EMERYTURA+

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » sobota, 25 stycznia 2020, 09:15

adamu79 pisze: piątek, 24 stycznia 2020, 23:52Tyle, że bank za swoją usługę policzy. Takie są odwieczne prawa natury. Kantory też do tanich rozwiązań nie należą. Założę się że po 20-30 latach mógłbym mieć co najmniej 2x więcej BTC nawet pomimo paru wpadek z giełdami i oczywiście bez opcji spekulacji (jedynie bagholding).
No dobra, im więcej rozwiązań, prób tym lepiej. Czas rozsądzi. Proponuję co roku wrzucać tutaj krótkie zestawienie ile zainwestowano w roku, razem oraz wartość zgromadzonych środków w przeliczeniu na pln (wzorem http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/ ) oraz porównywać to do PPK, IKE, ZUS i innych tworów.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » sobota, 25 stycznia 2020, 18:32

ikswodnal pisze: sobota, 25 stycznia 2020, 09:15Proponuję co roku wrzucać tutaj krótkie zestawienie ile zainwestowano w roku, razem oraz wartość zgromadzonych środków w przeliczeniu na pln
Masz problem z pobraniem zalinkowanego pdf-a? Wszystko tam jest - podsumowanie na ostatniej stronie a poszczególne krypto na wcześniejszych. Jak ktoś ciekawy to sobie pobierze. Tak jak wcześniej wspomniałem kalkulacja będzie na bieżąco aktualizowana. Wstawiłem skrypt odnośnie bieżących kursów krypto w google sheets tak więc dodatkowo masz aktualną wartość inwestycji na moment ściągnięcia pdf ;)
ikswodnal pisze: sobota, 25 stycznia 2020, 09:15oraz porównywać to do PPK, IKE, ZUS
:shock: a po co?
Ja też mam propozycję, Ty porównaj :D

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: czester1994 » czwartek, 27 lutego 2020, 03:59

ikswodnal pisze: sobota, 25 stycznia 2020, 09:15
adamu79 pisze: piątek, 24 stycznia 2020, 23:52Tyle, że bank za swoją usługę policzy. Takie są odwieczne prawa natury. Kantory też do tanich rozwiązań nie należą. Założę się że po 20-30 latach mógłbym mieć co najmniej 2x więcej BTC nawet pomimo paru wpadek z giełdami i oczywiście bez opcji spekulacji (jedynie bagholding).
No dobra, im więcej rozwiązań, prób tym lepiej. Czas rozsądzi. Proponuję co roku wrzucać tutaj krótkie zestawienie ile zainwestowano w roku, razem oraz wartość zgromadzonych środków w przeliczeniu na pln (wzorem http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/ ) oraz porównywać to do PPK, IKE, ZUS i innych tworów.
Sorry że odkopuję temat po miesiącu ale w sumie to dobry pomysł z tym corocznym lub nawet co kwartał ile się zainwestowało i jaka jest stopa zwrotu. Na pewno pomoże to w przyszłości osobom które będą myśleć o alternatywnej emeryturze w postaci kryptowalut. Sam właśnie myślę o tym sposobie inwestowania. Ciekawe byłyby takie zestawienia bo wiele osób miałoby swój własny "dreamteam" kryptowalutowy i na których można by bazować.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » czwartek, 27 lutego 2020, 09:27

czester1994 pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 03:59Sorry że odkopuję temat po miesiącu
Jest kilka starych tematów dotyczących regularnego odkładania na emeryturę (w tym dla zaawansowanych). Może warto poprosić by któryś z adminów, moderatorów, czy inaczej uprawnionych scalił to wszystko w 1 temat.
czester1994 pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 03:59 co kwartał ile się zainwestowało i jaka jest stopa zwrotu
Są już takie dwa sztandarowe przykłady http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/.
Chcę po roku publikować na https://www.blockchain.com/explorer comiesięczne wpływy na mój adres stworzony na podstawie zlecenia stałego w FlyingAtom. Dotyczy to BTC gdyż stanowi ponad 60% wszystkich kryptowalut. Mam nadzieję że kiedyś BCH będzie mógł być stabilnie wykorzystany do codziennych płatności a BTC do gromadzenia wartości.
czester1994 pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 03:59 Sam właśnie myślę o tym sposobie inwestowania.
Zwróć się do FlyingAtom biuro@flyingatom.com +48-501-801-531. Właśnie ja na nich/oni na mnie zaczęliśmy jako pierwsi testowanie tego "zlecenia stałego"

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » czwartek, 27 lutego 2020, 13:55

Cieszy gdy możni tego świata też zachęcają do regularnego gromadzenia wartości na przyszłość.
Przynajmniej do takiego wniosku dochodzi Chamath Palihapitiya, były szef Facebooka i prezes Virgin Galactic w https://bitcoin.pl/szef-facebooka/

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » piątek, 28 lutego 2020, 11:48

czester1994 pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 03:59co kwartał ile się zainwestowało i jaka jest stopa zwrotu
Co kwartał będę odkopywał temat podając aktualne wartości nie ma problemu. Pracuję także nad usprawnieniem modelu, który podałem na wstępie. Pewnie jakieś wyniki tej pracy będą pod koniec marca. Zbiegnie się to przy okazji z raportem kwartalnym :)

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 10:05

Po dość żmudnej zabawie z wykresami i liczbami zdecydowałem się dokonać pewnych zmian w zaproponowanym scenariuszu EMERYTURY+ Można to uznać jako wersję dystrybucyjną po demo ;) Posta inicjującego temat po raz kolejny wyedytuję by nie wprowadzać zamieszania.

Najtrudniejsza (statystycznie najmniej prawdopodobna) jest estymacja szczytu przyszłej bańki. Posłużyłem się tutaj wykresem ETH w skali logarytmicznej i poczyniłem dwa założenia.
I. Przed nami jest prawdopodobnie dużo głębszy dołek, który sprowadzi ceny większości krypto poniżej pobańkowych minimów z grudnia 2018 - osobiście stawiam na okolice 55-60 USD za 1 ETH
II. Przyszłą bańkę na ETH szacuję na max ok. 25.000 USD

co daje średnio ok. 430x wzrostu od MCB

Biorąc powyższe pod uwagę, nie uważam za zasadne estymowanie poziomów zbycia krypto posługując się danymi z przeszłości na zasadzie 1:1, gdyż w takim przypadku najlepsze średnio wyniki dają poziomy 10x 50x 250x 750x 2000x MCB. Nie jestem aż takim optymistą co do przyszłości, zwłaszcza już ugruntowanych na rynku krypto. Biorę zatem pod uwagę tą krzywą, którą pokazałem na rysunku, i która sprawdziła się w przypadku bitcoina przy szacowaniu poziomów ostatniej bańki.
Spoiler:
Obrazek
Reasumując poziomy zbycia krypto wyznaczyłem na 5x 15x 45x 135x i 405x MCB a do tego sprzedaż krypto będę realizował progresywnie, tzn. przy osiągnięciu przez kurs wartości 5x MCB sprzedam 10% aktywów danej krypto, przy 15x - 15%, przy 45x - 20%, przy 135x - 25% i przy 405x - ostatnie 30%

Czemu na podstawie ETH dokonałem określenia poziomów zbycia wszystkich krypto zapytacie? Otóż stanowi największy składnik mojego portfela. Tylko dlatego.

I. Warunki do comiesięcznych zakupów:
1. Zaprzestanie zakupów po osiągnięciu 10x MCB
2. Powrót do zakupów w następnym miesiącu po spełnieniu dwóch warunków (a oraz b1 lub b2):
a) opadanie MA210 (wykres 1D)
b1) spadek kursu poniżej 10x poprzedniej MCB
b2) w przypadku braku spadku z pkt b1 - zniesienie przez kurs fibo 0,236 poprowadzonej od szczytu bańki do przedbańkowej MCB
3. Kupujemy za kwotę, którą aktualnie przeznaczamy + miesięczna kwota niewykorzystana

II. Warunki wyznaczania kolejnej MCB
1. MA210 (1D) w fazie spadku
2. Zniesienie przez kurs fibo 0,236 poprowadzonej od szczytu bańki do przedbańkowej MCB
3. Z dużym prawdopodobieństwem wyznaczymy kolejną MCB posługując się warunkami a-e z ustępu IIIb

IIIa. Odkupienie krypto po sprzedaży na wyznaczonych poziomach pierwszym i drugim (5x, 15x)
1. Osiagnięcie przez kurs połowy wartości po której sprzedaliśmy.
2. Gdy warunek nr 1 nie zostanie spełniony wtedy kisimy kasę do zrealizowania warunków a-e zamieszczonych poniżej

IIIb. Odkupienie krypto po sprzedaży na wyznaczonych poziomach 3,4 i 5-tym (45x, 135x, 405x)
1. Musi być spełnione pięć warunów łącznie:
a) Opadająca MA210 (1D) - ten warunek jest definitywny tzn. od jego spełnienia zaczynamy rejestrowanie następnych.
b) Opadająca MA90 (1D)
c) Zniesienie przez kurs 75% fibo 0,236 (FIB75) poprowadzonej od szczytu bańki do przedbańkowej MCB (schiff pitchfork nam pomoże w wyznaczeniu FIB75)
d) RSI 28 close (1D) poniżej 30
e) Różnica pomiędzy kursem krypto a wartością średniej MA90 (1D) nie może być większa niż 5% - czyli mówiąc obrazowo kurs krypto ma tą średnią przebić lub bardzo się do niej zbliżyć

Poniżej zobrazowałem wskazane wyżej warunki na przykładzie wykresu ETH po ostatniej bańce. Niniejsze warunki działają także na innych wiodących krypto (sprawdzone dla BTC, LTC, DASH, XMR, XRP, BNB, TRX, DOGE)
Spoiler:
Obrazek
2. Żeby było jasne - nie wszystkie warunki spełnią się w jednym momencie wobec czego trzeba z zakupami poczekać aż spełni się ostatni ze wskazanej piątki
3. Po spełnieniu warunków z pkt 1 środki pochodzące ze sprzedaży krypto na ostatniej bańce dzielimy na 5 równych części i co miesiąc dokonujemy zakupu.
4. W przypadku wzrostu kursu w kolejnych miesiącach powyżej MA210 czekamy z zakupami na okoliczność gdy cena spadnie poniżej tej średniej przy czym musi być spełniony warunek 1a (opadanie MA210)
5. W powyższych okolicznościach najlepiej jest czatować z zakupem na połowę miesiąca (w drugiej dekadzie są statystycznie najczęściej dołki i uformowanie nowej MCB). Jest to oczywiście tylko sugestia. Najważniejsze jest spełnienie warunków.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
#DISCLAIMER# Niniejsze opracowanie nie ma charakteru profesjonalnej analizy, która mogłaby służyć jako podstawa decyzji inwestycyjnych.

Dodano po 9 godzinach 30 minutach 59 sekundach:
Odnośnie aktualnej sytuacji na portfelu - dotychczas nie zostały spełnione warunki do zbycia krypto tudzież zawieszenia wpłat, ale, co ciekawe, w miesiącu marcu nastąpiła aktualizacja MCB w stosunku do dwóch kryptowalut w koszyku, tj DASH i TRX

Wynik 9-miesięcznej inwestycji:
Zainwestowano: 1906 zł
Wartość krypto na koniec I kwartału 2020: 1688 zł
Zysk: -218 zł
Stopa zwrotu: -11,5 %


Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut przedstawione w tabelkach, a na ostatniej stronie podsumowanie gdzie jest wstawiony także wykres z uwzględnieniem bieżącego kursu
Spoiler:

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » wtorek, 28 lipca 2020, 10:46

Właśnie pyknął rok od momentu rozpoczęcia projektu Emerytura+ :) Póki co niewiele się dzieje poza comiesięcznym kupowaniem krypto. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane to za ok. 100% od ceny obecnej odpalą się pierwsze alerty ;)

Zainwestowano łącznie 2670 zł (w 2019 - 6 x 200 PLN, w 2020 - 7 x 210 PLN)
Wartość krypto na 28.07.2020 - 3500 zł
Zysk: 830 zł
Stopa zwrotu: 31 %


Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut dostępne post wyżej.

Porównałem też swój projekt z "wiekowymi" już koncepcjami Emerytura za litecoiny oraz BitFilar. Kwota inwestycji i punkt startowy taki sam jak u mnie.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 lipca 2020, 22:52 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » wtorek, 28 lipca 2020, 12:39

adamu79 pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 10:46Porównałem też swój projekt z "wiekowymi" już koncepcjami Emerytura za litecoiny oraz BitFilar. Kwota inwestycji i punkt startowy taki sam jak u mnie.
Z kolei w projekcie który prowadzę a jest opisany viewtopic.php?f=4&t=34052&p=650839&hili ... in#p650839 przez zlecenie stałe na bc1q60854x4rgcttp4ttre8tquvpqj86ded9rajwv7 przez 6 m-cy wyszedłem na plus ~ 14 %. Zysk mniejszy jednak nie muszę nic robić, pamiętać - to też dodatkowy zysk.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » wtorek, 28 lipca 2020, 14:04

ikswodnal pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 12:39Z kolei w projekcie który prowadzę
A czy liczyłeś ile z tych 200 PLN faktycznie trafia na portfel w postaci bitcoina? Bo na podstawie adresu BTC nie jestem w stanie tego policzyć (nie ma podstawowej informacji kiedy BTC kupił kantor i za ile). Koszty w przypadku takiego rozwiązania to jest IMO kluczowa informacja. Wtedy sobie każdy sam przekalkuluje co mu się bardziej opłaca wg możliwości i potrzeb ;)

ikswodnal pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 14:56Oczywiście. Kantor pobiera standardową opłatę
Skoro tak to dlaczego tak się wzbraniasz przed podaniem konkretnych liczb? Aktualnie spread FlyingAtom na BTC wynosi 3,5% - przy Twojej wysokości wpłaty jest to 7 złociszy. Są jeszcze jakieś koszty oprócz przelewu BTC na portfel? Jeśli tak to podaj konkretnie.
ikswodnal pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 14:56Zmienność wartości kryptowalut (w tym BTC) jest tak duża że nie warto się zastanawiać dniem czy tygodniem konwersji.
No i tu się mocno nie zgadzamy. Ja wolę wiedzieć ile dokładnie płacę za usługę/wygodę. Tym bardziej, jeżeli usługa ma trwać powiedzmy 20 lat - procent składany może doprowadzić do bajońskich różnic. 8-)
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 lipca 2020, 15:24 przez adamu79, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » wtorek, 28 lipca 2020, 14:56

adamu79 pisze: wtorek, 28 lipca 2020, 14:04A czy liczyłeś ile z tych 200 PLN faktycznie trafia na portfel w postaci bitcoina
Oczywiście. Kantor pobiera standardową opłatę, przekonwertowanie na BTC zawsze jest w tym samym dniu co wpłyną do FlyingAtom PLN-y. Zmienność wartości kryptowalut (w tym BTC) jest tak duża że nie warto się zastanawiać dniem czy tygodniem konwersji.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » piątek, 28 sierpnia 2020, 13:18

Sprawy techniczne:
Od dwóch miesięcy nie kupuję już ETH na Bitbay, które ma posłużyć do zakupu TRX i BNB na Binance (opłaty za przelew znacznie wzrosły). Przerzuciłem się na LTC, którym później obracam w parach LTC/BNB i TRX/BNB :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 28 sierpnia 2020, 13:23

@adamu79 a dlaczego TRX nie kupujesz po prostu na bitbay? Opłata jest większa?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » piątek, 28 sierpnia 2020, 14:11

@mudol
dwie kwestie:
1) spread aktualnie na poziomie kilkunastu procent (nie mogę kupować za dziesiętne czy setne części grosza)
2) 0,43% prowizji za zakup

BTW. Powyższa konkluzja sprawiła, że dostałem nagłej EUREKI. Od przyszłego miesiąca Bitbaya używam wyłącznie jako bramki do zakupu LTC, który przelewam na Binance. Mało to będzie wygodne w kontekście zakupów na Binance (przeliczanie złotówek) ale na pewno zdecydowanie tańsze :)

--------------
Jednak nic nie będę przeliczał, zdecydowanie wygodniej posługiwać się procentami :D
Technikalia opisane w zakładce SUMA poniższego arkusza
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 8o/pubhtml

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » wtorek, 1 września 2020, 11:39

Zmiany, zmiany, zmiany...

Za niecałe 4 m-ce gaszę światło dla LTC w portfelu - zostanie wymieniony w czterech miesięcznych transzach na LTO Network, potencjał jest na co najmniej pierwszą 20-tkę mcap, wbudowany mechanizm deflacyjny też, do tego niesamowite niedowartościowanie tego coina. No cóż, zobaczymy na ile będzie to trafna decyzja.

Dodatkowo w portfelu znalazłem miejsce dla PolkaDot. Trochę jako hedge jakby plan ETH 2.0 się opóźniał. Projekt ma aktualnie mocny hype. Liczę, że powietrze z Polki zejdzie jak Ether wyrobi się na zakrętach. Choć niewykluczone, że DOT może zdetronizować króla smartcontract-ów w dalszej przyszłości.

By zrobić miejsce dla DOT zredukowałem alokację na ETH z 30 do 25% (tutaj nie redukuję posiadanych ETH tylko zmniejszam alokację przyszłych miesięcznych zakupów). Natomiast w przypadku DASH redukcja jest z 20 do 10% zarówno w aspekcie posiadanych już środków (dzielę środki na II transze miesięczne) jak i przyszłych zakupów.

Reasumując obecny podział koszyka zakupowego EMERYTURA+ od września 2020 przedstawia się następująco:

1. ETH - 25% (nie ruszam już posiadanych ETH)
2. LTO - 20% (wymiana całości LTC na LTO w 4 miesięcznych transzach).
3. DOT - 15% (oraz środki z redukcji portfela DASH o 50% w 2 miesięcznych transzach).
4. TRX - 15%
5. BNB - 15%
6. DASH - 10% (+ redukcja portfela o 50%)

Z uwagi na to, że LTO i DOT to projekty dość nowe to wywaliłem poziom 5x MCB i zaprzestaję zakupów przy osiągnięciu 30x MCB. Pozostałe warunki pozostają bez zmian.

--------------------------------------

WAŻNE - wskazany w arkuszu poziom zbycia krypto (właśnie puściłem 10% BNB po osiągnięciu 5x MCB) jest wyrażony wg kursu PLN na moment zbycia krypto. Ze względów podatkowych wychodzę oczywiście do stablecoina a nie do fiat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: amneziahaze » sobota, 19 września 2020, 10:46

@adamu79 Raz że może Ci wywalić wartość zbyt duża dywersyfikacja na którymś potencjalnym fakapie i będziesz mieć tak że się zhedżujesz, a dwa jeżeli rynek teraz będzie konsolidować, a tym bardziej zacznie iść na przykład hipotetycznie w dół to tym bardziej sam się oszukasz dokładając cyklicznie do rosnącej straty.

Moim zdaniem kryptowaluty to dalej ryzykowna "inwestycja", więc liczy się głównie odpowiedni timing(wejścia i też częściowej przynajmniej realizacji zysków) - na mocno zmiennym i nieprzewidywalnym rynku. Obrazek

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » sobota, 19 września 2020, 11:54

Zmienność, (szczególnie in minus) nie sprzyja gromadzeniu środków na emeryturę. W projekcie https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... ded9rajwv7
po 8 miesiącach comiesięcznej konwersji 200 PLN na BTC jestem ~12% do przodu. Ciekawe jak to wyjdzie po 12 miesiącach, szczególnie jakie będzie fee od tych konwersji przy przeniesieniu BTC na jeden nowy adres. Oczywiście zdam relację i będzie można to porównać do projektu adamu79

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » sobota, 19 września 2020, 15:01

@amneziahaze
Nie traktuję tego eksperymentu jako coś na czym opieram swoje być albo nie być na emeryturze. Są od tego inne instrumenty, mniej zmienne. Tak więc będzie mi przykro jeśli wszystko stracę, ale nie będzie to powód do rwania sobie włosów z głowy ;)

Fajnie, że wspominasz o częściowej realizacji zysków. Projekt, który prowadzę to zakłada po części. Po części bo zyski będą skonsumowane na zakup krypto po znacznie niższej cenie.

Fakap zawsze się może zdarzyć zarówno systemowo (mniej prawdopodobne) jak i na poszczególnych krypto (bardziej). Dlatego dywersyfikacja IMO jest niezbędna. U mnie np. te 5/6 krypto są do ogarnięcia przy niedużym zaangażowaniu. Dodatkowo nie żywię trwałych uczuć do poszczególnych monet (za wyjątkiem ETH) więc zmiany w portfelu będą co jakiś czas na bazie pojawiających się co jakiś czas nowych trendów.

Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » piątek, 30 października 2020, 12:11

Miesięczne opóźnienie z raportem projektu Emerytura+ Mam nadzieję, że wybaczycie ;)
We wrześniu dwie z kryptowalut w portfelu (TRX, BNB) osiągnęły pierwszy poziom 5x MCB. 10% aktywów tych krypto zostało sprzedanych. Manewr z TRX udał się wręcz idealnie. Sprzedane prawie na samym szczycie, kupione w dołku za połowę ceny sprzedaży. Co do TRX chcę zwrócić uwagę, że ilościowo ich jest więcej niż wynika to z samych zakupów (farmię lub mrożę). W przypadku BNB była tylko sprzedaż.

Od września dorzuciłem dyszkę do comiesięcznych zakupów - powód prozaiczny, łatwiej się dzieli ;)

Zainwestowano łącznie 3320 zł
Wartość krypto na 28.10.2020 - 5020 zł
Zysk: 1700 zł
Stopa zwrotu: 51 %



Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut dostępne tutaj:
Spoiler:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive
Obrazek

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
Dodatkowo myślę usilnie nad zwiększeniem ekspozycji zakupowej na PolkaDot. Raczej na pewno zabiorę 5% z TRX, właściwie waham się też czy drugie 5% nie wydrzeć LTO :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: wamak » poniedziałek, 2 listopada 2020, 12:41

Gratuluję trafnych decyzji i owocnej stopy zwrotu. Było też w tym trochę szczęścia, że akurat "rosło".

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości