda, że tyle czasu siedzicie na tym rynku i nie wyciągacie wniosków deprecjonując HODL i uśrednianie :D Mnie to osobiście frapuje niezmiernie :D I właśnie tak jak w hossie co się nie kupi to wszystko zarabia, tak samo w bessie, co się nie kupi będzie traciło, jednak trend się kiedyś odwraca i ciągnie się niemiłosiernie długo :D Tak jak teraz bessa po spadku 90% ciągnie się na altach niesamowicie długo tak w pewnym momencie dojdzie do przesilenia, zacznie się hossa i ona będzie trwała, trwała, trwała aż wszyscy uwierzą w niekończące się wzrosty, tak jak teraz wierzą, że to będzie spadało tylko i wszystkie coin'y szlag trafi :D Warto zauważyć, że podobnie jak BTC, Lisk jest "mocno trendowy"(jak określa to pewien trader) :D Wybicia po 50-100%, więc do uśredniania jak znalazł, jeśli ktoś grał pod odbicia i nowe low :D Ja bardziej nastawiłem się na akumulację, bo nie wiemy nigdy gdzie będzie dołek, bo to wynika z emocji graczy niż jakiejś analizczy, czy spadnie 97% czy 98% trudno przewidzieć, ale jeśli ma być chociażby 50% ATH to i tak da zarobić, a nam chodzi o zarobienie w dłuższym terminie :D
Spoiler:
Spoiler:
Struktura wykresu podobna do tego na GAME, chociaż tutaj jeszcze może ciągle spadać, ale powinno odbić do 2-2.5$ w analogii do wykresu GAME :D

No i wreszcie rezultat :D No nie da się być milionerem w dwa dni, trzeba czasem trochę poczekać :D Rynek rozstrzygnął :D #buylowsellhigh #norisknofun
Spoiler:
Na 1d MA50 chyba na razie trzyma :D

Spoiler:
Tutaj gdyby jeszcze ewentualnie spadło do 2PLN to mógłby być double bottom ładny :D Więc tak czy siak chyba ryzyko dość niskie, chociaż R/R 66/291 :D Zresztą może być już po krzyku, może hossa na Lisku się już zaczęła(przebity szczyt z 2019 roku) i przez kolejne dwa lata Lisk będzie wybijał coraz to wyższe szczyty, więc gdzie się nie kupi przez ten czas zawsze się zarobi, dopiero po przebiciu ATH będzie trzeba grać jakoś ostrożniej :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 13 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Szczypiorek2019 » sobota, 29 lutego 2020, 21:12

anagamidev pisze: sobota, 29 lutego 2020, 14:13LSK/USDT, 4h :D Jakiś trójkąt symetryczny :D Cena ciekawie oscyluje wokół najniższej ceny zaraz po wejściu na Binance


Siemka Wszystkim :)
Mylisz się :)
To otwarcie .... parasola w du..ie :)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości