Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:18

@Eth Ja nie piszę o typowych permabullach, ale o nie perma a takich co wylatują z jaskiń właśnie przy końcówkach ruchów. Różne podgatunki takich bulli mają nawet tendencję do nagłej zmiany pokarmu gdy ulatują za wysoko a Słońce pali jak Ikara. Wtedy często nurkują do wody i czekają na pokarm głębinowo. W obu przypadkach najczęściej większość pokarmu jest pomiędzy wysokością a głębiną, a na obu ekstremach zdarza się tylko mocno sezonowo.

Ty piszesz o typie 1 spekulanta, a mi chodzi o 1A.
Typ 1 widać cały czas, bo to samo klepie non stop, a 1A ujawnia się blisko górek i dołków. Dlatego typ 1A jest dla nas cenniejszy. :mrgreen:

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
@ergorg Spoko klin, tyle, że on i do 9k może dojść. Jakby wyszło tak jak rysujesz, to trochę krótkie jak na klina by było. To co rysujesz (obie wersje), to jakby wyszło z niego już w 2 sekwencji spadkowej. W klinach chyba częściej by były takie 3.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Eth pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:04Nie zdziwi mnie spadek w okolice 8400, żeby jeszcze w lutym było 12-14k.
Mnie by zdziwiła taka dynamika w lutym. :) Luty krótki, jeszcze tylko 12 dni.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12845
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:48

Aaa, i może nas dziś czekać zamuła w związku z:

https://comparic.pl/dzien-prezydentow-w ... ll-street/

---

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 lutego 2020, 14:31

@ergorg Krzywa wzrostu opada, jeśli to obecna tendencja, to następna będzie tylko lekko wzrostowa i trochę w stronę płaskiej, więc trochę nudny okres. Nie wiem czy będzie wskazany fraktal, ale wykres pokazuje ładnie opadające lt. Ja bardziej na załamanie liczę jednak niż na szybką korektę jak wskazujesz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:10

Załamanie kursu?
@Wymazywanie możesz rozwinąć?

edit. @echo55 trzeba być czujnym, odbicie może być w każdym momencie aż do 9000$ ^^
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:19 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: echo55 » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:17

czekamy na $9200 i zobaczymy co bedzie xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:25

Eth pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:10Załamanie kursu?
@Wymazywanie możesz rozwinąć?
Nie korekta nowego impulsu wzrostowego ale koniec korekty spadków. Całe ostatnie-obecne wybicie jako kolejna korekta spadków. Możliwe, że to pobożne życzenie. Ja mało analizuje wykresy ostatnio. Bardziej patrzyłem na euforię. Niektórzy ludzie świętowali już bańkę i hossę, a to dla mnie często znak czegoś przeciwnego, nawet jeśli w dłuższym terminie i tak to będzie (co jest normalne i wiem, że to będzie... ...ale musi wcześniej mocno pomęczyć).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:34

ergorg pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:11Jeśli nie z obecnych poziomów cenowych to z poziomu ~9450$ oczekuję odbicia (może nawet nowego ruchu wzrostowego)
9,45 chyba jednak nie da radę ,
cały ten czerwony ruch od godziny 10.30 jest na bardzo małym vol , tego potrzeba zrzucić znacznie więcej :!:
z drugiej zaś strony zastanawiające jest , że duże alty praktycznie stoją już w miejscu pomimo , że bit od godz 10 zjechał 300$ :roll: ( co mogło by wskazywać , że to już dość )
albo jednak alty za chwilę runą !!

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:35

na CME na Weekly właśnie tykło na 9505, a poprzedni low z weekly wynosił 9510. To potwierdza hanging mana i duża szansa, że ta korekta powędruje sporo niżej. Wiadomo, nie dziś teraz ale w najbliższych dniach/tygodniach. CME dziś do 18 działają.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:43

Ja wszedłem, może podciągnie pod 9650.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12845
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:57

Jedyne co mnie martwi to marny wolumen i sytuacja z zeszłego roku, kiedy było całkiem podobnie:



Dodano po 9 minutach 36 sekundach:
https://mempool.space/graphs#24h

Zobaczcie mempool przy okazji.

Dodano po 32 minutach 47 sekundach:
Na razie odbija więc nie ma co panikować, zobaczymy przy górnej bandzie klina.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:58

Eth pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:43Ja wszedłem, może podciągnie pod 9650.
echo55 pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 15:17czekamy na $9200 i zobaczymy co bedzie xd


Załóżcie sobie dziennik i tam prowadź jeden z drugim pamiętnik. Nic nie wnosi to do tematu. Zero wartości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:20

shinya56 pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 16:58Załóżcie sobie dziennik i tam prowadź jeden z drugim pamiętnik. Nic nie wnosi to do tematu. Zero wartości.

Jeżeli ktoś tutaj chwali się, że wszedł (chwilę po fakcie) to jest to wartościowa informacja dla każdego kto ceni analizy tej osoby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:29

murlok pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:20Jeżeli ktoś tutaj chwali się, że wszedł (chwilę po fakcie) to jest to wartościowa informacja dla każdego kto ceni analizy tej osoby.

To niech prowadzi dziennik i będzie ok.

@murlok
Jak nic nie napisze a wszedł to co zrobisz ? Nic nie zrobisz, bo nie potrafisz myśleć samodzielnie. Będziesz czekał z nadzieją, że może mu się chce i coś napisze na forum ?

Zmień taktykę. Jak opierasz swoje analizy na innych to już popłynąłeś. Przykład Fibo, który wstawia analizy, ale je regularnie zmienia zależnie od sytuacji.
Jak zapomni zaktualizować na forum to będziesz się trzymał zlej pozycji. W przypadku EW często mamy zmiany.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:53

@shinya56
To taka skrajna interpretacja. Nie wchodzę, bo ktoś napisze, że wchodzi oczywiście rzecz jasna.
Jeżeli wielcy tego forum zamieszczą wykresik to może zagrają według tego, a może nie. Nie wiemy. Jeżeli ktoś napisze, że wchodzi, to jest to silna deklaracja, mocna ocena obecnej sytuacji i nie można moim zdaniem hejtować za to. Po to jest ten wątek, by dzielić się swoim spostrzeganiem rynku w danej chwili.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:00

To gdzie teraz ?



Jeszcze to


RSI ok Ichimoku ok



Jeszcze taki klin mozna by wyrysowac co dało by wiecej miejsca na rozped.

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 lutego 2020, 22:45 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:02

@murlok
Giełda to nie jest gra zespołowa. Tutaj każdy "walczy" z każdym. To, że ktoś napisał, że wchodzi po takiej cenie nie znaczy, że to zrobił.

Napisałem to, żebyś na przykład Ty nie stracił pieniędzy na analizach kogoś innego ;) To jest szybka droga do wyzerowania się.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:26

Ale męczy ten kurs, kompletnie nie wiadomo, w którą stronę to pójdzie. Choć widząc ten fajny młotek na interwale 4h obstawiam jednak pójście w górę, pomimo tego, że kurs właśnie teraz się obsuwa w dół.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: coss_takiego » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:27

Dzisiaj postanowiłem dołożyć do longa ze względu na:

1. popyt jaki widziałem w orderbooku, tym razem mechanizm wybierania podaży był bardziej rozmyty, większe zlecenia były porozkładane na przestrzeni od 9800 do 9500 i dzisiaj pojawiły się dodatkowe ratujące do 9400.
2. alty początkowo mocno spadły, natomiast dzisiaj wyraźnie wyhamowały spadki, podczas kontynuacji spadku BTC.
3. korekta na BTC wyniosła nieco ponad 10%, czyli bardzo podobnie jak przy poprzednich korektach
4. premium na terminowych na bitmexie pomimo spadku ceny zaczęło ponownie rosnąć



Tak jak pisałem w poprzednim poście:
coss_takiego pisze: wtorek, 11 lutego 2020, 12:19 Według moich oznaczeń fala druga i czwarta charakteryzowały się zniesieniem ceny o nieco ponad 10%.
Więc tym razem postanowiłem dołożyć dokładnie po spadku o 10%, no i weszło. Patrząc na to co się działo, wydaje mi się, że nie powinno spaść już niżej, a stop loss dla całej pozycji ustawiam na 9350. Warto pamiętać, że żółty obszar stanowiący wcześniej silny opór jest teraz silnym wsparciem i testowanie go ma szansę okazać się pomyślne. Natomiast bardzo głębokie testowanie, czyli poniżej 9350 w mojej ocenie stanie się niebezpieczne dla dalszych wzrostów.

Ciekawa sytuacja dzieje się na altach, wykres dominacji BTC.D wypełnił kolejny raz overbalance:



Wydaje mi się, że prawidłowość robienia korekt prawie idealnie do poprzedniego szczytu, niewykraczających poza overbalance jest interesująca, ponownie odbiło od takiego miejsca. Jeśli ta tendencja miałaby trwać to może BTC będzie od teraz zyskiwał zgodnie z czarną strzałką, czyli z takim samym zasięgiem i czasem jak dwoma poprzednimi razami. Miałoby to sens jeśli halvingowy hype będzie się rozkręcał, wtedy BTC powinien być atrakcyjniejszy i kierować się do ATH, a alty do piachu. Alty miały teraz swój sezon i bardzo możliwe, że już się skończył. Idąc dalej jeżeli powyższe jest prawdą, to alty właśnie zostały brutalnie sprzedane i już dalej nie są, gdyż przestały spadać pomimo kontynuacji spadku na BTC. Poza tym z tego co pamiętam, taką całkiem dobrze sprawdzającą się zasadą było:

1. alty rosną, btc rośnie
2. alty zaczynają spadać, btc robi korektę
3. btc wraca zrobić podwójny szczyt, alty spadają dalej
4. spada wszystko

Alty łatwiej jest mocno spompować, ale po dużych wzrostach gdy zaczynają być sprzedawane, obrywa BTC, natomiast intencja jest taka, żeby potem sprzedać drogo również BTC zarobione ze sprzedaży altów, więc po pierwszych spadkach, BTC jest windowany do okolic poprzedniego szczytu i tam zachodzi główna dystrybucja. Jednak chyba nie było jakiejś ścisłej zasady, ile BTC rośnie po wyprzedaży altów. Z tego co pamiętam bywało różnie. Może zatem zrobić korektę wzrostową do 0,618 fibo pierwszej fali spadkowej, może zrobić podwójny szczyt lub może zrobić kolejny wyższy szczyt lub kontynuować wzrosty -who knows?

Warto również przypomnieć sobie początek 2017 roku, kiedy to BTC przebił swoje ATH i ruszył na poszukiwanie nowego. Wtedy dopiero alty rozpoczęły niesamowite wzrosty, a dominacja BTC leciała na łeb. Myślę, że może to wynikać z tego, że gdy król przebija ATH zostaje uznany za drogiego, natomiast alty są relatywnie tanie i spory kapitał lawinowo przepływa właśnie tam. Dlatego zgrywałoby mi się, gdyby zgodnie z powyższym rysunkiem, dominacja BTC rosła do ok 85% w tym roku i byłby to jednocześnie moment, kiedy BTC będzie blisko obecnego ATH. Pod to gram w długim terminie i z tego względu nie dotykam altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:53

Panowie dodajcie fakty

1. Twiter piszczal o hossie
2. cnbc wieszczy 12k za btc
3. Puszczony news o "poterznych" regulacjach przetz Manuchiego - anty btc

TO musi jebnac. ; )

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:58

Z drugiej strony jakby miało porządnie walnąć, to jest to anty reklama i cała akcja naganiania poszła w las.
Raczej dużo ludzi nie ubrało się jeszcze w bitki.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, ZielonaMila i 24 gości