Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 17 lutego 2020, 21:21

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:26Ale męczy ten kurs, kompletnie nie wiadomo, w którą stronę to pójdzie.
Moim zdaniem zrobił przynajmniej połowę ruchu korekcyjnego. Przerzuciłem większość altów w bita w nocy, ograniczyłem pozycję w sumie o jakieś 2/3 i czekam grzecznie na moment ~21/02-03/03, zacznę od ETH/LTC, ale bez napalania się, bo może rzeczywiście odwrócić kurs na dłużej. Póki nie zrobił 9k dołem to tragedii nie ma.

Niezłą lipę mogli mieć też wczoraj wyznawcy BCH, średnio potrzeba 10 potwierdzeń co daje jakieś 2h[czasem nawet 5h] czekania, gdzie w takim czasie zaliczał obsuwę 13% wartości, w sumie 25% w półtorej doby. Z kolei na Bitbay zwiększyli ilość potwierdzeń BSV do 50 i zawieszone adresy do odwołania.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » poniedziałek, 17 lutego 2020, 22:49

Wyjscie z tego klina wypelnilo by szerszy kanał od poczatku zmiany trendu. Jeszcze jedna czerwona swieczka na 1W i w marcu na zielono ze schlodzonym RSI.
Obecnie na zimnym RSI 4H mozna by odbic do góry i pobujac obecna czerwona swieczka 1W - wkoncu dopiero poniedzialek.



I pod to gram.

Idac dalej tym tropem moze taki scenariusz



a lokalnie 15m moze tak ?



na 5m wrecz mówi nam - zielone / czerwone :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 lutego 2020, 09:02

coss_takiego pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:27Poza tym z tego co pamiętam, taką całkiem dobrze sprawdzającą się zasadą było:

1. alty rosną, btc rośnie
2. alty zaczynają spadać, btc robi korektę
3. btc wraca zrobić podwójny szczyt, alty spadają dalej
4. spada wszystko
Niestety na przestrzeni dwóch lat widziaem wszystkie możliwe kombinacje i nie było pomiędzy nimi żadnej powtarzalnej sekwencji.

Najwięcej zysku na altach daje wyczucie momentu zmiany sentymentu. Temat na inną dyskusję, ale przez rok alty spadały przy każdym podskoku BTC, czasem nawet o 10-20% a teraz wydają się śledzić ruchy BTC, tj. rosnąć i spadać razem z nim. Każda zmiana sentymentu w relacji BTC:alty to silny sygnał zarówno na jednym, jak i drugim, trochę klucz do interpretacji sytuacji, niestety NIE MA powtarzalnej sekwencji, więc trzeba grać z głową ;)

Na altach możliwe jest R2N po bardzo silnych (bańkowych) wzrostach na wszystkim, które byłoby skorelowane z DT bądź ostatnią falą wzrostową bitka. Taka jest moja obecna interpretacja. Oba te wydarzenia raczej zapowiadają większą korektę na całym rynku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 18 lutego 2020, 10:10

@BitJanusz
Alty obecnie to swego rodzaju levar dla BTC w zaleznosci od tego jaki chcemy mnoznik wybieramy odpowiedniego alta. Tak mi sie wydaje.
Plus jest taki ze SL go nie wytnie conajwyzej pozostanie na dluzej w portfelu albo na zawsze :)

Niektóre maja jeszcze w tle jakies sensowne rozwijanie projektu, ktore tez troche wplywa na cene. Np taki CHZ jak podpisali umowe z Barcelona to zrobilo 100% i szanse na kolejne setki % kiedy na platformie do obrotu tokenami, ktore teraz ludzie zbieraja uruchomia handel nimi do CHZ. Tokeny maja stala wartosc 2$ wiec jak zaczna je wymieniac na CHZ to bedzie dopiero pompa. - Taki Off / Cynk do analizy wam zostawie.


Tym czasem na 1H

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 18 lutego 2020, 11:27

ergorg pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:11z poziomu ~9450$ oczekuję odbicia
ergorg pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:57Jedyne co mnie martwi to marny wolumen
Odbić, odbiło, jednak kompletnie nie podoba mi się dynamika i wolumen tego odbicia. Myślę, że spadniemy niżej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 lutego 2020, 12:06

Dla szerszej perspektywy polecam przejrzeć dyskusję z przed 7 lat. Kurs już prawie dotykał szczytu z poprzedniej hossy (32$) i wszyscy zastanawiali się dokąd zajdziemy...
Np od wpisu Prezesa z g. 21
viewtopic.php?f=8&t=444&hilit=dyskusja+ ... start=3440

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 lutego 2020, 12:40

Prosi się o wyleszczające wyjście z kanału na chwilę, z zachowaniem SZ 9-9.1k przed rajdem. Korekta nie urywa dupy, ale nie jeste też kompletnie pomijalna, więc możemy dostać ładny i konkretny uptrend nawet w stronę 12k. :mrgreen: To znaczy... jeśli spadki nie zrobią się niefajne.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 18 lutego 2020, 13:18

Tez tak sadze. Waski kanał powinnismy opuscic.



Tu jak widac jestesmy blisko górnego ograniczenia mniejszego lokalnego kanału + przebilismy ichimoku wiec spadamy.



Z nowu na 4h ichimoku i rsi mowia cos innego ... wiec moze kompromis i spadek ktory oznaczylem flaga?



z perspektywy 1H



Co zarysowało by nam W i na 4H ciągneło by wlasnie w strone ichimoku czyli znowu ostro w górę...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 lutego 2020, 13:57

@donkeszyn Kurde jak zrobisz lekkiego zeza to masz ten Twój pierwszy wykres w 3D :mrgreen:

sorry musiałem :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » wtorek, 18 lutego 2020, 14:10

6,000 #BTC (58,383,678 USD) transferred from unknown wallet to #Bitfinex może być ciekwie tweet sprzed 3minut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 18 lutego 2020, 14:27

@Vilv

Moze dla blefu. Czesc sie obsra i odpali shorty a tu wedlug AT szykuje sie wybicie w okolice 10100$ wedlug 4H - rys z poprzedniego posta.
RSI i ichimoku daja miejsce. Ja tam odpale Longa czekam jeszcze godzine-dwie. Potem podwijka tego 4H - tego albo nastepnego.
Mam jeszcze problemy z precyzja ale doszlifuje.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lutego 2020, 14:35 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 lutego 2020, 14:35

@Vilv ale slanie na Bitmex oznacza wprowadzenie depozytu do gry na kontraktach.
Może chce postawić longa razy 100, albo uzupełnia zabezpieczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 18 lutego 2020, 14:39

@donkeszyn, ale na 4 mamy bear div:

Obrazek

Mogę się mylić, ale wypadliśmy z dużego kanału wzrostowego i teraz raczej czeka nas dłuższa korekta. Tak samo teraz taki wskaźnik jak RSI może szorać po dnie, a na 1D sporo miejsca na spadki.



Oczywiście mogę się mylić, ale z doświadczenia im szybciej uświadomisz sobie zmianę lokalnego trendu, tym lepiej dla Ciebie.

Na ten moment widzę spadki w rejony 9050-9350$.

Dodano po 24 sekundach:
@Bit-els, nie Bitmex, tylko Bitfinex.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 18 lutego 2020, 14:44

Bit-els pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 14:35@Vilv ale slanie na Bitmex oznacza wprowadzenie depozytu do gry na kontraktach.
Może chce postawić longa razy 100, albo uzupełnia zabezpieczenie.
no raczej , bo na pewno nie zrzut , skoro 5 dni temu miał prawie 1k wyżej ,
czyli tak z grubsza łącznie 6 baniek usd na plus :P

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » wtorek, 18 lutego 2020, 14:58

zeroBTC pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 14:44no raczej , bo na pewno nie zrzut , skoro 5 dni temu miał prawie 1k wyżej ,
czyli tak z grubsza łącznie 6 baniek usd na plus

no przeciez niekoniecznie, taki pan grubas z 6k btc zaladowanych wczesnie moze sobie czekac na potwierdzenie zmiany trendu - oczywiscie, ze krotkofalowo lepiej zrobic zrzut na gorce, bo przeciez wieksza kasa, ale hej - jak zrzucisz na gorce, to moze szybko odbic i tylko napedzic hosse. a jesli zrzucisz przy widocznych oznakach zmiany lokalnego trendu, to caly swiat sprzeda razem z toba, a ty sobie na samym koncu odkupisz swoje za ulamek ceny ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 lutego 2020, 14:59

ergorg pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 14:39Mogę się mylić, ale wypadliśmy z dużego kanału wzrostowego
Na pewno z klina będącego częścią tego kanału - ale kliny zwyżkujące w uptrendzie potrafią zawodzić, jak przy 3k+ z 2019...

Mi wychodzi, że z samego kanału kurs wyleci (w logu) dopiero ok. 9200$. To jest też z grubsza zasięg tego klina czyli teoretycznie mogłoby dolecieć tam, odbić się, wypełnić zasięg klina i kontynuować wzrost tym samym kanałem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 18 lutego 2020, 15:16

@BitJanusz, nie wiem jak Ty rysujesz, że Ci nie wypadło. Czerwone przebite, białe wsparcia, chociaż bardziej bym ufał poziomym wsparciu teraz. Lepiej grać spadki po przebiciu tych czerwonych aniżeli liczyć, że wróci.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 18 lutego 2020, 15:33

@ergorg
ergorg pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 14:39ale na 4 mamy bear div:
a nie jest przypadkiem tak?



Fioletami bo niechce czyscic dla lepszej widocznosci starych kresek...



Wiadomo ja tez moge sie mylic ale narazie obstawiam swoje.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lutego 2020, 16:39 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » wtorek, 18 lutego 2020, 16:01

Off Topic
jak mnie to wk!@#$%, czlowiek klika sell, a w nastepne 15 minut strzala do gory o 80$ i zaraz sie okaze, ze doleci do 10200. nie rozumiem tego, doslownie jakby mnie sledzili, jest to kuzwa n o t o r y c z n e i frustrujace tak bardzo, ze az musze sie poplakac w tym temacie... eh.

dodam, ze trzymalem akurat sobie eth. trzymalem caly jebany zjazd twardo. kliknalem sell pol godziny temu na 263. w tej chwili dobija 270 ja pi@#$%e... przepraszam.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: japu » wtorek, 18 lutego 2020, 16:15

mikusiek pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 16:01kliknalem sell pol godziny temu na 263. w tej chwili dobija 270
Zastanów się czy jeśli z takim trudem znosisz zmianę ceny o $7 to czy na pewno rynki kryptowalut są dla Ciebie :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Fugitive, Lord_Bafford, Sałata, shinya56 i 27 gości