W jakie waluty teraz inwestujecie.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » czwartek, 13 lutego 2020, 04:43

cieslakelo pisze: czwartek, 13 lutego 2020, 03:01wyrzuciłem więc z listy trona
po naszych opisach trona? niepotrzebnie, popatrz na xrp -czy to jest pełnowartościowe zdecentralizowane kryptoaktywo? niezbyt dlatego trzymam sie z daleka a zobacz jak pnie sie w górę , myliłem się, nie obserwowałem. Tak naprawde to jest loteria, a osoby podpowiadające mają wybiórcza wiedzę. Jesli kwota jest istotna to sam się przygotuj i rozeznaj.

Dodano po 8 minutach 26 sekundach:
cieslakelo pisze: czwartek, 13 lutego 2020, 03:01Oraz jak to widzicie - wymienić te 60% z btc na alty już teraz, za jakiś czas, czy może partiami?
Uchowałeś się, przespałeś historyczną dewaluacje altów w stosunku do btc a teraz jesteśmy po niemal pionowym odbiciu , obecnie masz dużo gorszy punkt wejścia na parach alt/btc. Albo zaakceptujesz ryzyko albo poczekasz na korektę(najwyżej się nie doczekasz)
---

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pieczywo » czwartek, 13 lutego 2020, 20:44

Przed forkiem RNG w LCC viewtopic.php?f=45&t=33544

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 10:15

@koparki to jak tam, wciąż polecasz lokowanie środków w IOTA zamiast Doge, którego chyba @Bit-els polecał ? :D

to jest właśnie problem, pseudo kryptowalut, które nie są zdecentralizowane.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » sobota, 15 lutego 2020, 10:31

@jondoexxx inwestujesz zawsze adekwatną kwotę do ryzyka.

Ioty nie ma co spisywac na straty.
Nawet monety po skutecznych atakach 51% potrafią się otrząsnąć. Przynajmniej kursowo

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 10:41

@Bit-els tak wiadomo, ale to kolejny raz pokazuje, że nie można ufać walutom, które są choć trochę scentralizowane, a to jest KAŻDA waluta PoS.

Jeżeli istnieje jednostka która jest w stanie zrobić coś takiego z walutą, to jej nawet nie można porównywać do BTC i zabezpieczenia sieci jakie oferuje BTC. To są po prostu inne wynalazki. IOTA to po prostu prywatna baza danych, która może być zatrzymana, jak ktoś sobie tego zażyczy, teraz to atak...a w przyszłości to mogą być rządy, FBI, CIA, banksterka, dlatego spekulacja owszem, ale parkowanie oszczędności to już inna sprawa.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 14:17

jondoexxx pisze: sobota, 15 lutego 2020, 10:15@koparki to jak tam, wciąż polecasz lokowanie środków w IOTA zamiast Doge, którego chyba @Bit-els polecał ? :D

to jest właśnie problem, pseudo kryptowalut, które nie są zdecentralizowane.
Zarejestrowałes sie w 2018 to mozesz nie pamiętać ale najbardziej obecnie popularny najwyżej skapitalizowany krypto po bitcoine Ethereum to był taki numer że Twórcy dyktatorską decyzją cofnęli hardforkiem cały blockchain aby zniwelować kradzież monet w wyniku błędu wokół tokenu DAO, nie mówiac już o innych seriach ciagłych forków ze wzgledu na błędy w tamtym okresie.
Dziś każdy już zapomniał a nowicjusze nawet nie wiedzą :) od tamtej wpadki z cofniętym blockchainem ETH urósł niemiłosiernie.
Doge vs IOTA - co za porównanie, porównujesz śmiecia-żart do projektu z być moze rewolucyjnym rozwiązaniem (brak ogromnego blockchaina, brak fee, brak zużycia pradu) za którym stoi ogromne zaplecze specjalistów i duza kasa z korpo. Zagrożenie w IOTA jest natomiast takie że zespół może się rozpaść (fork?) , bo jest jakaś awantura wewnętrzna.
---

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 19:13

@koparki Data rejestracji może mylić :) Na rynku krypto jestem od 2014 roku, zaczynałem od kopania, a ETH pamiętam jak startowało z ICO, nawet DarkCoina kopałem (chyba tak się obecny Dash nazywał, mało kto pamięta tamten insta premine) :D

DOGE żart żartem, tak jak BTC stary, powolny dziadek, ale stoi za nim PoW i ilość włożonego prądu.

Owszem, ETH to też semi-scentralizowany projekt, zwłaszcza jak przejdzie na PoS, to będzie (nie)ciekawe. Niemniej jednak czułbym się bezpieczniej zdeponować część środków w ETH niż w IOTA.

Polecam obejrzenie tego filmu, uważam podobnie jak Andreas, że nie da się odtworzyć takiej drugiej kryptowaluty jak BTC, bo tamte warunki jakie zaistniały przez 4 lata już się nie powtórzą :) i tak samo ETH był pierwszym który zajął niszę smart kontraktów. Być może IOTA jest pierwsza w swojej niszy (nie orientuję się), ale stawiając sprawę w ten sposób:
Mógłbyś otrzymać 1 milion dolarów w DOGE lub IOTA, a następnie masz trzymać to przez 5 lat i dopiero możesz wypłacić. Którą walutę byś wybrał? Ja bym wybrał DOGE, bo jest oscylatorem (odsyłam do twita willy woo, którego gdzieś wyżej linkowałem). Walut typu oscylator jest niewiele na tym rynku (czyli takich, których wartość w ujęciu BTC nie spada poniżej pewnego poziomu i przetrwały 4 lata +). 5000+ walut to równia pochyła, i waluty typu DEGEN, owszem jakieś przetrwają, ale po ostatnich zdarzeniach, IOTA nie jest kandydatem do tego, aby za 5 lat być w czołówce marketcapu. Być może będzie inaczej, ale na dzień dzisiejszy prawdopodobieństwo wskazuje, że to shitcoin jak każdy inny.



Dla mnie brak zużycia prądu to jest wada, bo nie ma czegoś co stoi jako zabezpieczenie sieci. PoS przypomina mi bardziej banksterke...Stajesz się bogatszy, bo jesteś bogaty (masz dużo coinów które stackujesz).

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
tak w ogóle, to czy ktoś z obecnych kopiących (ja sobie w 2015 dałem spokój) mógłby powiedzieć, co będą mogły kopać koparki ETH, jak przejdzie na PoS? Bo gdzieś ta moc obliczeniowa pójdzie, a razem z nią pewno cena. ETC to wiem, ale czy jest jeszcze jakiś coin z top50?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 19:45

@jondoexxx ta w/w argumentacja jest m.zd. słaba ale to nie wątek na na takie sprawy.
jesli chodzi o opłacalność miningu na rx-ach 4xx i 5xx to w perspektywie jest wyłącznie śmieciowy ETC, na innych algorytmach te AMDeki są nieefektywne . Mógłbym się założyć że to jest w ogóle zmierzch epoki POW i blockchainów skalujących sie na kilka tx/sec ;) więc raczej długookresowo nie wybierałbym takich projektów do portfela. Juz sam fakt że 75% mocy obliczeniowej wielu POWów jest ulokowana w Chinach a ponad 50% mocy btc w jednej prowincji, powinno Ci wystarczyć jako argument że POW jest obecnie karykaturą pierwotnej idei i nie ma to nic wspólnego ze społecznym zabezpieczeniem blockchaina. Do tego dochodzi jeszcze spore prawdopodobieństwo zależności kapitałowych miedzy deweloperami największych projektów a bankierami. Więc nie przejmuj się w spekulacji że cos jest mniej lub bardziej bankierskie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Kluka » niedziela, 16 lutego 2020, 17:52

Widze ze pojawiły sie ogłoszenia oddam alty gratis w dobre ręce ;) omg... co za sraczkopadaczka :roll:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: FuraTeściowej » niedziela, 16 lutego 2020, 18:20

Osobiście czekam aby załadować się w 3 pewniaki Eth ( wiadomo defi i użyteczność) , Neo ( w czerwcu neo 3.0 + do ath bardzo daleko) ,Bat ze względu na to ,że projekt funkcjonuje i ma się bardzo dobrze. Pytanie czy czeka nas jakiś dołek czy rakieta zaraz wystartuje przed halvingiem? :roll: :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 17 lutego 2020, 13:02

Kto śledzi równolegle wątek o spekule ten wie ;)
BitJanusz pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 17:59 Ciekawe, czy wejdzie - pełnoprawny gartley pattern, bardzo ładne proporcje bliskie książkowym, target to ok. 50% wzrostu.



ps. takie coś zaczęło hossę z 3k na bitku.


Jak wasze nastroje na ETH? planujecie trzymać dalej, dokupić? Moim zdaniem to jeden z najciekawszych coinów pod przysłowiowy longterm, którym zwykle się nie param. Jak z tym przejściem na POS w końcu?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » środa, 4 marca 2020, 23:46

Jak oceniacie WazirX token giełdy w indiach z opcją P2P ktoś się tym interesował więcej i robił jakiś risercz ? Zwłaszcza że dziś wyszełd news że w Indiach nie ma bana na kryptowaluty ich jakiś sąd najwyższy wydał wyrok w sprawie blokad przez banki kont ludziom co sprzedawali kryptowaluty.
Ja kupiłem na Mid term, Binance ogłosiło już z 2 tygodnie temu czy ileś partnerstwo z nimi, ten token WRX jest dopiero w cenie 11 centów dziś, wczesniej był jeszcze tańszy, ostatnio uruchomili funkcjonalność że jak sie go używa daje 50% zniżki w fee do trade i z nim fee jest 0,1% maker i taker tyle co na Binance. Do tego w Indiach jest ponad miliard ludzi a tokenów w obiegu narazie ponad 100 milionów chociaż total supply to 1 miliard.
Obecna cena 1350 satoshi już po wzroście o 60% ale porównując z tokenem BNB czy jakiś innych giełd jak Kucoin cena 1,25 $ to ten WRX wydaje sie że ma jeszcze dużo miejsca na wzrosty tym bardziej że do tej pory ludzie twierdzili ze krypto w indiach jest nielegalne i się bali tego dotykać a po wyroku sądu moze ruszyc fala handlujących w indiach lub nawet trzymajacych swoje oszczednosci w krypto.
Kupiłem małą paczkę bo niemam za dużo satoshi ale mimo wzrostu ceny troche mam fomo żeby sprzedać innego coina co holduje i dokupić więcej tego WRX. Co myślicie o nim ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 marca 2020, 15:20

WazirX wczoraj dodał wpłaty we fiatach na ich giełdę, dziś uruchomił wypłaty, w ich walucie INR
Tu link do źródła ale nawet na Binance kanale admin to wklejał :

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Miało się dokleić do mojego posta wyżej ale nie wyszło ;P
W każdym razie to nie koniec wzrostów na to wygląda, pozostaje tylko pytanie jak dużą adopcję będą mieli, podają się za najwieksza giełde w Indiach krypto.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » piątek, 6 marca 2020, 16:49

Ja się pakuję w CHZ. Przekonali mnie. Nawet poświęciłem kilka moich ZECów.
apka :arrow: Socios za darmo dziennie do zebrania 3 CHZ.
Aktualnie trwa promocja na Binance. Do rozdania 15k $ w CHZ.

Promotion B: Hunt CHZ in the Socios.com app to share 15,000 USD in CHZ tokens

Wszyscy użytkownicy, którzy pobiorą aplikację Socios.com, zebrają minimum 4 tokeny CHZ i zarejestrują swój identyfikator Binance, wezmą udział w podzieleniu puli 15,000$ wypłacanej w CHZ.

Jak uczestniczyć:

Krok 1: Pobierz aplikację Socios.com

Krok 2: Dołącz do "Hunt Token" i zdobądź co najmniej 4 tokeny CHZ

Krok 3: Prześlij swój identyfikator referencyjny Binance w aplikacji Socios.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 marca 2020, 19:16

@gofer

To powinno być w jakimś dziale z kranikami czy coś, nikt nie będzie kupował coina bo po pobraniu apki dostaje sie 3 sztuki coina. To śmieszne. Tą całą promocje to sobie można samemu zrobić i kupić te 15k sztuk co jest do rozdania przez Binance.
Sam coin nieraz go polecają ludzie że niby z potencjałem, ja narazie go nie kupiłem bo wolne środki wpakowałem w inne a wydarzenia sportowe do których ma służyć ten token jak sie koronawirus bedzie rozprzestrzeniał bardziej mogą być odwoływane więc może nie miec jeszcze jakiś czas użytecznosci i popularnosci. Ale nieznam sie na sporcie niczego nie oglądam ani nie uczestnicze moze przesadzam.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » piątek, 6 marca 2020, 19:35

Rumcajs pisze: piątek, 6 marca 2020, 19:1615k sztuk
15k $ co daje 1 250 000 CHZ do rozdania. Czy coin się przyjmnie? Pożyjemy zobaczymy, w każdym bądź razie reklama będzie ogromna (stadiony, a co za tym idzie transmisje w tv).
Wiadomo inwestujemy tyle ile można stracić.
Rumcajs pisze: piątek, 6 marca 2020, 19:16bo po pobraniu apki dostaje sie 3 sztuki coina
Źródło? Pobrałem 4 dni temu. Nic nie dostałem.
Rumcajs pisze: piątek, 6 marca 2020, 19:16Ale nieznam sie na sporcie niczego nie oglądam ani nie uczestnicze moze przesadzam.
...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 marca 2020, 19:45

No sam napisałeś w swoim poście razem z reflinkiem do pobrania apki Socios że za darmo do zebrania 3 sztuki coina , w sumie to dziennie napisałeś a nie jednorazowo jak myślałem, to po co mnie pytasz o źródło bo ty nie dostałes? To ty piszesz że dają więc ty jesteś moim źródłem :P
No fakt źle zrozumiałem nie 15k coinów tylko 15k $ a w coinach to 1 250 000 coinow, ale binance co pare-parenascie dni robi różne konkursy itp więc to nie jest żadna rewelacja, jakie ktoś ma szanse że w ogole trafi kawałek z tej ilości jak na binance są miliony ludzi zarejestrowane, a jak trafi to pewnie na osobe przypada jakiś dust, szkoda wysiłku.
Ten coin kosztuje 1 centa, myślisz że ktoś bedzie pobierał jakąś apke bo dziennie może zdobyć 3 centy dolarowe ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » piątek, 6 marca 2020, 19:57

@Rumcajs - może jestem przewrażliwiony, ale dla mnie wszelkie tego typu akcje (jw.) i kraniki to śmierdzą z daleka...ale to pewnie ja jestem przewrażliwiony...ale nigdy nie ma darmowych obiadów...

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: gofer » piątek, 6 marca 2020, 20:02

Rumcajs pisze: piątek, 6 marca 2020, 19:16bo po pobraniu apki dostaje sie 3 sztuki coina.
Po pobraniu apki nie dostajesz 3 coinów. Aby je dostać musisz trochę pospacerować po osiedlu. Ty patrzysz teraz, że jeden cent. W przyszłości może być 1 dolar :mrgreen:
BTC też kiedyś był nic nie wart. I to nie kranik bo za refa nie dostaje się dodatkowych CHZ.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » piątek, 6 marca 2020, 20:44

@gofer
Nie mam problemu z tym że to jest reflink tylko stwierdziłem że o 3 centy nikomu sie nie bedzie nic chciało robić w jakiejś apce, a na dodatek nie jest to za darmo te 3 centy tylko jeszcze trzeba cos porobic. Jesli w przyszłości moze to byc 1 $ czego nie neguje ofc bo sport to potezny biznes z kasą to jednak lepiej sobie kupić na giełdzie za 1 dolara 100 tych tokenów niż 33 dni stracić żeby zebrać te 100 tokenów przykładowe.
Wydaj tego 1 $ i kup te 100 tokenów zamiast tracić czas w apce, nie wiem ile to minut zajmuje (co to jest w ogole pospacerowanie po osiedlu?) ale przelicz ten czas na czas jakbyś był w pracy z tą pensją ile zarabiasz i czy te 3 ceny są tego warte :P Nawet licz już tego tokena jako 1$ to wydaje mi się że i tak to kiepsko wyjdzie tak licząc :)

Dodano po 5 minutach 54 sekundach:
@adiqq
Nieno taki skrót myslowy z tym kranikiem bo była mowa o tokenach wartych 3 centy więc mi się skojarzyło :)
Ale wiele projektow jesli nie wiekszość robi różnego typu marketing, takie polecenia i retwity to norma w końcu skas te projekty których jest ponad 2000 czy więcej muszą brać tą community a użytkowników krypto zwłaszcza po chudych latach nie ma aż tak dużo.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości